Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט SCARGO יוצא לדרך - התקנה בDS5 שנת 2014

שימו לב! השרשור הזה בן 978 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נעדכן קצת - לפני חודש בערך הזמנתי מונובלוק קטן של חברת TOROTECH מדגם MR2 

3.thumb.jpg.63ce2e86cbe89959b7bb4ca1d0cc951e.jpg

כמו שאתם רואים הוא בגודל של עכבר וחצי... לקנה מידה

5.thumb.jpg.bb81bebcd9a03de32fae80b1900d1576.jpg

הפצפון הזה מוציא ב2 אוהם למעלה מ300 וואט וביוטיוב אפשר למצוא גם כן מבחני AMP DYNO שמראים שהוא עומד יפה בהצהרות האלו. 

ל4 אוהם הוא קצת על הצד החלש אבל צריך להיות מספיק בשביל להרים את הPRIMO 

אז אחרי שבדקתי בבית על ספק מחשב וסאב מאולתר שהוא אכן עובד - במהלך הסופ"ש האחרון הוא הוכנס בהצלחה אל הDS. 

הסאב המוגבר של אלפיין יצא - חתכתי את הקונקטור שלו (אתקן את הקונקטור מאוחר יותר כבר בבית) וחיברתי את המונו הפצפון הזה מתחת למושב. 

הPRIMO מצא את מקומו בתא המטען. 

1.thumb.jpg.95c843405425f1e50e3900a3dfd3aced.jpg2.thumb.jpg.c51e4e582f073c50c4e109c872980db4.jpg

4.thumb.jpg.1b379fddb1335367dee122aef623d845.jpg

וכאן אני מגיע לחוו"ד על הTORO TECH הקטנטן הזה ועל הMOREL PRIMO 8 

נתחיל בTORO TECH 

איזה מגברון חמוד! 

אי אפשר שלא לאהוב אותו - לא יודע, הוא קטן, פיצי! הוא נראה כמו צעצוע ואמנם הייתי צריך לפתוח את הגיין שלו כמעט עד הסוף אבל בחיי, הוא עושה עבודה יפה מאוד על הפרימו. 

הוא שולט בו היטב, לא מרגישים שום לכלוך או עיוות בסאונד ומבחינת הספק ביחס לשאר רכיבי המערכת הוא "בול" - לא יותר מידי, לא מעט מידי - פשוט נותן את מה שצריך לתת מבלי שהסאב "יחנק" או יכנס לרוויה. 

הוא לא מתחמם בכלל! כשנוגעים בו אחרי נסיעה ארוכה זה פחות או יותר תחושה שהחום שנוצר בו הוא משלושת נורות הלד שיש לו בחלקו העליון. 

זה פתרון פנטסטי למישהו שפוחד על מערכת החשמל של הרכב שלו או למישהו שפשוט מחפש מגבר קטן שאין לו משקל כמעט ולא תופס בכלל מקום. 

בשביל ה350 שקלים ששילמתי עליו (כולל משלוחה) - אחת הרכישות שאני יותר שמח עליהן בשנים האחרונות. 

יש לו אח גדול יותר - MR3 - עדיף. 

ונעבור לMOREL PRIMO 8 

לא ציפיתי לשום דבר מעבר ל"חביב". 

והאמת היא שקיבלתי משהו שהוא מעבר ל"חביב". 

לא, הוא לא סאב וופר "פטיש" אבל כן - יש לו פאנטש די מדוייק וגם מספיק חזק - רק שמתלווה אליו רכות מסויימת - מאוד מזכיר לי את האינפיניטי קאפפא שהיה לי לפני איזה 15 שנים, שתכלס עד היום זה סאב שאני ממש מצטער שמכרתי - קיבלתי את האופי צליל הזה בדיוק - בחזרה מהמוראל הקטנטן הזה. 

והוא יורד נמוווך ביחס לסאב 8 בצורה מאוד יפה - התיבה הוא נמצא בה היא הפורטד בהמלצת היצרן והיא לוקחת את הסאב הזה למקום שיש לו מספיק כוח, הוא יורד נמוך מאידך - זה גם גורם לו להיות טיפה לא מדוייק אבל דווקא בקטע שממש ממש נעים וכיף להאזין למוזיקה. 

