Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנחת מוציא סאונד גרוע - סיטרואן קקטוס

roeiyo
שימו לב! השרשור הזה בן 1406 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התקנה בוצעה ברמה גבוהה מאוד מבחינת חיווטים רק ללא בידוד כרגע. לקחנו את הקונקטור של הרמקולים ופירקנו כל שן בעדינות (למקרה ונרצה להחזיר) וחיווטנו לתוך מנחת.

מותקן על הרכב:

מגבר - Rockville RWK10 עם 2 גאוג' וכבלים איכותיים מאוד.

זוג קומפוננטים מורל אליט.

מנחת - RF HLC4

כרגע לא מותקן סאב.

המערכת נשמעת נחמד עד ווליום 20 (מתוך 30). ברגע שמרימים מעלה זה נשמע כאילו הסאב נכנס לכל התדרים והורס את הסאונד בצורה נוראית.

האם זה בגלל איכות המנחת או אולי כיול לא נכון? מה יכול להיות פתרון אלגנטי להשאיר את המערכת המקורית בלי לפגוע הסאונד (שהיה לא רע במקורית).

ראיתי באלי מעבד סאונד שיכול להנחית.

https://h5.aliexpress.com/item/4000703350157.html

אשמח לדעות ועזרה בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנחת  RF-HLC4, הוא מנחת מצויין.

לא הייתי מחליף אותו במנחת מאליאקספרס, אפילו לא בצחוק.

לדעתי זו בעיית התקנה/כיוונים.

תבדוק שוב את החיבורים, יכול להיות שטעיתם באחד מהחוטים של הקונקטור,

או שהמתקין טעה בכיוונים של המערכת.

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה מנחת של רוקפורד

במערכת תוריד את הבס בהגדרות ותגביר את הבס במגבר בערוצים של הרמקולים

דוקטור קארלד-מתקין מערכות שמע ומסכים לרכב (גילוי נאות ! )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשמתי כל מה שמותקן עם מערכת מקורית של סיטרואן 

רמקולים קדמי - מורל אליט.

מגבר ומנחת שרשום למעלה.

מה יכול להיות טעות בחיווט אם הכל עובד?

מה התהליך של כיוון עם מנחת?

עריכה אחרונה על ידי roeiyo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המגבר הזה מספק 80RMS לערוץ ,זה בהחלט לא מספיק לסט כמו האילייט 

אני מבין שאין סאב ואין רמקולים אחוריים {אז למה מגבר 5 ערוצים ?}

אני מניח שהסט מחובר לערוצים 1-2 ושהכיוונים הם מהמגבר

מה שאתה צריך לעשות זה להעביר את הבורר ל HPF {אם הוא נמצא על FULL}

ובכיוון התדר לכוון לאזור ה 80HZ

מסומן בתמונה

Ca3333pture.JPG

עריכה אחרונה על ידי AUDIO KING
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המגבר מוציא 160 לפי מה שרשום.

בכל מקרה אני יכול לחבר בגישור.

הבעיה שכשעוברים ווליום מסויים במערכת זה נשמע כמו רמקול של טלפון שמשמיע סאבים.

הוא מכוון בדיוק כמו שרשמת.

כיוונתי כמה מגברים כבר ובחיים לא הייתה לי בעיה כזו. פעם ראשונה שאני עובד עם מנחת וזה זוועה.

כשחיברתי אותו ברכב אחר עם מערכת של פיוניר הוא היה עוצמתי מאוד בשני ערוצים ומדוייק יותר ממגבר של אלפיין שיושב על הרכב כרגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך אז החשד המידי עולה מהמערכת המקורית 

אני לא מכיר את המערכת בקקטוס אבל יכול להיות שהיא הגורם המכריע בתוצאה הגרועה.

מעבר לכך מנחת טוב ככול שיהיה גורע עוד מהאיכות.{והמנחת רוקפורד הנל הוא בהחלט מנחת טוב}

אז או שיש פגם כל שהוא במוצר או שהכיוונים לא טובים או שהמערכת המקורית פשוט לא מספקת את הסחורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, BEEKER כתב:

לא הייתי מחליף אותו במנחת מאליאקספרס, אפילו לא בצחוק.

