Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אבא שלי קיבל דו"ח תנועה

שימו לב! השרשור הזה בן 620 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

היום אבא שלי קיבל לידיו דו"ח תנועה שנרשם לו בתאריך 29/11/21, עבר די הרבה זמן מאז. הסכום המקורי היה 250 ש"ח וישנן תוספות פיגור כך שהסכום כעת עומד על 390 ש"ח. 

רציתי לשאול מה אפשר לעשות במצב כזה שרק עכשיו נודע לו על הדו"ח? האם אפשר לערער על הסכום כך שיהיה שוב 250 ש"ח (כי איחור התשלום לא באשמתו)? 

בנוסף, סעיף העבירה הוא 11א10 לחוקי עזר עירוניים של עיריית רחובות, וכאשר הסתכלתי בפירוט הדו"ח באינטרנט - על פי התמונות אבא שלי נמצא בתוך הרכב, כלומר שהרכב בתנועה, זה לא עומד בניגוד לסעיף העבירה? 

אשמח לדעת מה עושים במצב זה. 

תודה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל בפרטים חסרים: על מה ניתן הדו"ח. אם מדובר בדו"ח חניה - האם אבא ראה הודעה מוצמדת לחלון? האם פרטי הרכב מתאים לרכב שברשות אביך? האם אבא היה במקום הרשום בזמן הרשום? (חלפו 7 חודשים אז אולי אבא יעזר ב-google timeline לשחזור תנועותיו). אם מדובר בעבירה מצולמת - האם הרכב תואם לרכב של אבא, מבחינת דגם, צבע ומספר רישוי?

בכל מקרה - אם לא ניתן דו"ח ביד על העיריה לשלוח את הדו"ח בדואר רשום לכתובת בעל הרכב, הרשומה במשרד הפנים. האם הכתובת במשרד הפנילך מעודכנת? האם תיבת הדואר תקינה ומסומנת כראוי בשמו? האם אבא מוציא את הדואר באופן סדיר, כולל דואר רשום? אם כל אלה תקינים עליכם לדרוש מהעיריה הוכחה למשלוח הדואר הרשום, כולל פרטי המשלוח - תאריך, כתובת הנמען, מספר דואר רשום. עם מספר המעקב לפנות לדואר ישראל ולבקש דוח מסירה שלו. אם יתברר שהדואר לא נמסר בשל כתובת שגויה או בשל תקלה של הדואר תוכלו לפנות לעיריה ולבקש ביטול הדו"ח בטענת התיישנות, או, לפחות, ביטול "כפל הקנס" (אותם 140 ש"ח נוספים). אם יתברר כי הדואר נשלח בדואר רשום לכתובת תקינה ולא נמסר בגלל סירוב לקבלו או בגלל המנעות מאיסופו בסניף זו כבר בעיה של אבא, יקשה עליו לבטל את הדו"ח.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם סעיף העבירה הובן נכון על ידי, מדובר על עצירה ליד רכב חונה. במקרה כזה אין שום משמעות אם הנהג נמצא ברכב או לא.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@sperial- מדובר בעבירה מצולמת. הרכב תואם לרכב של אבא מבחינת דגם, צבע ומספר רישוי. 

הכתובת במשרד הפנים מעודכנת, התיבת תקינה ומסומנת כראוי, אבא מוציא דואר באופן סדיר. 

איך דורשים מהעיריה הוכחה למשלוח הדואר הרושם? לעשות ערעור על הדו"ח או פנייה בדרך אחרת?

@fatboy1340 - בתיאור העבירה כתוב "חניה כפולה". זה עצירה ליד רכב חונה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך ליצור קשר עם המחלקה הרלוונטית (חניה או אחרת) ולבקש את הוכחת משלוח דואר רשום. עם מספר המעקב שתקבל לפנות לדואר ולראות מה קרה עם המכתב. חפש במורד הפורום, היה לאחרונה שרשור עם מקרה דומה, מישהו שקיבל הודעה שניה על עבירה כאשר לא קיבל את הראשונה, ובבירור בדואר התברר שהמכתב לא נמסר שלא באשמתו.

ו"חניה כפולה" היא אכן עצירה ליד רכב חונה. האם מדובר בצילום בודד או שיש תמונות המראות שאביך אכן עצר ליד רכב חונה ולא התקדם שלא מחמת פקק תנועה, או שמישהו יצא או נכנס לרכב או פעולה כלשהי המצריכה עצירה?

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אצור קשר עם אגף תנועה, שילוט ופיקוח של העירייה. תודה. 

לגבי עניין העבירה - ישנן מספר תמונות, תוכלו להביט בקישור הבא:

https://imgur.com/a/Mk9uz9v

תודה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שהכתם הלבן נועד להסתיר את פניו של אביך ואינו משהו שצמוד לחלון.

אלה 2 תמונות בהפרש 2 שניות. לדעתי אפשר לטעון שאבא התעכב כי הדרך נחסמה על ידי המשאית, ולא היה יכול לעקוף כי הפקח עקף אותו.

בוא נתייג שני יודעי דבר @Be roo @ישה

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם התמונות הן מהאירוע, לא ברור לי כלל מדוע הופק דוח...

הרי בתמונות רואים אור ברקס, ובתמונות רואים שמשאית נמצאת לפני אביך (בטויוטה לבנה, כן?)

פרשנות סבירה היא שאביך האט (ואולי אף עצר) מכיוון שהמשאית לפניו האטה/עצרה.

במקומך, אני כותב לעירייה. מבקש אסמכתא של משלוח הודעת הקנס המקורית. עם האסמכתא, עורך בירור מול הדואר. 

אם מתגלה תקלה מבחינת משלוח הודעת הקנס, פונה לתובע בבקשה לביטול הקנס, מחמת התיישנות.

