Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שלוש שנים עם מיאטה NC שנת 2006 (עדכון 5 שנים בהודעה 94)

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 3746 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המשחק האנלוגי הזה משנות השמונים שהיה כביש מצוייר על גלגל והיה הגה שהיה מזיז תמונה של מכונית.

retro-driving-game.jpg

אתה האליל שלי... אם תרוץ לראשות הממשלה אני הראשון שמצביע בעדך

איך אהבתי את המשחק הזה!!!!!

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 110
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

וגם אלו לא בדיוק מתחרות ישירות. הן אולי פתוחות, אבל לא ספורטיביות. כרגע, במפרט של "פחות מ-200 אלף, ספורטיבית ידנית פתוחה עם הנעה אחורית" יש רק אחת.

אולי זו גם הסיבה שדלק מוטורס מרשים לעצמם לבקש עליה מחיר מוגזם כחדשה - 197 אלף שקלים למכונית שעולה פחות מ-25 אלף דולר אמריקאי...

גם אם אתה מוריד את הסעיף של פתוחה היא היחידה. חוץ מאולי סדרה 1? אבל גם אז זה הדגם הבסיסי שאי אפשר ממש לקרוא לו ספורטיבי.

1995 Mitsubishi Colt

2004 Mazda MX-5

2012 Toyota GT86

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם אלו לא בדיוק מתחרות ישירות. הן אולי פתוחות, אבל לא ספורטיביות. כרגע, במפרט של "פחות מ-200 אלף, ספורטיבית ידנית פתוחה עם הנעה אחורית" יש רק אחת.

אולי זו גם הסיבה שדלק מוטורס מרשים לעצמם לבקש עליה מחיר מוגזם כחדשה - 197 אלף שקלים למכונית שעולה פחות מ-25 אלף דולר אמריקאי...

25 אלף דולר +מיסוי = כמעט למחיר בש"ח אז היכן ההגזמה?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במיסוי, לא מדובר פה על מזדה 3, שעושקים את השוק הפרטי בשביל לממן את ההנחות לציי הרכב. גם אם יורידו את כל הרווח אני בספק אם המחיר ירד מ-150 אלף. אבל עזבו להיות חובב רכב בארץ זה כמו להיות הומו במדינות האיסלם.

1995 Mitsubishi Colt

2004 Mazda MX-5

2012 Toyota GT86

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יורידו את כל הרווח המחיר אמור להיות כ-155 אלף שקלים, להערכתי (זה תחת ההנחה שעל המחיר בארה"ב יש רווח של כ-4000 דולר, נניח). אפשר היה למכור יותר מכוניות אם היא הייתה עולה 175 נניח, או אפילו 180. אבל 197? לא שזה חדש שהרכב של יבואנים על מכוניות בסדר הגודל הזה הוא 40 אלף שקלים...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא עובד ללא רווח וגם השכיר לא עובד ללא שכר.

לי לפחות אין מידע על הרווח למכונית.

ויש יבואנים ( ולא רק בענף הרכב )שמעדיפים הרבה רווח ומעט יחידות נמכרות ,ויש שהולכים באופן הפוך מעט רווח ויותר יחידות נמכרות.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שוכח שהיבואן לא קונה את הרכב במחיר לצרכן בארה"ב, אלא בהנחה משמעותית. למעשה היצרנים מוכרים ליבואנים בארץ במחירים נמוכים במיוחד בשל המיסוי הגבוה בארץ.

לאחרונה היו כמה כתבות בעיתונות על הרווחיות של יבואני הרכב.

הרוב מבוסס על הערכות, למעט דלק מוטורס שהיא חברה ציבורית ולכן הנתונים גלויים.

על מכירת מכוניות הרווח הגולמי לא גבוה במיוחד ועומד על כ 10%.

אם נשקלל את הרווחים הנמוכים ממכירה לחברות ליסינג, אפשר לשער שהרווח ממכירה ללקוחות פרטיים הוא כ 15%.

הרווחים הגדולים מגיעים משירותי מוסך (כ25%) וחלפים (30%).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אנשים לא מייבאים ספורטיביות בתקציב של עד 200K?(הוט האצ' ומיאטות)כי זה לא משתלם?

נגיד קליאו ספורט שהיבואן החזירי דורש עליה 180K וגם עושה טובה או מגאן קאפ שעולה 230K ולא מגיעה עם באקטים(אפילו לא מבד)-לא עדיף יבוא אישי?

turboy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנם שתי שתי סיבות ליבוא מכונית - כלכלית או שיווקית.

המיאטה מיובאת למטרות שיווק. אין עליה רווח כלכלי, אולי בצורה עקיפה דרך "יחסי הציבור" שהיא עושה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שוכח שהיבואן לא קונה את הרכב במחיר לצרכן בארה"ב, אלא בהנחה משמעותית. למעשה היצרנים מוכרים ליבואנים בארץ במחירים נמוכים במיוחד בשל המיסוי הגבוה בארץ.

לאחרונה היו כמה כתבות בעיתונות על הרווחיות של יבואני הרכב.

הרוב מבוסס על הערכות, למעט דלק מוטורס שהיא חברה ציבורית ולכן הנתונים גלויים.

על מכירת מכוניות הרווח הגולמי לא גבוה במיוחד ועומד על כ 10%.

