Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת גיר מאוטומט לידני

ik3
שימו לב! השרשור הזה בן 942 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מעוניין בעתיד הקרוב להחליף רכב לאחד קצת יותר ספורטיבי,יתכן ובהמשך אני אפתח שרשור יעודי לעניין, אבל כרגע מעניינת אותי השאלה האם אפשר יהיה להחליף גיר מאוטומט לידני.

אחת המתמודדות היא קופר S, כאשר באוטומט בדור השלישי(2015) הן נמכרות סדר גודל של כ90K והידני אין כמעט בכלל(כנראה נמכרו הרבה פחות) ואחת בודדה למכירה יושבת במחיר של כ30% מעל מחיר השוק של האוטומטיות(אפילו שכחדשות הן היו זולות יותר).

השאלה היא אם אני קונה אחת אוטומטית האם אני יכול לעשות הסבה לידנית, האם יש סיכוי לאשר את זה חוקית?

אני מבין שבאופן כללי אסור לשפר רכבים ולשנות מכלולים כאלו ואחרים, דבר שמסבך אותך בשני מקומות עיקריים- משטרה אם עוצרים אותך ובודקים, ובטסט השנתי אם בודקים.

השאלה היא האם יש אפשרות לאשר את זה ברשיון(כמו החלפת צבע למשל) שאני מחליף את הגיר מאוטומט לידני, כך שהרכב יוצא בדיוק כמו דגם מקביל ששווק גם כן.

שמעתי כבר שפרוייקטים דומים של המרה מגיר אוטומט לידני בוצעו בארץ, השאלה היא קודם כל האם יש סיכוי כלשהו לבצע את הפרוצדורה באופן חוקי.

שאלה נוספת היא כמה סדר גודל פרוייקט כזה אמור לעלות 10-15K? פחות? יותר?

עריכה אחרונה על ידי ik3

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העלות תלויה בעלות העבודה ועלות החלפים.

בגדול תצטרך, גיר ידני +שטנגות (צריך לבדוק אם הצריות מתאימות,גלגל תנופה+קלאץ, ידית הילוכים(+קונסולה), דוושות, משאבות קלאץ עליונה+תחתונה, יתכן וצריך שינויים כאלו ואחרים בצמת החשמל.

*מקווה שלא שכחתי משהו.

הכי כלכלי זה למצוא רכב כזה מפירוק ולרכוש הכל במרוכז.

בנוסף כדאי לקרוא על פרוייקטים זהים שנעשו מעבר לים כדי להבין מה בדיוק נדרש כדי לבצע הסבה כזו.

צריך למצוא מכונאי עשה כמה עבודות לא סטנדרטיות ולקבל הצעת מחיר לעבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה, כרגע אני מנסה לקבל תמונה באופן כללי על הפרוצדורה,

אני חושב שבנוסף למה שציינת צריך כנראה יהיה לעשות שינויים גם במחשב, אבל זה כנראה פחות או יותר הפרוייקט.

לא יצא לי לבדוק עדין פרוייקטים כאלו שבוצעו מעבר לים אבל אנסה לבדוק.

והשאלה החשובה ביותר היא לגבי החוקיות, חלק גדול מחוויה היא לא להרגיש כמו פושע 24/7, וזה משהו שאני הייתי מעדיף שיהיה אפשר לסדר מבחינה חוקית,

לכן חשוב לי לדעת האם יש בכלל סיכוי לאשר מבחינה חוקית שינוי גיר מאוטומט לידני ובמה זה כרוך

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לתחושתי ברכב מודרני תצטרך בוודאות לא קטנה להחליף חלק לא מבוטל מצמות החשמל, ואולי חלק מהבקרה (מחשבים), לוח השעונים לא בטוח יתאים, העבודה עצמה תעלה כמה אלפים טובים, הגיר כמה אלפים טובים, תצטרך למצוא אחת שהתרסקה בשביל חלקי פנים, בקיצור - זה פרוייקט שעושים כשמוצאים אחת שהתרסקה, לא הייתי קונה אחת אוטומטית במטרה להסב אותה לידנית, זה לא יהיה כמו ידני מקורי לא בrefinement ולא באמינות ולא מאמין שיעלה פחות.

• מבאס 1

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה שנים הסתובב פה שרשור דביק על החלפת גיר מאוטומטי לידני בגולף דור 4 2.3 ליטר. אחד הדברים שאני זוכר ששמתי לב אליהם זה כמות השינויים וההתאמות שהיה צריך לעשות, כמעט בכל מערכת ברכב. מכניקה זה החלק הקל... (אגב תצטרך להחליף גם גלגל תנופה).

יש סיבה למה הידנית מוצעת במחיר יותר גבוה - כי זה לא כלכלי להסב ובדרך כלל כולל כמות אדירה של ניסויים וגילוי של מה לא עובד, או עובד הפוך.

מבין אותך, אבל מציע שתרד מזה....

• אהבתי 1
  • מבאס 1

קיה ספורטאז' 2.0 ליסינג

סקודיאק דיזל Exclusive לזוגתי (כבר לא: יונדאי סנטה פה דיזל, אלתיאה דיזל - עדיין מתגעגעים)

ALFA ROMEO 75 TS - מוסבת כבר לא ☹️, מקורית כבר כן 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.9.2021 בשעה 13:34, shellcase כתב:

לתחושתי ברכב מודרני תצטרך בוודאות לא קטנה להחליף חלק לא מבוטל מצמות החשמל, ואולי חלק מהבקרה (מחשבים), לוח השעונים לא בטוח יתאים, העבודה עצמה תעלה כמה אלפים טובים, הגיר כמה אלפים טובים, תצטרך למצוא אחת שהתרסקה בשביל חלקי פנים

ועם מחירי החליפים של מיני ... Good luck with that ... כל דבר חדש עולה הון.

(לגמרי אחת הסיבות שהחלפנו את הקאנטרימן קופר S שהיתה לנו)

בקיצר - וותר. במיוחד ברכב מודרני , במיוחד באחד עם חלפים יקרים.

באופן עקרוני שינויים כאלו צריכים לעבור לזכרוני את אישור מהנדס הרכב של היבואן כדי לבצע שינוי ברישיון גם.

אלא אם אתה מכונאי + הנדסאי רכב + יש לך רכב שלם לחלקים בצד במצב טוב - הייתי מתרחק מזה כמו מאש.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העלות תהייה גבוהה מאוד, אלה אם אתה יבואן של חלקים או קרוב לנושא מאוד.

יש הרבה פריטים שצריך לבדוק לדוגמה, אם מחשב הרכב האוטומטי מתאים גם

לרכב ידני, סתם דוגמה קטנה, כי מכיר רכבים שניסו לעשות הסבה והיו בעיות

כמו זו שרשמתי, הרכב פשוט לא נסע לא התניע או לא העביר הילוכים, אלה רק

עם המחשב של הרכב שממנו נתרם הגיר הידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 942 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...