Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם מחירי ביטוח רכב עלו בצורה משמעותית השנה?

mo2013
שימו לב! השרשור הזה בן 601 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מניסיוני מלפני מספר שבועות בהחלט ניכרת מגמה של עלייה בשוק.

כמדי שנה עשיתי סקר שוק ונתתי לנציגים לרדוף אחריי, רוב החברות הציעו מחיר גבוהה בכ - 700 ש"ח ממה ששילמתי בשנה הקודמת ועוד על פוליסות עם פחות כיסויים, הנציגים לא נלחצו במו"מ ולא היו מוכנים לרדת.

גם ההצעה הראשונית של החברה שהייתי מבוטח בה (ליברה) הייתה יקרה בכ - 500 ש"ח משנה שעברה ללא כל הסבר. 

השארתי אותם בכוונה לסוף כי ידעתי שיתקשרו אליי כשיראו שאני לא מחדש אוטומטית בהצעה שהם נותנים באזור האישי באתר. אחרי כמה איומים בסגנון של "אני הולך" ושקרים לבנים "שאצל המתחרים יותר זול" הם התקפלו ונתנו לי את המחיר של שנה שעברה.

אחת מתופעות הלוואי המעצבנות של כל התהליך הוא שעד היום קופצות לי פרסומות בכל מדיה אפשרי של חברות ביטוח, במיוחד ביוטיוב. אי אפשר לכתוב למי שאחראי על זה שכבר חידשתי ושיפסיקו?

עריכה אחרונה על ידי Matanel
  • אהבתי 1

SINFONI-FOR MUSIC LOVERS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בתאריך 12.8.2022 בשעה 17:49, -UC- כתב:

אצלי החובה התייקרה ב-50₪ ולהבנתי ככל שהרכב מתיישן - כך מחיר החובה עולה.

הביטוח מקיף ירד ב-100₪.

i10 2014 מבוטח בפניקס

יש לי גם I10 ,גם בהפניקס, כמה אתה משלם מקיף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

מ"הארץ" היום:

"הגורם השלישי שמעלות חברות הביטוח נוגע לתחום ביטוח הרכב — שבו הפסידו 485 מיליון שקל ברבעון השני, לעומת רווח מצרפי של 196 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

בכיר בתחום הביטוח ציין כי ההפסדים נבעו מכך שהסיכון בתחום כלי הרכב עלה: "קודם כל הגניבות — יש עלייה אדירה בגניבות הרכב. בנוסף, שכיחות התאונות עלתה, ומכיוון שהמחירים של כלי הרכב עלו, אז כל תיקון הופך יקר יותר. בהיעדר חלקי חילוף, מתקבל מצב בעייתי מאוד, שבו כל תאונה עולה לנו הרבה יותר כסף מבעבר.

"הפתרון היחיד שנותר בידי חברות הביטוח הוא לייקר את הפרמיות. הרי הן אינן יכולות להילחם בתאונות הדרכים או בהתייקרות כלי הרכב. בינתיים, מחירי הביטוח עלו בממוצע ב–15%, וזה כנראה לא הסוף"."

https://www.themarker.com/markets/2022-09-01/ty-article/.premium/00000182-f50f-d2a6-a196-f53f5d7b0000

עריכה אחרונה על ידי yehuda-k
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חידשתי ביטוח לפני כשבוע. לאחר מיקוח, המקיף התיקר רק ב-50 שקלים, אבל החובה עלה ב140. בדקתי מול בערך כל החברות וזה הכי טוב שהצלחתי לקבל. מודה שקצת מבאס לשלם יותר על ביטוח של רכב ששוויו רק נהיה נמוך יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, A_lex כתב:

חידשתי ביטוח לפני כשבוע. לאחר מיקוח, המקיף התיקר רק ב-50 שקלים, אבל החובה עלה ב140. בדקתי מול בערך כל החברות וזה הכי טוב שהצלחתי לקבל. מודה שקצת מבאס לשלם יותר על ביטוח של רכב ששוויו רק נהיה נמוך יותר.

החובה עלה ב140? אולי זה סימן שהחיים שלך שווים יותר פתאום? 😅

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 16.8.2022 בשעה 15:37, Matanel כתב:

מניסיוני מלפני מספר שבועות בהחלט ניכרת מגמה של עלייה בשוק.

כמדי שנה עשיתי סקר שוק ונתתי לנציגים לרדוף אחריי, רוב החברות הציעו מחיר גבוהה בכ - 700 ש"ח ממה ששילמתי בשנה הקודמת ועוד על פוליסות עם פחות כיסויים, הנציגים לא נלחצו במו"מ ולא היו מוכנים לרדת.

גם ההצעה הראשונית של החברה שהייתי מבוטח בה (ליברה) הייתה יקרה בכ - 500 ש"ח משנה שעברה ללא כל הסבר. 

