Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוויות אחזקה של מאזדה מיאטה NC - שירשור מתגלגל

HyperViper
שימו לב! השרשור הזה בן 1435 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

החלטתי לקרוא שוב את השרשור מההתחלה לשם הנוסטלגיה וקלטתי ששכחתי לא מעט דברים אחרים שהשתנו בינתיים.

אז הרכב אצלי כבר מעל ל-5 שנים וכמעט 100,000 ק"מ (התחלתי ב-77 אלף, עכשיו על 173 אלף). אני מוכרח לציין שהאמינות של הרכב לא פחות ממופתית. אני נוסע ברכב בצורה מאוד אגרסיבית, משייט על 4-5 אלף סל"ד כדי שיהיה כוח זמין תמיד, מושך בכל הזדמנות אל מעבר למנתק, יורה הילוכים ושום תקלה משמעותית. הרכב אמין כמו פטיש 5 קילו ולכן אין שום דבר מעניין לכתוב לגבי התחזוקה הרגילה שלו וטוב שכך.

מעבר לזה הרכב עבר את השינויים הבאים:

דרמה

הדוד המקורי הוחלף בדוד אפטר-מארקט של בריאן גודיין בשם סופר-קיו ומאז מספק לי סאונד-טראק מענג לכל לחיצה או עזיבה של הדוושה. הסאונד רחוק מלהיות מחריש אוזניים ומטריד לסביבה ובעיקר גרגרני ובאסי יותר בשבילי. מבחינתי זה Win-win, גם זכיתי בעוד דרמה וגם אני לא מודאג מלהעיר את השכנים כשאני חוזר הביתה מאוחר בלילה.

נעליים

אחרי חוויה מסמרת שיער עם הצמיגי סמי-סליק Yokohama AD08-R, ,בסופת ברד וושחיקה טבעית, החלטתי לחזור לצמיגים יומיומיים יותר אבל עדיין מעולים, ה-Michelin Pilot Super Sport.אם היוקוהמה הוא מסעיר כמו סטוץ עם דוגמנית של ויקטוריה סיקרט, המישלין הוא כמו למצוא את אשת חלומותיך ולבנות איתה בית. הוא אמנם לא מגיע לרמות הטירוף של היוקוהמה, אבל אתה יכול לחיות איתו בשקט בכל תנאי הדרך שלא יבואו, חום, קור, גשם, ברד. בקיצור, אול-ראונדר מושלם. לצערי הפסיקו לייצר אותו, אחרת הייתי קונה אותו שוב בסט הבא.

אסתטיקה

• די-באדגינג (הסרת סמלים) מוחלט - כולל על ההגה, הקאפות של הג'אנט וכד'. למה? כי שימעם לי בעיקר וכי זה נחמד לראות אנשים בפקקים נואשים להבין מה זה לעזאזל הבינבה הזאת.
  • החלפתי את הצבע של הקאליפרים מאדום לצהוב והוספתי עוד פס צהוב בליפ הקדמי - שוב משיעמום מוחלט.
  • הרכב עבר ציפוי של Restore FX כדי לשמור אותו לשנים הבאות, תהליך שהיה סוג של רכבת הרים של רגשות. הוא התחיל במפח נפש והמשיך לסוף טוב.
  • הוספתי ספויילר אחורי קטן ועדין מאוד, M3 Style Trunk Lip Spoiler ,כי פשוט לא יכלתי לעמוד בפיתוי של דיל טוב ($40 באיביי)
  • הזמנתי ליפ קדמי של GV, שוב כי המחיר היה מצחיק ולא עמדתי בפיתוי. יגיע בטח בשבועיים הקרובים ויותקן על הרכב בהקדם.

