Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תחילת הסוף של הכסף הזול ?

shimta
שימו לב! השרשור הזה בן 707 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 3 דקות, Shay_u כתב:

שאלת הדיוט, אם הריבית תעלה בהכרח נראה עצירה בעליית מחירי הנדל"ן (או אפילו ירידה במקרה קיצוני)?

כן, בוודאות.

הסיבה היא שההחזרים של האנשים יגדלו ולכן אם בהחזר חודשי מקסימלי של X אלף שקל בחודש, פעם פלוני היה יכול לקחת Y כסף, אז עכשיו הסכום שהוא יוכל לקחת הוא למשל Y*0.8.

ככה לרוב האנשים פתאום יש פחות תקציב והמחירים חייבים לרדת כי המוכרים או חלקם באמת רוצים למכור.

מצד אחד יש פחות קונים במחירים גבוהים ומצד שני יש אנשים שההחזרים שלהם יחנקו אותם והם יאלצו למכור את הנכס, מה שגם ילחץ את המכירים למטה.

אבל לצערי בקורונה למדנו שבנק ישראל יכול לשחק משחקים, למשל להקפיא משכנתאות כדי למנוע מאנשים למכור ולשמור על המחירים גבוהים.

עריכה אחרונה על ידי Gorpi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון

הלוואי ואתה צודק.

בשיא הקורונה לפחות היה להם תירוץ למשחקים האלה בדמות מגפה עולמית והרצון להראות "דאגה" לציבור. עכשיו זה כבר לא המצב.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנדלן לא יירד ומקום המדינה כמעט ולא ירד,זה אירוע נדיר,בטח לא עם צמיחה כל כך גדולה שיש במדינה,ניראה יותר ויותר צעירים מצטרפים למעגל השכרת הדירות.

לא רואה מישהו בממשלה כמו שהיה כחלון לדוגמא,שיעשה משהו ומסוגל לקבל החלטות משמעותיות למען הצעירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב זכרוני הוא דווקא כן ירד בין 2000 ל2007

והיו שם לא מעט פרמטרים שמזכירים את התקופה שלפתחה אנו עומדים

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, avargel כתב:

והיו שם לא מעט פרמטרים שמזכירים את התקופה שלפתחה אנו עומדים

הפוך גוטה הפוך. מצב כלל לא דומה להיום. בועת הדוט קום התפוצצה, במקביל בישראל מיתון ואינתיפאדה על אש גבוהה- התפוצצו אוטובוסים ומסעדות בעיקר עד מבצע חומת מגן, ריבית הפריים הגיעה בחלק מהשנים ל 8-10 אחוז.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, FARM כתב:

הפוך גוטה הפוך. מצב כלל לא דומה להיום. בועת הדוט קום התפוצצה, במקביל בישראל מיתון ואינתיפאדה על אש גבוהה- התפוצצו אוטובוסים ומסעדות בעיקר עד מבצע חומת מגן, ריבית הפריים הגיעה בחלק מהשנים ל 8-10 אחוז.

אמרתי "לפתחה", לא אמרתי בתוכה

אנחנו רואים שווים של חברות טק שנחתכות בחצי, אנחנו רואים אינפלציה גואה בארה"ב (וסמויה בישראל), אנחנו רואים העלאות ריבית צפויות (מה שמשמה זה לא גובה הריבית אלא המגמה. והמגמה היא עליה)

אני לא נביא, לא אומר שיהיו ירידות או עליות או קיפאון

רק מזכיר שלראשונה מ2008 מתפתחים תנאים שעלולים להפוך את המגמה. זה הכל.

לפני 28 דקות, levy כתב:

במדינת ישראל הוכח שמי שיושב על הגדר ומחכה לירידת מחירים בדירות - מפסיד,

לא המלצתי לאיש להמתין ואני בעצמי מחפש את ההזדמנות הבאה שלי ולא יושב על הגדר

עם זאת

כאמור

התנאים היום לראשונה מזה 14 שנה שונים מאוד, ואני לא בטוח שזה זמן טוב להתמנף באופן קיצוני (ואני מת על מינופים)

• אהבתי 3
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לנדל"ן - האטה זה משהו שיכול תיאורטית להתרחש, היפוך מגמה לעומת זאת - בחיים לא.

