Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת ראש מנוע פג'ו 208 1.2 טורבו

sashatelaviv
שימו לב! השרשור הזה בן 1357 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

הרכב עלה לכביש בינואר 2017, שנה ו5 חודשים על הכביש עדיין במסגרת אחריות, עבר 41,500 ק"מ.

בסוף חודש מרץ כשהרכב היה 37,000 ק"מ התחילה בעיה, בעודי עומד עם מנוע מונע, הרכב נותן פולסים של רעידות במרכב, והסל"ד קופץ. הדבר קורה כל הזמן עם מזגן פועל וכשהמזגן לא פועל זה לא קורה תמיד. במוסך מורשה בהתחלה לא ממש התייחס לבעיה, אחרי שהצלחתי להכניס את הרכב ליום אחד במוסך טענו שהכל תקין ושאני יכול להגיע לאסוף את הרכב. כשהגעתי לאסוף את הרכב שלי, פגש אותי מנהל המוסך שביקש ממני להתלוות לחדרו, בחדר אמר שהם החליטו להשאיר את הרכב שלי לעוד יום של בדיקות בגלל שהתלוננתי וראו את התלונה המפורטת שלי לשירות הלקוחות של לובינסקי, הצטער שלא הספיקו להתקשר אליי להודיע לי לא להגיע ואמר שיעדכנו אותי.

הכניסה למוסך הייתה ביום ראשון שעבר, מאז אף אחד לא טורח להתקשר ולעדכן אותי בכלום, פעם אחת התקשרו אליי משירות הלקוחות לשאול איך היה השירות שקיבלתי, עניתי שעדיין לא סיימו עם הרכב שלי. כל כמה ימים התקשרתי ביוזמתי למוסך ושאלתי מה עם הרכב, בפעם הראשונה התשובה שקיבלתי הייתה "הבעיה היא זה שאנחנו לא יודעים מה הבעיה ואנחנו מחפשים את הבעיה", היום התקשרתי שוב ואמרו לי שהשירות הטכני שלהם המליץ להחליף ראש מנוע, שרצו להתייעץ איתי ולבקש את האישור שלי לעשות זאת, עדיין לא אישרתי כלום.

אין להם מושג מה הבעיה והיועץ שירות אמר לי שלא נתקבל בבעיה כזאת, הם רוצים להחליף ראש מנוע דבר שלא בטוח שיפתור את הבעיה ויוריד את הערך של הרכב

מה אתם ממליצים? איך לפעול?

עד כמה שאני אוהב את הרכב הזה, רכב עם מנוע 3 צילנדרים טורבו 1.2 "פיורטק" אני לעולם לא אקנה יותר.

עריכה אחרונה על ידי sashatelaviv
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

1. הייתי מבקש מה הסיבה להחלפה כמובן ולא "כי נראה להם".

2. לא להחליף ראש מנוע אלא להתעקש להחליף מנוע שלם חדש!

עריכה אחרונה על ידי aleXtc
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת ראש מנוע לא אמורה לפגוע בערך הרכב.

תקלות קורות - לשם כך יש אחריות.

אם הבעיה לא תיפתר אחרי החלפת ראש המנוע יש מה לדבר על החלפת המנוע כולו.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה דומה לתיאור בשרשור הזה: https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?634369-%D7%A1%D7%9C-%D7%93-%D7%9C%D7%90-%D7%99%D7%A6%D7%99%D7%91-%D7%95%D7%A8%D7%A2%D7%99%D7%93%D7%95%D7%AA-%D7%A4%D7%99%D7%92-%D7%95-208-%D7%90%D7%95%D7%98%D7%95%D7%9E%D7%98%D7%99%D7%AA-1-2

הייתי מתעקש לא להחליף ראש מנוע, כי בשרשור שם החלפת מנוע שלם גם לא עזרה. אבל במצב הזה אם זה מה שהם כרגע מציעים... הייתי זורם איתם רק כדי לקוות שזה יעבוד. עריכה: הבנתי שיצאתי קל דעת שסותר את עצמו :lol:

מוזר מאוד שיש דיווחים על פיג'ו 208, כשיש ליצרן עוד רכבים בעלי אותו מנוע ואצלהם אין דיווחים כאלה גם בק"מ גבוה יותר.

