Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הפיכת תריס לחשמלי

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 1381 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בדירה השכורה שבה אני גר, יש לי חלון אחד שאני מאד אוהב לראות ממנו את הנוף, אבל אין גישה לחבל של התריס לפתיחה (ליתר דיוק, לסגירה) נוחה. חשבתי להפוך את התריס לחשמלי, אבל אני לא מבין שום דבר בתחום.

אשמח לייעוץ.

תודה לעונים!

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכן צריך להוסיף את עלות התקנת חיבורי החשמל (חציבה, השחלת כבלים וכו').

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נקרא תריס רפפה.

בדירה שכורה לא הייתי משקיע בתוספות לא חיוניות, אלא אם יש כוונה לשכירות ארוכת טווח.

אני מעריך שעלות התריס החשמלי תגיע לכמה אלפי ש"ח, וכמובן שעליך לקבל את הסכמת בעל הבית.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו, לא היה לי מושג שמדובר בחתיכת פרוייקט.

תודה רבה על העצות, נראה שארד מהעץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לסבר את האוזן, לפני מספר חודשים הוצאתי כמה מאות ש"ח על החלפת מנוע בתריס חשמלי קיים (אחרי כ-15 שנות שירות). הוסף לזה עלות של תריס, מסילות והתקנת קוי החשמל ותגיע לאלפים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי.

התעצבנתי, אז בניתי אב-טיפוס למנגנון שיאפשר לי להוריד את התריס (שם הבעייה) בלי להשתגע יותר מדיי. והרי התמונה לפניכם.

האבטיפוס עובד היטב, טרם חשבתי על איך לחברו לקיר או על איך הפריט הסופי ייראה ויעבוד.

מנהלים, אני מבקש להעביר את התגובה הזו לשירשור פרוייקטים מיוחמים.

אופן ההפעלה: כשאני רוצה להרים את התריסים, אני לא עושה כלום. כשאני רוצה להוריד אותם בחזרה, אני "מעביר להילוך שלישי" את הקרש, המיסב מרחיק את החבל מהקיר, ואני יכול להוריד את התריס מאיפה שנוח לי. כשאני עוזב את ה"מוט הילוכים" הוא חוזר למקומו בגלל המתח בחבל התריס.

עריכה: השתמשתי גם במיסב שנלקח מקורא דיסקים, ושכחתי לרשום את זה בתמונה. עליו החבל של התריס מונח.

ידית הפעלה לתריס.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע לתריס חשמלי (לחדר שינה) זה סיפור של כ 400 שח, המתג עצמו עולה 30 שקל בערך.

מעבר לזה אפשר להסתפק בחיבור חשמל חיצוני (כמו כבל מאריך שמתחבר לתריס) ואם ממש רוצים אפשר לשים את הכבל בתעלת אצבע מ PVC\פלסטיק. אין צורך בשום בקר כל עוד אינך מעוניין להפוך את התריס לאלחוטי.

אם יש לך חוש טכני מופתח וכלי עבודה (וגם יצירתיות לא תזיק בכלל), הפרוייקט הזה קטן עליך (ככה הפכתי את כל התריסים אצלי בבית לחשמליים - החוטים הוכנסו לקירות כי זה היה ברובו קל יחסית, גבס).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 שנים מאוחר יותר...
בתאריך 1.9.2012 בשעה 23:04, איציק נ. כתב:

מנוע לתריס חשמלי (לחדר שינה) זה סיפור של כ 400 שח, המתג עצמו עולה 30 שקל בערך.

מעבר לזה אפשר להסתפק בחיבור חשמל חיצוני (כמו כבל מאריך שמתחבר לתריס) ואם ממש רוצים אפשר לשים את הכבל בתעלת אצבע מ PVC\פלסטיק. אין צורך בשום בקר כל עוד אינך מעוניין להפוך את התריס לאלחוטי.

אם יש לך חוש טכני מופתח וכלי עבודה (וגם יצירתיות לא תזיק בכלל), הפרוייקט הזה קטן עליך (ככה הפכתי את כל התריסים אצלי בבית לחשמליים - החוטים הוכנסו לקירות כי זה היה ברובו קל יחסית, גבס).

איציק

מקפיץ.... 

כי אין הרבה מידע ברשת על הסבות כאלו שבוצעו DIY.

צריך לקצר גם את הצינור עליו מולבש התריס לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מקרים שכן ויש מקרים שלא. 

אני מקצר את הצינור עם מספרי פח. 

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב צריך לקצר את הוואל, אפשר עם דיסק ברזל, 

צריך למדוד מצד לצד ולהוריד 5 ס"מ אם אני זוכר טוב, 

עם המנוע אתה צריך לקבל סט מתאמים.

חשוב לבחור עוצמה של מנוע לפי המידות של התריס,

במידת הצורך להחליף וואל (צינור) ליותר גדול תלוי בגודל של המנוע שצריך. 

מבחינת הכנה אתה צריך הכנה של חשמל אז כמו שאיציק אמר אתה יכול לעשות עם תעלה חיצונית או חציבה, 

המנוע מגיע עם 4 חוטים, פאזה, אפס, הארכה, עליה וירידה. 

חשוב למדוד את המנוע ולשים בורג בפלסטיק בסוף שלו כדי שהוא לא יזוז בתוך הוואל שלו ובצד השני איפה שהפין גם כן לשים בורג שלא יזוז ויברח מהתושבת,

לכוון את המנוע,

צריך להוריד את המנוע עד הסוף למטה, לחבר את התריס בצד אחד להרים טיפה, להשוות את הצד השני שהאור יהיה שווה בפתיחה, ואז להרים את התריס עם כיוון תוך כדי אם צריך.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות.

חציבה קטן עלי זה במילא בית שלפני המעבר אליו אני חוצב את האמא שלו.

החלפתי בעבר מנוע לתריס קיים אז פה ההסבה קצת תיקח זמן אבל מעבר לזה לא נראה לי בעיה.

ראיתי באתר ה"מקצוענים" תשובה לשאלה דומה על הסבה:

בדרך כלל ניתן להסב תריס ידני קיים לתריס חשמלי, אולם סביר להניח שבעל המקצוע יצטרך לבצע כמה תוספות לפני כן. לדוגמא, הוא יצטרך להוסיף שלבים על מנת שהתריס יהיה כבד יותר ויוכל לעמוד בכוח שמפעילה הגלילה החשמלית.

האם מישהו יודע אם אכן החלפת חלק מהשלבים היא הכרחית?

עריכה אחרונה על ידי firebirdrc
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף פעם לא שמתי עלשינוי בן תריס חשמלי לתריס רגיל,

בשני הסוגים אתה לוקח מידה של הu תריס רוחב פנים פנים מוריד חצי ס"מ,

גובה אתה לוקח מהאבן למטה עד לאבן למעלה מוסיף עוד 10 ס"מ בערך שזה עוד 2/3 שלבים, 

כמובן שאם יש לך תריס פלסטיק הייתי ממליץ להחליף לתריס מוקצף בגלל כל מיני יתרונות והסכום לא גדול אם העבודה מבוצעת לבד, 

בהצלחה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...