בטווח הארוך - בחיים לא בריבוע.

מאיפה הוודאות?

קצב בנייה + קצב הפשרת קרקעות מול קצב גדילת האוכלוסייה. גם בתרחישים הכי קיצוניים סטייל אריק שרון / שנות התשעים אין מצב להדביק את הפער וליצור פתאום יש מאין עודף היצע.

(בכוונה מתעלם מתרחישי קטסטרופה גלובליים בסגנון מלחמה גרעינית/מטאור/גודזילה)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, hans כתב:

מאיפה הוודאות?

קצב בנייה + קצב הפשרת קרקעות מול קצב גדילת האוכלוסייה. 

תוסיף גם את קצב התיאבון של הישראלים לנדלן,

קרנות השתלמות, פיצויים מתאונות, ירושות- ממה שאני מרגיש מהסביבה שלי, הכל מנותב לנדלן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האינפלציה חורגת מהיעד, ובנק ישראל במלכוד: האם להעלות ריבית ולטלטל את שוק המשכנתאות?

לאחר שהבנק הוסיף דלק למדורת הנדל"ן כאשר הגדיל את נתח הפריים במשכנתא,

הוא עכשיו חושש לעלות את הריבית, 

רכיב המשכנתא שצמודה למדד כבר עלה ב 3.1 בשנה.  

כל זה , אחרי שנה, בה הפדרל ריזרב שינה גישה ויודע שהאינפלציה פה כדי להישאר, לדעתי כשבנק ישראל יפעל,  זה רק כשלא תהיה לו שליטה. 

בהצלחה לנו. 

עריכה אחרונה על ידי shimta
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, shimta כתב:

האינפלציה חורגת מהיעד, ובנק ישראל במלכוד: האם להעלות ריבית ולטלטל את שוק המשכנתאות?

לאחר שהבנק הוסיף דלק למדורת הנדל"ן כאשר הגדיל את נתח הפריים במשכנתא,

הוא עכשיו חושש לעלות את הריבית, 

רכיב המשכנתא שצמודה למדד כבר עלה ב 3.1 בשנה.  

כל זה , אחרי שנה, בה הפדרל ריזרב שינה גישה ויודע שהאינפלציה פה כדי להישאר, לדעתי כשבנק ישראל יפעל,  זה רק כשלא תהיה לו שליטה. 

בהצלחה לנו. 

מה זה אומר על שוק הנדל"ן?

מה ההשפעות של עליית הריבית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Mr.Z

כשהריבית במשק תעלה, היא צריכה לגרום להאטה כלכלית כדי לרסן את האינפלציה

או שבמקרה הרע למיתון.

בהקשר של הנדלן :

1. המימון לקבלנים מתייקר   

2. החזרי המשכנתא מתייקרים / לקיחת משכנתא מתייקרת / מקטינה את הסכום שניתן לקחת. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרוחות מתחילות לנשוב.

כלכלן בכיר ראשון קורא להעלאת ריבית מיידית: "מחירי הדיור ברמה היסטורית" (ynet.co.il)

כלכלן בכיר ראשון קורא להעלאת ריבית מיידית: "מחירי הדיור ברמה היסטורית"

הפרופ' ליאו ליידרמן, היועץ הראשי של בנק הפועלים ולשעבר מבכירי בנק ישראל קורא לנגיד לא להמתין עם ההחלטה לאור המצב במשק: "האינפלציה במגמת עלייה, ומחירי הנכסים הפיננסיים והדיור הגיעו לרמות שיא. התפתחויות אלה מחייבות העלאת ריבית עכשיו ואחר כך המשך העלאה הדרגתית".

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...