Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בריחת נוזל קירור דרך צינור עודפים

lev_p
שימו לב! השרשור הזה בן 6876 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב: סיטרואן ZX וולקן 1900

הבעיה: אחרי 2-3 הפעלות רציפות של מאווררי קירור (נכנסים ב-97 מעלות, נכבים ב-89 בערך) נוזל קירור מתחיל לצאת מצינור עודפים של רדיאטור ופעם אחד אף יצאו מתחת לפקק של רדיאטור.

בינתיים זה קרה פעממים בשבועיים אחרונות (אני לא נוהג עליו יום-יום): במסגרת קורס נהיגה לקראת סוף יום אימונים והיום בבוקר אחרי קצת עומסי תנועה.

הטמפרטורה שאיתה אני נוהג בדרך כלל היא בין 75 ל-80 מעלות (כביש עירוני/בין-עירוני).

פקק של רדיאטור - חדש.

החשד שלי - מים ירוקים מאיכות ירודה. אני ממלא מים ירוקים מהסוג "גלון ב-25 ש"ח". הם נמצאים במערכת כ-10 חודשים. יכול להיות שהם פשוט עיבדו את התכונות שלהם?

רעיונות נוספים?

לב

Spirit In The Dark

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי יש אויר במערכת... ואולי כאמור הטרמוסטט תקול והמים מגיעים לחום גבוה מדי ואז הם עוברים למיכל העיבוי בכמות כזו שאין עוד מקום שם אז הם פשוט מתנקזים החוצה...

לא הייתי ממליץ לך להמשיך ליסוע רגיל באוטו אלא לפנות למוסך שמבין בצרפתיות האלה. בקשר למים באיכות ירודה... לא נראה לי קשור!

מקווה שעזרתי... המשך יום טוב ואבט"ש מהנה שיהיה לי במחסום ארז...

בן-עמי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עריכה: בריחת נוזל קירור קוראת בד''כ אחרי שכיביתי את המנוע כשהוא באזור ה-90 מעלות.

פקק של רדיאטור - בן כמעט שנה, לא כזה חדש במחשבה שניה....

Spirit In The Dark

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רדיאטור סתום.

קרה לי בדיוק ככה בשני מכוניות בעברי.

לי זה הסתיים בשטיפת מערכת הקרירור וסידור הסתימה שהייתה ברדיאטור.

נסה לגעת בכמה אזורים שונים ברדיאטור תראה אם אחד פחות חם או יותר.

בכל מקרה עדיף שתתחיל מזה כי זה החלק "הקל" יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חכול ליהיות שפשוט אתה מכבה את האוטו לאחר נסיעה וחום המנוע גבולי מאוד לקראת פעולת המאוורר ואז המנוע דומם לפני שהמאוורר מתחיל לעבוד(אלא אם כן המאוורר ממשיך לאחר שמכבים) ואז חום המנוע ממשיך לעלות מעט-זו יכולה ליהיות הסיבה.

אורן

VOLVO 740 2.0 1988 since 2002

CITROEN C-3 PICASO-2011 since 2011

CHEVROLET CAVALIER 2.2 1996 SINCE 2013

SKODA FABIA SPORT 2011 SINCE 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במיקרה הטוב זה יצריך החלפת מכסה מיכל מים

במיקרה הפחות טוב זה ראש מנוע.

ירון מאיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רדיאטור בסדר גמור. פיזור חום שווה, רדיאטור חדש.

טרמוסטת - לא הגיוני, הרי המנוע שואב את הנוזל פנימה כאשר אני מוסיף אחרי שהנוזל ברח.

משתדל לא לכבות את האוטו כאשר החום גבולי, אלא נותן למאווררים להיכנס לפעולה, ומכבה רק אחרי שהמאווררים נכבו. הפעלה/כיבוי מאווררים - לפי הספר....

החלפתי פקק מכסה עיבוי, מקווה שיפתור את הבעיה. עשיתי ראש רק לפני שנה :(

Spirit In The Dark

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע לא שואב כלום.

ברגע פתיחת הברז( תרמוסטט) מתחיל מעגל המנוע להיכנס לסירקולציה.

דווקא המנוע מוציא את הנוזל החם שבו , ולמקום שמתפנה פשוט נכנס נוזל קר (יחסית).

האם ניקזת אוויר אחרי הקורס ? אם נשאר אוויר , זה עשוי לגרום למנוע לנפחץ

תתחיל בניקוז מלא , ואז תבדוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בעיטה דומה בפיאט פונטו, החלפתי פקק, עשיתי בדיקת קומפרסיה לראש מנוע, החלפתי רדיאטור,

ועדין בורחים לי מים מהפקק, רק מהפקק ודוקא בצורת אדים (קיטור) !

מה עוד ניתן לבדוק ?

האמת שלא ניקזתי אוויר באופן אישי, אבל אני מניח שבמוסך, כשהחליפו לי רדיאטור עשו את זה . . .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6876 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...