Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה בקשר לחברת חשמל

Opel Astra GSI
שימו לב! השרשור הזה בן 6891 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא יודע אם ידעתם או האם אתם יודעים ואני אפילו לא בטוח שזה נכון אבל שמעתי שמחירי החשמל בלילה הרבה יותר זולים.

לא שזה ממש משנה, אבל אם זה נכון, זאת חוצפה שחברת החשמל לא מודיע על כך!

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון חלקית.

ברוב הבתים מותקן מונה חשמל "פשוט", שיודע לספור כמה קילוואט-שעה צרכת, אבל לא יודע להגיד מתי. לכן, אי אפשר באמת לדעת מתי צרכת את רוב החשמל שלך, ואי אפשר להוזיל את החשמל שנצרך בלילה.

לחלק מהלקוחות העיסקיים של חברת חשמל יש מונים חכמים יותר, שיודעים גם מה השעה ויכולים לחשב תעריפים שונים לשעות שונות. למיטב ידיעתי, האפשרות הזאת פתוחה רק ללקוחות עסקיים ולא למשקי בית.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האפשרות פתוחה לכולם .

היכנס לאתר חברת החשמל ובדוק את אופציית מונה התעו"ז (תעריף עומס וזמן צריכה).

http://www.israel-electric.co.il/cost/index.html

לא תמיד זה משתלם , אותו תרגיל כמו קו "בזק-לייט". אם אתה מודע לחלוטין להרגלי הצריכה שלך , יכול להיות טוב - ולא , הישאר עם התעריף האחיד.

לא שזה ממש משנה, אבל אם זה נכון, זאת חוצפה שחברת החשמל לא מודיע על כך!

ומה אתה אומר על החוצפה של אלה שמתלוננים בלי לבדוק ? :?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פששש... מדהים כמה אני מזלזל באתרי האינטרנט הישראלים ולא טורח לחפש בהם מידע.

תודה שמר, החכמתי.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האפשרות פתוחה לכולם .

היכנס לאתר חברת החשמל ובדוק את אופציית מונה התעו"ז (תעריף עומס וזמן צריכה).

http://www.israel-electric.co.il/cost/index.html

לא תמיד זה משתלם , אותו תרגיל כמו קו "בזק-לייט". אם אתה מודע לחלוטין להרגלי הצריכה שלך , יכול להיות טוב - ולא , הישאר עם התעריף האחיד.

ומה אתה אומר על החוצפה של אלה שמתלוננים בלי לבדוק ? :?

תשמע, כל הדברים שמכניסים להם כסף הם ממהרים לפרסם, את הדברים שאף אחד לא יודע הם לא מפרסמים!

נראה לך שאישה קשישה תכנס לאינטרנט ותבדוק את זה? אני בכלל לא ידעתי על זה ואני בטוח שעוד רבים. ולא הייתי ניכנס לאתר של חברת החשמל בשביל הכייף.

חוץ מזה, גם באינטרנט יש הרבה חרטה. הייתה לי חבילה של 750K וגיליתי שאני משלם על 750K יותר מאשר על מגה וחצי ואז התקשרתי והחלפתי למגה וחצי ואני משלם פחות. חבר שלי ששם אינטרנט 256K כשזה רק יצא ועלה יחסית הרבה שילם על 256K יותר מאשר על מגה וחצי(זה היה לפני כ3 חודשים). אם לא תתקשר, הם לא יוזילו לך את החבילה או לפחות יתקשרו להגיד כך וכך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כמו המוכרים בחנות.

"יש לך קערה בצבע ירוק ?"

"לא מייצרים יותר !"

לא "אין לי" , אלא "לא מייצרים יותר".

אם לך אין , או אתה לא יודע ,אז כולם לא ...:?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי? בחיים לא שמעתי על זה. ולמה הם לא שמים כאלה בהתחלה, למה צריך לשלם על ההתקנה תשלום נוסף? הם עושים מזה כסף על אנשים שלא מחליפים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כזה פתאטי.

במשך שנים כולם שילמו את אותו התעריף ואף אחד לא הציע את הרעיון מכוון שלא הייתה סיבה.

הרעיון קם בעקבות זה שבמשך היום כל המפעלים וכל הצרכנים האחרים צרכו כמות עצומה של חשמל ובשעות הלילה בכלל לא, לכן חברת חשמל מעדיפה שכל הזמן תהיה אותה צריכה ולא יהיו שעות עומס שמזיקות לרשת.

לכן חברת חשמל עושה הסכם שנוח לשני הצדדים: בשעות היום התעריף יעלה ובשעות הלילה יהיה תעריף מוזל..

זה לא שהם יקבלו חשמל במחיר נמוך יותר רק הם קיבלו הסדר נוח יותר..

