Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב עם נזקי שמש בצבע. לתקן או לא? (דיון פילוסופי)

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1057 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

נזקי שמש בצבע. לתקן או לא?   

37 הצבעות

1. 1. יש לך רכב "מבוגר" אבל לא עתיק מידי, במצב טוב. הצבע שלו שרוף ודהוי מהשמש. האם תעשה לו צביעה כללית או תמשיך להשתמש בו כמו שהוא?

• הרכב נוסע? כן. אין סיכוי שאני שם חצי גרוש על קוסמטיקה. מצב הצבע לא מפריע לי. וגם אם כן קצת מפריע, לא ברמה שאני אעשה עם זה משהו.
    • הנאה אסתטית מהרכב היא חלק חשוב עבורי בחווית השימוש, לכן אחשוב ברצינות על צביעה כללית ואוציא את זה לפועל כשיתאפשר.

פוסטים מומלצים

נגיד ויש לך רכב קצת וותיק אבל לא יותר מידי, 8 או 10 או 12 שנים על הכביש. הרכב במצב מכאני טוב ומשרת אותך כפי שהוא אמור לשרת. 

אבל הרכב בצבע מטאלי ככה ומכיוון שאין לך חניה מוצלת וגם לא ממש דאגת לטיפול שומר צבע וגם הבעלים הקודמים לא, צבע הרכב שהיה כל הזמן חשוף לשמש, נשרף.

בהתחלה היה קילוף לכה קל וכמה כתמים אבל עם הזמן כל המשטחים האופקיים נשרפו ונראים על הפנים. 

1. זה שהצבע שרוף, לא מפריע לרכב לתפקד. במזג האוויר הישראלי זה כמעט אף פעם לא מגיע למצב של חלודה והפגם הוא רק אסתטי. לא מפריע לי וכמובן שלא אשקיע שקל מעבר למה שחייבים ברכב שערכו בכל מקרה כבר נמוך. 

2. חושב ברצינות לעשות לרכב צביעה כללית שתעלה כ 3000-4000 שקל. לקוח בחשבון שבמחיר הזה לא אקבל רסטורציה  ורמה גבוהה אבל כן אקבל משהו סביר שיתן לרכב מראה רענן ו"כמו חדש" וזה ישפר לי את ההנאה האסתטית מהרכב וגם כשאמכור אותו בעוד כמה שנים, אומנם לא אקבל את כל מה ששילמתי אבל רכב שנראה יפה יהיה יותר אטרקטיבי עבור הקודים לעומת אחד דהוי ואולי כן אקבל על זה כמה שקלים יותר. 

מה גם שאני עושה את זה בשביל עצמי ולא בשביל הקונה. 

עם מה אתה מזדהה יותר, 1 או 2?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

אני עוד כמה שנים במצב כזה בעצמי (כרגע הלכה רק מתחילה להתקלף, והשילוב של צבע שחור וחנייה בשמש לא ממש מסייע).

לצבוע רכב ישן (בהנחה שזו הוצאה משמעותית עבורך) זו החלטה לא קלה. גם כי זה אומר שאתה מתעדף את זה על הרבה דברים אחרים שאפשר לעשות בכסף הזה, וגם כי אתה חייב לראות את הרכב נשאר אצלך כמה שנים כדי שזה עוד איכשהו יהיה הגיוני.

בסוף, עם כל הצער שבדבר, כנראה ש-1.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי בוחר ב2, גם אם הצבע יחזיק לכמה שנים לפני קילופים/פיצוצים זה יתן הרגשה הרבה יותר נעימה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כבר לא ילד, תתפנק ברכב חדש ונושאי תחזוקה או צביעה לא ידאיגו אותך יותר. מגיע לך.

וברצינות - בהחלטה כזו הייתי מתחשב במשך הזמן שאני מתכוון להחזיק ברכב. אם לטווח ארוך, צובע. לטווח קצר, לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינתי 1, השיקול המרכזי הוא כלכלי, הערך של הרכב נמוך, ההשקעה לעולם לא תחזיר את עצמה,

אבל, אם אתה קם כל בוקר ומתבאס על הצבע, פה נכנס הנושא כמה שווה לך להשקיע, בשביל הרגשה טובה, (גם חופשה בחו"ל בד"כ היא לא כלכלית ואנחנו משלמים על זה)

למרות שאם תצבע בזול יכול להיות שעדיין כל בוקר תתבאס על איכות הצביעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי איך זה נראה. יש צבעים שזה נראה זוועה ויש כאלה שלא.

