Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תחביב מוטורי - תחביב לעשירים בלבד?

odedos
שימו לב! השרשור הזה בן 4258 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התשובה לשאלתך מבלי להתחכם יותר מדי היא כן. זה תחביב לעשירים, או לאנשים שמוותרים על הרבה דברים אחרים וחשובים בשביל הזכות להחזיק כלי ספורטיבי. זול ונגיש זה לא, לא משנה איך מסובבים את זה.

שמעון תמיד היה חזק בלחיצות, עוד כשהיתה לו המאה שש ראלי היה עושה רכבות מטבריה לת"א.
- רזמל על שמעון פרס :-D
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא מבין את הטענה הזאת.

מה רצית, מירוץ דראג בין יונדאי I30 לבין מאזדה 3?

אין לך רכב מתאים ועדיין בא לך לשלם כסף כדי לקבל רכבת ישראל? לבריאות.

הטענה שלו היא מאוד פשוטה, והוא רצה מה שרבים אחרים רוצים: ספורט מוטורי שלא מסתכם בדארג ו\או דריפט.

כל עוד זה הדבר היחיד שיש כאן - זה לא עממי בשום צורה שהיא.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו כולם פה, גם אני חולה הגה.. כרגע ההגה הוא של פיאט אונו 93 ידנית.

רכב מהנה וכיפי, עד שאתה עובר לשני ואז אתה נזכר שהוא רק 1000 סמ״ק..

אני חייל שמשרת יומיות ועובד בערבים, הפיאט כרגע היא ההוצאה העיקרית שלי.

עקב היותי אדם אופטימי חשבתי שמתישהו אני אשדרג את הפיאט לרכב קצת יותר מפולפל ואני לא מצליח לראות איך זה אפשרי..

או בקיצור, איך מאכילים את החיידק המוטורי שחי אצלך, שכל מה שיש לך זה אונו 45 ומחסור בהרצלים ?!

תחביב מוטורי בשבילי הוא משהו הרבה יותר רחב מנהיגה ספורטיבית (שלא מעניינת אותי כ"כ) או בעלות על רכב ספורטיבי.

מה שמעניין אותי יותר זה הצד הטכני והמכאני, להכיר כל בורג באוטו ולדעת לעשות חלק גדול מהדברים לבד.

ולכן הכיוון שאני בחרתי לעצמי לפני די הרבה שנים הוא רכב אספנות או סתם רכב ישן ופשוט, שאפשר לקנות בכמה אלפי שקלים, לתחזק אותו בזול וגם להנות מנהיגה בו. זו סוג אחר של הנאה, אבל לא מעט אנשים מוצאים בזה משהו.

טסט לרכב אספנות עולה 300 שקל לשנה, וגם ביטוחים זולים יותר משמעותית.

בסכום של 5000 שקל אפשר לקנות מכונית בת 30 במצב מכאני וקוסמטי סביר מאוד.

השאלה אם הכיוון הזה מעניין אותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטענה שלו היא מאוד פשוטה, והוא רצה מה שרבים אחרים רוצים: ספורט מוטורי שלא מסתכם בדארג ו\או דריפט.

עוד יש עשן צמיגים על המסלול במנחת ואתם כבר "מתלוננים" על כך שזה מה שרק יש.

צריך סבלנות, אני מאמין ומקווה שעם הזמן הספורט המוטורי כן יתפתח, יקומו לאט לאט (במדינת ישראל זה לאט לאט *1M) עוד מסלולים והענף יקבל צורה.

גם אני לא מתלהב ממדידת זמנים בקו ישר אבל כרגע זה יותר טוב מהכלום שהיה לפני כן.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חס וחסה לא מתלונן,אבל השאלה של פותח השרשור הייתה האם תחביב מוטורי הוא לעשירים בלבד - במצב נוכחי כן!

2004 C5 PK

CLIO 172 PH2 2003- SOLD

MEGANE RS 225 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מערבב 2 דברים ומציג תמונה לא נכונה ידידי.

יש תחביב מוטורי ויש ספורט מוטורי.

תחביב מוטורי זה מושג מאוד רחב ויכול להתבטא אצל כל אחד בצורה אחרת:

אחד אוהב רכבים ספורטיביים וריגוש של מהירות, שני אוהב את הריגוש של התנהגות, אחר אוהב רכבי אספנות ושיפוץ וכן הלאה.

לא צריך להיות עשיר כדי להנות מרכב ספורטיבי אבל זה בהחלט יעלה יותר מאשר אחזקה של רכב רגיל.

מי שרוצה להתחרות בספורט עממי יכול לעשות כן גם היום (ויש מספיק מועדונים שמקיימים תחרויות ג'ימקאנה וכו').

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שתחביבו לנהוג(בדגש על לנהוג)שיכין מזומנים,זו האמת!

