Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ ברכישת KVM

FireStar

פוסטים מומלצים

שלום

אני עובד היברידי, חצי מהשבוע מהבית וחצי בעבודה ועד עכשיו התחברתי לעבודה דרך המחשב הנייח שלי מהבית. בזמן הקרוב מטעמי אבטחה יסופק לי מחשב נייד של העבודה, ורק דרכו אוכל להתחבר לעבודה. לעבוד עם מחשב נייד לא נוח, ואני מעדיף לחסוך מקום על שולחן העבודה שלי בבית ולא לעבוד עם שני מסכים/מקלדות/עכברים ולכן נראה לי שהפתרון עבורי הוא KVM.

ראיתי קצת סירטונים וקראתי קצת באינטרנט, אבל די הלכתי לאיבוד עם מה שאני צריך בדיוק ואיך מחברים הכל ביחד. מציין שכרגע יש לי מסך 27 של DELL שמחובר לכרטיס מסך (AMD 6700XT) ב DP, והמחשב הנייד שיסופק לי כולל גם HDMI. איזה KVM אני צריך?

אשמח להמלצות על KVM שיתאים לצרכים ולחומרה שלי, אפשר לינקים לאלי אקספרס למוצרים מתאימים. בנוסף אשמח לקצת הוראות כלליות איך אני מחבר את הכל.

המון תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כל מה שמחובר זה מסך / מקלדת וכו ויש בשני המחשבים USB C - הייתי משדרג למסך עם רכזת USB מובנית ומחבר את שניהם בUSBC ומחבר את המסך / מקלדת דרך המסך.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במסך עם רכזת usb c, אתה מעביר סיגנל וידאו על usb c? ואז מחבר אליו את העכבר ומקלדת?

זה דורש השקעה מסןיימת, וצריך לבדוק שהמחשב וגם הנייד תומכים בזה.

הייתי מתחיל בהכי פשוט - 

1. קונה מעמד וורטיקלי לנייד, יש של ugreen בסביב 20 דולר, עשוי מאלומיניום. יש גם חיקויים.

2. בודק איזה חיבורים יש לי במסך הנוכחי ובודק מה הרזולוציה שלו.

3. מתארגן על כבל מתאים מהנייד למסך. בודק אם יש כבלים בבית מיותרים או שהגיעו עם המסך.

אם זה מסך qhd אולי לנייד יהיה קשה לדחוף לו, למרות שלשימוש משרדי, לא חושב שתהיה בעיה.

4.  KVM זה מושג של פעם לדעתי. אפשר לקנות עכבר לוגיטק שמתחבר למספר מחשבים עם דונגל, או מחשב אחד עם דונגל, מחשב שני עם בלוטוט. מניח שגם מקלדת. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, KipodYam כתב:

במסך עם רכזת usb c, אתה מעביר סיגנל וידאו על usb c? ואז מחבר אליו את העכבר ומקלדת?

כן. זה כל הכיף - כבל אחד עושה את הכל. כולל טעינה של הנייד.

לפני כשעה, KipodYam כתב:

זה דורש השקעה מסןיימת, וצריך לבדוק שהמחשב וגם הנייד תומכים בזה.

לא נתקלתי במחשב נייד שלא תומך בזה מהשנים האחרונות.

בימינו זה או Thunderbolt 3/4 זה כבר הסטנדרט. (כאשר השני עדיף משמעותית - אבל אם זה רק מסך אחד + אביזרים היקפיים זה לא משנה).

הכרטיס מסך - צריך לבדוק - יש מצב שזו תהיה המגבלה - ב6800 ו6900 בוודאות יש USB-C שמתפקד כDisplay port + מוציא USB מהמחשב - בדיוק לשימוש הזה. ב6700 הונילה לפחות אין לזכרוני.

לפני כשעה, KipodYam כתב:

אם זה מסך qhd אולי לנייד יהיה קשה לדחוף לו

כבר לא בימינו או בשנים האחרונות. אפילו הintegrated הכי פשוטים של אינטל מסוגלים לדחוף QHD בלי למצמץ (לעבודה. למשחקים זה משהו אחר מן הסתם).