השארתי אותם בכוונה לסוף כי ידעתי שיתקשרו אליי כשיראו שאני לא מחדש אוטומטית בהצעה שהם נותנים באזור האישי באתר. אחרי כמה איומים בסגנון של "אני הולך" ושקרים לבנים "שאצל המתחרים יותר זול" הם התקפלו ונתנו לי את המחיר של שנה שעברה.

אחת מתופעות הלוואי המעצבנות של כל התהליך הוא שעד היום קופצות לי פרסומות בכל מדיה אפשרי של חברות ביטוח, במיוחד ביוטיוב. אי אפשר לכתוב למי שאחראי על זה שכבר חידשתי ושיפסיקו?

תכין את עצמך גם לשיחות מפתיעות עוד 5 שנים, אחרי שהרכב יעבור כמה ידיים, "אני רואה שהביטוח של הרכב שלך עומד להסתיים עוד כמה ימים". כאשר הרכב כבר מזמן לא בבעלותך.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, ירון דורפמן כתב:

מתעלק על השירשור חידשתי היום ביטוח רכב. ופיצלתי חובה במקום אחד וצד ג במקום אחר, (כך יצא הכי זול). מומלץ, לא מומלץ?

החסרון היחיד שאני רואה זה שאתה צריך לעבוד עם 2 חברות ביטוח במקרה שצריך להפעיל את שתיהם

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 1.9.2022 בשעה 12:28, MZN כתב:

החובה עלה ב140? אולי זה סימן שהחיים שלך שווים יותר פתאום? 😅

כאילו זה מה שמעניין את חברת הביטוח 😒.

אולי זה בגלל העדכונים שהמדינה עושה לדירוג אביזרי בטיחות ברכב. כשהרכב נקנה הוא היה רמה 7. כיום הוא רמה 6. כמובן שאבזור הבטיחות לא השתנה, אלא הערך שהמדינה מעניקה לאביזרים שונים. מניח שעם השנים ייצאו עוד מערכות בטיחות והמדינה תעדיף לעודד אנשים לקנות רכבים עם מערכות אלו ותוריד עוד את הדירוג.

דרך אגב, היתה לי גם הצעה שזולה ב300 שקלים בטוטל, אך דרשו מיגון. אמרתי להם שאין סיכוי ונשארתי בחברה הנוכחית.

עריכה אחרונה על ידי A_lex
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון

בסופו של דבר עשיתי ביטוח חובה + מקיף + כל השירותים הנלווים, ויצא לי יותר זול משנה שעברה בכמה מאות ש"ח.

חשוב לציין שבכדי לבדוק אם יש הוזלה אמיתית יש לשים לב מה כלול בחבילה, מה גובה הכיסוי, איזה כיסויים יש וכו', ואז לעשות את ההשוואה.

במקרה שלי כשביקשתי הצעות מחיר ביקשתי את כל הכיסויים שהיו לי בשנה שעברה, ובכל זאת זה הוזל.

כנראה בעיקר שגם בשנה שעברה יכולתי לקבל הצעה זולה יותר אילו סוכן הביטוח שאני מבוטח אצלו במשך שנים היה בודק ומציע לי הצעות משתלמות יותר.

מסקנה, לברר ולעשות השוואות תמיד טוב , וכשעושים השוואה חשוב להשוות תוך כדי בדיקה של כל הכיסויים והשירותים, הפערים די משמעותיים.

ולא פחות חשוב, גם אם יש לך סוכן ביטוח קבוע ונדמה לך שלפני ששלח לך הצעה לחידוש הביטוח הוא עשה את הבדיקות בחברות השונות ונתן לך את ההצעה הטובה והמשתלמת ביותר עבורך, זה לא בהכרח נכון.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה שהתעקשת ותודה שעידכנת.

לגבי סוכן הביטוח, הוא עושה מה שטוב לו בלבד, אם על הדרך יוצא גם לך טוב, אז מה טוב.

סיפור קטן, לפני כמה שנים נכנסתי לעבודה חדשה ויש את כל הסיפור של הפנסיה,קרן השתלמות וכו'. אז נפגשתי עם סוכן, לפי השם כבר זיהיתי שזה היה מישהו שהיה איתי בצבא.

אז נפגשתי איתו, אחרי כל הסחבקיה הוא המליץ לי על שינוי הפנסיה, פיצול כספים ועוד כל מיני עצות "חבריות". זרמתי איתו, גם כי לא שלטתי בחומר וגם כי הוא היה "חבר". בדיעבד הסתבר שהוא מיקסם את העמלות שלו ועל הדרך פגע לי בכספים. תפסתי את זה אחרי שנתיים ושיניתי הכל בעזרת אנשים אחרים שלא מרווחים מזה.

אז הבנתי שסוכני ביטוח דואגים אך ורק לעצמם

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 601 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...