אם נשקלל את הרווחים הנמוכים ממכירה לחברות ליסינג, אפשר לשער שהרווח ממכירה ללקוחות פרטיים הוא כ 15%.

הרווחים הגדולים מגיעים משירותי מוסך (כ25%) וחלפים (30%).

קשה לי להאמין שהם מקבלים את ההנחה גם על רכבי נישה כמו ה-MX5.

1995 Mitsubishi Colt

2004 Mazda MX-5

2012 Toyota GT86

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שהם לא מקבלים הנחה כמו על מאזדה 3 שהם קונים בכמויות. עדיין, המחיר של הרכב בשערי המפעל הוא נמוך יותר מה-25000$ האלה.

רק שלאחר שעשיתי קצת מחקר ברשת, גיליתי שהרווח ליצרן הוא בסה"כ 2.5 אחוז. אם נוסיף רווח לדילר נקבל עוד כמה אחוזים, ובסה"כ מדובר על פחות ממה ששיערתי. עדיין, מתח הרווחים של חלק מהיבואנים בארץ הוא אדיר - גם בגלל שאנחנו שוק קטן ומאוד ריכוזי...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיניי מאזדה MX-5 היא חלום "בר-השגה", לצעיר כמוני שחובב הגה ומעדיף פניות מאשר 0-100.

יש אחת שחורה, יחסית חדשה, בשכונה שלי וכל פעם שאני רואה אותה זזה אני רק מחכה לרגע שתיהיה אחת ברשותי.

אחרי שאני קורא פוסטים כאלה, אני רק מקבל עוד חיזוקים לרכוש כזו כשיהיה לי את הממון.

סה"כ ניתן לרכוש כזו בסכום סביר אם לבחור אחת עם כמה שנים מאחוריה. וגם כחדשה, 200 אלף לרכב עם הנעה אחורית, גג נפתח נשמע כמו דיל הגיוני.

שאלה כללית למבינים:

האם מדובר ברכב שדורש הכשרה נוספת אם הנהג מגיע מרקע של משפחתומטית רגילה?

אריאל.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שהם לא מקבלים הנחה כמו על מאזדה 3 שהם קונים בכמויות. עדיין, המחיר של הרכב בשערי המפעל הוא נמוך יותר מה-25000$ האלה.

רק שלאחר שעשיתי קצת מחקר ברשת, גיליתי שהרווח ליצרן הוא בסה"כ 2.5 אחוז. אם נוסיף רווח לדילר נקבל עוד כמה אחוזים, ובסה"כ מדובר על פחות ממה ששיערתי. עדיין, מתח הרווחים של חלק מהיבואנים בארץ הוא אדיר - גם בגלל שאנחנו שוק קטן ומאוד ריכוזי...

יותר בגלל שאנחנו צרחנים ולא צרכנים.

חרם צרכנים היה פותר את מירב העיוותים והרווחים הלא פרופורציונאליים. עם הצלחנו בקוטג' אז גם במיאטה (כדוגמה )אפשר.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם מדובר ברכב שדורש הכשרה נוספת אם הנהג מגיע מרקע של משפחתומטית רגילה?

אריאל.

כל עוד בקרת האחיזה מחוברת (יש כזו ב-NC בלבד) אין שום הבדל. יש תקופת התרגלות קצרה לתנוחת הנהיגה הנמוכה, לגיר הידני ולהיגוי המהיר, אבל אחריה זה כמו כל אוטו.

ברגע שמנתקים את הבקרה זה עניין אחר - פעולה לא זהירה יכולה להוציא את הרכב ממסלולו בצורה שדורשת תגובות מהירות, אינסטינקטים טובים והכרה של הפיזיקה של הרכב. זה כבר עניין לאימוני נהיגה (קורסים וכדומה).

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Fitch,

ג. "טווח מחירים קרוב יותר"? איך פי 2 זה טווח מחירים קרוב יותר. S2000 יותר קרובה במחיר ל-M3 מאשר MX5. אני כן מסכים שהפנים שלה מזעזע ברמות. במיוחד השעון סל"ד, מזכיר לי את המשחק האנלוגי הזה משנות השמונים שהיה כביש מצוייר על גלגל והיה הגה שהיה מזיז תמונה של מכונית.

או מצאתי, ואללה זה בול אותו מד סל"ד.

retro-driving-game.jpg

ידעתי שמד הסל"ד הזה מוכר לי מהעבר.

רוני אחלה סקירה, ובאמת למי שלא התנסה אוכל להגיד, שרודסטאר זו חוויה שונה לחלוטין. לא דומה בכלל לשום הוטהאץ גם החזקה שבהם. הישיבה במרכז הרכב כמעט על הריצפה, המנוע המרכזי וחלוקת המשקל, ההנעה האחורית הקשקושים בזנב והרוח בשיער, הגיר המדוייק והמזגן שמקרר בשניה את הקוקפיט הקלסטרופובי.

כל הכיף הזה אומנם לא רשום בדף הנתונים, אבל הוא מורגש ומעלה חיוך בכל נסיעה ונסיעה.

אגב BBB פעם אחרונה שאתה יורד על S2000, פשוט אנחנו בעלי העונדות קצת שונים בתגובותינו מהספרים עם המאזדות, אז דיר בלאק

חבל

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3746 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...