מספיק עם הקשקושים,תעשו ניסוי ותצאו בכל סוף שבוע במשך חודש לסשן נהיגה של שעתיים,רק שעתיים בנס הרים ותראו מה קורה לחשבון הדלק שלכם בסוף החודש,תוסיפו 1000 מרשרשים+-,ואני נוהג על אוונסיס!

מה עם צמיגים שנמחקים בכל 20 אלף ק״מ?מה עם בלאי מואץ?

מי שמכיר אותי יודע שאני פריק של נהיגה,ואני נוהג המון,מזלי הגדול שאני יוצא מהבית והפנייה השלישית שאני לוקח היא כבר חלק מנס-הרינג,אם הייתי גר רחוק היא פותח פה אוהל בצידי הדרך.

זה לא סוד שהתחביב הזה עולה ביוקר לפעמים,במיוחד בארץ הגזלנים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד שרשור של הכל יקר פה ...

נכון המכוניות יקרות הדלק יקר .הטיפולים יקרים .אבל הכל פה יקר גם המזון והדירות

זה המקום שבה אנחנו חיים -איפה שהוא בין מדינות מפותחות לבין מדינות העולם השלישי לכן עם משכורת ממוצעת אפשר לקנות פה פחות דברים מאשר בארהב או מדינות מפותחות באירופה . זה המצב ואם לא היה לנו צורך בתקציב בטחון כל כך גדול ולא היו פה אוכלוסיות טפיליות ולא יצרניות אז מצבינו היה טוב בהרבה אבל הוא לא. לכן זה מה יש.

...Our necessities are few but our wants are endless

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד יש עשן צמיגים על המסלול במנחת ואתם כבר "מתלוננים" על כך שזה מה שרק יש.

צריך סבלנות, אני מאמין ומקווה שעם הזמן הספורט המוטורי כן יתפתח, יקומו לאט לאט (במדינת ישראל זה לאט לאט *1M) עוד מסלולים והענף יקבל צורה.

גם אני לא מתלהב ממדידת זמנים בקו ישר אבל כרגע זה יותר טוב מהכלום שהיה לפני כן.

+1 :)

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיר הוא מי ששמח בחלקו.

בחיים שלך אתה אמור לקבוע את סדר העדיפויות שלך.

אדם נורמאלי לא יכול לעשות (כלכלית) את כל מה שהוא רוצה.

אם התחום המוטורי הוא דבר שמעניק לך סיפוק אמיתי ומשמעותי, הרי שאם תסתכל על כמות המכוניות בכבישים ומי נוהג בהן תבין שמדובר במשהו שהוא בר השגה. במקרה שלך, את פרי עבודתך תנווט לרכב שיעשה לך את זה.

זה לא בשמים...

סבלנות השקעה ועבודה ותשיג את זה אם זה מספיק חשוב לך.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

BDB - כנראה שקיבלתי הצעת מחיר מופרזת על הביטוח. המחיר שאתה משלם דווקא מעודד אותי (כאמור בעוד כמה שנים אדרש לרכב שני שאני רוצה שיהיה עם ניחוח ספורטיבי, MX5 היא אפשרות - הצעת הביטוח שקיבלתי הבהילה אותי). אבל עדיין, בהשוואה לרכב סופרמיני חסכוני (כרכב שני) - כמו לדוגמא רנו קליאו 1.2 (שלא עושה 1:15 אלא 1:17), מדובר במכונית יקרה יותר להחזקה - אם לא 800 יותר לחודש, אז 700. היא גם הרבה פחות פרקטית. למעשה היא פחות פרקטית מסוזוקי אלטו. איך שלא תסובב את זה מדובר בתענוג יקר יותר ממכונית "פשוטה" (אלא אם אתה מתעקש על איפרזה אוטומטית שטוחנת אותך בדלק).

יש סיבה טובה מאוד שצעירים שהם לא טלנטים יחודיים בתחום כזה או אחר או לא בעלי הורים עשירים, לא מסתובבים בכבישים עם MX5 או לאון קופרה. הרוב המוחלט של המגיבים פה עם מכוניות ספורטיביות מרוויחים משכורת יפה ו/או באים ממשפחה אמידה. זאת המציאות ואין טעם ליפות אותה.

סיפורים כמו "תחשוב חיובי ובסוף תהיה לך פרארי" מתאימים לכל מיני קואצ'רים ושאר ממבו-ג'מבו.

עשיר הוא מי ששמח בחלקו.
האמירה הכי נכונה שנאמרה פה - מגובה גם במחקרים!

