Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצולם: בלמים קידמיים ברלינגו 2008-2019

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1101 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 5 שעות, Buki כתב:

הרכבת הרפידה הפנימית על הבוכנה של הקליפר, יתכן וידרש כיווץ קל של הקפיצים שלה. 

כל הכבוד.

אני רוצה לתת דגש קטן לגבי כיווץ הקפיץ של הרפידה הפנימית. יש מכונאים שמכווצים את הקפיץ יותר מדי בכדי שהרפידה תכנס בקלות.

כיווץ יתר של הקפיץ גורם לרעשים בזמן נסיעה בכביש עם מהמורות קלות. הרעשים נשמעים כמו דפיקות של משהו משוחרר במתלה הקדמי. מי שלא מכיר את הסיבה 

יכול להחליף הרבה חלקים במתלה הקדמי בכדי לפתור את הרעש. הרעש נובע מדפיקה של הרפידה על מסגרת הקליפר.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.תענוג לעיניים, כל הכבוד ותודה!

2.האם אתה מבצע כיול לידית המומנט שלך?

3.האם לדעתך הפעולה של ניקוי הצלחות החדשות הכרחית? 

(לפי מה שהבנתי מהאינטרנט יש על הצלחות שכבה דקה של חומר הגנה מקורוזיה)

4.אחרי ניקוי תעלות הקליפר והגירוז שלהם האם אתה שומע את הבלמים עד הטיפול הבא?

5.כמה זמן לקחה העבודה?

תודה.

עריכה אחרונה על ידי Electron

בתאריך 2.10.2018 בשעה 21:25, GTI33 כתב:

אל תתרגש מ0-100, זה כ''כ לא מעניין, מה שחשוב זה החיוך שנמרח לך על הפרצוף שאתה נוהג ברכב ושאתה צועד בדרך אליו או מסתובב להגניב בו עוד מבט מאוהב שאתה יוצא ועוזב אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, Electron כתב:

2.האם אתה מבצע כיול לידית המומנט שלך?

3.האם לדעתך הפעולה של ניקוי הצלחות החדשות הכרחית? 

(לפי מה שהבנתי מהאינטרנט יש על הצלחות שכבה דקה של חומר הגנה מקורוזיה)

4.אחרי ניקוי תעלות הקליפר והגירוז שלהם האם אתה שומע את הבלמים עד הטיפול הבא?

5.כמה זמן לקחה העבודה?

2. אני יוצא חייל האוויר, היינו שולחים שם את כל ידיות המטמנט לכיול כל חצי שנה בפקודה. חסר למישהו לעבוד עם ידית מומנט ללא "תג שמיש" בתוקף. אז אני מכיר את הנושא הייטב. 

אבל את הידית שלי לא שולח לכיול... 

3. אכן מגיעות לפעמים טיפה שומניות ולפעמים לא. בכל מקרה מעביר ויש עם ספריי ניקוי בלמים ומנגב עם נייר. 

4. לא. הסט הקודם החזיק 70.000 ק"מ ללא ציוץ. 

5. בעיקר בגלל בחירת קומפוזיציות וזוויות צילום יפות, לקח מלא זמן 😁

אם לא מצלמים אלא רק עובדים, שעה בערך בלי לחץ. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגיל- הסבר מושקע. 

רק אני מאמין שאת כל הכלים יש בארגז של המטפל הביתי החובב למעט (אולי) כלי ייעודי להחזרת הבוכנה פנימה. לטובת אותו אחד כדאי לציין שכששתי הרפידות הישנות עדיין על הקאליפר ניתן להכניס בינהן מברג שטוח גדול ועבה ולפתוח את המרווח בינהן, כך הבוכנה תחזור למקומה. אם עושים את זה כמו שצריך לא ייגרם שום נזק.

המדריכים שלך (בכל תחום) תענוג :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי בוקי.

כל הכבוד על ההשקעה וצילום כולל הסבר.

אני גם בדרך כל אוהב לתת טיפ טיפה גירוז על הכל ברגים מה שכן צריך להוסיף טיפה גם למומנט סגירה .

