Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך נמנעים מהשארת רכב מונע כזה עם התנעת כפתור, ללא מפתח?

yo12
שימו לב! השרשור הזה בן 1068 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אשתו של חבר השאירה בטעות מכונית כזו, מונעת בחניה. הרכב מסוג סוזוקי קרוסאובר 2014.

אני עומד לקנות פיז'ו 5008, שגם לה כפתור התנעה. הרכב מיועד בעיקר לאשתי. האם גם ב-5008 יש מצב שתשכח מכונית מונעת? אין איזה מנגנון בקרה בשלט של הרכב או פתיחה וסגירת דלתות?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, yo12 כתב:

אשתו של חבר השאירה בטעות מכונית כזו, מונעת בחניה. הרכב מסוג סוזוקי קרוסאובר 2014.

אני עומד לקנות פיז'ו 5008, שגם לה כפתור התנעה. הרכב מיועד בעיקר לאשתי. האם גם ב-5008 יש מצב שתשכח מכונית מונעת? אין איזה מנגנון בקרה בשלט של הרכב או פתיחה וסגירת דלתות?

תודה.

אם האשה לא רגילה לסגור רכב משלט או כפתור/או חיישן על דלת,אז בהחלט בעיה :D.

כי אם תנסה לסגור מכפתור על דלת או שלט,הוא לא יתן ויצפצף  (קורה לי הרבה,השקט של חשמלי תמיד מטעה חחח),וגם אם שכחת מפתחות בפנים אפילו שנזכרת לכבות דרך כפתור,לא יתן לך (כי בעבר אנשים סגרו אוטו עם מפתחות בפנים),זה מה שקורה באוטו שלי ואני מאמין ברוב הרכבים המודרניים keyless !

עריכה אחרונה על ידי ocsi4u
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן שבאים לנעול את הרכב במצב זה, הוא לא יאפשר נעילה ואף יצפצף.

לא ניתן לפספס את זה אלא אם אתה יוצא מהרכב ולא מנסה לנעול עם השלט או הידית של הרכב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי יש צפצפה מעצבנת שאי אפשר לפספס, אם אני מנסה לנעול רכב מונע או אם אחת הדלתות פתוחה.

או אם המפתח בתוך הרכב.

ותאמין לי שאחרי יום עבודה ועם מנוע שקט, מאד קל לשכוח שהרכב מונע ולנסות לנעול אותו.

אישתי משאירה את הרכב פתוח לפעמים מחוץ לבית.  מזל שאנחנו חיים בשכונה שקטה אז לא שמים לזה לב ולא נוגעים.

אבל כן זאת בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משום מה, כלי רכב עם הנעה ללא מפתח, לא כבים כאשר המפתח מחוץ לטווח החישנים ברכב. זה הזמנה לצרות. 

אמנם הרכב "צועק" כשמתרחקים ממנו עם המפתח, הוא לא ננעל וניתן להמשיך לנהוג בו. הייתי מצפה שיהיה מנגנון שבו או הרכב ישאר בהילוך סרק או לא ניתן יהיה להוציא ממצב P. 

זו ממש הזמנה לגנבי רכב מזדמנים. ואם אני לא טועה, גם הציפצוף המעצבן נפסק אחרי כמה זמן. נתקלתי כבר ברכב של השכנים שנותר פועל ובעלת הרכב נכנסה הביתה, שום רעש מלבד מנוע פועל. 😏

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, zaf כתב:

זו ממש הזמנה לגנבי רכב מזדמנים. ואם אני לא טועה, גם הציפצוף המעצבן נפסק אחרי כמה זמן. נתקלתי כבר ברכב של השכנים שנותר פועל ובעלת הרכב נכנסה הביתה, שום רעש מלבד מנוע פועל. 😏

אי אפשר לתכנן הגנה לכל חוסר אחריות של משתמש,על אותו משקל,לא חסר אנשים משאירים רכב מונע עם מפתחות רגילות בפנים ויוצאים מהאוטו לעשות משהו.

