Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום אמינות ועלויות טיפולים - 7 שנים, אוריס היברידית

roie83
שימו לב! השרשור הזה בן 1214 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה על התיעוד.
את האוריס שלי (שנת 2015) שקניתי יד 2 לפני שנתיים וחצי הכנסתי למוסך כל 15,000 ק"מ ולא מעבר לכך. אני כבר מתקרב ל-120,000 ק"מ ולטיפול הבא בו אשלב גם ריקול שקיבלנו לא מזמן.
המחירים במוסך שלי יקרים יותר...

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 4 שעות, llaavvii כתב:

זה אני (-:

בכל כניסה למוסך שואלים אותי עם יש לי משהו מיוחד לציין, ואני מבקש שיבדקו את זה,
המנוע יבש לחלוטין והרכב לא מעלה אפילו צילו של עשן לבן...
בגדול יש יועץ שרות שנכנסים למוסך הוא מקבל את הרכב נותן הצעת מחיר, ובסוף הטיפול יש סיכום טיפול איתו ועם מנהל המוסך שמוגדר גם בוחן רכב ושם הם אומרים את חוות דעתם.

אני מחזיק מעצמי אדם ישר ולכן ציינתי את זה במודעה, למרות שבכיף יכולתי להתעלם...מאמין באמת ומכירה שקופה וצודק

הבוחן במוסך אומר שבבדיקה לא יעלו על זה מכיוון שהמנוע תקין לחלוטין.

נשמע לי קצת מוגזם, צריכת שמן דומה למנועי פרינס בפג'ו 207 ושמה זה "תקלה". 

תעביר אצבע על האגזוז, יוצא שחור? 

עריכה אחרונה על ידי Dimo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הרכב קניתי בסוף 2013 מתוך ציפייה כי אבצע נסועה שלא תפחת מ15-20 א' ק"מ בשנה,

ולאור העובדה כי האוריס הרגילה נמכרה ב130 אלף וההיברידית בכ5,000 ש"ח יותר בסך הכל והייתה מעט מאובזרת יותר למיטב זכרוני.

ההפרש היה דיי זניח ואני מעריך שגם עם נסועה נמוכה כמו שלי הצלחתי להחזיר את ההפרש בין הגרסאות וגם נהניתי על הדרך מנסיעה שקטה ונעימה יותר.

לגבי הסוללה, אני כל שנה מאריך את האחריות וניתן להאריך אותה עד לסוף השנה ה12, (12/2025) לכן אני כעת לא חושש מעלויות פתאומיות של תקלות הסוללה.

לגבי הסחירות- האמת שבתחילת השנה העליתי את הרכב למכירה ביד 2, לאור רצון לשדרג לקורולה הייבריד דגם לימטיד שמאוד קרצה לי,

ביקשתי כמה אחוזים פחות מהמחירון המשוקלל של לוי יצחק ואני לא אגזים אם אומר שקיבלתי 4-5 טלפונים ביום, בימים שהיא פורסמה

ועד שהורדתי את המודעה עקב חששות מעלות השדרוג עבורי.

(כתבתי כבר שאני לא מוצא את התועלת בהוספת 70-80 אלף שקל כדי לקבל קורולה הייבריד/משפחתית שוות ערך אחרת).

עריכה אחרונה על ידי roie83
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מפליא אותי הפוסט. אכן אמין. רכב בן 7 סביר שיכנס כמה פעמים למוסך לדבר קטן פה ושם. לא מדובר בתקלות גדולות, היבואן גם לקח אחריות ועשה את כל התיקונים האלו על חשבונו.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, roie83 כתב:

לגבי הסחירות- האמת שבתחילת השנה העליתי את הרכב למכירה ביד 2, לאור רצון לשדרג לקורולה הייבריד דגם לימטיד שמאוד קרצה לי,

ביקשתי כמה אחוזים פחות מהמחירון המשוקלל של לוי יצחק ואני לא אגזים אם אומר שקיבלתי 4-5 טלפונים ביום, בימים שהיא פורסמה

ועד שהורדתי את המודעה עקב חששות מעלות השדרוג עבורי.

(כתבתי כבר שאני לא מוצא את התועלת בהוספת 70-80 אלף שקל כדי לקבל קורולה הייבריד/משפחתית שוות ערך אחרת).