לכן צריך להרכיב מונים מיוחדים (שעליהם חברת חשמל לא תשלם כי הם יפסידו הרבה כסף ואתה זה שאמור להרוויח- בישירות ולא בעקיפין) .

חברת חשמל פירסמה והעבירה בין כל הצרכנים הגדולים את ה"מבצע" הזה וחלק אכן עברו אליו בסוף לאחר שחברת חשמל השיגה את מה שרצתה אין לה טעם להמשיך לפרסם. אם חשבון החשמל שלך תופח אתה זה שאמור לחשוב על דרכים להוזיל אותו חברת חשמל לא תעשה זאת בשבילך!

לכן אם אתה חושב שתוכל במשך היום להימנע משימוש בחשמל ובשעות הלילה לעשות את כל המכונות להפעיל מדיח וכל מה שצריך ובכך להוזיל את חשבון החשמל שלך תעשה את זה..

הונדה סויויק 2002 מבסוט עד הגג! כי התקנתי עליו גגון והוא מכועררר...:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כמו המוכרים בחנות.

"יש לך קערה בצבע ירוק ?"

"לא מייצרים יותר !"

לא "אין לי" , אלא "לא מייצרים יותר".

אם לך אין , או אתה לא יודע ,אז כולם לא ...:?

קוראים לזה אגוצנטריות אם אני לא טועה.

זה לא שאני אוהב צרפתיות, זה כולם אוהבים צרפתיות :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה סקר מי מכיר את התעו"ז?

בבקשה.

אני מכיר. רוצה לדעת איך?

כשקיבלתי חשבון חשמל, הפכתי אותו ובצד השני שלו יש פירוט מלא על המסלול הזה.

מה אתה רוצה, שיחת טלפון אישית מראש מועצת המנהלים של חברת חשמל שיספר לך תספיק? או שאתה רוצה ששר התשתיות יתקשר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, אם אני זוכר נכון, אז חברת חשמל גם פרסמה עלונים עם מידע לחיסכון בחשמל-

בעיקר בשביל אותם אנשים שלא יודעים למשל:

שקומקום חשמלי, למשל, צורך בדקה עבודה שהוא מרתיח מים הספק אדיר שהוא שווה ערך למכשיר חשמלי אחר שעובד יום שלם!

עוד דבר ששמעתי (ועניין אותי מאוד, לא יודע עד כמה זה נכון):

- ב-5 שניות שלוקח למנורת פלורסנט להידלק (הכוונה לסטרטר ולפלאשים הקצרצרים בהתחלה) כמות הצריכה היא שוות ערך ל-5 שעות עבודה רצופה של הנורה עצמה.

שמעתי שאנשים מדליקים את הפלורסנטים בבוקר ומכבים בלילה..:?

אמיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידוע היטב כל עניין התעו"ז, אבל לדעתי לא משתלם לרוב משקי הבית.

הפעילויות היחידות שבאמת ניתן להעביר ללילה הן מכונות כביסה/מייבש ודוד מים.

זה לא מספיק על מנת שהעניין יהיה משתלם, כי מקרר עובד 24 שעות (הוא אמנם לא צורך הרבה הספק, אבל בגלל הפעולה הרציפה זה מצטבר ללא מעט קווט"ש), מזגנים עובדים בעיקר ביום, כשחם, וכו'.

לגבי הפלורסנט - לא נכון. הצריכה בזמן ההדלקה לא יכולה להיות יותר מפי 1000 מהצריכה השוטפת (ועוד למשך 5 שניות...) - הפקק היה קופץ בהרבה פחות מזה. נכון שהפקקים עמידים בזרמי התנעה גבוהים מהנקוב בהם, אבל מדובר על זרמים של פי 2-3 מהערך הנקוב ולא פי 1000.

צריכת החשמל של הפלורסנט בהדלקה היא זניחה מבחינה כספית.

מה שכן - הבלאי של הנורה בהדלקה גבוה, וייתכן שמהבחינה הזו זה שקול להפעלה של מספר דקות או שעות (קשה לי להאמין ששעות)

לגבי הקומקום - ההספק של הקומקומים האלו הוא בד"כ בסביבות 2200W. הפעלה של דקה תצרוך 0.036 קווט"ש, שווה ערך להפעלה של יממה שלמה של... מנורת לילה פלורסנטית קטנטנה של 1.5 וואט. המחיר של כמות החשמל הנ"ל (0.036 קווט"ש) הוא בערך 2 אגורות, אגב (לפי התעריף הנוכחי)

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה פעם תוכנית בערוץ איך לחסוך עם פיני גרשון(כן,כן, מאמן מכבי ת"א) והוא אמר שקומקום לוקח חשמל כמו מזגן.

בפירסומת של חברת החשמל אמרו שמזגן בעל 2.5 כ"ס עולה שקל ומשהו בממוצע למשך שעה, משהו כזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...