Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריכת חשמל מוגזמת בצורה מטורפת.

dany
שימו לב! השרשור הזה בן 1812 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בינתיים זה נראה שבקיץ הם די לא השתמשו בכלום: מקרר, קצת תאורה וזהו

ואילו בחורף המטפלת השתמשה במזגן והבוילר בצורה סבירה עד קצת בזבזנית ולכן הצריכה קפצה

תתחיל בלדבר עם המטפלת ותקרא מונה אחת לשבוע ותראה אם יש שיפור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 105
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בדקת מול חברת החשמל שהחשבון מתואם לקריאה מהמונה? לדעתי רק אחת לזמן ארוך הם באמת קוראים את המונה ושאר החשבונות נשלחים על פי הערכה. תתקשר אליהם ותבדוק, ממילא כדאי לעשות את זה אחת לתקופה.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסקר שערכתי בין החברים למשרד אנשים קיבלו חום,

משפחה של חמש נפשות שלא חוסכת בשום צרכן לא עוברת את ה-700 שקל בחודש.

בנוסף עשיתי סימולציה של רשות החשמל וזו התוצאה שקיבלתי (בתנאי קיצון שהמזגן דולק קבוע וכל המכשירים בבית ישנים).

Capture.JPG

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקת מול חברת החשמל שהחשבון מתואם לקריאה מהמונה? לדעתי רק אחת לזמן ארוך הם באמת קוראים את המונה ושאר החשבונות נשלחים על פי הערכה. תתקשר אליהם ותבדוק, ממילא כדאי לעשות את זה אחת לתקופה.

כמו שאמרתי הקריאה הייתה אמיתית, בדקו פיזית.

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף עשיתי סימולציה של רשות החשמל וזו התוצאה שקיבלתי (בתנאי קיצון שהמזגן דולק קבוע וכל המכשירים בבית ישנים).

אני עדיין לא הבנתי איפה המוגזמת בצורה מטורפת.

הממוצע של 2 החשבונות שנתת הוא 855 ש"ח בעוד לפי הסימולטור שצירפת הממוצע החודשי הוא כ-650 ש"ח.

מעבר לזה גם בגרף הצריכה ההבדל הוא לא פי 8 כפי שהשתמע מדבריך. נראה שהם צורכים כעת בערך פי 2 לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

יש הבדל וכדאי לבדוק מאיפה הוא נובע, אבל זה לא קרוב לדברים שמשתמעים מההודעה הראשונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלומר לחודשים זה 1400 שקלים.

אתה חופר בכיוון הלא נכון. בדוק/התקן מצלמה ואולי תגלה שהמטפלת לא חוסכת בחשמל או מפעילה צרכנים כמו תנור/מפזר חום בהגזמה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן לראות בבירור שהצריכה של שני החשבונות האחרונים כפולה מהתקופה אשתקד.

מה ישתנה מתקופה אשתקד? בחורף של שנה שעברה(עד קיץ 2016) השתמשו עדיין בתנורים, רדיאטורים ושאר הזללנים.

בחורף הנוכחי נעשה שימוש במזגן שהותקן סביבות אמצע 2016(הדלקה של אחד לכמה שעות, כל התנורים וכו הוצאו מהבית).

מרק- המטפלת נמצאת תחת השגחה כבדה של מצלמת אבטחה.:lol:

כעת שמתי לב שאכן לא קיבלנו הנחה בחשבון מחודש ינואר (סבא נפטר בנובמבר שזו תקופת החשבון האחרונה בה ניתנה הנחה).

Capture.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי זה נשמע המון הסכום הזה.

אנחנו זוג, עם כיריים חשמליות+תנור (משתמשים באופן קבוע בשניהם), בלי דוד שמש (רק בויילר),

עם תאורה בבית סופר בזבזנית (ספוטים שכל אחד 40W כמדומני, בסלון נדלקים 5 ביחד, מטבח 2 וכו') שדולקת כמעט כל הזמן

כי אין אור מבחוץ (תת קרקעי), והחשבון נע בין 500-650 (אמנם אין לנו מזגן/רדיאטור) לחודשיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ אתה מוכיח כי רוב עלויות החשמל הן חימום/קירור אח״כ מקרר ובוילר (אם אין דוד שמש). תאורה אפילו בזבזנית לא ממש משנה את התמונה.

כמו כן אני משער שאתה וזוגתך נמצאים רוב הזמן מחוץ לבית בעבודה/לימודים ואז אין שום צריכה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שמדובר במקרה מוזר מאוד... אבל יש למקרה כמה תרחישים אפשריים.

מצד אחד - השימוש בחורף במוצרי החימום בהחלט יכול להביא לגידול היסטרי בחשבון החשמל, אך מצד שני - בקרה צמודה על המטפלת ולכאורה נראה שאין שינויים מהותיים בשימוש החשמל בין חורף שעבר לחורף הזה - בהחלט מעלים חשד של תקלה במונה או גניבה של חשמל.

