Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נוזלי קירור - ירוקים או אדומים? ואיזה שמן לקנות? אימפרזה 07

maor23
שימו לב! השרשור הזה בן 1911 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אולי לאימפרזה של שנות ה90.

אתה צריך 4.2 ליטר של שמן 5-30 סינטטי מלא בתקן A3, לדוגמא זה:

http://www.justmotor.co.il/product/%D7%A9%D7%9E%D7%9F-eurol-plx-5w30-%D7%A1%D7%99%D7%A0%D7%98%D7%98%D7%99-%D7%9E%D7%9C%D7%90-1

מה קשור שנות ה 90 ? בספר רכב לא כתוב שמן 5-30 אני בטוח .

או 5-40 סינטטי מלא או 10-40 חצי סינטטי בדר"כ הולך לסובארו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא מעניין כלכך מה "בדרך כלל הולך בסובארו", אני מביא את הנתונים מאוטודאטה לדגם והשנתון הספציפי.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו כזה אתה מתכוון?

כי אני בטוח אצטרך לקנות משהו, מאיפה אביא אלכוהול 95 אחוז עכשיו :lol:

כן.

בכול מקרה כדאי שיהייה לך בבית גם אלכוהול 95 אחוז שגם אותו ניתן לרכוש בסופר פארם.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר חשוב לבדוק שהשמן עומד בדרישות הייצרן קרי דרגת האיכות או/גם מפרט ייצרן הרכב במידה וקיים כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מעניין כלכך מה "בדרך כלל הולך בסובארו", אני מביא את הנתונים מאוטודאטה לדגם והשנתון הספציפי.

יופי.

אני מ"פשוטי העם" ומסתכל בספר רכב, הכי מדוייק .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי.

אני מ"פשוטי העם" ומסתכל בספר רכב, הכי מדוייק .

אם היית מסתכל בספר רכב, היית מצטט נתון מדוייק ומבוסס, עם תקן נדרש, עבור דגם ספציפי.

אדם שכותב "זה מה שהולך בסובארו" כאילו שמנוע של dl 83 זהה למנוע של sti 2019, מצטט אגדות אורבניות ולא את ספר הרכב.

זה בסדר להיות "מפשוטי העם", אבל ברגע שאתה מזהה שיש למשהו גישה לספרות קצת יותר מקצועית, שווה להשתמש בידע הזה מאשר להתווכח בלי בסיס. אם הזכרון שלי עובד ב5 בבוקר, צמיגות 5-40 אפילו לא ניתנת כאופציה עבור המנוע הזה באוטודאטה. אבל אני אבדוק שוב ואעדכן אם אני טועה

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היית מסתכל בספר רכב, היית מצטט נתון מדוייק ומבוסס, עם תקן נדרש, עבור דגם ספציפי.

אדם שכותב "זה מה שהולך בסובארו" כאילו שמנוע של dl 83 זהה למנוע של sti 2019, מצטט אגדות אורבניות ולא את ספר הרכב.

זה בסדר להיות "מפשוטי העם", אבל ברגע שאתה מזהה שיש למשהו גישה לספרות קצת יותר מקצועית, שווה להשתמש בידע הזה מאשר להתווכח בלי בסיס. אם הזכרון שלי עובד ב5 בבוקר, צמיגות 5-40 אפילו לא ניתנת כאופציה עבור המנוע הזה באוטודאטה. אבל אני אבדוק שוב ואעדכן אם אני טועה

לתנאי מזג האוויר יש צד משמעותי יותר בכל מה שקשור לצמיגות השמן מהריבוע שאתה ואוטודאטה נמצאים בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנה תשובה מוסמכת מ נציג סובארו בפורום

שמן מנוע מתאים לאימפרזה 2007

אייל מסובארו[/color];4616421]

היי, השמן הנכון הוא: 10W/40

חזור אליי אתה צריך עוד עזרה בתחום... תודה, אייל :)

[h=1]איך השמן Castrol GTX 10w40 a3/b4 בשביל סובארו b4 2004?[/h]

היי שלומי,

שים לב שלפי הוראת יצרן יש לשים שמן 10W-40

במרכז השרות הארצי של סובארו משתמשים בשמן של פז.

זה הסוג שאני מכיר :)

ב SERVICE MANUAL של סובארו לגאסי דגמים 2010-2011 יש סימון שהשמן המומלץ הוא 5W30

אבל סה"כ במובן כיסוי הטמפרטורות הוא יותר מיועד לארצות קרות יותר מאשר האקלים שלנו.

מה שדווקא מופיע בספר השירות של סובארו (הורדתי העתק מהרשת ואני גם בעלים של מודל 2010 עם מנוע EJ20) -

בתור השמן שמכסה את כל הטווח הוא 5W40

במוסך המרכזי של סובארו - שם אני מטפל ברכב ... השתמשו בכלל ב 10W40

5W40 - נמצא לפי ספר הרכב במקום שמכסה את כל האפשרויות וההמלצה ברירת מחדל שלהם היא - 5W30

אין בעיה להשתמש בכל אחד ואחד מהם באקלים שלנו.

אני גם מתכוון לרכוש 5W40 סינטטי מלא, קסטרול או רהינול או מוטול (אם יש).

נ.ב - שמני OEM של סובארו הולכים לפי תקן SAE (קהילת מהנדסי רכב)

ההמלצה שלי - רכב עם מנוע מעל 8-10 שנים - כדאי 10W-40 כפי שמטפלים במוסכי חברת סובארו.

אייל.

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לאייל מסובארו שאימת את דברי למרות זלזולו של פרופסור זלצר לענייני סובארו עם הספרות הרפואית על מנועים.

אם אין בעיה במנוע והכל טוב מבחינת נזילות ואטמים יש אפשרות לשים 5W40 סינטטי מלא. סע לשלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההמלצה שלי - רכב עם מנוע מעל 8-10 שנים - כדאי 10W-40 כפי שמטפלים במוסכי חברת סובארו.

אייל.

לדעתי זו עיצת אחיתופל, אבל אין לי כח לפתוח את התיבת פנדורה הזו שוב.

תודה רבה לאייל מסובארו שאימת את דברי למרות זלזולו של פרופסור זלצר לענייני סובארו עם הספרות הרפואית על מנועים.

אם אין בעיה במנוע והכל טוב מבחינת נזילות ואטמים יש אפשרות לשים 5W40 סינטטי מלא. סע לשלום.

בנתיים לא הבאת השירשור הזה שום מידע טכני, רק אגדות אורבניות. לא ברור לי כלכך על מה אתה חוגג.

רוצה לזלזל בנתון טכני רישמי של יצרן רכב? תכבד את הנוכחים בסימוכין.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לתנאי מזג האוויר יש צד משמעותי יותר בכל מה שקשור לצמיגות השמן מהריבוע שאתה ואוטודאטה נמצאים בו.

בו אשאל אותך שאלה פשוטה. נניח והמנוע שלך במצב מכני מצויין עם בלאי מועט מה תהיינה ההשפעות על המנוע בשימוש בשמן 10W0 לעומת 5W30 בתנאי מזג האוויר בארצינו ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע לגבי השמן - פעם החלפתי לחבר ו10w40 מייד גרם לתקתוקים חריגים מהמנוע.

עברנו ל 5w40 והם פסקו .

והרכב שלו היה במצב די טוב, קח בחשבון.

איזה רכב בבקשה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1911 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...