אם הכל תקין מבחינת משלוח הודעת הקנס, פונה לתובעמבבקשה לביטול בטענה שלא נעברה עבירה.

אם מקבל הודעת דחייה על הפנייה, מבקש להישפט. כטענה מקדמית טוען להתיישנות (בהנחה שאכן הייתה תקלה במשלוח הודעת הקנס), בנוסף ולחילופין, טוען כי העובדות המתוארות (עצירה אחרי משאית שעצרה) אינן מהוות עבירה, להיפך: הדבר נדרש מאביך, שכן אחרת הייתה מתרחשת תאונה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אביך מכחיש את העבירה או שהבעיה היא רק הריבית עקב אי מסירת ההודעה הראשונה?

התמונות לא מוכיחות דבר לכאן או לכאן, אם כי ההימור שלי הוא שהעבירה בוצעה, בגלל הזוית, נראה כאילו הרכב עבר לנתיב הזה ונעצר מבלי להתיישר תוך ניצול העבודה שהוא ממילא חסום ע״י המשאית (בשתי התמונות הראשונות אין שינוי במיקום (לפי הצל של המשאית)).

נהג שעוכב בגלל המשאית היה מתגלגל קצת לאיטו בנסיון להשתלב בתנועה, מפעיל איתות, מפנה את הרכב לכיוון הנתיב....

אור הבלם והיד על ההגה לא מוכיחים עמידה רגעית, רבים עומדים כך לזמן קצר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי התמונות  הראשונות היא אותה תמונה (שעה 09:10:41) והשלישית היא 09:10:43. 

גם אני חשבתי על עניין הזוית כלפי הכביש, אולם האב יכול לטעון אפילו שפינה את הדרך לרכב שאחריו - אותו רכב שבו נסע הפקח.

לדעתי הטיעון של העיריה חלש מאוד.

לדעתי האב צריך לפעול בשני המסלולים במקביל  גם לאסוף מידע על משלוח ההודעה הראשונה וגם לערער על עצם העבירה (ואם ה לא אפשרי מבחינת לוחות הזמנים לערעור אז לבקש להשפט. כמובן בתנאי שיום העבודה או שניים שיפסיד שוים פחות מ-390 ש"ח).

ודרץ אגב, אם, אולי,  יש מקום להגיש נגד מישהו דוח, זה נהג המשאית. אני מהמר זזה לא קרה, אבל לעולם לא נדע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקישור לא נפתח אצלי.

למיטב ידיעתי נותנים דוחות רק לרכבים שעמדו כדקה בחנייה כפולה.

גם אם אין כל משאית - אין קייס לעבירה אם אין 2 תמונות בהפרש של יותר מכמה שניות.

עריכה אחרונה על ידי tinoki

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

שתי התמונות  הראשונות היא אותה תמונה (שעה 09:10:41) והשלישית היא 09:10:43. 

צודק, פספסתי.

אבל בתמונה השלישית ניתן לראות שגלגלי הרכב עדין מופנים מעט כלפי המדרכה, אין נסיון לעבור לנתיב פנוי.

לפני כשעה, sperial כתב:

לדעתי הטיעון של העיריה חלש מאוד.

הטיעון לא שונה מכל דו״ח אחר שבוא פקח מבחין בעבירה ונותן דו״ח, גם בלי תמונות. לפיכך, זה שהן לא מוכיחות את העבירה לא אמור לשנות.

לפני 36 דקות, tinoki כתב:

למיטב ידיעתי נותנים דוחות רק לרכבים שעמדו כדקה בחנייה כפולה.

גם אם אין כל משאית - אין קייס לעבירה אם אין 2 תמונות בהפרש של יותר מכמה שניות.

לא נתקלתי בשום דרישה רשמית של המתנה, אולי נוהל פנימי לא מחייב.

כמו שכתבתי למעלה, אין בחוק דרישה לתמונות לשם הוכחת עבירת חניה. יכלו לא לצלם ולהסתמך על עדות הפקח. ניתן לטעון שהצילום הוא רק להוכחת זיהוי הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך, אתם ממליצים להגיש ערעור למרות שזו כבר הודעה שניה לתשלום הקנס (יש לשלם עד ה 10/07/22)? אם כן, באיזו טענה? שהמשאית עומדת לפני הרכב של אבי ולא מאפשרת לו להתקדם? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.6.2022 בשעה 16:34, Be roo כתב:

נהג שעוכב בגלל המשאית היה מתגלגל קצת לאיטו בנסיון להשתלב בתנועה, מפעיל איתות, מפנה את הרכב לכיוון הנתיב....

לדעתי זה ממש לא מחייב, יש הרבה אנשים שפשוט היו עומדים מאחורי המשאית כמה דקות עד שיתחילו לחשוב על לעשות משהו בנידון

יש שם גם את הרכב השחור משמאל למשאית - יכול להיות שהוא גם עוצר לצד המשאית בגלל המעבר חצייה שיש מקדימה? למרות שזה נראה קצת רחוק מידי

ויכול להיות שהוא בנסיעה ורק המשאית עצרה אבל אבא של פות"ש מחכה שהנתיב יתפנה לפני שמאותת ועובר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן חברים,

שלחתי ב-22/06 מייל לאגף התנועה והפיקוח של העירייה כדי לקבל הוכחת משלוח דואר רשום (כפי שכתב @sperial), אך טרם ענו לי. 

https://www.rehovot.muni.il/שיטור-עירוני-אכיפה-ופיקוח/

המועד האחרון לתשלום מתקרב (10/07), ואבא שלי תוהה אם עדיף לו לוותר בשלב הזה ופשוט לשלם את הסכום (390 ש"ח) כדי לא לצבור תוספות פיגור. 

תודה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 620 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...