Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

וילון גג שמש סאנרוף תקול - יונדאי i30 2016 - המחלה שממשיכה

eladbari
שימו לב! השרשור הזה בן 916 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 20.10.2021 בשעה 17:28, avias כתב:

שלום לכולם.

אחדד כמה דברים שלמדתי תוך כדי.

אם אתה מחליף צד אחד, אז כדאי להחליף גם את השני (כדאי, אך לא חייב)

81657A5000יונדאי קליפס ווילון אחורי צד שמאל מחיר בכלמוביל 105 ש"ח לפני מע"מ. כמובן שיש יותר זול בEBAY

1257930259_81657A5000-Copy.thumb.jpg.076aa806973287f04efa62c29838a243.jpg

81658A5000יונדאי קליפס ווילון אחורי צד ימין מחיר בכלמוביל 105 ש"ח לפני מע"מ. כמובן שיש יותר זול בEBAY

לגבי המנועים (מוטורים):

מנוע אחד אחראי על הפתיחה והסגירה של החלון עצמו (הזכוכית העליונה)

מנוע שני אחראי על הפתיחה והסגירה של הוילון שמתחת לחלון, אמורים להיות שני כבלים שכל אחד מהם מושך צד אחר של הוילון ואלה המק"טים שלהם: יש סיכוי קלוש שגם אחד מהם נקרע

81661A5000

81662A5000

זה לא שכל מנוע אחראי על צד מסויים של הוילון... רק שתדע.

מדהים אתה, אחי! כל הכבוד על המידע! חייב לשאול:

1. אמיתי?! כלמוביל? היבואנים של יונדאי גם מוכרים חלקי חילוף? הם מוכרים גם את המנוע הזה?
    אני מכיר רק מצב שבו מוסכים מורשים של יונדאי מחזיקים בחלקים, רק שלא ימכרו לך ת'חלק, אלא יזמינו אותך לטיפול השחלת צינור של איזה 2500 שקל לתיקון.
    אז אתה רוצה לומר שאפשר לצלצל לכמוביל ולשאול באיזה סניף יש להם ת'חלק?
    תכלס, יונדאי הייתה צריכה לעשות RECALL על הדבר הזה. פשוט הפקרות להשתמש בחלק פלסטיק למשהו ש 24\7 צריך לעמוד במתח כזה של קפיץ, כדי להחזיק את הווילון. היו צריכים לייצר אותו מברזל ולהציע
    החלפה לכל מי שיש לו רכב כזה. לי זה קרה אחרי טריקת הבגז'. כנראה עם הזמן- הטמפרטורה והאימפקט יוצרים שם רעד ושחיקה של החלק.

2. תודה על ההסבר על המנועים. מאוד חושש מהקטע שאחד מהם נפגע, עקב העשן הקל שיצא מהאיזור האחורי. אין לי אבל ברירה אלא לפתוח את הגג כדי לנסות להחליף את הקליפס, ואז אם הוא לא נסגר- אצטרך ליסוע
    ולרכוש את החלק הזה. הקטע הוא שלא ידוע מה באמת קרה ואם בכלל קרה שם משהו. מקווה רק לא להתקע עם חלון פתוח. אחרת, לא יודע איך לאטום אותו זמנית. אוטוטו חורף ויירד גם גשם.
    מי יודע, אולי עדיף לא לגעת בכלום ולחכות לקיץ כדי לתקן את זה, אחרת יכול להיות נזק גדול יותר במידה וצריך להחליף חלק (כמו המנוע) כדי לסגור בחזרה ת'סאנרוף. אם החלק הזה לא זמין- זו בעיה.
    באיביי\עליאקספרס - לצערי לא מצאתי את המנוע הזה.
    כמה בלאגן והוצאות כספים על קליפס מסכן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 21.10.2021 בשעה 20:30, eladbari כתב:

מדהים אתה, אחי! כל הכבוד על המידע! חייב לשאול:

1. אמיתי?! כלמוביל? היבואנים של יונדאי גם מוכרים חלקי חילוף? הם מוכרים גם את המנוע הזה?
    אני מכיר רק מצב שבו מוסכים מורשים של יונדאי מחזיקים בחלקים, רק שלא ימכרו לך ת'חלק, אלא יזמינו אותך לטיפול השחלת צינור של איזה 2500 שקל לתיקון.
    אז אתה רוצה לומר שאפשר לצלצל לכמוביל ולשאול באיזה סניף יש להם ת'חלק?
    תכלס, יונדאי הייתה צריכה לעשות RECALL על הדבר הזה. פשוט הפקרות להשתמש בחלק פלסטיק למשהו ש 24\7 צריך לעמוד במתח כזה של קפיץ, כדי להחזיק את הווילון. היו צריכים לייצר אותו מברזל ולהציע
    החלפה לכל מי שיש לו רכב כזה. לי זה קרה אחרי טריקת הבגז'. כנראה עם הזמן- הטמפרטורה והאימפקט יוצרים שם רעד ושחיקה של החלק.

2. תודה על ההסבר על המנועים. מאוד חושש מהקטע שאחד מהם נפגע, עקב העשן הקל שיצא מהאיזור האחורי. אין לי אבל ברירה אלא לפתוח את הגג כדי לנסות להחליף את הקליפס, ואז אם הוא לא נסגר- אצטרך ליסוע
    ולרכוש את החלק הזה. הקטע הוא שלא ידוע מה באמת קרה ואם בכלל קרה שם משהו. מקווה רק לא להתקע עם חלון פתוח. אחרת, לא יודע איך לאטום אותו זמנית. אוטוטו חורף ויירד גם גשם.
    מי יודע, אולי עדיף לא לגעת בכלום ולחכות לקיץ כדי לתקן את זה, אחרת יכול להיות נזק גדול יותר במידה וצריך להחליף חלק (כמו המנוע) כדי לסגור בחזרה ת'סאנרוף. אם החלק הזה לא זמין- זו בעיה.
    באיביי\עליאקספרס - לצערי לא מצאתי את המנוע הזה.
    כמה בלאגן והוצאות כספים על קליפס מסכן. 

מוזמן ליצור קשר בפרטי, ניסיתי לכתוב לך הודעה וזה לא נותן לי כי אני משתמש חדש ועדיין לא פירסמתי 20 הודעות...

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...
שימו לב! השרשור הזה בן 916 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...