רק גורם לי לתהות איך אולטימו 8 אינטש יתנהג אבל זה כבר ידרוש ממני להגברה יותר רצינית ולסלילת חיווט חדש וזו לא המטרה בDS, מעולם לא היתה וגם לעולם לא תהיה. 

לסיכום - רכישה נהדרת, מוצר פשוט טוב - למי שאוהב להתפנק על באס עמוק, טונאלי - מדוייק למדי אבל עם דגש על הרוך והנועם - ושלא יהיה חזק מידי אלא פשוט נעים להאזנה ממושכת. 

בשביל ה400 שקלים ששילמתי עליו (קיבלתי אותו תכלס חדש בניילון ובאריזה המקורית - נראה שהוא מעולם לא הורכב) וגם קיבלתי ביחד איתו שתי תיבות - דיל מטורף! 

מה הלאה

בפועל אני ממש אוהב את התוצאה שהתקבלה ברכב הזה והמחשבות שלי לשלב בDS את הMT350 שקניתי לאחרונה - כרגע אני עוד מתבשל על הרעיון כי בסופו של דבר הL1V1 שיש לי שם לדעתי יותר מתאימים למערכת הזו ולהחליפם יהיה עוול - כרגע חושב לשים את הMT350 בסובארו בכלל. 

יהיה עוד להתקין את המפענח קאן באס אבל זה אצל יוסי ולא כרגע. נכנס לתקופה קשה מאוד בעבודה לפחות לרבעון הקרוב - לא רואה איך אני מתפנה לזה.

• אהבתי 4

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 205
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני כשעה, lanosforce כתב:

איזה מגברון חמוד! 

אי אפשר שלא לאהוב אותו - לא יודע, הוא קטן, פיצי! הוא נראה כמו צעצוע ואמנם הייתי צריך לפתוח את הגיין שלו כמעט עד הסוף אבל בחיי, הוא עושה עבודה יפה מאוד על הפרימו. 

נראה מגבר נהדר, תתחדש אדי.

דרך אגב, לפי התמונות במרשתת, 

המגבר הזה עומד בתקן (הוא CTA-2006 compliant),

כלומר הצהרה של ואטים נבדקה והיא מדוייקת

MR2_INPUT_1000x1000_91f6cff0-3ff9-4add-a

• אהבתי 1
  • מעניין 1

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אז עבר קצת זמן ואני מרגיש בטוח מספיק לתת כאן את החוו"ד האישי שלי לגבי המגברון והסאב. 

נתחיל במגברון - TORO TECH MR2 

תכלס - הוא מגביר את הסאב הזה כשהוא כבר על הקצה של הרגישות שלו. 

אבל הוא גם בגודל של עכבר וחצי ועלה הכל כולל הכל 400 שקלים?!? 

הוא לא מתחמם. 

הכבל שנכנס אליו הוא בלחץ 6 גייג' 

אבל התוצאה? - מאוד מפתיע לטובה, הכנתי את עצמי להתאכזב ולשמחתי - זה לא קרה. 

הוא שולט יפה מאוד בסאב וופר הזה - שנמצא בתיבה פורטד על הקצה הגדול יותר של הסקאלה של המלצות היצרן והסאב מתנהג על המגברון הזה פשוט נהדר! 

המטרה במגברון הזה היתה לא להעמיס על מערכת החשמל של הרכב, לחסוך משקל, לחסוך מקום - תכלס אם הייתי רוצה להגביר גם עוד שני וופרים כל אחד על מגברון כזה - יש שם מספיק מקום, מתחת לכסא! 

בשורה התחתונה - מדהים לאן הטכנולוגיה הביאה אותנו. גם בתמורה גם במחיר - מדהים! 

ונעבור לסאב -   

MOREL PRIMO 8 

שמעו - נמאס לי כל פעם שאני קונה מוצר חדש להיות כזה "מתלהב" אבל לעזעזל - לעזעזל... זה יהיה כל כך בצדק! 

גם - גם אותו קניתי אמנם לא חדש אלא יד 2 אבל ב400 שקלים והוא סופק לי מהחבר שממנו נרכש ביחד עם שתי תיבות! וגם גריל... ובפועל - הסאב הזה נראה שמעולם לא הורכב - כמו תכנית שנגנזה או משהו כזה, לא יודע. 

