Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב אוטונומי. סקר

eitanm
שימו לב! השרשור הזה בן 2627 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עניין הגיל הוא שאלה מעניינת. יש בני 80 ואף 90 הפתוחים לחידושים, יש בני 60 שאינם מסוגלים לקלוט שום דבר חדש.

אני מניח שפות"ש בחור צעיר. בשבילו בן 50 הוא תרח. בן 60 - מתושלח, כך שהטווח של 50-120 הגיוני מבחינתו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לגבי אחריות פלילית - לדעתי זה כמו מטוס שמתרסק בגלל תקלה. בהנחה שלא היתה רשלנות בטיפולים, תתבע את היצרן? אף מכונה לא אמינה ב-100٪. השאלה היא מי משלם על הנזק.

לגבי הבעיה האתית - לדעתי אתה לא שואל את השאלה הנכונה. אם רכב אוטונומי, סטטיסטית, יהיה בטוח יותר מנהג אנושי, אז הוא עדיף מבחינה בטיחותית, גם אם במקרה המאוד נדיר הוא יחליט לפגוע בנוסעים שלו. ככה גם ימכרו את זה. עדיף (לי לפחות) רכב שיעשה פחות תאונות פר ק"מ/שעות, גם אם חלק קטן מהתאונות האלו יכול להמנע.

נראה לי שאנחנו מסכימים שהיישום הטכני הוא החלק הקשה, אבל נכון להיום נעשים הרבה ניסויים ברכבים אוטונומיים אמיתיים, כשחלק מהטכנולוגיה כבר זלג לרכבים סטנדרטיים. לדעתי, הבת שלי, שהיום בת שש, בסיכוי סביר לא תוציא רישיון נהיגה לעולם.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עדיין לא משוכנע בעיניין הבטיחות. הניסיון עדיין רחוק מלהיות מספק, והניסויים מנערכים במקומות מוגבלים מאד. אני סקרן איך רכב אוטונומי יתמודד, נניח, עם רומא. שלא לדבר על קהיר או הודו, במיוחד בתקופת החפיפה עם רכב נהוג אדם.

אם הרשויות יהיו מעוניינות לקצר את תקופת החפיפה יהיה מדובר בעניין יקר מאד. אם מדובר ברכב שיתופי יהיה צורך להשקיע בחניונים, במכוניות, קרוב לודאי בעמדות טעינה לרכב חשמלי (אם כבר אז כבר, ננצל את ההזדמנות שמחליפים את כל המכוניות, ונכניס משהו פחות מזהם), במערכות בקרה - השקעות עצומות. אם יהיה רצון לזרז את הציבור להחליף מכוניות נהוגות אדם שבבעלות פרטית במקביל האוטונומי יהיה צורך בתמריצים עצומים כדי לשכנע את בעלי הרכב להחליף את רכבם הקיים. כמובן שיהיה אפשר לתת להתישנות המכוניות לעשות את שלה, אבל אז תהליך הגריטה וההתחדשות יהיה איטי מאד.

הבת שלך לא תוציא רשיון? היא תהיה בגיל הרשיון בעוד 11 שנים בלבד, תנהג כמו גדולה ברכב ידני.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי רכב אוטונומי יהיה חייב להיות בטוח יותר כדי להימכר. אחרת באמת אף אחד לא יקנה אותו, וכנראה הוא גם לא יקבל אישור לעלות על הכביש מלכתחילה.

אם באמת נתכנס למודל של תחבורה שיתופית, יהיה צורך בהרבה, הרבה פחות רכבים ממה שיש היום על הכביש, מה שיכול לקצר את תקופת המעבר. מאותה סיבה, נצטרך גם הרבה פחות חניות.

לגבי רכב חשמלי - אין לי מושג. לא בטוח שיש קשר בין שני הדברים. רכב חשמלי יקרה כשהוא יהיה כלכלי ופיסבילי (מבחינת מרחק וזמן טעינה).

