Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כעת טסלה רשומה בארץ - נקווה שהמכוניות יגיעו מהר

kobi_g
שימו לב! השרשור הזה בן 1127 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נגיד שיבואן "לוסיפר מורנינגסטר ובניו" הוא צדיק גמור

זה הקטע, אין יבואן. טסלה מוכרים ישירות לצרכן.

בארהב אם תעשה חישוב של מכירות רכבים בהשוואה לרווח הם מפסידים בערך מיליון דולר על כל מכונית.

אי אפשר לדעת מה מאסק מתכנן לעשות פה.

אפשר להשוות מחיר של ניסאן ליף בגרמניה בהשוואה לטסלה

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 267
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ראיתי כאן תגובות שקשורות לגולף ואני תוהה - מה הקשר בין טסלה מודל 3 וגולף ...?

טסלה מודל 3 מתחרה ישירות בבמו סדרה 3 (ודומותיה), ומכה אותן שוק על ירך בארה״ב.

גם אם היא תתומחר באזור ה220-250 אש״ח בישראל, אני משער שהיא תיתן מכה רצינית למתחרות בשוק ה premium sedans.

יש לזכור שבישראל קיים מס דרקוני על דלק, כך שמעבר ליתרונות הרכב בגזרת הרכב נטו, יש יתרון חזק בגזרת העלויות. תוסיפו לזה את אלמנט החדשנות (בשוק הישראלי) ותקבלו מתכון שכנראה מדיר שינה מהיבואנים הגרמנים.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיסוי על רכב ועל דלק הוא לא רק מקור הכנסה מסיבי, הוא גם נוח מאוד לגביה, בקיצור חלום. לכן טסלה שנמכרת בכמויות כאן היא לא פחות מסיוט עבור האוצר ומכאן שאחת משתיים, או שהכמויות יוגבלו באופן כלשהו מה שסביר אולי פחות, או שאפשר לשכוח מהקלות מיסוי על רכב חשמלי וכמובן היטל בשם כלשהוא על חשמל לטעינת כלי רכב, או סידור אחר שלא יקפח את המדינה העניה שלנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטסלה, ושאר יצרני הרכב החשמלי, יש צרות גדולות יותר עכשיו לאחר שהממשל האמריקאי החליט להפסיק עם זיכוי המס הפדרלי לרכב חשמלי, זיכוי בשווי של $7500. עד כמה זה באמת ישפיע? קשה לומר כי לדוגמה 80% מהרוכשים של דגמי טסלה הם משקי בית בעלי הכנסה של מעל ל-$100,000 - לא בדיוק האמריקאי הממוצע. סביר להניח שעיקר ההשפעה תהיה על יצרנים עממיים יותר כמו ניסאן וג'נרל מוטורס.

כן... לא, אתה לא מעודכן.

הזיכוי כבר מזמן לא $7,500, הוא התכווץ בפעימות תחילה ל$3,750, ולאחר מכן ל$1,875 (+/-).

אם תסתכל על טבלת המסירות, ייתכן שתשים לב שבמקביל לכיוון הזיכוי המכירות של טסלה עלו. זה בגלל שהם התאימו את מחיר הרכב יחסית לזיכוי. בסופו של יום הם השתמשו בזיכוי ע״מ לסבסד לעצמם מסירות בתחילת התקופה (ולחדור לשוק), עד נק׳ הזמן הנוכחית בה הרכב נמכר במחיר שונה לגמרי יחסית למחיר ההשקה - מחיר המגלם את כך שאין יותר הטבת מס פדראלית לרכישת הרכב.

אז קיומו / היעלמותו של הזיכוי הפדראלי לא הולך להזיז לטסלה שום דבר, ייתכן שיש בעיות אחרות - אני לא מהנדס המוצר שלהם ואין לי מושג איך התזרים נראה, אבל אם מסתכלים על הנתונים זה די ברור שהזיכוי לא משנה להם.

אגב, בפרט, בתור מי שרכש אחת - המחיר של המודל 3 כבר כעת הוא סופר תחרותי, ויש סיבה שהלקוחות מצביעים בארנקים ובוחרים ברכב ע״פ המתחרות שלו. אני חושב שאנשים רבים ממעיטים בגודל ההשיג של טסלה - הם הצליחו לחדור לשוק שנשלט ע״י יצרניות מאוד (מאוד) מוצלחות כבר שנים רבות, ואשכרה לא רק לחדור אלא לשלוט בו.

זה הישג פסיכי.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטסלה, ושאר יצרני הרכב החשמלי, יש צרות גדולות יותר עכשיו לאחר שהממשל האמריקאי החליט להפסיק עם זיכוי המס הפדרלי לרכב חשמלי, זיכוי בשווי של $7500. עד כמה זה באמת ישפיע? קשה לומר כי לדוגמה 80% מהרוכשים של דגמי טסלה הם משקי בית בעלי הכנסה של מעל ל-$100,000 - לא בדיוק האמריקאי הממוצע. סביר להניח שעיקר ההשפעה תהיה על יצרנים עממיים יותר כמו ניסאן וג'נרל מוטורס.

