Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ירח דבש מאוחר: יורו-טריפ לשבועיים בתחילת הקיץ. תכנון, טיפים והמלצות?

THE-ONE
שימו לב! השרשור הזה בן 3355 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב לכולם.

אשתי הטריה ואני מעוניינים בטיול חוצה מדינות באירופה ומבקשים המלצות למסלול הכי מרתק ומענין ושלא יקרע

את הכיס יותר מדי.

תקציב משותף: באיזור ה-20K ש"ח.

מדינות שהן בגדר חובה: הולנד וגרמניה - הרגישו חופשי להמליץ על עוד מדינות שקרובות מרחק נסיעה כיון שאנו רוצים לשכור רכב ולגמוע עמו את הקילומטרים ממדינה למדינה.

תודה מראש למגיבים.

ליאור

Twincharger Stratified Injection

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב

אתה צריך לתת קצת יותר פרוט:

לכמה זמן מתוכנן הטיול?

התקציב שציינת אמור לכלול הכל?

טיסות,לינות,רכב - קצת פרטים בבקשה.

בעיקרון, אתה בתקציב גבולי/בסיסי.

בקיץ טיסה למרכז אירופה תנוע בטווח של 500-700 דולר.

ייתכן ותוכל למצוא טיסות מוזלות בחברות דוגמת ריינאייר או איזיגט ברמות של 300-500 דולר.

קח בחשבון שבטיסות המוזלות צריך להוסיף תשלום על מזוודה,אוכל הושבה וכו'.

בברכה

אילן

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושש שתצטרך לעשות אחד משניים:

לקצר את הטיול או להגדיל את התקציב.

בחישוב מהיר ולא מחייב אני מגיע לנתונים הבאים:

רכב בינוני- כולל מסים וביטוחים- כ 40- 50 יורו ליום.( לא כולל תשלום דמי החזר במידה ואתה מתחיל ביעד x ומסיים ביעד y.

כלכלה- קצת מצרכים, קצת מקדונלד , שתייה וכו'- מינימום 80יורו לזוג ליום.

דלק,חנייה,כבישי אגרה-תלוי במסלול שלך- לצורך העניין 300 ק"מ ביום - 30 ליטר- כ50 יורו ליום.

לינה בסיסית-צימרים, או בתי מלון 3 כוכבים- מינימום 80 יורו ללילה.

כמה הגענו? 260 יורו לזוג ליום=כ 1200 שקל

ל14 יום- 16800 שקל

משאיר לך 3200 שקל ל 2 כרטיסי טיסה - כ 400 דולר לכרטיס- כמעט בלתי אפשרי בקייץ.

מקווה שעזרתי במשהו.

אילן

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלע, אפשר לקצץ בעלות המלונות וגם באוכל אבל כעיקרון אתה צודק. התקציב קצת גבולי.

עדיך להוריד את כמות הימים או לחילופין להבין שהטיול הולך להיות דיי בסיסי, על כל המשתמע מכך.

או להחליף ליעד אחר זול יותר, אבל כאן כבר לא תגיעו ליעדי החובה שלכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני וחברה שלי עשינו טיול לשבועיים לגרמניה אוסטריה.

מבחינת זמן - לטעמי מושלם.

כסף? בסביבות ה 8 אלף לכל אחד ( כולל הכל, אולי טיפה פחות אפילו ).

לדעתי בתור זוג אם אתם חובבים נופים לא חסר מה לעשות ביער השחור.

כרטיס טיסה למינכן עלה 390 דולר ( שבועיים אחר כך היה מבצע וירד המחיר ב 80 דולר, היה כבר מאוחר מדיי ).

רכב - כמעט 2300 ש"ח, רכב סטיישן מרווח שמתאים לנסיעות ארוכות.

מלונות - לא עברנו את ה 90 יורו ללילה ( היו גם ב 60 ).

היינו גם לפני שנתיים באיטליה, אותו משך זמן, אותה דרגת רכב, ויצא גם כן בסביבות ה 17 אלף לשנינו כולל הכל.

בקיצור - לדעתי בדרך חכמה אפשר לעשות את הטיול הזה מבלי לחרוג מהתקציב ( כמובן בהנחה שמבחינת מחיה הולנד וגרמניה יחסית קרובות במחיר, אין לי מושג לגבי הולנד ).

אני חושב שאם אלו מדינות בגדר חובה עדיף לך לנסות להתמקד על שניהן ולא לחפש עוד הרפתקאות ).

אם תרצה אני אשלח לך בפרטי את התכנון שעשינו לגרמניה+אוסטריה, אם אני אמצא גם לאיטליה+טעימה קטנה משוויץ.