לגבי מדינות עולם שלישי אתה צודק, שם גם תהיה בעיה כלכלית. זה כנראה יקרה באיחור מסוים, כמו כל דבר בעולם השלישי.

לגבי גיל - דוקא למבוגרים בואכה קשישים רכב אוטונומי יהיה נפלא. זה לא גיל מוצלח כל כך לנהיגה עצמאית.

בוא ניפגש ב-2028. אני מהמר שכבר יהיו רכבים אוטונומיים, אפילו מספיק כדי להשתמש בהם כמוניות. אבל יכול להיות מאוד שאני טועה.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגע שכמות ההרוגים והפצועים מתאונות הדרכים תרד ל10% ממה שהיא כיום (וזה מאוד סביר עם רכבים אוטונומיים), המדינה תוכל לטפל בזה ולשלם את נזקי הגוף.

לא תהיה אחריות פלילית כי אין פשע ואין כוונת זדון.

אם יש פצועים אז פשוט בודקים אם זה בגלל רשלנות של הבעלים (לא הגיע לטיפולים או התעסק עם המערכות של הרכב) או שזו בעיה אחרת.

רוב הסיכויים שיהיו מערכות חדשות להגנת הנוסעים ועוד מערכות להגנת הולכי רגל.

בנוסף הרכבים האלו לא ייכנסו למצבי קיצון כי הם יהיו הרבה יותר מודעים לסביבה מאשר בן אדם.

רכב אוטונומי יכול "לראות" כמה מאות מטרים (או יותר) קדימה וצופה יותר טוב בלימות חירום או מישהו שקופץ לכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלוקת הגילאים נקבעה רק מסיבות של נוחות בהצגת הסקר. החשיבה היתה שמבחינת התפיסות והיכולת הכלכלית יש הבדלים גדולים בין גלאי 20 ל30 ובין 30 ל50. אבל אחרי גיל 50 לרוב, אנשים כבר מגובשים ומצאו את מקומם בחיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע גמרתי לקרוא משהו שבו נתקלתי לפני רבע שעה.

מדובר במאמר על משאיות אוטונומיות, מתברר כי מדובר בחיה שונה לחלוטין מהמכונית האוטונומית. ובכל זאת משהו אופטימי, משהו ריאלי וקצת מידע על הקשיים שבהם נתקלת הטכנולוגיה.

ד"א - הם אוםטימיים לגבי הםחתת תאונות. אבל אופטימיות זהירה עד מאד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנכ"ל של OTTO שהוא ישראלי מנפנף הרבה בנושא הבטיחות (יותר נכון הקטלניות) של מכוניות.

אבל כדאי לקחת דברים בפרופרצייה:

מספר ההרוגים בתאונות דרכים בעולם בשנה: 1.25 מיליון.

מספר ההרוגים ממחלות לב העולם בשנה: 17.5 מיליון.

מספר מקרי המוות מסרטן ריאות: 1.6 מיליון.

מספר מקרי המוות מסכרת: 1.5 מיליון.

בכלל, במדינות העשירות בעולם המערבי (ארה"ב, מערב אירופה ומבחינת האו"ם גם ישראל) תאונות דרכים בכלל לא נכנסות לעשרייה הראשונה של גורמי מוות.

נתונים מפה:

http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs310/en/index1.html

* כמובן שזה משתנה לפי קבוצות גיל: בקרב צעירים תאונות דרכים הן כן אחד מגורמי המוות העיקריים. (כי חוץ מתאונות, התאבדויות ופה ושם מלחמות, אין הרבה מקרי מוות ממחלה בגילאים צעירים)

עריכה אחרונה על ידי eitanm
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערה קטנה לגבי הסקר:

בפרמטר של הגיל רשום:

20-30

30-40

40-50

אתה צריך לשנות את זה לדוגמא:

20-29

30-39

40-49 וכו'