Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כדאי רכב מהשכרה?

ggroneet
שימו לב! השרשור הזה בן 6475 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=989856#post989856

אני מציע לך לקרוא קצת מהאשכול שבו כתבתי כשקנינו רכב , עם כל המיקוחים וכמה הורידו לנו מהמחיר מחירון ובכלל מהמחיר שהם הציעו .

המלצה שלי תקחי בן אדם שכן יודע להתמקח כי זה יכול לעלות לך במשכורת של חודש או שניים ;)

Every man has his own destiny: the only imperative is to follow it, to accept it, no matter where it leads him

Henry Miller

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ofir_co vbmenu_register("postmenu_1033884", true); תוכל להרחיב בבקשה

מה ההבדל בין ליסינג רגיל לליסינג תפעולי מבחינת מס' האנשים השתמשו ברכב

איזה מהליסינגים נחשב לשימוש פרטי?

תודה

יש רכבי ליסינג מימוני שבו אתה משלם מקדמה ומשתמש ברכב תמורת תשלום חודשי קבוע, ובסוף התקופה יש לך כמה אופציות - קנייה/החלפה/וויתור

ויש לך ליסינג תפעולי שזה רכב שחברה מקבלת מחברה והוא עומד לשימוש החברה לתקופת זמן מסויימת - בדרך כלל 3 שנים אם אני לא טועה - ובסופה מחליפים את הרכב לרכב חדש יותר או בכלל מוותרים על הרכב - אין אופציה קנייה בסוף כמו כן אין תשלום ראשון .

Every man has his own destiny: the only imperative is to follow it, to accept it, no matter where it leads him

Henry Miller

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז יש הבדל בין ליסינג תפעולי למימוני מבחינת מס' האנשים שהתמשו ברכב או לא?

תודה

בדרך כלל רכב מליסינג מימוני היה עם יד אחת - הבן אדם ששילם את המיקדמה ויש לו אופציית הקנייה בסוף התקופה

Henry Miller

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש המלצות לסוחרים מתעסקים לרוב ברכבים מליסינג מימוני או לחילופין מאיזה סוחרים להתרחק?

לאחר ההודעה של GL10 הבנתי שלאוטו סנטר לא מתקרבים

האם יש אפשרות לקבל גם אחריות ,לראות את ספר הטיפולים ולערוך בדיקה היקפית לרכב במכון בו אני אבחר???

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובתפעולי גם בדרך כלל רק בן אדם אחד נהג על האוטו כי זה בדרך כלל מכונית אישית של אנשים..

אבל ההבדל זה באיך אתה מתיחס לרכב..

עכשיו שאלה פשוטה, אם היה לך רכב והייתה צריך לשלם עליו 30,000 שקל ועוד 3000 שקל כל חודש..

הייתה שומר עליו ?(ועוד כשיש לך אפשרות לקנות אותו בסוף)

ולעומת זאת אם יש לך רכב מהעבודה שאתה משלם עליו 3000 בחודש( ויותר גרוע אם אתה לא משלם עליו)

ואתה יודע שאת האוטו הזה אתה לא תוכל לקנות אפפעם ולא הייתה צריך לשים עליו כסף בהתחלה ...(ועוד כשאתה יודע שעוד 3 שנים תקבל אחד כזה חדש)

לא הייתה מתעלל באוטו?

תאמת כמה שאני ישראלי אני אישית חינם אז הייתי מתיחס אליו כמו האמר הוא היה עושה את אותם מסלולים..

לעלות על מדרכה? מה איכפת לי שידפק כל הקישקה של האוטו..עלה לי כסף?לא ..

אז זה ההבדל בין ליסינג מימוני לתפעולי...

(אני יודע אני בן אדם רע.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוחרים והמלצות לא הולכים באותו משפט.

לגבי קניית רכב בהשכרה: קונים בזול, מוכרים (ביותר?) זול.

למה להסתכן?

לא עדיף לקנות רכב מפרטי בטיפה יותר יקר ולקבל את הכסף חזרה במכירה? אני לא הייתי נוגע..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובתפעולי גם בדרך כלל רק בן אדם אחד נהג על האוטו כי זה בדרך כלל מכונית אישית של אנשים..