בלינק יש מגבר משולב מעבד סאונד או רק מעבד סאונד (לא ברור). מה טיבו, לא יודע. אבל זה לא "סתם" מנחת.

למגברי רוקוויל יש 3 הצהרות שונות להספק; מקסימום (לא משמעותי), "RMS" שלהם (לא משמעותי), CEA RMS (היחיד בעל משמעות ושנאמן למציאות פחות או יותר). מה שבמקרה שלך, כמו שאודיו קינג כתב מדובר ב-80 וואט לערוץ.

ראה כאן למשל (לקראת הסוף), וסרטון קצת יותר טכני כאן.

הייתי שוקל לנסות לחבר את האילייט בבי-אמפ או בגישור.

בהחלט יתכן שמאזור ה-60-70% של הווליום במערכת המקורית מתחיל עיוות או איזשהו אלגוריתם לאודנס שהוא שגורם לעיוות הסאונד שאתה שומע ואין קשר ישיר למנחת.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה אתה אומר שהמגבר מוציא אייכות טוסה וזה כנראה מהמערכת. השאלה אם יש פתרון שלא כולל להחליף את המערכת?

מתי משמתמשים בבי אמפ ומתי בגישור? איפה אני יכול לראות הבדל בעצם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדעה שלי מצטרפת לכל קודמיי. בעיית כיוונים או התקנה.

כיוונים - כל דבר שיכול להכניס עיוות, החל מהמערכת ועד לכיוונים הספציפים במגבר.

התקנה - האילייט דורש התקנה מוקפדת כדי לספק את מה שהוא מסוגל לו, בכלל זה גם בידוד. גם לא מזיק לו כוח. בנוסף ציינת שעוד אין לך סאב, ולמרות שהאילייט בהתקנה טובה מסוגל לרדת יפה למטה, הוא עדין לא מסוגל להוות תחליף לסאב שימלא את התפקיד של הנמוכים ויקל על עבודת הקומפוננט.

בי-אמפ יתן לך אפשרות שליטה נפרדת בין הטוויטרים (או מיד וטוויטר אם מדובר ב-3WAY) לוופרים ככל שזה נוגע לאיזון העוצמה ביניהם, תוך שימוש בהגנות ובחיתוך שמציע הקרוס המקורי. כמובן שכך אתה גם נותן הספק גבוה יותר לכל אלמנט נפרד.

גישור יתן את ההספק הגבוה יותר (אם כי תוך פגיעה כלשהי בפרמטרים אחרים) לכל הסט, כנראה סביב ה-200-240W RMS אם לנסות להסיק מההצהרות האחרות, מאחר ונתון הגישור חסר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתקנה פרט לבידוד מצויינת עם כבלים ממש טובים. סאב יצטרף בקרוב ועדיין אני מחפש למה זה מזייף, כמובן שלא ציפיתי שיהיה נמוכים טובים. 

אני מניח שהעיוות מגיע מהמערכת רק ששם יש לי כיוון רק לבאס וטוויטר. כייוני באס נמוך טוויטר +5 ועדיין ברגע שעוברים 60-70 מעוצמה זה מעוות את הצליל בצורה חריפה מאוד.

קראתי בפורום קקטוס אנגליה שלהרבה יש בעיות דומות וזה נעילה תוכנתית. מישהו יודע אם סיטרואן מחוייבים לפתוח לי את זה או שיש דרך לגשת לתוכנה הפנימית?

הנעילה היא גם למשל בכך שכשאין רמקולים אחוריים מהחברה אין יציאה שלהם ואין שליטה על פונקציות נוספות של סאונד שקיימות במערכות אחרות.

אני מוכן אפילו לשלם על רכיב חדש שישב שמקום המקורי. העיקר לשמור על מקוריות הרכב ולהביא תוצאה טובה בסאונד גבוהה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין בשביל מה לשמור על המערכת המקורית ,המערכת המקורית היא כמעט בוודאות הבעיה.

אתה תמיד יכול להתקין מולטימדיה אפטרמרקט לשמור את המערכת המקורית ולהתקין אותה בחזרה במידה ותצתרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1406 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...