לצורך העניין 300 ק"מ ביום - 30 ליטר- כ50 יורו ליום.

כמובן שמדובר ברכב בנזין, בדיזל עשינו 1:20 כך ש...

לצורך העניין, בשני הפעמים הטיסה הייתה בספטמבר, מזג האוויר היה מעולה ( טיפ טיפה קריר, אבל רוב הזמן היו ימים שימשיים ).

עריכה אחרונה על ידי yaniv572
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלע - עלויות הדלק והמזון שציינת קצת מוגזמות - זוג צעיר יכול להסתפק בסופרמיני, ואם יש טיפה מזל יקבל דיזל ואז עלות הדלק תפקת בעוד איזה 20%.

אני עשיתי לפני 3 חודשים טיול של 4 ימים בבלגיה, 730 ק"מ ב-50 אירו (40 ליטר דיזל, ועוד באוקטביה סטיישן. רכב קטן יצרוך פחות). שלושה חודשים קודם בפינלנד, גולף סטיישן צרכה כמות דומה לק"מ, אבל בנזין שעולה כ-1.5 אירו לליטר.

בגרמניה, בלגיה והולנד אין כבישי אגרה (בעצם יש - אבל רכב פרטי פטור), ואם חורגים לאוסטריה זה עולה עוד 10 אירו לוינייט ואפשר שעוד כמה אירו לאיזה מעבר מיוחד. עם זאת אם התוכנית היא גרמניה והולנד אין לכך מה לחפש במדינות הקרובות עם כבישי אגרה - צרפת, שויצריה ואוסטריה.

מבחינת מזון - אני הסתדרתי עם המשפחה בסדר גודל של 60 אירו ליום אבל לא זוג אלא שלושה-חמישה (כל טיול בהרכב שונה). אבל אנחנו נוהגים לקנות אוכל בסופר ולהתארגן עצמאית, מדי פעם מזללת מזון מהיר, ונדיר מאד שנכנסים למסעדה.

מה שמשמעותי מאד הם המלונות וצריך לערוך סקר יסודי בטריפאדוויזור כדי לא ליפול על מלון גרוע. במדינות האמורות מלון 3 כוכבים אמור להית מספק אם הביקורות המעודכנות חיוביות. אפשר לחפש צימרים - מנסיון מצומצם שלי הם מצויידים היטב אבל כמובן שצריך לבשל עצמאית.

לגבי שכירת רכב - עמלת החזרה בתחנה שונה מתחנת הלקיחה יכולה להגבות אפילו בין שתי תחנות באותה עיר (עשרות אירו) ולהרקיע למאות אירו אם מדובר במדינות שונות. מצד שני - גם נסיעה של מאות ק"מ לתחנת המוצא היא עניין שעולה דלק ובמיוחד זמן יקר. מבחינה זו כדאי לתכנן טיול מעגלי. דומני שהעדיפות היא לשכור בגרמניה אבל צריך לחקור זאת באתרי חברות ההשכרה ואצל מתווכי ההשכרה. לדעתי עליכם לשכור סופרמיני ולקוות לקבל דיזל (בד"כ החברות לא מתחייבות).

פות"ש - אני ממליץ לך לבחור תא שטח לא גדול מדי, אם מדובר בטיול של שבועיים לבחור כ-3 מוקדים ומהם לצאת לכוכבים. אם המוקדים מרוחקים אפשר ללון לילה או שניים באמצע הדרך. כמובן שקיימת האופציה לטיול מעגלי (או קוי) אבל עליה הייתי בונה רק אם אתם יודעים להתארגן בזריזות בבוקר ובערב. אם אתם מאלה שצריכים שעתיים כדי לפרוק ולארוז עדיף לבנות כוכבים. לדעתי שבועים הם זמן טוב כדי להתרכז בהולנד בלבד או במחוז או שניים בגרמניה, לא צריך להתפזר יותר מדי.

לבסוף לגבי תכנון הטיול: אם שלוב של הולנד וגרמניה הוא חובה טוסו לפרנקפורט או לאמסטרדם (אולי תמצאו טיסה לדיסלדורף או קלן, זה גם בסדר) והתרכזו בהולנד וצפון מערב גרמניה. אפשר לעבור גם דרך בלגיה אם זה יוצא על המסלול. לטעמי עדיף להתרכז בתא שטח קטן עם ריכוז גדול של אתרים כדי לנצל יותר זמן באתרים ופחות בכבישים - שגוזלים גם זמן יקר, גם דלק יקר וגם מתישים. הולנד מציעה זאת בצורה יוצאת מהכלל, אם אפשרות לנסוע מרחק לא גדול גם לאתרים המעניינים בצפון בלגיה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...