Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פקק שמן ״נעלם״, סיטרואן ג'מפי 2.0HDi 2006

דובצע

פוסטים מומלצים

הפוסט הזה מעלה המון שאלות ותהיות:

1. מדוע אתה ממלא שמן כל שבוע? נשמע מצב לא תקין בעליל.
  2. אם אתה ממלא שמן כל שבוע, או לפחות מתעתד למלא כל שבוע, איך אתה לא זוכר מה היה לפני שבוע?
  3. אם יורד לך ״כוס״ שמן (רבע ליטר) בשבוע, לא חשבת לבדוק מדוע זה קורה במקום להמשיך למלא?

בכל אופן, שווה שתציין לכל הפחות את דגם הרכב והשנה כדי שנייעץ לך היכן לקנות, אך אני מאמין שתוכל להשיג את זה בכל חנות חלפים באזורך.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מאיפה אתה יודע שזה מצב לא תקין? יש רכבים שאוכלים שמן באופן תקני ואפילו מכוון (למשל הRX7, דוגמא קיצונית אבל בכל זאת)

3. תלוי באיזה כוס הוא מודד... כוס חד פעמית היא 160 מ"ל, אבל בכל אופן - כוס שמן ירדה בשבוע כי לא היה פקק... זה אפילו סימן שהוא לא נסע כל כך הרבה, כי הרבה יותר שמן מזה היה עף לו לכל עבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, דובצע כתב:

אני בא למלא שמן כמידי שבוע ומזועזע ליראות שאין פקק-לא זוכר מה היה שבוע שעבר. תוך השבוע ירד כוס שמן. איפה אני קונה פקק כזה

משתתף בצערך ושלא תדע עוד צער.

במחסן הייבואן של הרכב תמיד תוכל לרכוש פקק חדש. 

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, EliC25 כתב:

1. מאיפה אתה יודע שזה מצב לא תקין? יש רכבים שאוכלים שמן באופן תקני ואפילו מכוון (למשל הRX7, דוגמא קיצונית אבל בכל זאת)

אשמח שתתן לי דוגמה לרכב שאוכל כוס שמן בשבוע. ברור לי שיש רכבים שצורכים שמן באופן    תקני כמו רכבי קצה, אבל מדובר על קוורט אחד בכמה אלפי ק״מ (שזה גם מדד לא מדויק, צריך להתייחס לשעות העבודה של המנוע).

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא אמר גמפי זה מסכם הכל...

אבל בrx7 אני ממלא סביב הכוס שמן למיכל דלק (בערך 230 קמ) - 50 מל לתוך הטנק דלק והיתר לאגן שמן עצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Fraysa כתב:

אשמח שתתן לי דוגמה לרכב שאוכל כוס שמן בשבוע. ברור לי שיש רכבים שצורכים שמן באופן    תקני כמו רכבי קצה, אבל מדובר על קוורט אחד בכמה אלפי ק״מ (שזה גם מדד לא מדויק, צריך להתייחס לשעות העבודה של המנוע).

רכב עבודה/הסעות משומש טורבו דיזל מודל 2006 עם מעל 300.000 ק"מ, צורך שמן. 

מה עכשיו נשלח אותו לעשות שיפוץ מנוע?

במכוניות כאלה נוסעים כל עוד זה עובד, אז צורך שמן. וזה אכן לא הכי תקין, אני מסכים. עכשיו מה? 

פותח השירשור, מכסה שמן אוניברסלי תמצא בכל חנות חלפים באיזה 20-30 ש"ח. תבדוק אם מתאים. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Fraysa כתב:

הפוסט הזה מעלה המון שאלות ותהיות:

1. מדוע אתה ממלא שמן כל שבוע? נשמע מצב לא תקין בעליל.
  2. אם אתה ממלא שמן כל שבוע, או לפחות מתעתד למלא כל שבוע, איך אתה לא זוכר מה היה לפני שבוע?
  3. אם יורד לך ״כוס״ שמן (רבע ליטר) בשבוע, לא חשבת לבדוק מדוע זה קורה במקום להמשיך למלא?

בכל אופן, שווה שתציין לכל הפחות את דגם הרכב והשנה כדי שנייעץ לך היכן לקנות, אך אני מאמין שתוכל להשיג את זה בכל חנות חלפים באזורך.

איך אתה קובע שמדובר במצב לא תקין מבלי לדעת באיזה רכב מדובר? הרי שיש רכבים שהיצרן עצמו מצהיר שתקין אכילת שמן ומביא גם כמות תקינה לתקופת זמן
אתה גם לא יודע מה הנסועה של הרכב וכמה הוא נוסע בשבוע והכי חשוב באיזה שמן הוא משתמש 

לא הייתי ממהר להלחיץ את פותח האשכול, במיוחד שיש לו רכב שמוח צרפתי עקום הינדס 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, BoazB11 כתב:

אותו סוג שמן לדלק ולקרטר?

כן. מהקרטר זה גם מגיע לדלק בכל אופן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, CiUiK כתב:

איך אתה קובע שמדובר במצב לא תקין מבלי לדעת באיזה רכב מדובר? הרי שיש רכבים שהיצרן עצמו מצהיר שתקין אכילת שמן ומביא גם כמות תקינה לתקופת זמן
אתה גם לא יודע מה הנסועה של הרכב וכמה הוא נוסע בשבוע והכי חשוב באיזה שמן הוא משתמש 

בפורשה GT2RS הייתי מקבל את הטענה הזו. ברכב סטנדרטי, כמות כזו בנסועה וטווח קצרים זה נשמע לי לא תקין. וזה מגיע מבעלים של BMW. 

למלא שמן זה להתעלם מהבעיה.

• רעיון טוב! 1

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, CiUiK כתב:

אשמח לקרוא מידע רשמי של כמה ייצרני רכבים שבהם כתוב שחור על גבי לבן מהי צריכת שמן תקינה למנוע מסויים.

אכן כול רכב "אוכל" שמן בכמות מסויימת גם אם מדובר על רכב חדש. אבל בין להוסיף 150-200 מ"ל כול שבוע (בהנחה שהרכב נוסע 100-200 קילומטרים בשבוע) לבין הוספת 0.5-1 ליטר שמן כול 10K המרחק עצום.

צריכת שמן מוגזמת גורמת לבלאי ולסתימות בשסתום EGR פגיעה ביעילות הממיר ועוד...

מה שכתוב בספר הרכב צריכה של 1 ליטר שמן מנוע לכול 1000 קילומטרים זה מצב תקין זה סתם כיסוי תחת.

עריכה אחרונה על ידי מרק10
  • רעיון טוב! 1

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...