ל-OP, תחיה את החיים שלך, כלכל צעדיך בתבונה, יום אחד אולי תתעורר ותגלה מספיק כסף בחשבון על מנת להגשים חלום ואולי בכלל תגלה שאתה כבר לא צריך את זה בשביל שיהיה לך טוב בחיים. שיהיה לך כסף - תקנה מותרות בשביל להשלים את ההרגשה הטובה שלך ולא במקומה. אני מתחיל להשמע כמו קואצ'ר בעצמי. אני אפסיק כאן...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דריפט-

דווקא פה המצב מעט טוב יותר,בניית רכב מתאים יכולה להיות לא סופר יקרה (סיירה למשל),אבל גם פה אם נסתכל מה היה לנו נמצא תמונה אחרת.

מיאטה,הרכב השני הזול ביותר שהתחרה באותה תחרות יעלה למר ישראל ישראלי סביב ה100k לפני שיפורים כאלה ואחרים.

לא בלתי אפשרי במידה ומדובר ברכב יום-יומי ,אבל ממש לא זול ועממי, אני כמובן לא מדבר על המפלצות האחרות שהתחרו שם.

אפשר לארגן מכונית דריפטים בפחות מ-30000 שקלים אם באמת רוצים. אפשר גם למצוא מיאטה או דומה לה ב-70000 כיום, ומיאטה NC בפחות מ-100000. נכון, לא זול ועממי, אבל אל תטעה - ספורט מוטורי עממי לא מיועד לעשירונים התחתונים. אין מה לעשות, התחביב המוטורי הוא תחביב יקר.

ספורט מוטורי עממי יש כיום דראג, דריפט וג'ימקאנה. אז נכון, בשביל להיות תחרותי בראשון צריך הרבה כסף, אבל בשביל דריפט לא ובשביל ג'ימקאנה אפילו פחות (התחריתי וניצחתי בג'ימקאנות עם מכונית של 30000 שקלים). אז כן, זה הכי עממי שיש, תתרגלו לזה.

ובנוגע לביטוח למיאטות בשביל דוק - אל תיבהל מהצעות מטורפות שנתנו לך. מרבית הסוכנויות והחברות לא מבטחות וצריך לדעת בדיוק למי לפנות (גם כדי שלא לשלם החרגה על הגג). במועדון הרודסטרים יש הרבה מידע בנושא, ובסופו של דבר אין סיבה לשלם יותר מ-6000 שקלים לביטוח מקיף אם אתה מתחת ל-30, ואפשר גם להגיע ל-4000 ומטה אם אתה מעל (עבור מיאטה NC, ב-NB הסכומים נמוכים יותר).

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שמח שפתחתי את הטופיק הזה כי השכלתי ממנו לא מעט.

הבנתי שאין סיבה לחסוך ולקנות קליאו 1.8 דור ראשון כי העלות הראשונית אומנם זולה, אבל ההוצאות תחזוקה שלה יהיו הרבה מעבר ליכולות שלי.

מקווה שמתישהו שיהיה לי את הכסף לקנות קליאו ספורט דור שני, אני אצליח למצוא אחת נורמלית ושמורה.

העניין הוא שגם ספורט מוטורי וגם תחביב מוטורי מעניין אותי, הלוואי ויכולתי ללמוד לטפל באונו שלי לבד, מה שמצריך הרבה זמן, מקום וקצת כסף. דברים כרגע אין לי.

אני יוצא מפה קצת אופטימי ומקווה שעד סוף השירות שלי (שנה וחצי למנייק) אני אוכל לחסוך מספיק כסף כדי להתחיל את החיים עם אוטו מעניין.

תודה אנשים!

נ.ב איזה רכבים הייתם מגדירים כמציאות זולות ומהנות? לאחרונה שמתי עין על הסדרה 3 הישנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נ.ב איזה רכבים הייתם מגדירים כמציאות זולות ומהנות? לאחרונה שמתי עין על הסדרה 3 הישנה.

אין שום בעיה להנות עם צרפתיות מזדקנות, ב-30K שקלים תרכוש איזו 106 ספורטיבית כולל יישור קו מאוד מאוד מעמיק שייתן לך אמינות וטונות של פאן שהרבה רכבים חדשים ממנה לא יתנו לך.

סדרה 3 ישנה זו אחלה אופציה אבל אם אתה מדבר על ישנה E30 זה עלול להיות מסוכן ללא נסיון מתאים וללא בקרת אחיזה.

לטעמי בקטגוריית הספורטיביות הזולות אין מתחרות לצרפתיות "של פעם", קנה אחת, תעשה יישור קו בעוד 7-10K שקלים שייגעו בכל המחלות של הדגם ותהנה מאחלה רכב.

אם תשאל את אישתי היא תגיד לך שבסתר ליבי עדיין יש לי פנטזיה לרכוש 106 או 306 ספורטיבית, לפרק אותה לגורמים ולבנות אותה מחדש, רק טובה יותר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4258 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...