Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שלוש שנים עם מיאטה NC שנת 2006 (עדכון 5 שנים בהודעה 94)

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 3746 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אסור בכל מקרה לשטוף את הרכב במכונה, זה רשום בספר רכב.

איזה חומר את שם לגג? זה מתאים גם לגג וניל?

אני מקרצף אותו עם מברשת וסבון רכב.

1995 Mitsubishi Colt

2004 Mazda MX-5

2012 Toyota GT86

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 110
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא זוכר את שם החומר אבל יש כזה גם לגג ויניל. כרגע זה החומר שהבחור עם הוואן (שכחתי את שמו) מוכר במפגשי מועדון הרודסטרים במחיר מופקע.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסור בכל מקרה לשטוף את הרכב במכונה, זה רשום בספר רכב.

איזה חומר את שם לגג? זה מתאים גם לגג וניל?

אני מקרצף אותו עם מברשת וסבון רכב.

ה303 שסנדה העלה, מאוד מומלץ, אבל הוא יחסית יקר (סביבות 110 לבקבוק)

לגג ויניל (NB או NA וכד') יש את הטריטמנט שקצת קשה לאחרונה להשיג אותו, אבל הוא זול ומאוד מומלץ.

אישית רוקנתי לאחרונה את השלושה האחרונים שהיו באיזו תחנת שטיפה ברחובות,

המוכר התחנן אלי שאקח אותם בטענה שאף אחד לא נוגע בהם, מעדיפים את הSUN OF THE GUN

שילמתי 60 שח על שלושה...:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נחמד,

עם זאת הנסועה שלך בתקופה זו נמוכה מכדי להוות אינדיקציה (זה הזמן שלי להחזיר לך על פעם? :) סתם...)

לא מרגיזה אותך נורת הCHECK ENGINE? לא הייתי מסוגל לחיות עם כזה דבר אפילו שניה. אין לזה פתרון ?

אגב, שמירה הערך שלה לא רעה, יחסית לרכב כמו שלי שעלה יותר כחדש ועולה כיום משמעותית פחות במחירון.

תמשיך להנות ממנה.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה סקירה רוני, כיף לראות שאתה נהנה מהרכב ושהוא לא אוכל לך את הכיס.

תהנה!

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נחמד,

עם זאת הנסועה שלך בתקופה זו נמוכה מכדי להוות אינדיקציה (זה הזמן שלי להחזיר לך על פעם? :) סתם...)

לא מרגיזה אותך נורת הCHECK ENGINE? לא הייתי מסוגל לחיות עם כזה דבר אפילו שניה. אין לזה פתרון ?

אגב, שמירה הערך שלה לא רעה, יחסית לרכב כמו שלי שעלה יותר כחדש ועולה כיום משמעותית פחות במחירון.

תמשיך להנות ממנה.

אצלי זה 11 בממוצע, אצלך... 5? :wink:

כמו שאמרתי - הצ'ק אנג'ין נדלקת ובעזרת מכשיר הפלא נכבית תוך חצי דקה. זה קורה אצלי פעם בשבוע-שבועיים, לא קריטי. יש מה לעשות, אבל זה כולל שעות מוסך ובלגן, וככל הנראה גם ירידה בביצועי הרכב...

ולא רעה זה אנדרסטייטמנט. מדובר על פחות מ-8% בשנה.

תודה

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החומר הכי טוב לטיפול בגג נקרא raggtopp והוא טוב מה303, מנסיון...

הוא נשאר הרבה יותר זמן ולא משאיר שאריות שמזכירות סיליקון בחיבור בין השמשה האחורית לגג. כמו כן זה המוצר המומלץ ע"י יצרן הגגות של המיאטה.

הבעיה שאי אפשר לקנות אותו בארץ ומכוון שהוא מגיע באריזת לחץ חל איסור על שילוח בדואר, אז האפשרות היחידה היא להביא אותו עצמאית מחו"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, חידשתי מקיף. במסגרת התנאים שלי: מעל 30, ללא תביעות, ללא החרגה לגג, ללא קשרים/עובד מדינה/חבר/מתמחה/אמא סוכנת ביטוח - 4800 שקלים.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי כמה שהטומי הזה החזיר אותי לעבר !

משחק כ"כ שטותי, אני זוכר שהייתי מפנה את ההגה עד שהוא היה "נכנס" בחצי מהעץ "ובאופן מפתיע" ממשיך לדרכו.

הבוז לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, חידשתי מקיף. במסגרת התנאים שלי: מעל 30, ללא תביעות, ללא החרגה לגג, ללא קשרים/עובד מדינה/חבר/מתמחה/אמא סוכנת ביטוח - 4800 שקלים.

רק למקיף? זה מה שאני משלם על חובה + מקיף.

ד"א, אשמח לדעת על מה שלמת 950 ש"ח על טיפול 75K ק"מ? וכמה עלתה לך החלפת פלאגים (בלי התקלה שהמוסך גרם)?