גם הופתעתי שיש ביקוש ער לרכב. במיוחד האצ'בק שהיה הכי קשה למצוא. לקח לי מעט זמן עד שבסוף מצאתי רכב שמור ומטופל במוסך יבואן

וגם קוסמטית במצב סביר (לכל הפחות ללא מכות חניה, או שפשופים בפנים/כתמי אוכל דוחים) את השאר אני אשלים. (לקח לי חצי שנה להביא את

המצב הפנימי כפי שאני אוהב) אבל אני אוהב דווקא את הרכבים שקשה להשיג, מאשר רכבים שיש אותם על הכביש בכמויות.

(מיוחד מתרחק מרכבים נפוצים בליסינג)

עליות בינתיים רק טיפול בודד ללא בעיות כפי המצופה מטויוטה. מה יהיה אחרי 12 שנים של אחריות סוללה (במידה ואחזיק עד אז את הרכב) 

זאת באמת שאלה שקשה לענות עליה. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה.
ארכב על השרשור ברשותך, הרכב שלי מאותו שנתון עשה פי 3 קילומטראז בדיוק, הלוואי עלי הנסועה כמו שלך [emoji846]
אני שוקל לרכוש קורולה סטיישן היברידית, איך לדעתך רכב כזה ישרוד בנסועה 90% בינעירונית ? אני מודע לכך שהיתרון העיקרי שלו הוא בנסועה עירונית, אבל בכל זאת, היתרון היברידי בחסכון יבוא לידי ביטוי גם בנסועה בינעירונית ברובה?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

ארליך, תביא אורז, מקרוני וביצים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.12.2020 בשעה 20:05, nathun כתב:

האמת שלא ציפיתי לכ"כ הרבה כניסות למוסך, גם אם הן  תקלות מינוריות.

להיכנס פעם בשנה למוסך בנוסף על הטיפולים השגרתיים עם רכב חדש מהניילון - לא ברור לי למה אתה "מניח שמוניטין האמינות של טויוטה דיי מצדיק את עצמו"....

גילוי נאות: אני ממש לפני קניית רכב יד2 - אאוריס/פריוס/קורולה הן האופציה המועדפת - אבל נראה שהן לא מבטיחות לי הימנעות ממוסכים :roll:

תבדוק סיוויק 1.0 ליטר טורבו.
ביינתים יש לנו אותוכמעט שלוש וחצי שנים עם מעל ל 76 אלף ק"מ ובלי שום תקלה או ריקול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, gabizon79 כתב:

תודה על הסקירה.
ארכב על השרשור ברשותך, הרכב שלי מאותו שנתון עשה פי 3 קילומטראז בדיוק, הלוואי עלי הנסועה כמו שלך emoji846.png
אני שוקל לרכוש קורולה סטיישן היברידית, איך לדעתך רכב כזה ישרוד בנסועה 90% בינעירונית ? אני מודע לכך שהיתרון העיקרי שלו הוא בנסועה עירונית, אבל בכל זאת, היתרון היברידי בחסכון יבוא לידי ביטוי גם בנסועה בינעירונית ברובה?

הרכב מאוד חסכוני ונעים בנסיעה בינעירונית. 

למרות הק"מ המועט שלי, דווקא רוב הנסיעות שלי מבוצעות בכביש החוף ,  גלילות - חיפה וחזור.

נסיעה נעימה, חסכונית- סד"ג של 1ל24 קמ"ל לפי מחשב הדרך, (בנאדם אחד ברכב לרוב עם מזגן),

ולפי מבחן המשאבה אני מעריך שזה 1ל-20 קמ"ל (מגיע בדרך כלל ל810-830 ק"מ למיכל וממלא בכל פעם 37-40 ליטר בכל תדלוק).

להערכתי 60% מהק"מ אצלי מבוצעים בכבישים בינעירוניים והיתר בנסיעות בתוך עיר/נסיעות פקוקות.

אני אישית אוהב את אופי הנסיעה הרגוע , בדר"כ אני מקבע את בקרת השיוט על 105-110 קמ"ש ולא יותר מכך. 

עם זאת- לי אישית הפריעו בעבר מעט רעשי רוח בכבישים מהירים,

אך אלו נפתרו על ידי סט גומיות שרכשתי מעלי אקספרס ומאז הרעשים פחתו מאוד וכמעט ולא מורגשים.