בשם כל היקר והקדוש איזה דיל לא שפוי זה במחיר הזה. 

הציפיות? 

סאב חביב לא יותר, משהו שיהיה די חסר דיוק, יותר לכוון המרוח בלי שום דיוק בפאנטש - אבל כן יהיה נעים מאוד וכן יספק חוויית שמע טובה יותר אפילו במקצת מהסאב המגובר של האלפיין. 

המציאות? 

סאב חביב ביותר! 

מצד אחד הוא לא הכי חזק בעולם אבל הוא רחוק מלהיות חלש. 

והוא בפועל נשמע ומרגיש כמו 12 אינטש עדין. 

הוא נותן פאנטש מדוייק - באופן מאוד מפתיע, הוא כן נותן חבטה מרוכזת ומורגשת היטב - אבל עדיין שומר על עידון מסויים במקביל - משהו מאוד נעים מצד אחד אבל לא חלש מצד שני. 

והוא יורד נמוך - הרבה ממה שהייתי מצפה מסאב 8 אינטש - הוא חתוך ב40 אבל הוא מורגש היטב גם בתדרים נמוכים יותר ואפילו מרעיד קצת את הרכב. 

ההתאמה כאן לתיבה היא פשוט נפלאה!

התוספת של חומרי הבידוד לתיבה לדעתי תורמת פשוט המון לאופי החם והנעים ובכל זאת נשלט שיוצא מהשילוב של השניים האלו. 

וזה גורם לי לתהות - ממש לתהות אם אני רוצה להשקיע באולטימו 8? 

ברור לי שזה לא משהו שיעבוד טוב על ההגברה הנוכחית וזה ידרוש ממני עוד השקעה בהגברה וחיווט מחדש - אבל גם מצד שני - ברור לי שהפרימו הזה פשוט מספק את הסחורה - מספק אותה לא בענק, לא בגדול או משהו כזה אלא פשוט מספק אותה! 

אז אני יורד מהרעיון ושוקל עכשיו לאיזה כוון אני רוצה ללכת עם המערכת בDS אם בכלל לאמר עד כאן ותם הפרוייקט? 

לוקח לפחות חודש-חודשיים עכשיו של תקופת צינון משינויים בפרוייקטים. 

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אז עוברים עלינו ימים לא פשוטים ולא קלים, אין ספק בזה שהשנה ומשהו האחרונות מאתגרות במיוחד. 

בואו נדבר קצת על באס וקיק דראם מהוופרים

והמוח צריך הפוגה מכל מה שקורה כאן ואני נמלט אל התחביב. 

אני כבר שנים ארוכות עם הFULLDA של אודיסון בין אם זה היה דרך הביט1 או דרך הפרימה 8.9 ביט - ותמיד תמיד תמיד עד כמה טוב שזה היה נשמע - המידבאסים הודות לכך שאין נגיעה בגיין דרך הכניסה הדיגיטלית, מוגבלים להספק המגבר וזה שם אותם במקום שקשה להוציא מהם עוצמה - קשה לגרום להם ממש לבעוט אלא הם פשוט מנגנים נהדר - אבל פחות כיף. 

בסובארו כשעברתי לפיקו של מוסקוני - המגבר של האודיסון ווצ'ה קיבל חזרה את הכרטיס האנלוגי שלו ובחיי שעבודה עם הגיין אמנם קצת פחות נקיה אבל הרבה יותר כיפית בתוצאה שלה עד עתה - ובפועל נשאר לי לנקות שם רק עוד קצת וזהו. 

אבל בDS זו מגבלה אמיתית - המידבאסים אנמיים לי מידי 

ומה עושים? כי לפרימה יש הספק של 130 וואט במציאות הכי וורודה בגישור ופשוט אין לי שום אפשרות להשפיע על הגיין לוופרים. 

ואז אני שם לב למשהו קטן בפינה הימנית התחתונה בתכנה של הAPBIT וכתוב משהו כמו באסבוסה - או במילים אחרות BASS BOOST 

ואני אומר לעצמי כן זה מותח בעצם את הגיין אבל... זה קקה של פתרון לא? וזה רק לסאב לא? 