אני עשיתי טיפול 75K ק"מ לפני כמה חודשים ויצאתי בנזק של 600 ש"ח (החלפת שמן מנוע + פילטר + שמן דיפרנציאל). אז על מה לקחו לך עוד 350 ש"ח?

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק למקיף? זה מה שאני משלם על חובה + מקיף.

ד"א, אשמח לדעת על מה שלמת 950 ש"ח על טיפול 75K ק"מ? וכמה עלתה לך החלפת פלאגים (בלי התקלה שהמוסך גרם)?

אני עשיתי טיפול 75K ק"מ לפני כמה חודשים ויצאתי בנזק של 600 ש"ח (החלפת שמן מנוע + פילטר + שמן דיפרנציאל). אז על מה לקחו לך עוד 350 ש"ח?

שוב, זה לא חוכמה להגיד "אני משלם רק 3300 על מקיף" בלי לשים למטה את האותיות הקטנות:

כי יש לי הנחה של עובד מדינה

אם גם לי הייתה הנחה של עובד מדינה, אולי גם אני הייתי משלם ככה, אבל לצערי אני מייצג את הצרכן הרגיל בלי הקומבינות ולא את זה שחי על חשבון משלם המיסים :wink:

סתם, אני צוחק...

בכל מקרה - אם אתה משלם 5K על חובה פלוס מקיף כולל נהג צעיר אז זה באמת מאוד מרשים. כשאני הייתי מתחת ל-30 שילמתי 7000 על חובה+מקיף. עכשיו זה 4800+1500 (כלומר כ-700 שקלים פחות). אני מניח שאם הייתי מתחת ל-24 זה היה קופץ עוד (רק החובה הוא סביב 2000 בגילאים האלה!). אתה בטוח שעשית ביטוח למאזדה MX5 ולא למאזדה 5 בטעות? :wink:

בכל מקרה, ה-950 זה על שמן (מהמוסך - כלומר פי 2 מהמחיר שאפשר לקנות בשוק הפתוח), שמן בלמים, שמן סרן אחורי, בדיקת תקלות (היום אני יודע לבדוק בעצמי...) ועוד סידור של משהו קטן שהפריע לי. כמובן - להוסיף לכל אלו עבודה.

מחיר יחסית סביר בהנחה והשמן עלה לי פי 2 ממה שהיה אמור לעלות אם זה לא היה במוסך המרכזי. ובטח טוב משמעותית ממה שגנבו אותי בטיפול שלפני במוסך "רכב דוד" - 650 להחלפת שמן בלבד (כן, יצאו חארות. לא חזרתי לשם).

החלפת הפלאגים - 377 שקלים בדיוק כולל הכל, במרכזי. שים לב: אל תחליף שם אלא רק אם ניסאן חזאזי מטפל בך. העבודה צריכה להיעשות על ידי מכונאי זהיר שלא יקרע את החוטים. אני לא היחיד שזה קרה לו.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אני בעל הניסיון - גם עם החלפה לא תקינה של הפלאגים שגרמה לנתק בבוכנה אחת וגם עם זה שהלך לי מנוע עקב העובדה שלא זיהיתי ירידה במפלס השמן בזמן.

בקשר לביטוח - יש הבדל בין ביטוח של הגג בד והגג הקשיח שנחשב בעניי חברות הביטוח כבטוח יותר עקב חוסנו של הגג...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני, עכשיו השלמת לי את הפאזל, מה שהיה חסר זה השמן ברקסים (אצלי הוחלף בטיפול הקודם).

5K ש"ח זה ללא נהג צעיר, עם נהג צעיר זה קצת פחות מ-6K ש"ח.

אי אפשר לעשות טיפול במורשה ולצפות לעלויות של מוסך מדרכה. פעם בשנה לא מפריע לי לשלם עוד כמה שקלים בשביל השקט הנפשי, במיוחד אחרי שהם יצאו איתי ממש בסדר בטיפול האחרון וסידרו לי את הכיוון של הנועל המכאני של הגג ללא עלות. אם אני אחליט בטיפול הבא להחליף קלאץ אז אני לא אעשה את זה במורשה כי הם לא מוכנים לקבל את הקלאץ המקורי שהבאתי מארה"ב בשליש מחיר ופה כבר מדובר בהפרש של 2K ש"ח שזה משמעותי.

אני יכול להגיד לך מניסיון שהעלות טיפול של היונדאי I10 שהייתה לי לפני הייתה מעט יותר יקרה מהמאזדה אם משווים מורשה למורשה (שלמתי בשנה הראשונה 500 ש"ח על החלפת שמן מנוע + פילטר ובשנה השניה 600 ש"ח על אותה החלפה).

ניב, דווקא הביטוח של הגג הקשיח יקר יותר מהגג רך בכ-1K ש"ח, כנראה מכיוון שהמחירון של האוטו יקר יותר ב-15K ש"ח.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3746 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...