עריכה אחרונה על ידי roie83
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסיקור שכתבתי בזמנו על האוריס סטיישן של חמותי דיברתי הרבה על הכל שם... בעיקר צריכת דלק שריאלית היא 1 ל16-20 (אפשר להגיע גם ל1 ל10 אם מתעקשים...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, roie83 כתב:
הרכב מאוד חסכוני ונעים בנסיעה בינעירונית. 
למרות הק"מ המועט שלי, דווקא רוב הנסיעות שלי מבוצעות בכביש החוף ,  גלילות - חיפה וחזור.

המון תודה על המידע המועיל!

ארליך, תביא אורז, מקרוני וביצים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, roie83 כתב:

אני אישית אוהב את אופי הנסיעה הרגוע , בדר"כ אני מקבע את בקרת השיוט על 105-110 קמ"ש ולא יותר מכך. 

עם זאת- לי אישית הפריעו בעבר מעט רעשי רוח בכבישים מהירים,

אך אלו נפתרו על ידי סט גומיות שרכשתי מעלי אקספרס ומאז הרעשים פחתו מאוד וכמעט ולא מורגשים.

גם אני מאוד אוהב את אופי הנהיגה על הרכב. נסיעה חלקה, כיסאות נוחים, אחיזה טובה, סביבו נהג טובה

הנדסת האנוש מעולה, (איכות מעט פחות) ממשק משתמש נוח ומרווחת. דווקא הנוחות במהירות נמוכה ועל כביש משובש מאכזבת

ואפילו מפתיעה לרעה. יכול להיות שהגורם שמוסיף הוא גם צמידים שחייבים החלפה (יש הרבה "בשר" מעט יבשים/מותג עלום שם)

אבל אין לי הרבה שעות נהיגה עם הרכב מאש שנרכש , לכן אין לי ממש חוות דעת מוחלטת לגבי התנהגות הרכב בעקיפות

בנסיעות ארוכות (עשינו לאילת והיה ממש כיף) ובנוחות כללית לאחר כמה שעות. (לכן גם לא החלפתי צמיגים כרגע, כי הרכב חונה יותר מאשר נוסע)

בקרוב מקווה להחליף צמיגים וגם לחזור לשגרה. (כמו שכולנו מקווים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול מאוד שכדאי לך לבצע החלפת צמיגים.

אצלי הרכב יצא מהסוכנות עם צמיגי גודייר אקסלנס אשר מיועדים יותר לחיסכון מאשר לנוחות הנסיעה (ממה שאני הבנתי)

ולאחר 3 וחצי שנים החלפתי אותם לצמיגי גודייר אפישנט גריפ פרפורמנס והנוחות בנסיעה השתפרה פלאים.

השינוי של החלפת הצמיגים ותוספת הגומיות להפחתת רעשי הרוח עשתה לי פלאים לרכב.

נסיעה הרבה יותר שקטה ומעט יותר רכה. 

כעת, לאחר עוד 3 וחצי שנים ומעט יותר מ30 א' ק"מ אני מתכנן להחליף שוב את סט הצמיגים,

שמתי לב שהתחילו סימני יובש בדפנות הצמיגים.

אני ממתין שיגיעו לארץ צמיגי אפישנט גריפ פרפורמנס דור 2 

:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גודייר צמיג מועדף עלי לאורך שנים. רוב הרכבים שלי הם עם גודייר. (מחזיק אצלי לפחות 4 שנים, נהיגה נינוחה)

הפעם אני רוצה אולי לנסות משילין, אולי PRIMACY 4. מחפש נוחות וכמובן חיסכון, עד כמה שאפשר לומר על רכב חסכוני כזה. 

או שאולי להישאר נאמן לגודייר.

את הצמיגים המומלצים (חביבים על הפורום) כאן שוב ושוב איני מעוניין. (מעט יותר זולים, אבל לא מחפש זולים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוגב אני לא מבין על איזה נוחות אתה מדבר, אחד המושבים הכי מזעזעים שישבתי עליהם נמצא באוריס. אבל אולי זה תלוי גם במבנה גוף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי המושב באוריס וגם בקורולה לא נוח ( משענת גב דקה וקשה ), בהשוואה לטויוטה ורסו / אוונסיס.

כנראה הכל תלוי מול מה משווים.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1214 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...