יציבות

• את התוספת של ה-Sway Bars תיארתי שני פוסטים למעלה אז לא אחפור שוב
  • עד לפני שבוע הצלחתי לחיות בערך שנה עם בושינגים לדלתות שבעצם יושבים על המילימטר עם החיבור שבין השלדה לדלת ובכך הופכים את הדלת לחלק מהשלדה ומקשיחים את הרכב (חשוב ברכב בלי גג קשיח). הבעיה בבושינגים האלו שהייתי חייב לטרוק את הדלתות בכל פעם כדי שיסגרו וזה התחיל לשגע אותי, אז ברגע שהוספתי קשיחות עם ה-Sway Bars החדשים הרגשתי בנוח להעיף את הבושינגים האלו וחיי השתפרו פלאים מאז!

ואי אפשר לסיים בלי כמה תמונות לקינוח (אמנם לא הכי מעודכנות, אבל זה מה יש)...

mx5_01.jpg

mx5_02.jpg

mx5_03.jpg

mx5_04.jpg

mx5_05.jpg

מאזדה מיאטה 2008 משופרת לנפש

פורד פיאסטה 2016 למבצעים מיוחדים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמשיך לעדכן, תענוג לקרוא!

תודה!

מחכה כבר לשרשור המתגלגל שלך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים! מאוד אהבתי את הקו העיצובי המינימאליסטי שבחרת לעצמך למעט הדבר הזה ששמת במרכז ההגה שלטעמי לא קשור בכלום לשאר התוספות שנעשו באמת בטוב טעם.

גם מבחינת שיפורים אין ספק שבנית פה משהו מעולה ומהנה.

אני בערך איפה שהיית לפני 5 שנים ועכשיו מתחיל את תהליך הבנייה הקוסמטי והמכאני, עוד מעט יקום לך שרשור מתחרה אבל מפאת קוצר הסבלנות שלי כל התהליך יקרה בהילוך מהיר ונראה לי שתוך שנה אני משיג את הסט אפ שלך ומתקדם אפילו מעבר לו :)

Sent from my HUAWEI VNS-L22 using Tapatalk

208GTi, 206XS, BRZ- SOLD

Mx5 Nc Prht- SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים! מאוד אהבתי את הקו העיצובי המינימאליסטי שבחרת לעצמך למעט הדבר הזה ששמת במרכז ההגה שלטעמי לא קשור בכלום לשאר התוספות שנעשו באמת בטוב טעם.

כן, צריך להחליף את זה. הזמנתי כל מיני דברים כאלו מאיביי וזה היחיד שממש התאים בגודל, זו הסיבה היחידה שהוא שם.

מפאת קוצר הסבלנות שלי כל התהליך יקרה בהילוך מהיר ונראה לי שתוך שנה אני משיג את הסט אפ שלך ומתקדם אפילו מעבר לו :)

קח את הזמן, ככה תהיה לך תחושה של משהו חדש לשחק איתו למשך זמן ארוך יותר וגם תדע להעריך ולתאר מה כל שינוי עושה בנפרד.

השיפורים הבאים שאני מתכנן בעתיד הנראה לעין הם:

1. החלפת גלגל התנופה (בקלאץ) למשהו קל יותר שמשפר את התגובה של הדוושה והמנוע ועולה מהר יותר בסל"ד. כנראה אלך על זה: Flyin' Miata 8.4lbs Lightweight Flywheel

2. החלפת הג'אנט לזה.

3. עפעפיים TUCKIN99 Eye Lids

4. לוח מכוונים של Revlimiter

5. בלמים של RBC

6. תא מטען של קארבון מיאטה

7. דיפיוזר אחורי של קארבון מיאטה

אבל אטפטף אותם לאט לאט כדי באמת להעריך כל אחד בנפרד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוח השעונים נראה מדהים.

צירפתי לך קישורים שמכילים מק"טים של תוספות (מקוריים מבית מזדה):

https://www.mazda.co.uk/buying-owning/accessories/mazda-mx-5/2008-10/exterior-styling-/

https://www.mazda.co.uk/buying-owning/accessories/mazda-mx-5/2008-10/interior-styling-/

https://www.mazda.co.uk/buying-owning/accessories/mazda-mx-5/2008-10/comfort-utility-/

אולי תמצא שם משהו שתאהב.