עריכה אחרונה על ידי LPG

ט.ל.ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה שאולי תעזור לנו...

כמה טיפולים כבר עשית ברכב ?

לפי הק"מ הרכב אמור בקרוב לעבור טיפול שלישי.

אם לא נעשו שני טיפולים ,כנראה באמת יש נזק לראש המנוע אבל...

הייתי נגש למורשה נוסף לקבל חוות דעת,שהרי הרכב באחריות יצרן.

לא יודע מהיכן אתה אבל בצפון (איזור חיפה לכיוון קריות) יש שני מוסכים מצויינים של היבואן- גזית וצמרת- אני לגזית אישית הכנסתי פיג'ו 88 לפני די הרבה שנים עם תקלה נדירה והם הצליחו לפתור מה שכמה מוסכים לא פתרו. ודודה שלי טיפלה בפיזו 307 שהיתה ברשותה כמעט עשור שם ולא שמעתי תלונות (למעט מחיר לא זול ) אך זה לא פרט רלוונטי עבורך.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי שווה ליידע את המוסך בדבר המקרה של Dark Muse שהציג לראשונה את התופעה בפורום (הצלבת נתונים של היסטוריית הטיפולים ברכבים ; שניהם טופלו במוסכים מורשים) ובכך להמנע מהתעסקות מיותרת עם המנוע. הבעיה היא ככל הנראה חשמלית או נעוצה במערכת ניהול המנוע עצמה. גם החלפת כל המנוע, אם זו בכלל תעלה על הפרק, ככל הנראה ולא תפתור את הבעיה (ע"ס המקרה של מיוז).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דברים:

א. כולנו פה מנחשים, אף אחד לא ראה את התופעה עצמה.

ב. במקומך, הייתי פונה ל-dark muse ומבקש שיראה אם מדובר בתקלה דומה. אם כן, זה כבר מאפשר לך לפסול (או לפחות לדחות באופן זמני) את כל מה שהחליפו אצלו.

ג. גם לעניות דעתי זה לא נשמע כמו בעיה מכנית, או כזו שתיפתר ע"י החלפה של ראש מנוע. מצד שני, יכול להיות שהם מבקשים לפסול בעיות במנוע עצמו ע"י פתיחה שלו. אני הייתי מבקש להיפגש עם הגורם הטכני הבכיר במוסך ולהבין ביחד מה ולמה הוא מתכנן להחליף (כולל בשלבים הבאים), לפני ההחלפה.

ד. הייתי מאוד נזהר מלבוא בדרישות מוגזמות בשלב הזה - זה לא עוזר. לא הייתי דורש להחליף מנוע אם אני לא משוכנע בוודאות שאכן מדובר בתקלה במנוע שאין דרך סבירה לתקן.

ה. והכי חשוב - תתאזר בסבלנות. אם אתה הראשון או השני שחווה את התקלה, יכול להיות שיקח לא מעט זמן, ויוחלפו לא מעט דברים עד שהבעיה תיפתר, אם בכלל. מוסכים הם לרוב לא המקום לאבחן באופן מוחלט תקלות חדשות, אלא לחבר סימפטומים לתקלות ידועות ולתקן אותן. אם באמת מדובר בתקלה של dark muse הייתי מנסה (דרך המשתמש של לובינסי בפורום, או שירות הלקוחות שלהם) להגיע לדרג הטכני של היבואן, ולנסות לשכנע אותם לפנות ליצרן לעזרה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתתי לו את המספר רכב הקודם שלי כך שהוא יוכל לבקש שיעלו היסטוריה.