טיפול שלך זה אחת הדוגמאות  לאנשים למה אני לא נוסע לטיפול במוסך . יש כאלו שחושבים שאנשים כמוך וכמוני שחוסכים כסף על טיפולים והם לא מבינים שטיפול כזה ברכב מביא לך סיפוק ,בטיחות וכייף בחיים. אני כבר לא מדבר על טיב עבודה ואיכות חומרים וחוקי הרכבה.

באיזה מוסך ואפילו במורשה עושה אותם פעולות ושלבי הרכבה ועובדים עם מפתח טורק בהחלפת וטיפול בבלמים ? בשום מקום .

עבודה יפה וישר כוח.

עריכה אחרונה על ידי alechko01
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, alechko01 כתב:

אני גם בדרך כל אוהב לתת טיפ טיפה גירוז על הכל ברגים מה שכן צריך להוסיף טיפה גם למומנט סגירה .

יש הוראת יצרן שדווקא אומרת ליישם נועל הברגות (לוקטייט) ולא לגרז. 

ברגים חדשים אפילו מגיעים  כבר מוכנים עם לוקטייט, כמו הברגים בצד שמאל בתמונה (סתם תמונה מהאינטרנט לדוגמה, אלו לא הברגים של הדגם הספציפי).

BCF1384X2.thumb.jpg.08a4a691524e4d5aeda4ad7e7a573d30.jpg

לפני 4 שעות, אורח לרגע כתב:

טובת אותו אחד כדאי לציין שכששתי הרפידות הישנות עדיין על הקאליפר ניתן להכניס בינהן מברג שטוח גדול ועבה ולפתוח את המרווח בינהן, כך הבוכנה תחזור למקומה. אם עושים את זה כמו שצריך לא ייגרם שום נזק.

זה מה שעשיתי בשלב התחלתי וזה מה שרואים פה.

6.jpg

אפשר להמשיך עם המברג עד הסוף אבל פשוט יותר נוח עם הכלי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, Buki כתב:

יש הוראת יצרן שדווקא אומרת ליישם נועל הברגות (לוקטייט) ולא לגרז. 

ברגים חדשים אפילו מגיעים  כבר מוכנים עם לוקטייט, כמו הברגים בצד שמאל בתמונה (סתם תמונה מהאינטרנט לדוגמה, אלו לא הברגים של הדגם הספציפי).

BCF1384X2.thumb.jpg.08a4a691524e4d5aeda4ad7e7a573d30.jpg

זה מה שעשיתי בשלב התחלתי וזה מה שרואים פה.

6.jpg

אפשר להמשיך עם המברג עד הסוף אבל פשוט יותר נוח עם הכלי. 

הכוונה שלי הייתה לגבי ברגים שבגלגלים כאשר סוגרים אותם עם מומנט 110 , כמובן שזה משתנה בין הדגמים הרכבים.ואם שמים גריז נחושת אני מוסיף טיפה למומנט

• לא הבנתי... 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד על הצילומים.

לי אין כוח לצלם הרבה בזמן שאני עובד, זה ממש מעכב, להוריד את הכפפות כל פעם ולעצור את העבודה.

הבלמים שלך נראים כמו בלמים בפרוספקט, נקיים מדי. אתה בטוח שזה רכב בשימוש?

לא התייחסת לנושא חיישן הרפידות שקיים ברוב הרכבים, אבל כזכור מהדיון הקודם בPSA כנראה אין.

אני נוהג להשתמש בג'ק גדול יותר, להרים סרן שלם, לשים בוקים בשני הצדדים.

בחלק מהמכוניות שהחלפתי רפידות ו/או דיסקים, יש רעש חריקה בשימוש בבלמים (לא בכל טמפרטורה, אבל לא מעט). ניסיתי למרוח Liqui Moly Anti squeal paste על הצד האחורי של הרפידות, אבל זה לא עזר.

מה לעשות?

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, ba323f כתב:

בוקי, מובילי הקאליפר ברכב הזה נדרש מפתח אלן 7MM מדוע אתה משתמש עם כוכב T45? 

התסכלתי שוב, זה טורקס. כנראה שקיימים שני דגמים. 

20210306_202019_(1).thumb.jpg.9cfbd86db9fc04eb2cea4131a929856a.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1101 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...