עריכה אחרונה על ידי Legend
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוח השעונים נראה מדהים.

צירפתי לך קישורים שמכילים מק"טים של תוספות (מקוריים מבית מזדה):

https://www.mazda.co.uk/buying-owning/accessories/mazda-mx-5/2008-10/exterior-styling-/

https://www.mazda.co.uk/buying-owning/accessories/mazda-mx-5/2008-10/interior-styling-/

https://www.mazda.co.uk/buying-owning/accessories/mazda-mx-5/2008-10/comfort-utility-/

אולי תמצא שם משהו שתאהב.

מעולה! תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח שאתה מעל גיל 30?

אני בשנות ה 20 המוקדמות ואני לא מבין מה כל הגנון הזה..

רכב מדהים הלוואי והיה לי אבל למה להוריד סמלים בשביל מה כל הליפים והמדבקות?

טבעי זה הכי יפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח שאתה מעל גיל 30?.

אני לא מרגיש ככה, אבל לצערי הת.ז. לא משקרת.

אני בשנות ה 20 המוקדמות ואני לא מבין מה כל הגנון הזה..

כשתגדל תבין :)

ועכשיו ברצינות, אתה פשוט מסתכל על זה כרכב, שזה הגיוני. אני מסתכל על זה כצעצוע, שזו המציאות, לפחות בשבילי.

מאחל לעצמי, גם אחרי גיל 50 ועם אפילו יותר ילדים ממה שיש לי היום לשחק בצעצועים ולהנות מזה.

או כמו שאומר משפט מפורסם: גברים לא באמת מתבגרים, הצעצועים שלהם רק נעשים יקרים יותר.

רכב מדהים הלוואי והיה לי אבל למה להוריד סמלים בשביל מה כל הליפים והמדבקות?

את הורדת הסמלים עשיתי אחרי 4 שנים עם הרכב בשביל לרענן. כאנלוגיה, דמיין זוג שנמצא יחד כבר 20 שנה וצריך להמציא כל מיני משחקים, כדי לא לשקוע לחיי מין משעמים. אז אותו דבר רק עם רכב. זה נותן לי תחושה של רכב חדש כל כמה חודשים ואני לא משתעמם.

לגבי המדבקה של ההגה אני מסכים לגמרי, לא מת עליה כמו שכבר ציינתי בפוסט למעלה, פשוט לא מצאתי תחליף במידה. ברגע שאמצא, אחליף.

לגבי הליפ, זה פחות עניין של יופי ויותר עניין פרקטי שמסייע קצת ביציבות במהירות גבוהה.

טבעי זה הכי יפה.

מה הקשר בין רכב ל"טבעי"? ואין דבר כזה "הכי יפה", זה סובייקטיבי לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אתמול הותקן ליפ אגרסיבי יותר שמסייע להוריד את לחץ האוויר מתחת לרכב ובכך מסייע ליצירת Down-force, מתעל יותר אוויר לכיוון תא המנוע ובכך מסייע בקירור ונותן מראה טיפה יותר קרבי לרכב. החסרונות העיקריים הם בעבירות של הרכב שכן הוא נמוך בכ-7 ס"מ מהליפ המקורי ובולט קדימה בכ-10 ס"מ ביחס למקור.

זה הליפ המדובר שנקנה באיביי.

תמונות לאחר ההתקנה:

IMG_6268.jpg

IMG_6271.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

טוב, הגיע הזמן להחליף ג'אנטים למשהו יותר מעניין כדי לרענן את המראה ואולי גם להפחית במשקל על הדרך. אחרי בהייה בכל מיני דגמים הבנתי שזה לא מקדם אותי להחלטה אז עברתי למוד יותר אקדמאי וייצרתי טבלה להשוואת ג'אנטים.