אבל ההבדל זה באיך אתה מתיחס לרכב..

עכשיו שאלה פשוטה, אם היה לך רכב והייתה צריך לשלם עליו 30,000 שקל ועוד 3000 שקל כל חודש..

הייתה שומר עליו ?(ועוד כשיש לך אפשרות לקנות אותו בסוף)

ולעומת זאת אם יש לך רכב מהעבודה שאתה משלם עליו 3000 בחודש( ויותר גרוע אם אתה לא משלם עליו)

ואתה יודע שאת האוטו הזה אתה לא תוכל לקנות אפפעם ולא הייתה צריך לשים עליו כסף בהתחלה ...(ועוד כשאתה יודע שעוד 3 שנים תקבל אחד כזה חדש)

לא הייתה מתעלל באוטו?

תאמת כמה שאני ישראלי אני אישית חינם אז הייתי מתיחס אליו כמו האמר הוא היה עושה את אותם מסלולים..

לעלות על מדרכה? מה איכפת לי שידפק כל הקישקה של האוטו..עלה לי כסף?לא ..

אז זה ההבדל בין ליסינג מימוני לתפעולי...

(אני יודע אני בן אדם רע.)

אני הבנתי עד היום שבכל מצב שיש לך עסק עם ליסינג צריך לתת מקדמה או ערבון. במשרה מסוימת שהוצעה לי (כשלחברה עצמה אין קשר עסקי עם חברת ליסינג) נאמר לי כי צריך לשלם אחוז מסוים משווי הרכב בתור התחלה, ואז להוסיף ע"ז תשלום חודשי. האם יש אפשרות לקחת ליסינג ללא מקדמות וללא ערבונות במזומנים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתרחקי מהמקום הזה כמו מאש.

מאחורי כל רכב מסתתר לו סיפור מיוחד...לא לגעת.

שוב שחור ולבן... כ-ל כלי הרכב באוטוסנטר, השכרה, ליסינג, פרטיים ה-כ-ל רע? אם תוכל להסביר מעט, זה מעניין. האמת ששמעתי כבר סיפורים שחורים כמעט על כל חברה בשוק, ועדיין זה מעניין. (אם כי סיפור רע אחד לא הופך את כל החברה לגרועה)

לפותחת השירשור, לכלי לראות רכבים פרטיים, תראי בכמה ניתן לסגור איתם אולי גם הם ירדו במחיר. בשביל 5K ש"ח הייתי מעדיף להתאמץ לרכב פרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דברים ותגובות

בכל פעם שניסיתי לקנות רכב מאדם פרטי, נתקלתי ברמאות או זיוף או הסתרה. זה הגיע לאבסורדים ממש כמו הסתרת פגיעת שילדה (ו "אהההה, נזכרתי, נכון..פרח מזכרוני..." כולל תאונת התהפכות אחת!).

כך שאני לא מאמין למוכרים פרטיים, בהסתייגות אחת: כשמדובר בבני משפחה או חברים שאני מכיר את האוטו מהיום הראשון על הכביש.

מאידך, חברת השכרה מחוייבת על פי החוק והתקנות לתת לנו מידע שקוף על האוטו. אחרת הם יסתכנו בשלילת רשיון העסק שלהם או סתם אבדן לקוחות.

אז נכון שרכב מהשכרה עובר הרבה ידיים אבל הוא, לפחות מנקודת המבט שלנו אחרי רכישת שתי אלמרות ורנו קליאו מהשכרה ורכישת איביזה וקורדובה מ"אוטודיל", מטופל בקפדנות. הרי הם לא רוצים ששוכר רכב ייתקע איתו.

ונקודה נוספת, השתתף בשרשור הזה אחד שעבד באוטוסנטר. אז זה נורא נחמד ללכלך על מי שפרנס אותו (ועוד כמה מחשבות על אתיקה ולויאליות למקום עבודה). היות והוא פרש (או הופרש) אחרי כמה חודשים והתחיל להשמיץ, כדאי לקחת את הדברים שלו בערבון מוגבל. דיעות על אוטוסנטר או חברות אחרות מתקבלות, אצלי לפחות, מלקוחות מרוצים או לא מרוצים.