אני קיבלת חשבון חשמל לפני שבועיים על תקופה שבין 26/1 ל 20/3 (54 ימים) והגעתי לחשבון של 1250 שח.

מה זה כולל ?

1. זה כולל שימוש בדוד חשמל עבור 4 נפשות (מדליק בלי הרבה חשבון, בערך שעתיים ביום בשקט - אם לא יותר)

2. מזגן מיני מרכזי 4 כ"ס (נדלק בבוקר ב 5:40 עד 7:00 ובערב כול יום - אבל הוא לא עובד הרבה בכלל, הבית מאוד מבודד טרמית)

3. שני מזגני 1 כ"ס דולקים רצוף כל הלילה

4. בין 1 ל 2 מכונות כביסה ליום

5. מייבש כביסה - בין הפעלה לשניים ביום (תלוי במספר המכונות)

6. שימוש שוטף במדיח כלים (לא בתוכנית חסכונית)

7. שימוש בכיריים חשמליים תלת-פאזיים

8. שימוש בתנור אפיה לסרוגין

9. שימוש במפזרי חום בחדרי אמבטיה

סה"כ כ 2200 קוט"ש לחודשיים.

900 ש"ח בשביל 2 אנשים בבית, עם מעט מאוד "דרישות" בשימוש בחשמל - ביחס לנ"ל, נראה לכאורה מוגזם.

אממה - חשוב לציין כי:

מספיק שהמטפלת תפעיל שעה אחת (נוספת) ביום את הרדיאטור והבוילר - והגדלת את הצריכת חשמל ב 5.5 קוט"ש ליממה - שהם כ 330 קוט"ש לחודשיים (מעל 150 שח).

אם נהיה יותר ריאליים ונגיד שהיא תדליק את הדוד בשביל מקלחת לעצמה 1-1.5 שעות, ואת הרדיאטור כמה שעות בכל ערב - אתה יכול בקלות להגיע לגידול של 300-500 שח לחודשיים - וגם יותר. הבעיה העיקרית שלכם היא לא הדוד, שיכול לפעול שעה, שעתיים, שלוש ביממה... אלא הרדיאטור !

הייתי מתחיל בבדיקה בסיסית ע"מ לוודא שלא גונבים חשמל.

השלב הבא: לזרוק את הרדיאטור הנבלה לפח ולהתקין מזגן. במחיר של החשמל שהוא זולל - יכולתם למזג את כל הדירה כבר...

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים אני שוב חוזר, אין שום רדיאטור בבית! אין מפזר חום באמבטיה! אין שום זללן חשמל!

יש רק מזגן שנדלק לעתים רחוקות מאוד,פעם בכמה ימים אולי למשך כמה שעות (מזגן 1.5 כוח סוס).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון,

הורדתי את כל המפסקים בלוח חשמל למטה, השעון ממשיך להסתובב לאט לאט לאט.

ממליץ לך לחזור על הבדיקה, בשעות שונות של היממה. כך תוכל לראות אם השעון מסתובב פעם לאט, פעם מהר- מה שיעיד על גניבת חשמל. אם בכל הבדיקות התוצאה אחידה, והשעון זז לאט, דהיינו- משהו התקלקל אצלך בבית. אני הייתי חושד במזגן, לאור התופעות שאני חווה מזה שלי (לאחר שימוש ממושך הוא לא רוצה להיכבות, וממשיך לעשות רעש גם אחרי שאני אשכרה מוציא אותו מהשקע!).

באופן כללי, יותר הגיוני להניח שמשהו התקלקל שם, מאשר שמישהו גונב לך חשמל. אבל צריך לוודא את זה, והבדיקה בשעות שונות של היממה (ובימים שונים) תעזור.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים אני שוב חוזר, אין שום רדיאטור בבית! אין מפזר חום באמבטיה! אין שום זללן חשמל!

יש רק מזגן שנדלק לעתים רחוקות מאוד,פעם בכמה ימים אולי למשך כמה שעות (מזגן 1.5 כוח סוס).

יש התקדמות?

אגב, ברור שאם אין רדיאטור\מפזר חום וכד' - אז מה שכתבתי לך לא ממש רלוונטי - אבל תנסה לעקוב בכל זאת בהתאם להמלצותיו של הברווז.

תוודא שהם לא "שוכחים" את הדוד דלוק 24/7.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממתין לטכנאי מחברת חשמל שיבדוק את המונה או יגיד לי שגונבים לנו חשמל.

אם זה לא יקרה, התחיל בחיפוש מעמיק יותר לפי ההנחיות שלכם.:-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בכלל לא בטוח שגונבים ממך חשמל. צלם את לוח החשמל בכדי שנתרשם.

אם היית שועה לבקשתו של מרק כבר היית יודע אם גונבים לך חשמל.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...