Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אופל אסטרה 2014, אובדן ערך מסחרי עקב שיפוץ מנוע

איגי11
שימו לב! השרשור הזה בן 2165 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

ברשותי אופל אסטרה 2014 46,000 ק"מ. לרכב שופץ המנוע :x, הוחלפו הבוכנות. אופל לקחה את עלות התיקון על חשבונה, כי תקלה כזאת לא צריכה לקרות כדברי המוסכניק באוטו מטופל מסודר במוסך מורשה.

אני רוצה לבקש מהחברה שתשיב אובדן ערך מסחרי 20,000 ש"ח.

אשמח לקבל המלצות, הערות האם ניתן ואיך לבקש. לפנות ישירות לחברה או בבית משפט? תביעות קטנות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך חישבת את הירידת ערך? על החלפת\שיפוץ מנוע אין ירידת ערך לפי המחירון.

אתה יכול לנסות לבקש מהם התחייבות לרכישת הרכב במחיר מחירון כשתרצה למכור, רוב הסיכויים שאם יסכימו זה רק אם תקנה מהם רכב חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר על ירידת ערך מסחרי. שני רכבים אותו מודל ואותה שנה אחד עם שיפוץ מנוע והאחר בלי לא יקבלו אותו מחיר. מי יירצה להתעסק עם אוטו בן 4 שעבר שיפוץ שהוא יכול לקנות רכב עם מנוע שלא נגעו בו.

סוחר מכוניות אמר לי שאוטו לאחר השיפוץ שווה 20 אלף ש"ח פחות בשוק. אם נתמחר 12 אלף מחיר השיפוץ ועוד 8 אלף חוסר הידיעה מה יקרה עם האוטו בהמשך.

ייתכן שיסכימו להתחייב לקנות במחירון אבל אני לא בטוח שרוצה לחזור לאופל.

האם יש לי קייס בבית המשפט מול היבואן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לנסות לבקש מהם התחייבות לרכישת הרכב במחיר מחירון כשתרצה למכור, רוב הסיכויים שאם יסכימו זה רק אם תקנה מהם רכב חדש.

זאת נראית לי דרישה הגיונית, תוכל לבקש מהם התחייבות לרכוש את הרכב חזרה במחיר מחירון - אחרי X שנים (3 זה די מקובל) לגבי ההתניה ברכישת רכב חדש - אני חושב שאפשר להתדיין על זה, כבר נתקלתי במקרים שלא היתה התניה כזאת.

נראה לי שכסף מזומן אין סיכוי שתקבל - התחייבות לרכישה חזרה אחרי תקופה, יש מצב.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי בטרייד אין אמרו לי שעל האוטו במצב הזה אקבל 41 אלף ש"ח במחירון 65 אלף ש"ח. לקחתי 4 אלף ש"ח "עלי".

טרייד-אין עובד בשיטת ה"לקנות בזול ולמכור ביוקר" . ברור שזה המחיר שהם יגידו לך כי אתה באת למכור להם רכב. הם ירצו להרויח עליו אז ימכרו נגיד ב52 53 ועדיין ירוויחו. סוחר רכב??? גם הוא יגיד לך אותו דבר כי הוא ירצה לקנות ממך בזול ולמכור קרוב למחירון. על שיפוץ מנוע אין כמעט ניירת בעוד על החלפת מנוע חייבת להיות ניירת של המנוע החדש ברכב. אם סיבת השיפוץ היא כשל ייצור והיבואן לקח על עצמו אז יש לך מנוע אז ירידה של נגיד 6000 7000 ש"ח. ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיפוץ מנוע יש תיעוד בהיסטוריית טיפולים. אני זורם איתך 6000-7000 ש"ח. אם אני לא רוצה התחייבות של אופל שייקנו במחיר מחירון וללכת לבית משפט. איך אני מוכיח שהרכב שווה 6000-7000 ש"ח פחות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ אתה צריך חוות דעת של שמאי שיכתוב לך את זה ויעיד על זה בבית משפט.

לדעתי, אם המנוע שופץ בצורה מקצועית ויסודית ועכשיו הוא עובד מצוין במשך שנה ויותר אין לו ירידת ערך.

היה לי רכב ששפך גיר אוטומטי בזמן האחריות. הגיר שופץ אצל היבואן ואחרי זה האוטו נסע מעולה ונמכר שנתיים אחרי זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2165 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...