לפני כשעה, KipodYam כתב:

4.  KVM זה מושג של פעם לדעתי. אפשר לקנות עכבר לוגיטק שמתחבר למספר מחשבים עם דונגל, או מחשב אחד עם דונגל, מחשב שני עם בלוטוט. מניח שגם מקלדת. 

נקודה מעולה שקצת מביך שלא חשבתי עליה כשאשכרה מה שיושב לי על השולחן זה עכבר ומקלדת שתומכים גם BT וגם דונגל של לוג׳יטק :). אני רק אגיד שהמיקום של הכפתור החלפת מכשיר בעכברים הוא קצת מרגיז לרוב (מתחת לעכבר) אבל במקלדת זה אכן קלי קלות.

מה שכן - להחליף בין המחשבים יקח 3 קליקים (1 על המסך , אחד על העכבר , אחד על המקלדת) לעומת 1 אם הכל מחובר דרך המסך , או 1/2 דרך הKVM (הבעיה שKVM עם רוחב פס ותמיכה בוידאו מודרני זה קצת מוצר נישה)

(אני במקרה שלי עובר דרך Thunderbolt 4 hub אבל זה בגלל מסך גדול + חיבור רשת קווי + ציוד אודיו + מצלמה רצינית וכו. לא פתרון רלוונטי למה שפותח השרשור מחפש)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היה חשוב להם מספיק לתת לו לפטופ בגלל עניינים של אבטחה - רוב הסיכויים שזה לא ממש יתפוס.

באף חברה שעבדתי בה שהיה בה מינימום של אבטחה חוסמים RDP למיניהם בערך דבר ראשון ברשימה.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד פתרון מממש בשקל.

רכזת USB הכי פשוטה, מחברים אליה רק את העכבר והמקלדת ומעבירים את החיבור שלה בין המחשבים.

את המסך כמו שהצעתי, לחבר במקביל לנייד עם HDMI ולנייח עם DP,  בדוק כבלים מתאימים. זה בהנחה שאין רכזת במסך, יתכן שיש גם רכזת usb רגילה, או חיבור usb c שמעביר גם  וידאו וגם usb.

RDP  על מחשב בייתי, זה פתרון של פעם שלא ברור לי מי מאשר כזה.

אני ממש מקווה שזה חברה פרטית קטנה שיש מספר קטן של לקוחות ולא עובדת עם מידע רגיש. אחרת מישהו פה מסתכן ומסכן את החברה.

עריכה אחרונה על ידי KipodYam
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי חבל על הכסף עבור kvm.

כמו שהזכירו כאן, אפשר לחבר את המסך למחשב באמצעות hdmi, לדאוג לרכזת usb פשוטה עם המקלדת והעכבר ולהחליף בינהם כשצריך.

מניח שזה לא יקרה 5 פעמים במהלך היום(ואם כן, אז זה יכול קצת לעצבן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש שלושה מסכים, נייד נעוץ בתוך המעמד הוורטיקלי של ugreen שהוחלף באחד זהה כאשר הבורג שלו נשבר והתברר שההברגה נשחקה, לא היה לי כח להבריז אותו, הבנתי חדש לפני כמה חודשים שהגיע תוך יומיים מהמחסן של אלימאקפרס בארץ.

שלושת המסכים הם מהסדרה העסקית עם כיוון גובה, אז יש להם מעין עמוד אחורי שעליו המסך נע. זה מייצר סוג של מקום לתקוע עליו כבלים, וגם tbt lenovo dock , ככה שלא רואים כלום מקדימה וזה לא תופס שטח מסך.

גם מקלדת הייתי תוקע שם לפעמים, אם עושים משהו אחר על השולחן, למרות שאחרי יום עבודה עם המקלדת הביתית שלי נשבר לי להעביר אותה, גם בגלל שהייתי לפעמים עפ שני המחשבים ביחד, הנייד העסקי והבייתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...