Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות בנוגע לקנס על חניה בחניית נכה

שימו לב! השרשור הזה בן 934 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשנה נסעתי למשחק כדורגל של נבחרת ישראל באיצטדיון טדי בירושלים. 

איתי התלווה חבר שלי שהוא נכה בעל תעודת נכה ותו חניה של נכה. 

לכן יצרתי מראש קשר עם ההתאחדות לכדורגל על מנת שיאפשרו לי להחנות את הרכב בחניה הצמודה לאיצטדיון שבדרך כלל שמורה רק למוזמנים ונכים. 

ההתאחדות סיפקה לי אישור כניסה לחניה עם תו נכה עליה. 

לאחר שהגענו לאיצטדיון כמובן קודם כל חיפשתי חניה רגילה אבל מאחר והכל היה כבר מלא נאלצתי בלית ברירה לחנות בחניית נכים. 

הצבתי את התו שקיבלתי מההתאחדות בתוספת לתו נכה של חבר שלי (שלא היה עליו הגבלה למספר רכב כזה או אחר) מתחת לשמשה הקדמית של הרכב. 

לצערי בסוף המשחק חיכה לי קנס חניה מטעם העירייה של אלף שקל בגין חניה בחניית נכים. 

רשמתי ערעור לעיריית ירושלים מלווה בכל הצילומים ההסברים והמסמכים, אך הערעור נדחה. 

עכשיו השאלה, האם בכל זאת כדאי לבקש להישפט ואולי למנוע או אולי להמתיק איכשהו את רוע הגזירה. 

אני מצרף את התו שקיבלתי מההתאחדות ואת תשובת העירייה על הערעור

WhatsApp Image 2020-08-31 at 13.48.12.jpeg

תשובת ערעור דוח.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, המחליף כתב:

תו הנכה של החבר אכן תקף לכל רכב שהוא? אתה בטוח?

אם יש לכך אסמכתא חוקית, לכאורה אתה הצודק, יש לך תו נכה!

מאחר ולא היה רשום עליו אף מספר רכב, כך שיערתי. גם חבר שלי, שהוא עצמו לא נוהג ובעצם מתנייד רק בעזרת אמו ורכבה, חשב כך.

אך מסתבר שלא כך הוא הדבר. התג כן משוייך למספר רכב ספציפי (של אמו) והוא מעודכן במאגר של משרד התחבורה. הפקח בודק בזמן אמת במחשב שלו לפי המספר רכב/תו נכה וכך הוא יכול להסיק אם אכן הרכב הזה זכאי לעמוד בחניית נכים. 

עריכה אחרונה על ידי Krishi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך אתה מודה שעברת על החוק, אלא שזה היה בתום לב כי היית בטוח שזה תו חניה אוניברסלי. הבנתי.

תוכל להסביר את הסיטואציה לשופט סביר לכאורה. (אך אינני משפטן וכדאי לך לקבל חוו"ד מקצועית).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החוק מקנה את הזכות לחניה בחניית נכים לנכה  ברכבו או ברכב אחר בו הוא מתנייד . הנכה יכול לשייך זאת עד לשני כלי רכב.

וטכנית היה יכול להגיש בקשה מקוונת למספר רכבך ותוך 48 שעות רכבך היה "מוגן".

ממליץ כי תגיש בקשה חדשה לתובע תצרף תצהיר של הנכה שהתלווה אליך לאותו משחק וכי ניתן לראות בתמונה של הפקח כי אכן השתמשת בכרטיסו של הנכה מגיש התצהיר כמובן פלוס ההתכתבות מול ההתאחדות לכדורגל והתו שהונפק.

מקרה קלאסי של אחד מאלה

34יז.  לא יישא אדם באחריות פלילית למעשה, אם, לאור טיבו של המעשה, נסיבותיו, תוצאותיו והאינטרס הציבורי, המעשה הוא קל ערך.

טעות במצב דברים (תיקון מס' 39) תשנ"ד-1994

34יח. (א)  העושה מעשה בדמותו מצב דברים שאינו קיים, לא יישא באחריות פלילית אלא במידה שהיה נושא בה אילו היה המצב לאמיתו כפי שדימה אותו.

(ב)  סעיף קטן (א) יחול גם על עבירת רשלנות, ובלבד שהטעות היתה סבירה, ועל עבירה של אחריות קפידה בכפוף לאמור בסעיף 22(ב).

טעות במצב משפטי (תיקון מס' 39) תשנ"ד-1994

34יט. לענין האחריות הפלילית אין נפקה מינה אם האדם דימה שמעשהו אינו אסור, עקב טעות בדבר קיומו של איסור פלילי או בדבר הבנתו של האיסור, זולת אם הטעות היתה בלתי נמנעת באורח סביר.

וזה לעניין אחריות קפידה המוזכר בתשובה וגם במצוטט לעיל 

אחריות קפידה והיקפה (תיקון מס' 39) תשנ"ד-1994 (תיקון מס' 39) (תיקון מס' 1) תשנ"ה-1995

22.  (א)  אדם נושא באחריות קפידה בשל עבירה, אם נקבע בחיקוק שהעבירה אינה טעונה הוכחת מחשבה פלילית או רשלנות; ואולם, אין בהוראות סעיף קטן זה כדי לבטל את האחריות בשל עבירות שחוקקו טרם כניסתו לתוקף של חוק זה ונקבע בדין שאינן טעונות הוכחת מחשבה פלילית או רשלנות. לענין סעיף קטן זה, "בדין" - לרבות בהלכה פסוקה.

(ב)  לא יישא אדם באחריות לפי סעיף זה אם נהג ללא מחשבה פלילית וללא רשלנות ועשה כל שניתן למנוע את העבירה; הטוען טענה כאמור - עליו הראיה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתווי הנכה החדשים לא כתוב את מספר הרכב - אבל עדיין כל תו משוייך עד ל2 רכבים.

הסיבה היא למנוע הנפקה של תו חדש כל פעם שמחליפים רכב...

אם תגיע למשפט עם החבר הנכה - אני לא רואה שופט שירשיע אותך.
אבל בכל מקרה ברור שכדאי להימנע ממשפט וכדי לעשות זאת עליך לפעול כפי שכתוב במסמך של העיריה ולהגיש להם מסמכים שתומכים שטענותיך שזה תצהיר של החבר וכמובן ההתקשרות אל מול הכדורגל ואולי אפילו מכתב מהם שמאשר את האירוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להצעה שלפניי

אופציה נוספת שחשבתי היא לפנות לדרג הפוליטי בעיריה, הרבה אנשים מבטלים דוחות באמצעות חבר המועצה,

חילוני, דתי, או אפילו חרדי.

פשוט תחפש מישהו ואין מה להפסיד מלנסות לפנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

מעדכן שהגעתי היום לדיון עם החבר, דיברתי עם התובעת והצגתי את כל הראיות. הדו"ח בוטל. סוף טוב הכל טוב. 

עריכה אחרונה על ידי Krishi
  • אהבתי 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשעה טובה

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 934 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...