Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שחיקת רפידות! עריכה: יונדאי i10 2015, עקב פסילה בטסט הוחלפו רפידות וצלחות בלם

Yuvalshtern
שימו לב! השרשור הזה בן 2903 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעקרון בטסט בודקים את כוח הבלימה, לא בודקים כמה עובי נשאר עח הרפידות.

אבל יכול להיות שבוחן ראה (קל לראות כשיש גלגלי סגסוגת) שרפידות ממש דקות ופסל את הרכב על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

למה החליפו את הצלחות? הצלחות מקוריות בI10 מחזיקות 24 אלף ק"מ? צלחות בכל רכב כמעט מחזיקות לפחות החלפה אחת של רפידות.

ולמה המחיר גבוה כל כך? זה לא אודי ולא במוו, סך הכל I10.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להזכירכם גם הרכב של משפחת אטיאס זל מטבריה עבר טסט עם רפידות שחוקות

בשביל מה יש טסט אם לא להסב את תשומת לב הנהג לליקויים קרובים עתידיים בבטיחות

למה להקטין ראש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפה אפילו של רפידות בלבד אחרי 24 אלף ק"מ מעידה לדעתי על "רגל כבדה", במיוחד אם אתה נהג חדש יחסית.

קודם כל, להחליף בלמים זה לא נורא. מדובר בחלק שמתבלה בכל מקרה והעלות שלו סבירה יחסית.

אם אתה רוצה לשפר את המצב, אתה צריך ללמוד לנבא בצורה טובה יותר מה הולך לקרות בכביש. אני מנסה כל הזמן להעריך מה הרכבים שלפני יעשו ומנסה להמעיט בשימוש בבלמים כך שהרכב יבלם באופן יותר "טבעי". בינתיים כבר 90 אלף ק"מ ועדיין לא החלפתי רפידות.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ +1

יצא לי לנסוע על מיני קופר חדשה בלונדון (מושכרת) שעברה כ 5,000 ק"מ ואז נדלקה נורית אזהרה, שצריך להחליף את הרפידות כתוצאה משחיקה.

הגיע איש שירות מטעם BMW ואמר שצריך להחליף את הרפידות. שאלתי אותו איך זה יכול להיות, כי הרכב עבר פחות מ 5,000 ק"מ!

הוא טען שזה כנראה נובע מנסיעה בעיקר בעיר ובנוסף זה משהוא שמוכר בדגם הזה

Seat Leon FR Mk3 1.8TSI DSG 2015

Skoda Fabia Mk1 1.4 16v 2005 - sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממתי קובעים נהלים לפי ההיגיון?

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיון שרכב השכרה - ליסניג - חברה נוסע יותר מרכב פרטי.

זה לא נכון ב 100% מהמקרים אבל לרוב באמת זה המצב.

מ 2016 זה השתנה ל 3 שנים פרטי ושנתיים ליסינג.

פותח השירור, האוטו עבר טיפול במוסך ב 15.000 או 20.000 ק"מ?

לא אמרו כלום על הבלמים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אני מצטער שאין לי זמן לכתוב תשובה מסודרת...

לגבי סעיפים 3 ו 4 שלי - אם מדובר באוטו חדש, אז עזוב אותם כרגע.

כשאתה יורד ירודה ארוכה כמו ירידה מירושליים, אל תהיה כל הזמן עם הרגל על הברקס. שים את ידית ההילוכים על מצב 3 ותבלום עם הברקס לסירוגים כשצריך.

רפידות שנשחקות אחרי 20.000 זה לא נדיר במכוניות אוטומטיות שנוסעות הרבה בעיר. צלחות אני לא יודע למה הוחלפו, כעת אי אפשר לדעת אם היה בכך צורך אמיתי. צלחות יכולות להחזיק 2-3 סטים של רפידות (כלומר החלפת צלחות בפעם השניה או השלישית שמחליפים רפידות) אבל זה לא כלל ברזל, יש מקרים של צלחות שיורדות ממידת המינימום או מקבלות חריצים כבר אחרי סט רפידות אחד.

שוב, כל עוד לא ראינו אי אפשר לדעת.

במוסך לא מורשה יבואן אפשר לעשות החלפה במחיר נמוך יותר עד 50%. אבל תקבל חלקים תחליפיים שאיכותם בחלק מהמקרים נמוכה משל המקרויים ששמו לך במורשה יונדאי .

ממליץ מניסיון להיצמד להחלקים מקרויים, אם תעשה את ההחלפה במוסך כללי תחסוך כמה עשרות אחוזים.

בפעם הבאה, תבקש שיראו לך את הרפידה השחוקה ליד חדשה, תוכל לראות עד כמה היא שחוקה.

אם מעניין אותך לדעת איך המערכת עובדת, מה נשחק ולאן צריך להסתכל, אעלה תמונות מאוחר יותר.

זהו, לא בוכים על כסף שנשפך, בפעם הבא תהיה קצת advanced user, ותתייעץ לפני, תעשה סקר שוק והשוואת מחירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2903 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...