Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נסיעה לילית ברמאדן \ איד אל פיטר בכביש 6 או בקעה

במבליק
שימו לב! השרשור הזה בן 2141 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קשקושים מפוחדים של פרנואידים.

כביש הבקעה בטוח.

אין בו משאיות כמעט בכלל, לא פלסטיניות ולא אחרות.

אין שום פקק ומעולם לא היה מהיציאה של מנהרת הר הצופים.

כביש רחב מונוטוני מעייף?

כביש מפותל מסוכן?

חיים בסרט. אחד הכבישים השוממים בארץ.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עדיף כביש 6, בטח שבלילה יותר בטוח מבחינת התוואי שלו והמשתמשים ואני מדבר על ההיבט הבטיחותי. כביש רחב מרובה מסלולים ומואר לעומת כביש הבקעה שחשוך ברובו ושכל עקיפה בו מתחילה בתפילה ונגמרת בזיעה קרה

מכונית קונים במזומן או שלא קונים בכלל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי בטוח לשבת בבית ולהנפיץ הפחדות. יש מפלצת מתחת למיטה. בדוק. אל תסתכלו.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כביש 90 מצפון עד למפגש עם מעלה אדומים/ים המלחה בסדר גמור, ואת זה אני כותב בתור חסר חיים שבעיקר נהנה להכנס להיברידית שלו, לטחון קילומטרים ובעיקר (אם לא הכי חשוב) - קרינה.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סע לשלום הכל טוב, הם אנשים בדיוק כמוך.

זה כמו שמישהו מהמגזר ישאל האם בטוח לנסוע בכביש 1 בערב יום העצמאות.. יש חשש לספריי שלג? נו באמת

If you can dream of something, you can achieve it

הייתי עם הגברת, אני חושב שאם הייתי מזכיר את המילים ״רכב״/״פורום״/״ניקוי״ הייתי ישן בספה או בטרקלין ;)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האנס, יש לך ילדים?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

מלא! רווק/זוג היה מתנייד עם אס-מקס 7 מקומות ביום-יום?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

לפני כשבועיים נסעתי לפצאל והתחלתי את 90 מטבריה. בדיוק היתה התחממות כלשהי בענייני יהודים-ערבים ואני שנסעתי בכביש הזה

אולי בצבא פעם אחרונה, חשבתי פעמיים. לא מכיר את הכפרים שהכביש חוצה, לא מכיר את האוכלוסיה (אחרי פצאל עוד הדרמתי לצומת הערבה).

אבל מה, הייתי לבד, היה לפנות בוקר ופתאום נזכרתי בלקוחה ירושלמית שלי, שפעם באה אליי באוטובוס ופחדה פחד מוות

מה"ערבים שגרים ליד" (כפרי הצפון). לך תסביר לה שאין אפילו איך להסביר. אז הבנתי לבד שאלו מחשבות שהמציאות, בטובה, יצרה אצלי וטוב שיחלפו.

זה שקרו דברים בתוואי הזה? נכון. גם קרו המון דברים ממש מתחת לבית שלי.

להיות עירני וזהו. אני בפאקינג ישראל.

גישה הפוכה הייתי נוקט אם הילדים היו איתי. על עצמי אהיה צודק ואגיע מהר, איתם אהיה חכם ואגיע סחוט ובאיחור.

לגבי הכביש עצמו, חוץ מעיקול אחד שעשוי להפתיע, הוא רחב וברובו שדה הראיה מצויין.

מה שכן, החברים שם עוקפים על פס לבן כאילו אין פס בכלל. לזכותם - מאותתים בעת העקיפה על לבן :roll:

עריכה אחרונה על ידי itaysamurai

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אוסיף ואומר: כביש הבקעה הוא כביש מאוד מפותל ויש שנוסעים שם בצורה מאוד מסוכנת. עם ילדים הייתי חושב פעמיים. כמי שמכיר את הכביש לכל אורכו, הכביש הוא חד מסלולי ומעייף מאוד לנהיגה.

למעשה המסלול הבעייתי שלך יתחיל בכביש 1 בירידות מירושלים דרך מעלה אדומים - שם תתערבב עם נהגים פלסטיניים. תמשיך כל הדרך בואכה צומת בית הערבה, ושם מתחיל החלק המונוטוני והמעייף: הכביש יחסית רחב, מה שמאפשר "ויתור" על חלק מהריכוז. בפועל זה חלק מאוד(!) מסוכן. למה? הרבה מאוד מוניות ואוטובוסים פלס' שמביאים/לוקחים אנשים ממעבר אלנבי. הקטע שבין צ. בית הערבה לצ. ברדלה עמוס בהם, והם איך נאמר? לא הנהגים הכי מחודדים על הכביש. החלק הזה יימשך עד איזור צ. פצאל שלאחריה בכמה דק' תהיה לך נקודת עצירה - מפגש הבקעה. ממולץ לעצור ולהתרענן.

אחרי מפגש הבקעה יתחיל החלק היותר מפותל וכפועל יוצא יותר אטי. שם תצטרך לנהוג במשנה זהירות מול ומאחורי משאיות. הם לא ישמחו לתת לך לעקוף, מנסיוני האישי.