הממשל לא החליט שום דבר חדש. ההטבה הפדרלית לרכב החשמלי חוקקה בימי אובמה ולא שונתה. לכל יצרן יש מכסה של 200,000 מכוניות שמקבלות את ההטבה המלאה ואז היא מתחילה לרדת. רק טסלה וג׳נרל מוטורז עברו את המכסה. ההטבה של טסלה כבר ירדה לרבע ותתבטל לחלוטין בסוף השנה. למרות ההטבה המופחתת, המודל 3 מוכרת בשוק הפרימיום הרבה יותר מיריבותיה הגרמניות (אודי, BMW, מרצדס) והיפניות (אינפיניטי, אקורה, לקסוס).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגע שתראו עמדות סופר-צ'ארגר, תדעו שהשיווק קרוב. לא רגע אחד לפני.

אין לטסלה שום סיבה לחכות לזה. במפרט האירופאי יש לטסלה מודל 3 שקע טעינה סטנדרטי בתקן CCS-2 והוא תואם לעמדות הטעינה המהירה הקיימות בישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתכוון למכירות או מסירות?

אני מבין שאתה מתלהב מהרכישה החדשה שלך, אבל מדובר ברכב ברמת ייצור נמוכה משמעותית מהמתחרות, אבל כמו כל דבר בארה"ב זה הצעצוע החדש וכולם רוצים אחד כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לטסלה שום סיבה לחכות לזה. במפרט האירופאי יש לטסלה מודל 3 שקע טעינה סטנדרטי בתקן CCS-2 והוא תואם לעמדות הטעינה המהירה הקיימות בישראל.

לא קשור, זה עניין של חלק מחווית הבעלות והייחוד של טסלה. אפשר גם לטעון בבית לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שאתה מתלהב מהרכישה החדשה שלך

מה הקשר?

סתם מסקרנות.

האם זה שהוא רכש טסלה, קשור באיזו שהיא צורה למה שהוא כתב, שזה להתייחס לנתונים?

לצורך העניין אם ההודעה הזו הייתה מגיעה ממישהו שאין לו טסלה, מה היה מגיע לפני ה"אבל"?

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתכוון למכירות או מסירות?

אני מבין שאתה מתלהב מהרכישה החדשה שלך, אבל מדובר ברכב ברמת ייצור נמוכה משמעותית מהמתחרות, אבל כמו כל דבר בארה"ב זה הצעצוע החדש וכולם רוצים אחד כזה.

Tesla-Model-3-small-midsize-luxury-cars-Jan-Nov-2019-USA-sales-CleanTechnica.png

אני רק אתן למספרים לדבר. מודל 3 מכרה בארה״ב השנה יותר מסדרות 2,3,4,5 של BMW ביחד. המודל 3 התחילה להמכר בארה״ב לפני יותר משנתיים, אי אפשר לטעון שרמת המכירות היא בגלל שזה דגם חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קשור, זה עניין של חלק מחווית הבעלות והייחוד של טסלה. אפשר גם לטעון בבית לא?

ברור שאפשר גם לטעון בבית או במטענים ציבוריים L2. מטענים מהירים נחוצים רק לנסיעות ארוכות. בישראל זה הרבה פחות קריטי מאשר בצפון אמריקה ובאירופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאמין שלפני התחלת המכירות בארץ הם יתקינו מספר עמדות supercharger במקומות מפתח כמו אילת, מצפה רמון, ים המלח, ירושלים, באר שבע, ת"א, חיפה ואולי איפשהו באזור טבריה/קרית שמונה. ואם המכירות בארץ יצדיקו זאת בטוח ירחיבו את הרשת מעבר לכך...

אגב עד כמה שזכור לי כבר קיימות שתי תחנות טעינה מהירות (150kw), אחת באיזור ראש פינה והשניה על כביש 90 בין ים המלח לאילת.

עריכה אחרונה על ידי Michaelr
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החברה נרשמה :)

[ATTACH=CONFIG]525671[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]525672[/ATTACH]

תשמע השקיעו בפירוט תחומי פעילות.

בדרך כלל כותבים "בכל עיסוק חוקי" וסוגרים את הפינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי כאן תגובות שקשורות לגולף ואני תוהה - מה הקשר בין טסלה מודל 3 וגולף ...?

טסלה מודל 3 מתחרה ישירות בבמו סדרה 3 (ודומותיה), ומכה אותן שוק על ירך בארה״ב.

גם אם היא תתומחר באזור ה220-250 אש״ח בישראל, אני משער שהיא תיתן מכה רצינית למתחרות בשוק ה premium sedans.

יש לזכור שבישראל קיים מס דרקוני על דלק, כך שמעבר ליתרונות הרכב בגזרת הרכב נטו, יש יתרון חזק בגזרת העלויות. תוסיפו לזה את אלמנט החדשנות (בשוק הישראלי) ותקבלו מתכון שכנראה מדיר שינה מהיבואנים הגרמנים.

אתה חושב שמי שקונה רכב באזור 250K מוטרד ממחיר הדלק? :lol:

מה שחשוב לדעתי בעיקר זה הרכב עצמו - נוחות נסיעה למשל, תפעול (בחו"ל יש לך עמדות לטעינה של חשמלי בכל מקום, כל חניון אם זה בעיר או תת-קרקעי),

רמת השרות בארץ וזמינות אנשי מקצוע

אבל טסלה 3 נראה להיט מטורף בארה"ב

https://cleantechnica.com/2019/08/10/tesla-model-3-outsold-bmw-mercedes-audi-lexus-competitors-in-2nd-quarter-in-usa-by-a-landslide/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1127 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...