חשוב לציין שכשהחליפו מנוע אצלי, הטענה הייתה שנמצאה סטייה שלא בהכרח קשורה לבעיה שחוויתי ולכן היצרן (פיג'ו) ביקשו להחליף את המנוע. המחשבה מאחורי זה הייתה שעם החלפת המנוע גם כל הבעיה עצמה תחלוף - מה שכאמור היה נכון חלקית: הבעיה קצת טושטשה, אך עדין כאשר המזגן עבד ללא אורות, עדין היה ניתן להרגיש רעידות וקפיצות סל"ד מתונות יותר. ברכב גם הוחלפה מצערת לאחר החלפת המנוע, מה שלא עזר. הדבר היחידי שלא נגעו בו זה באמת מחשב המנוע (ואולי לא הייתה סיבה כי הכל היה נראה תקין בדיאגנוסטיקה הממוחשבת).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתתי לו את המספר רכב הקודם שלי כך שהוא יוכל לבקש שיעלו היסטוריה.

חשוב לציין שכשהחליפו מנוע אצלי, הטענה הייתה שנמצאה סטייה שלא בהכרח קשורה לבעיה שחוויתי ולכן היצרן (פיג'ו) ביקשו להחליף את המנוע. המחשבה מאחורי זה הייתה שעם החלפת המנוע גם כל הבעיה עצמה תחלוף - מה שכאמור היה נכון חלקית: הבעיה קצת טושטשה, אך עדין כאשר המזגן עבד ללא אורות, עדין היה ניתן להרגיש רעידות וקפיצות סל"ד מתונות יותר. ברכב גם הוחלפה מצערת לאחר החלפת המנוע, מה שלא עזר. הדבר היחידי שלא נגעו בו זה באמת מחשב המנוע (ואולי לא הייתה סיבה כי הכל היה נראה תקין בדיאגנוסטיקה הממוחשבת).

המוסך מתעקש שפעם ראשונה שומע על תקלה כזאת, Dark Muse טיפל בתקלה שלו באותו המוסך שבו אני מטופל כרגע,

לא מעניין אותם המספר רישוי וההיסטוריה של Dark Muse, הם אומרים שזה לא אותה תקלה ושצריך להרגיש את התקלה של Dark Muse בשביל להשוות אך כרגע לא ניתן לעשות את זה כי הרכב שלו לא עומד במוסך ליד הרכב שלי עם אותה התקלה, גם לא היו מוכנים לשמוע/להתעייץ עם העובדים שטיפלו בתקלה של Dark Muse.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל שהתקלה לא שיגרתית המוסך פונה ליצרן עם התקלה וכל הנתונים לתמיכה הטכנית של היצרן ( בחול).ההמלצות לתיקון התקלה אם זה החלפת ראש או מנוע או כל חלק אחר הם בגדר לחם חוק אלא אם המוסך מוכיח או מערר על הקביעה של היצרן, לכם זה נראה תמוה אבל בפני היצרן פרושים כל המקרים והתקלות שקרו בעולם .

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שבוע שהרכב היה במוסך, קיבלתי בחזרה את הרכב שלי, בגלל שסירבתי הוחלט בנתיים לא להחליף ראש מנוע, המוסך קיבל החלטה להחליף תושבת מנוע בגלל שלא היה במלאי תושבת מנוע החזירו לי את הרכב ואמרו שיתקשרו כשהחלק יגיע, אחרי שיבצעו את ההחלפה יחזירו לי את הרכב לשבוע-שבועיים בשביל לראות האם תקלה נעלמה

בנתיים אחרי שהרכב היה במוסך, הרכב נהיה במצב יותר גרוע, עכשיו הוא רועד בכל עצירה ברמזור ללא מזגן, עכשיו הסל״ד יורד מתחת לפס ולא מעל הפס כמו שבסרטון שהעלתי כאן:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1357 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...