בפלואנס הצבע של הגג נשרף והלכה ירדה למרות שדאגתי תמיד לשכבת אבק נדיבה שתגן עליו מהשמש. בגלל צבע הרכב זה לא בלט יותר מידי ולא תיקנתי.

אם זה ברמה שמציק או שהייתי מחליף רכב או שצובע אבל לא הייתי ממשיך עם משהו שמפריע לי ושאני יכול לפתור בלי להיכנס ללחץ כלכלי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחת הסיבות לא לצבוע - כשתבוא למכור את הרכב, ויראו שזה עבר צבע, אוטומטית יחשדו, כי בישראל בד"כ צובעים את האוטו רק אם עבר תאונה.

אז צבע זה אוטומטית עילה לפסילת רכב או הורדה במחיר. גם אם הרכב במצב מושלם, והקונה מודע לזה וסומך עליך ב100%, תהיה לו את אותה הבעיה כשימכור את הרכב הלאה.

עצוב, אבל במדינת "היום תדפוק אותי, מחר אדפוק אותך", זה מה יש.

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו כל דבר השאלה מה התוכנית שלך עם הרכב.

אם אתה מתכוון להשתמש בו עוד 3-4 שנים לפחות אתה תהנה ותחזיר את ההשקעה שעשית בצבע. (בהנאה שלך, לא בחשבון בכמה תמכור).

אם הרכב מיועד להגיע לפח/ למכירה בתקופה הקרובה, אין טעם.

לגבי הקונה שחושב שעובדים עליו, זה לא רלוונטי כי מדובר על רכב שהוא כבר ישן ואתה תמכור אותו בעוד כמה שנים. המחיר יהיה נמוך והקונה ישמח.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צבע לא איכותי בארצנו נהרס מהר מאוד, לצערי מניסיון רע של צביעת דלת וטמבון שהוחלפו למקוריים מפירוק ועברו צבע ללא יסוד טוב והכנה, במסגרת תביעת ביטוח.

אחרי שנתיים וחצי הגיעו למצב כזה שכבר באמת שהצטערתי והייתי כבר מעדיף שלא יצבעו וישאירו בצבע המקורי שלהם, שהיה כמובן שונה מצבע הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תלוי כמה אני קשור לרכב. אם זה אחד שאני אוהב ומתכוון להחזיק עוד כמה שנים - בוודאי שאצבע. אני לא אוהב להתבאס על משהו שאני קשור אליו, בטח לא אם הבעיה פתירה. וכמובן, אם כבר אצבע - אשנה לו את הצבע לחלוטין (כנראה למשהו חי יותר).

אם זה רכב שמשעמם אותי ואני גם ככה מתייחס אליו כמשהו שמזיז אותי מכאן לשם - סביר שפשוט אתעלם מזה, ואולי פשוט אזרז את ההחלפה שלו (גם ככה זה לא נראה שכיף לי איתו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, amosbmw כתב:

אם אתה מתכוון להשתמש בו עוד 3-4 שנים לפחות אתה תהנה ותחזיר את ההשקעה שעשית בצבע. (בהנאה שלך, לא בחשבון בכמה תמכור).

אם הרכב מיועד להגיע לפח/ למכירה בתקופה הקרובה, אין טעם.

בדיוק מה שאני חושב

ומוסיף שאם זה רכב שאתה קשור אליו איכשהוא ואוהב אותו, אז כן.

במקרה הנ״לֹ הייתי צובע, חלק מהצבעים שנצרבים בשמש נראים נורא כאילו עברו שיוף, כואב בעיניים לראות כל בוקר

I shall explain: dialog it is exactly like monolog, except in the case of monolog, it is one person talking to himself; in dialog - two persons talking to themselves

Shaike Ophir שייקה אופיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1057 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...