Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פגיעת ברק בבניין

dabab
שימו לב! השרשור הזה בן 5599 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אתמול בבוקר פגע ברק בגג הבית באנטנה של יס (אנחנו קומה אחרונה) ,לאחר פגיעת הברק צץ אצלי ריח שרוף בחדר,לאחר בדיקה קצרה הממיר הסריח בצורה נוראית ולא עבד כלל.בנוסף אליו נשרפו מודם של הוט ,ראוטר אלחוטי בן חודש,שני כרטיסי רשת ,ועכבר.

הגיעו טכנאי של הוט והחליף מודם ,לאחר מכן הגיע טכנאי של יס בצהריי יום שישי והחליף את הממיר השרוף וחלק מהתשתית וחלקים מהאנטנטה.

מספר אנשים אמרו שאני יכול לתבוע/לבקש פיצוי מהעייריה/יס/חברת חשמל.

מי באמת יכול לפצות אותי על הנזקים,במידה ויש גוף כזה.

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קשור לעניין אבל אתמול ראיתי ברק פוגע במסוק, מחזה מאוד נדיר לדעתי

טויוטה קורולה 95 גיר ידני 0-100, 10.55 שניות. מקום 1 בקטגוריית ג'ימקאנה ג'וניורס(עד גיל 21), מהאירוע לקידום הספורט המוטורי 4 בלטרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא עיריה ולא נעליים.

כדיירים בבנין אתם אלה שצריכים לדאוג שבייתכם יהא מוגן נגד פגיעות ברק. לשם כך עליכם לוודא שעל גג הבנין מורכב "כולא ברקים". תפקידו של זה להיות הראשון שחוטף את הברק ולהעביר לאדמה. כעיקרון זאת אחריות של הועד, לכן דברו איתו קודם לכן למניעת הישנות מקרים דומים.

בנוסף, יש כיום אביזרים אותם ניתן להתקין בשקעי הבית בעיקר ליד מכשירי חשמל רגישים. ניתן להשיג ברשתות DIY.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפצות אותך על מה? :roll:

זה כוח עליון ואין שום פעולה ריאלית שהעירייה או ועד הבית יכולים לעשות כדי למנוע הישנות מקרים שכאלו. זה לא עץ שקרס בזמן סופה או בור ביוב שעיקם ג'אנט. אי אפשר לשלוט על ברקים, אפשר רק לנסות לכוון אותם למסלול מסוים וגם זה לא תמיד עובד.

לגבי הגנות ברקים - אחרי כמה שנים בתחום צר לי לאכזב אתכם אבל הגנות הברקים הפשוטות האלו לרוב מגינות בעיקר על עצמן ולא שוות את הכסף ברכישתן. במקרה הזה יצאת לגמרי בזול ומי שספק את עיקר הנזק הם הוט ויס. ראוטר אלחוטי עולה 250 ש"ח, כרטיס רשת פחות מחצי ועכברים יש גם בעשרים ש"ח. בשבוע שעבר חבר טוב שלי נאלץ להספיד שני כוננים קשיחים במחשב שלו, באחד מהם היה פרויקט רציני שהוא עובד עליו לתואר.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שגרתי בפ''ת קרה דבר דומה, אצלינו נשרפה טלויזיה ועוד כמה שטויות ואצל דיירים אחרים גם נשרפו דברים.

הגיעו שמאים כנראה או משהו מהעירייה ואמרו שנתקן וניצור איתם קשר והם ישלמו את הנזקים.

עמית.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה? ישלמו? מעניין ואף מחשיד.

בכל סופת ברקים רצינית (פעם בשנה) כדאי לנתק את המכשירים החשובים

(לא רק לכבות, לנתק פיזית!) עד יעבור זעם. "מגני המתח" למיניהם

יכולים אולי לעזור פה ושם, אבל במידה וברק פוגע ממש בבניין -

שום דבר לא יעזור. שום-כלום-גורניש-בריבוע. אפילו אם יש כולא ברקים אימתני בתקן שוויצרי. שום דבר.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ולבנין יש ביטוח ,צריך לבדוק האם נזק מברק כלול בתוך הביטוח,במידה וכן,מן הסתם להזמין שמאי ושחברת הביטוח תפצה.

מה שכן חשוב לבדוק במידה ויש ביטוח,זה האם הפרמיה של הביטוח תעלה בשנה לאחר מכן ובכמה ולעשות חישוב כלכלי האם שווה לתבוע עבור סכום מסויים ,בעוד שהפרמיה תעלה ביותר לאחר שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...