כתבתי על התהליך פוסט ב-Miata.net. לכל מי שמעוניין בג'אנט חדש ואיכותי הפוסט שם יכול להיות מאוד יעיל.

הפוסט:

https://forum.miata.net/vb/showthread.php?t=667788

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

המיאטה הגיעה כבר ל-180,000 ק"מ, מעל 100,000 מהם שלי. החלטתי שהגיע הזמן להחליף קלאצ', כי הנוכחי כבר לא מרגיש 100%, גם אם הוא לא ממש תקול. הזמנתי קלאצ' חדש מאמזון ועל הדרך חשבתי לתקן עוד כמה דברים קטנים ומעצבנים כמו הסוכך שמש שנסדק, החלפת רפידות בלם וכד'.

המכונאי הקבוע שלי בשנים האחרונות, רב-אומן של מכונאות, הוא אדם עסוק במיוחד שהתאמץ כדי לפנות לי קצת מזמנו, אז דאגתי להגיע לטיפול עם מינחה של רצון טוב.

Clutch_for_Yaron.png

יומיים אחרי הטיפול ושטיפה מפנקת, כשהרכב מרגיש כמו חדש, אני יוצא לארוחת בוקר של שישי עם האישה. בחניה של מרכז הקניות המקומי, נהגת מעופפת עשתה עלי רוורס והתנגשה בפגוש הקדמי שלי. כל זה למרות צפירות אזהרה ונסיונות נואשים שלי לעשות רוורס, כשיש רכב אחר לא רחוק מאחורי. כששאלתי אותה, "למה? למההההההההההה?", היא רק ענתה "לא הסתכלתי אחורה"... בזמן רוורס, בחניון של מרכז קניות עמוס רכבים ובני אדם בשעה הכי עמוסה בשבוע.

סרטון התאונה - "לא התסכלתי אחורה":

הנזק אצלי - שריטות עמוקות בצבע, מתז פנסים שבור, ופגוש שתלוי קצת עקום:

Damage_-_My_Car.jpg

הזנק בצד ג' - שבר בפגוש האחורי:

Damage_-_Other_Car.jpg

במבט ראשון, הנזק לא נראה מרשים במיוחד, אבל במבט מקרוב יותר רואים שהפגוש פתאום נמצא במרחק של כסטימטר מהפנסים, במקום להיות צמוד אליהם, כמו שהטבע רצה. מכיוון שכל הסיפור מצולם והאשמה ברורה, החלטתי לתבוע את צד ג' ולתקן את הפגוש. המחשבה הראשונה של מוסך ההסדר הייתה שיפוץ, אבל הפגוש היה שבור בכמה מקומות שלא היה אפשר לתקן בצורה סבירה. אחרי שהבינו שאי אפשר לתקן, ניסו לעבור להחלפה בחלק משומש מפרוקיה. לאף אחד מכ-100 ספקים שנבדקו לא היה חלק משומש זמין, לכן הוזמן פגוש חדש דנדש מהיבואן. את הליפ התחתון (תוסף אפטרמאקרט), שיהיה פלסטיק חשוף בתחתית הפגוש, צבעו כבר על הדרך באותו צבע של הפגוש. לפחות יצא חצי מתוק מכל התאונה המיותרת הזו.

מתלוצצת עם מכונאיה, בזמן ההרכבה של הפגוש החדש:

New_bumper_on_lift.jpg

אחרי הכל:

After.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

לא נכנסים עם אוטו כזה למרכז קניות ביום שישי

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין מה אתה אומר, אבל...

א. זה הדיילי שלי. זה לא רכב לסופי שבוע שארוז בניילונים. אין מה לעשות.

ב. עד שיוצא לי לנסוע לאנשהו עם האישה לבד (בלי הילדה), אנחנו משתדלים לעשות את זה במיאטה, כי זה כבר הופך את הכל ליותר חוויתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1435 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...