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעיתים אני קורא את התגובות, ובעיקר את ההכללות של מגיבים מסוימים, ואני פשוט נדהם .

כוסות חד פעמיות, שימוש ברברי, הרס, חורבן..

מאיפה כל ההכללות הללו ??

בכל התקופה שיש לי רכב ליסינג, מעולם לא נתקלתי באנשים אשר משחיתים רכב במתכוון, מה עוד שכל מכה או תאונה באשמת מחזיק הרכב מחייבת בהשתתפות של 200$, אז או שאתה טיפש מוחלט או שאתה איש הרס אשר ניחן בכיסים עמוקים מאוד..

ישנם רכבים טובים מאוד ושמורים מאוד בליסינג, וישנם כאלו שהרבה פחות,בדיוק כמו בשוק האזרחי הפרטי, מכאן לצאת בהכללות גורפות, טיפשות מוחלטת לעניות דעתי.

כמו בכל עיסקה, יש לבדוק את טיב הקניה היטב, לעיתים יש עיסקאות נהדרות, למשל מאגאן 2004 ב62,000 ש"ח , וניתן למצוא רכבים מעולים !!

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,כעובד לשעבר בחברת השכרה אני רוצה לציין שהיו ויש רכבים עם עבר בעייתי הן בליסינג והן בהשכרה שהתבטא ביסח גרוע וכד'.מה שאני יודע עוד שהרכבים שיצאים למכירה באוטו סנטר מקורם בחלקם הגדול

בהרץ,ואלו משתדלים לספק רכבים "נורמליים"בלי פגיעות חמורות.את כל ה"בעיתיות" הם נותנים לסוחרים קטנים יותר.ואלה בתורם מוצאים כבר את הפרייר התורן ודוחפים לו את המכונית,למשל:אוטו שנגנב פורק לגורמים(דלתות,מנוע,גיר,מתלים) ואז החוקר של הביטוח מצא את המכונית והאוטו משוחזר.או אוטו שחנה בערב קרוב מדי לים ובעוד האנשים באוטו מדברים\שותים\מתמזמזים\מזריקים או השד יודע מה האוטו שקע בחול והמים זרמו לתוך תא נוסעים.

בקיצור,אפשר לדעתי להאמין החברות הגדולות לפחות כמו למוכר הפרטי.אם כי עדיין בע''מ.

תודה.

Geschmacksmusterschutz

Golf MK3 TDI 😊 // Jetta mk5 TDI 🤮 // E91 Touring 318D 🤩

פאפואס בלאט...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,כעובד לשעבר בחברת השכרה אני רוצה לציין שהיו ויש רכבים עם עבר בעייתי הן בליסינג והן בהשכרה שהתבטא ביסח גרוע וכד'.

תודה.

ואצל אנשים פרטיים לא? מה עם המוני שירשורים על אנשים שקנו מכוניות לאחר תאונות קטלניות, אנשים שקנו מסוחרים ועשו בדיקה אצל אח של המוכר, אנשים שקנו מכוניות גנובות שמולבשות על ניירות אחרים.

אנשים ששפכו מנוע, מכרו את האוטו עם שטר מכר של מנוע חדש והמנוע באוטו היה עם המנוע המקורי שחרטו עליו מספרים של מנוע חדש?

תאמין לי שהסקטור הפרטי הרבה הרבה יותר מפחיד מאשר שוק ההשכרות והליסינגים

לבחורה שפתחה את השירשור, אם אין לך מושג ברכב ואין לך את מי לקחת איתך אני ממליץ לקנות רכב ישירות מהשכרה/ליסינג ולא רכב מיד פרטית, בכל מקרה (לצערי) את טרף קל בשוק המכוניות המשומשות אבל בחברה כמו הרץ, אויס או ליסינג יש לך אחריות ואל מי לבוא בטענות ומאחר והם חברה שמתעסקת בסחר רכב אז גם יש להם אחריות כלפייך (לא אחריות על האוטו אלא על המכירה) אם איזה נוכל ימכור לך אוטו גנוב, המשטרה תיקח לך את האוטו ואת תישארי בלי אוטו ובלי כסף, בקניה מחברה שכזאת הם האחראים ולא את.