היום ברכבים מודרניים,אחרי שהיה מפתח בקרבה ולחצת START,מבחינת הרכב הקוד שנשלח מ-FOB זה המפתח,ועד שאתה לא לוחץ שוב פעם על הכפתור STOP,כאילו המפתח בפנים !
אז כן,אם השארת רכב מונע,אפילו שאין מפתח בקרבה,אפשר לנסוע עם הרכב (יופיע אזהרה בדשבורד שאין מפתח בקרבה אבל זה לא יכבה את הרכב) כל עוד לא נגמר הדלק/סוללה או שלחצו על STOP !!

הדבר היותר חשוב שרוב האנשים לא מודעים,לא להשאיר ללא השגחה את ה-FOB,או בבית לדאוג שהמפתח לא יהיה קרוב לאוטו שחונה בחניה פרטית,זה הפתח הרציני לגניבות,שבאים עם כלי מני מגבירי קליטת אות,ומדמים מפתח ברכב !!!

• אהבתי 2
  • מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, danniel כתב:

איך בדיוק זה  קרה, היא יצאה מהרכב כאשר המנוע מונע, נעלה את הרכב והלכה לדרכה?

אפילו לא נעלה, טרקה הדלת ונכנסה הביתה. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, בנצי כתב:

אצלי הרכב נכבה אחרי כ20 דקות.
למדתי את זה מהמתנה ממושכת ברכב על parking.

טל"ח

זה כנראה תלוי מסוג המנוע,ICE רגיל יש מצב.

ברכב שלי PHEV (אני מניח גם בכל רכב עם חישמול מסויים),יוצא לי לשבת הרבה פעמים בין חצי שעה לשעה,בתור משרד פרטי שלי,בחיים לא נכבה,גם בקושי צורך חשמל .

עריכה אחרונה על ידי ocsi4u
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 12.5.2021 בשעה 09:49, zaf כתב:

אפילו לא נעלה, טרקה הדלת ונכנסה הביתה. 

אז זה יכול לקרות לה עם רכב בעל מפתח רגיל. תעצור, תצא, תתרוק את הדלת ותלך.. רק שבבקשה, לפחות שתפעיל בלם חניה. 

אגב, אצל יצרנים שונים יש מנגוני הגנה שונים למצב שיוצאים מהרכב כאשר הוא מונע עם השלט בכיס/בתיק, חלק מצפצפים, אחרים אפילו מדוממים מנוע ואחרים לא עושים כלום. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח שהייתה עושה כך עם מפתח רגיל.  
ברגע שמתרגלים לא השתמש במפתח והוא תמיד בתיק, יציאה מהרכב אחרי התעסקות בנייד ושאר "ענייני נשים" (יעני איפור וטיפוח) כיבוי המנוע (והמזגן) כנראה לא היו ברשימת המטלות, אז יצאה, טרקה הדלת ונכנסה הביתה 😄

אני חושב שאילו דלת הבית הייתה פתוחה, היא גם לא הייתה מוציאה את המפתח מהתיק. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה לי בקודיאק. הרכב בחנייה, אני בבית, דלת ננעלה או לא - לא יודע, והמנוע פועל.

הכי מצחיק זה שכשנוסעים המנוע נכבה בכל סנטינטר של פקק. אבל בחניה? מה פתאום..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כנראה תלוי מסוג המנוע,ICE רגיל יש מצב.
ברכב שלי PHEV (אני מניח גם בכל רכב עם חישמול מסויים),יוצא לי לשבת הרבה פעמים בין חצי שעה לשעה,בתור משרד פרטי שלי,בחיים לא נכבה,גם בקושי צורך חשמל .
מרצדס S, אם אני זוכר נכון גם בוולבו T8 הרכב כבה לבד.

טל"ח

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1068 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...