Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

I30 או קיה פורטה למישהו שמתקשה לנסח כותרת עניינית

dorra
שימו לב! השרשור הזה בן 4770 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

שלושתן מכוניות בסה"כ בסדר גמור, בלי "פאולים" גדולים, אך גם ללא "הברקות".

היונדאי היא הבחירה הבטוחה מבין השלוש – אמינה, מאובזרת ברמה גבוהה יחסית, והעובדה שיש הרבה כמוה לא בהכרח יגרום לבעיה בעת המכירה, אלא אולי להיפך – השוק לא מוצף בה (בהשוואה למכוניות כמו יונדאי גטס), ומצד שני היא לא נדירה ולכן סביר שתהנה מרמת ביקוש טובה בעת המכירה. היא לא הכי זריזה בהאצות, ואכן מעט "קשה" בטיפול במהמורות, אך לא בפערים גדולים מול האחרות. מניסיון אישי, במהירויות גבוהות (על כביש 6, לדוגמה) היא מרגישה מעט "קלה" וההיגוי שלה רך מדי. אך, כאמור, לא מדובר בחסרון משמעותי. לדעתי הפלוס הגדול שלה הוא דווקא היותה רכב 5 דלתות (הצ'בק) – נוחה וקומפקטית באופן יחסי למתחרות.

קיה פורטה ומיצובישי לאנסר הן מכוניות לא רעות, שתיהן לא "מבריקות" מבחינת רמת המכירות (וקשה להצביע על הסיבה מדוע זה כך – שתיהן מכוניות טובות, ויכול להיות שה"עדר" הישראלי מתקשה לעזוב את המאזדה / פוקוס / יונדאי שלו).

אם אתה רוצה ללכת על בטוח – לך על היונדאי. אך ההמלצה שלי היא פשוט לקחת את שלושתן לנסיעת מבחן קצרה. שב במכוניות, בדוק את המרחב במושב האחורי, סביבת הנהג, גודל תא המטען (ייתכן שתא המטען ביונדאי יהיה לך קטן מדי, אם קיים צורך בהובלת עגלות ילדים / מטלטלין נוספים) ואז תקבל החלטה מושכלת.

שיהיה בהצלחה,

גיל מאוויס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנסה להבין למה בחור בערך בגיל שלי (18 עם שנה רישיון) צריך רכב כזה?

למה לא לקנות איביזה SC 1.6? אולי אפילו A3 שנת 2006?

מדוע אתה מתלבט דווקא בין שתי המכוניות הללו?

וה I30 לא רכב כל כך חזק ,אני נוסע עם חבר שלי בו הרבה,והא קצת מעל הממוצע לא יותר . אות דבר לגבי הקיה שגם עליה נהגתי ונסעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנסה להבין למה בחור בערך בגיל שלי (18 עם שנה רישיון) צריך רכב כזה?

למה לא לקנות איביזה SC 1.6? אולי אפילו A3 שנת 2006?

מדוע אתה מתלבט דווקא בין שתי המכוניות הללו?

וה I30 לא רכב כל כך חזק ,אני נוסע עם חבר שלי בו הרבה,והא קצת מעל הממוצע לא יותר . אות דבר לגבי הקיה שגם עליה נהגתי ונסעתי.

למען האמת אני יותר מתעניין ונמשך לרכבים מרווחים,ארוכים זאת אומרת קטגוריית משפחתיות ואף מנהלים.

האיכות נסיעה והרגשת המהמורות בכביש בהן גבוהה משמעותית מאשר ברכבים מסוג סיאט איביזה ואחיותיה.

ובכל זאת - יש למישהו סוכנות רכב להציע ??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לזה שום קשר ורבע קשר לקטגוריית הרכב, זה קשור הרבה יותר למתלים.

סע בפיג'ו 107 או סיטרואן C1, שתי מכוניות בגודל של נעל, או בפיאט 500. הנסיעה בהן תהיה הרבה יותר חלקה מה i30 לדוגמה, ואם זכרוני אינו מטעה, גם מהפורטה (למרות שאישית די אהבתי את הפורטה, אחלה רכב)

במקומך הייתי פוזל לכיוון מיני כלשהי, מסגרת התקציב שלך תאפשר אחת נוחה, יפה, ואם אתה מעדיף לשים על זה דגש- מהירה וחזקה.

איביזה זו אופציה אחת אם אתה חובב דוושות גז, אם אתה לא ממהר ומעדיף לנסוע בסטייל- פיאט 500, תסובב לכולם ברחוב את הראש (ותרחם על הכיס שלך בהוצאות על דלק), ובנוסף לזה בגלל המשקל הנמוך אפילו הגרסה עם מנוע ה 1250 סוחבת בכיף 4 אנשים בעליה.