כל השאר למעשה זה יישובי עמק הירדן ובכל מקרה לא ניתן לנסוע מהר מדי.

בלי שום קשר, מומלץ להיות חמוש בציר 90. אתה עובר דרך מקבצים בדואיים, כפר עוג'ה - לא כפר עוין מדי בשגרה אבל גם כפר לא נעים יותר מדי. שם יכולים תמיד להפתיע בהתפרצות לכביש ופניות מסוכנות, בייחוד ששם צומת הכניסה לייט"ב/מבואות יריחו. אתה עובר בדרך ליד מטעים ושדות של פלס' ובכללי אתה מוקף בפלס'. כביש הבקעה בחלקו מקיף את יריחו בחלקו הדרומי (אחרי צומת בית הערבה ועד לצ. נעמי בערך) ואת נפת שכם (כפרי ועיירות הלווין שלה) עד חסם צהוב שזה המעבר למעשה בין יו"ש למדינת ישראל.

יש לפלס' המון הזדמנויות לזרוק אבנים, ירי, בקת"בים וכד', אבל הכביש שקט מאוד.

לכל אורכו יש צבא. שים לב שחלקו הצפוני יותר של הכביש עובד בצמוד יחסית לגבול עם ירדן.

אני יודע שאולי אני מרחיב סתם, אבל תמיד טוב לדעת.

גילוי נאות: שירתתי בגזרה הזו במשך שנתיים ו-8 חודשים ואני מכיר אותה טוב מאוד.

לסיכום, כביש 6 הרבה יותר בטוח יחסית גם עם המעבר דרך הכפרים של ציר 65, יש משטרה ברוב הנקודות הבעיתיות (לפחות בכאלה שאני הייתי בהן) והכביש איכותי הרבה הרבה יותר.

מה גם שציר 90 לא מואר לכל אורכו, ונהיגת לילה בכביש שגם כל כך מעייף ביום, זה מתכון לסכנת נפשות. כביש 6 גם כשלא מואר, הוא רחב וברור עם מעקות הפרדה ושוליים ברובו. בציר 90 אין. לא הפרדת נתיבים ולא שוליים.

מה הקשר בין חיזמא לציר 90? הוא נוסע דרך מעלה אדומים אם כבר. מחיזמא הוא יצטרך להתחבר לציר 1 בחזרה בצומת מישור אדומים, מה שיאריך את הדרך.

תודה על הפירוט הארוך.

אני רק אציין שלפני כמה שנים עבדתי בחברה שהכריחו אותי לנסוע דרך כביש 6 והגעתי למסקנה שזה כביש שאני שונא אותו. אמנם מהיר אבל ישר, משעמם ומרדים.

לעומת זאת את כביש הבקעה אני מכיר כמו את כף היד, בכל הזדמנות שיש לי אני נוסע רק בו, כביש מפותל ומאתגר אך זה מה שכיף ומכריח להישאר עירני. מנסיון הכביש בד"כ ריק מלבד שעות הבוקר הממש מוקדמות (4-5 לפנות בוקר) שאז יש משאיות שמעבירות קטיף מהשדות אל פנים הארץ. בהחלט אפשר להגיע בו, בנהיגה בטוחה, למהירות ממוצעת של 110 קמ"ש.

מאחר והפעם אני נוסע עם הילדים ובשעות שבהם מסתיים הצום הסתפקתי האם יש עדיפות לכביש מסויים. כירושלמי אני חווה מדי לילה את ההשתללויות שלהם באזורים שבהם הם גרים :(

אגב, מדובר בנסיעה מירושלים למושב באיזור צפת וחזור במוצ"ש בסביבות 22:00

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאמור,סע דרך כביש 6 וסגור ענין (אני הייתי מוותר על ואדי ערה והסובב,ויורד ביקנעם במקום זה וממשיך דוך לטבריה - אבל זה רק אני..)

אם זו היתה נסיעה באור יום,אז אפשר לנסות את הבקעה - בלילה עדיף משמעותית כביש 6.

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בונוס לכביש הבקעה: יש תדלוק על הכביש בכפר ברדלה (הכפר הפלסטיני היחיד היושב ממש צמוד לכביש) ללא מע"מ.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוסט קצת מוזר אבל נו..

באמת מוזר שאתה יכול לחטוף בלוק על הראש ולהרצח בזמן שכל פשעך היה לנוע על הכביש, אבל זה קורה וזה מלחיץ במיוחד כשאתה מסיע ילדים.

Untitled.jpg

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים :mmangel:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בשבת, בחגים ואפילו ביום הכיפורים. כולל אם אתה באמבולנס.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין למה מסובך, לבד תסע דרך כל נתיב שתבחר וקח אחריות על עצמך. כשאתה עם הילדים ברכב, עשה כל שביכולתך למען בטחונם. אם יש סיכון, אפילו קלוש ואתה יכול להמנע ממנו למענם, המנע ממנו !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם או בלי הילדים ברכב בחר באותה דרך הנראית לך בטוחה - הן מבחינה ביטחונית והן מבחינה בטיחותית. הילדים זקוקים לך, גם אם אינם יושבים לצידך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2141 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...