Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת צמיגים חדשים ליונדאי טוסון 2018

igall
מעבר לפיתרון נפתר ע"י Tom_22,
שימו לב! השרשור הזה בן 223 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

התייעצות לגבי רכישה של צמיגים חדשים לטוסון - 215/70R16

תחילה חשבתי לרכוש בדיוק את הצמיגים המקוריים מסוג HANKOOK כיוון שקראתי שהמקוריים הכי שקטים בנסיעה.

אבל אני מתלבט, מכיוון שהציעו לי מחיר טוב ברכישה של צמיגי מישלין.

השאלה היא איזה צמיג הכי טוב בהנחה ששניהם בני אותו מפרט ושניהם עולים בסביבות 550 ש"ח לצמיג ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באילו דגמים מדובר (לא רק חברה)?

כמה ק"מ נוסע בשנה? 

רכב חונה לרוב בשמש או מקורה? 

היית מרוצה מהמקוריים או שאתה מחפש משהו אחר (למעט ענין השקט)? 

מציע לבדוק גם תמחור של גודייר אפישנטגריפ 2 SUV. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

לא ידוע לי בדיוק באיזו דגם של מישלין, לגבי HANKOOK - אני מעוניין לרכוש בדיוק את הדגם שאיתו הרכב הגיע - Ventus Prime2 215/70R16 100H.

לא נוסע הרבה, כ- 6,000 ק"מ בשנה

בבית הרכב חונה לעיתים בשמש ולעיתים בצל, בעבודה חונה בחניה מקורה

הייתי מרוצה מהמקוריים, אבל אין לי קנה מידה או ניסיון כדי לדעת אם הייתי יותר מרוצה מצמיגים איכותיים יותר (של חברה גדולה כמו מישלין)

קראתי איפשהו בפורום ש :

1) מישלין מתבלים יותר מהר בשמש "הישראלית" ושהם לא מתאימים למזג האוויר החם בישראל

2) הכי טוב לקנות את הצמיגים המקוריים כי הם הכי מותאמים לרכב

רציתי לדעת אם שני הדברים האלו נכונים או שאלו רק "שמועות"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• פיתרון

1) זו אכן טענה רווחת בפורום. לגבי התייבשות הגומי החשוף לשמש וחום. עד כמה זה קריטי, לא יודע להגיד במדויק, משום שלא זכור לי מבחן שנעשה כדי להשוות צמיגים שהתבלו בצורה טבעית לעומת חדשים ולעומת רף התקנים הרלוונטיים. 

2) צמיגי OE אכן בדר"כ נבדקים ו/או מותאמים דרך שיתוף פעולה בין יצרן הצמיג ליצרן הרכב כדי לעדן מאפיינים שונים של הצמיג הנבחר. קשה לדעת מה מעבר לצמיג אחר (הגם מודרני יותר) יעשה למכלול, אלא אם יש מישהו שימליץ או לאו בנסיעה על אותו צמיג אחר ברכב בדיוק כמו שלך. חלק מהמאפיינים יכולים להשתפר (למשל אחיזה) וחלק יכול להיות פחות טוב (למשל רעש כביש, לדוגמה). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על העזרה ושיתוף המידע 😊

שאלות נוספות :

1) בהתחשב בכמות הק"מ הנמוכה שהרכב נוסע, האם אני חייב להחליף הצמיגים לאחר 5 שנים או שאני יכול "למשוך" עוד שנה ?

2)  האם יש לך פנצ'ריות מומלצות ואמינות באזור במרכז ?

3) האם במעבר מצמיג 215 ל- 225 יש משמעויות נוספות פרט ליכולת אחיזה יותר טובה ?

עריכה אחרונה על ידי igall
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) צריך להתחשב במצב הצמיגים בפועל. אתה יכול להעלות תמונות ברורות לפורום ואנשים יתנו את דעתם (חשוב לציין, לרוב לא מקצועית) או לסמוך על צמיגי כזה או אחר (מצרך נדיר למצוא אחד שגם מבין ממש וגם יאמר אמת). בהכללה גסה ובזהירות, אם אין יובש חריג (בדופן ובסוליה), אין סדקים עמוקים, אין קוביות של המדרס שנשרו, או פגעים אחרים בצמיג, אז אולי ניתן למשוך עוד איתם. האם הם יתפקדו בדיוק כמו שהיו חדשים - ודאי שלא. אבל הם עדין יעשו לרוב את המצופה (או המוכר כעת) מהם, רק קצת פחות טוב. עם יותר ימי גשם בתקופה העתידית, ותפקוד הצמיג יותר קריטי, שם תצטרך לזהות אם החלפה היא עדיפה. 

2) אזור המרכז גדול. בר"ג יש את צמיגי שואף, ביפו יש את צמיגי חנניה (יש 2, אני מעדיף את זה שברחוב יפת אבל יש שימליצו גם על האחר). אם תבצע חיפוש, תמצא עוד מקומות, בפ"ת ועוד. ובכל מקרה, מוטב להגיע לכל מקום כזה עם תוכנית מוכנה ולא להתפתות לכל מיני הצהרות והצעות מבלי לבדוק את טיבן. 

3) גם אחיזה יותר טובה היא לא ענין מובטח. אם מדובר באותו דגם צמיג, אז אולי. אבל צמיג עדיף במידה הקטנה יהיה יותר טוב מצמיג גרוע במידה הגדולה. כמובן שיכולות להיות גם חסרונות כמו עליה בצריכת הדלק והגדלת הרעש.

מעבר לכך, אני מקווה שאתה יודע שאתה לא יכול סתם ככה לשנות את מידת הרוחב של הצמיג. אם תחליט לעלות מידה, היא תהיה רק לכזו שמאושרת לרכב (225/60R17 כמדומני לרכבך) וזה ידרוש גם החלפת חישוקים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 223 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...