אם תחפש תוכל למצוא גם סקודה פביה (הצורה החדשה מן הסתם....)

בקיצור, אני ממליץ מאוד לפתוח את הראש לכיוון מכוניות קטנות יותר.

הן חסכוניות יותר, הביטוח זול יותר, לרוב הרבה יותר יפות, יש ים של אופציות, ויש משהו שיתאים לכל דרישה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרתי שאני מתעניין יותר ברכבים,מרווחים וגדולים ולא בגלל שהם כאלה הם לאו דווקא בעלי איכויות נסיעה טובות מהקטנות.

בכל אופן,אם אתה אומר שיש רכבי סופר מיני שמשתלמים ומתאימים הרבה יותר תוכל לתת לי רשימה קצרה\ארוכה של רכבים קטנים (אוטומטיים בלבד) שיכולים להתאים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשמחה, רק כמה דברים-

1- מה תקרת התקציב?

2- מה סדר העדיפויות? (כוח, נוחות, עיצוב פנים/חוץ, חסכון בדלק, גודל תא מטען)

3- כמה אנשים אתה הולך להסיע בד"כ, או בעתיד? אתה הולך לנסוע עם 4 נוסעים הרבה או שגם רכב שבעיקרון מתוכנן ל 4 אבל 5 יכולים להיכנס בו בצפיפות גם יתאים?

4- מה הגובה שלך? בשיא הרצינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. 85K ואין אפשרות לחרוג מעבר לזה.

2.עיצוב חוץ,כוח,עיצוב פנים,חסכון בדלק.

3.נהג חדש - 3 נוסעים כולל אותי.

4. 176

פרט חשוב,הפיאט 500 ורכבים בסדר גודל שלה לא כל כך באות בחשבון מכוון שהן קטנות מדי עבורי

והיא מצטיירת מבחינתי כרכב שמתאים לנשים בלבד.

ותודה רבה רבה על הרצון הטוב לעזור !! :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה הוזה שהפיאט 500 קטנה מדי עבורך. גם אני (183) וגם אבי (191) נכנסים בה בכיף, עם עוד 3 אנשים. הרכב הזה מורכב מקצת מתכת, קצת פלסטיק וזכוכית, והמון כיף.

רכב של נשים? לא ממש. רכב שנשים שמחות להיות בו? בהחלט 8) אבל לא רלוונטי במקרה הזה, בתקציב שלך נכנסת רק גרסת ה 1250 סמ"ק הידנית.

כרגע 2 אופציות שקופצות לי לראש אלו סיאט איביזה(שנים 2007-2008), שאין יותר מדי כאלו למכירה, אבל במסגרת התקציב שלך גרסת ה 1600 נכנסת

ופיג'ו 207 נפח 1600, רמת גימור trendy, בתקציב שלך נכנס שנת 2008, ואתה נשאר עם לא מעט עודף בכיס, או 2009 שתמצה את התקציב כמעט עד תומו. יש הרבה למכירה ביד 2, ואפשר למצוא לא מעט שמורות.

זה בשליף ככה כי כבר 3 ורבע בלילה והראש לא זז יותר מדי, מחר נראה אם אני מצליח לחשוב על עוד כמה דברים.

מבין 2 אלו, ההמלצה שלי היא ה 207- יפה, בטיחותית, לא היסטרית יותר מדי על הדלק (ביחס ל 1600 אוטומט.. בוא נגיד שהיא חסכונית יותר מה I30 ששותה לא מעט ומהפורטה שדווקא די בסדר), חזקה וזריזה (120 כ"ס), נוחה, קל למצוא אחת שמורה במחיר טוב.

חסרונות עיקריים- התיבה האוטומטית עם 4 הילוכים עייפים למדי שמקצצת קצת בכיף שמקבלים מהגרסה הידנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיה פורטה בעלת תיבה של 6 הילוכים, שווקה החל מסוף דצמבר 2010 תחילת ינואר, כדגם 2011.

תת היגוי זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק הקדמי של הרכב, היגוי יתר זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק האחורי של הרכב. כוחות סוס זה באיזו מהירות פגעת בקיר, מומנט זה לאיזה מרחק לקחת את הקיר איתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לזה תשובה, הנבואה ניתנה לשוטים. אתה יכול להרים טלפון ללוי יצחק ולהתייעץ איתו.

המכירה היא תמיד אפשרית, סכום המכירה הוא העניין.

כמו שזה נראה היום, להערכתי, הפורטה תשחזר את שמירת הערך של היונדאי I30 ותביא את קיה למרכז התחרות בזירת המכוניות העממיות (משפחתיות, קומפקטיות, סופר מיני וג'יפונים).

שבת שלום וחג שמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4770 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...