רכב שמוצא חן בענייך, קחי אותו לבדיקה ופרסמי פה את תוצאות הבדיקה.

בקשר למחיר, את חייבת להתמכח , סה"כ אל תשכחי שאת במזרח התיכון :wink: , אפשר להוריד להם יפה מאוד כמה אלפים טובים, הם לוקחים את זה בחשבון ולכן המחירים ההתחלטיים לא ממש שולים מאוד.

קניתי משלמה סיקסט דובלו שנת 2003 בשנת 2004. מחירון היה 89K, דרשו עליו 75K, בסופו של משא ומתן יצאתי איתו עם רדיו דיסק, אזעקה וקודן (דברים שאין ברכבי השכרה) ועם אחריות "פגוש לפגוש" ב 69K. ייתכן ואין לך חבר/חברה/קרוב שמבינים ברכב אבל בטוח יש לך איזה חבר/חברה שמתמקחים טוב על מחירים.

בכלל, באיזה רכב מדובר?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש אפשרות לקבל גם אחריות ,לראות את ספר הטיפולים ולערוך בדיקה היקפית לרכב במכון בו אני אבחר???

כן, בהחלט, אבל רק אם את קונה את הרכב מחברת ההשכרה/ליסינג עצמה. אל תתבלבלי עם המושג "ישירות מהשכרה/ליסינג" שמופיע תמיד במודעות של סוחרים פרטיים ואני אסביר למה.

תראי, חוק הזהב קובע ככה: אם בסוף תקופת הליסינג הרכב במצב טוב ו/או עם קילומטראג' יחסית נמוך אז הוא נמכר ע"י חברת ההשכרה/ליסינג עצמה. ככה הם שומרים על שמם הטוב ויכולים לגבות יותר כסף על האוטו ומרוויחים יותר.

כל הרכבים שמצבם ביננוני ומטה יוצאים למכירה לסוחרים.

פועל יוצא הוא שאם את קונה סיריון (סתם ניחוש :wink: ) מהשכרה מאותה שנה ו"אותו" קילומטראג, ו"אותו מצב", במגרש של חברת ההשכרה את יודעת שמה שאת רואה זה מה שאת מקבלת. אם כתוב 100K ק"מ, זה הקילומטרג' של האוטו , נקודה. אם הוא ללא תאונות שילדה, אז באמת אין תאונות שילדה. (אעפ"י שחייבים לקחת לבדיקה, הסבר בהמשך) ואת מקבלת ספר טיפולים מלא. "אותו" רכב אצל סוחר פרטי, פתאום צץ לך עם 25K ק"מ (הם מורידים קילומטראג' כי אין מעקב וספר טיפולים לרכב כי החברות האלה לא מטפלות במוסכים מורשים), לא מדווחים לך על תאונות ובעיות ובעיקרון, כמעט תמיד מנסים לעשות עלייך קופה לא קטנה.

אז למה בכול זאת לקחת לבדיקה? קודם כל להיות בטוחים שהאוטו במצב טוב ולא עבר איזה אסונות בחייו.

סיבה שניה היא שהבדיקה היא קלף מיכוח. סתם מלהסתכל על האוטו איך תורידי מחיר? תגידי להם שהריפודים בצבע שלא מוצא חן בעינייך? ככה עם הבדיקה ביד ועם שלל ליקויים את יכולה לבוא בבטחון ולהגיד להם, "בבדיקה יצא שבולמים קדמיים גמורים, מוסך מרכזי (הצעות מחיר לתיקון אך ורק ממוסך מורשה של הרכב) נתן הצעת מחיר של 5K, תוריד במחיר" .

בנוסף, רוב החברות היום מתחייבות לתקן את הליקויים שיוצאים בבדיקה, בלי בדיקה וליקויים, מה בדיוק יתקנו.

טוב, כואבות לי כבר האצבעות, מאחל לך הרבה בהצלחה ברכישה העתידית ואולי תשקלי לעשות סיבוב במגרשי חברות ההשכרה/ליסינג במרכז, אני בטוח שאז תמצאי הרבה חברה פה שישמחו להתלוות אליך ולעזור לך בתהליך הקניה.

יניב

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6475 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...