אבל אני אומר לעצמי לא יתכן! לא יתכן שהם לא מאפשרים שום דרך להחיות קצת את הוופרים - ונכנס למסך ובחיי זה מה שאני רואה:

image.thumb.png.bb6163ba1e43954462758c7e59e2371c.png

ואני שואל את עצמי... איך לא ראיתי את זה קודם?!? 

הבאס-בוסט של הפרימה הוא גאוני! 

גם ניתן לבחור את התדר המרכזי.

גם ניתן להשפיע בנפרד על הסאב ובנפרד על הערוצים שמוגדרים כוופרים!

וגם יש לו לימיטר שמונע מעיוות להתנגן!

במילים אחרות - כיביתי את הסאב לרגע והפעלתי את הבאס-בוסט על הוופרים וזה פשוט הקים אותם לתחיה! 

כשהפעלתי את הסאב לא הבנתי מה קרה לסאונד ואז נזכרתי שברגע שמפעילים את הבאס-בוסט הדיפולט שלו לסאב הוא 6 דיבי - הורדתי את הבאסבוסה לסאב ל0.

ובזה מנעתי מעצמי כל מחשבה כרגע על שדרוג אינטגרטור לDS - פשוט מ-י-ו-ת-ר 

אשחק עם זה בתקופה הקרובה, אתרגל לזה ואחליט מה הדבר הבא. 

• אהבתי 2
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, 

לאחר מספר ימים שבו בוצע השינוי בו הופעל BASS BOOST על המידבאסים בלבד! 

אני יכול לאמר בלב שקט, שמיציתי את כל 100% של היכולות של האודיסון פרימה 8.9BIT הקטן והישן הזה. 

פשוט לקחתי את המכשיר הזה לקצה היכולת שלו.

מסקנות? 

זה מספיק טוב! זה אפילו יותר ממספיק טוב - בשביל מישהו שרוצה לשמוע סופר איכותי ונקי, בעוצמות שמע סבירות ואפילו טיפה מעבר לכך - גבוהות למדי (באזור ה100-110 דיבי אני מניח) זה מספק את הסחורה! 

יש לי שם טוויטרים 8 אוהם שרואים בפועל במקרה הכי טוב 18 וואט. 

מידים 2.5 אינטש שמקבלים 30 וואט. 

מידבאסים כבדים משהו של מוראל שמקבלים בחלום הכי וורוד 130 וואט על ספק כוח ממש קטן. 

וסאב שמקבל 230 וואט ב4 אוהם - 8 אינטש בתיבה פורטד. 

ובאמת - שאם הייתי קונה את הDS בגרסא המאובזרת שלה וככה או אפילו קרוב לזה תישמע המערכת של DENON - דיינו! 

או כל רכב יוקרה\פרימיום אחר עם מערכת מקורית של BOSE או B&O או בורמסטר וכך הלאה וכך הלאה - שתישמע כך או קרוב לזה - לא הייתי נוגע. 

תהיות או מה הלאה 

תקופת צינון - חושב שסיימתי לתקופה ארוכה עם הDS כנראה עד המכירה שלה שאני מקווה שתהיה בעוד שנתיים בערך. 

הסובארו דורשת שיפור התקנה של המכשור בתא המטען וגם כבר צריך להשקיע בה קצת על בלאי - אני הולך לנתב את המאמצים שלי לשם כי התכנית לסובארו היא שהיא תישאר איתנו 4-5 שנים נוספות. צריך להחליף בה זוג פנסים קדמיים כבר, מנוע מצבים של המזגן וגם שמשה קידמית - שנה הבאה גם ככה צריך להחליף לה כבר טיימינג ואז גם יבדק ממיר המומנט על רקע של תביעה ייצוגית (קיבלתי אחריות ל10 שנים או עד שהרכב יגיע ל160 אלף קילומטרים). ואולי גם קצת פחחות וצבע לטמבונים. 

אז הזמנתי קצת כלים - אנדוסקופ (בורסקופ), אקדח ריבט-נאט, כלי לחיצה של טרמינלים, כלי חילוץ טרמינלים וכך הלאה. 

לגבי נושאי סאונד - כשאני לוקח בחשבון את הביצועים של הפרימה הזה אני לא יכול שלא לחשוב על זה שיש לו אחד גדול וחזק יותר  - פרימה פורזה. 

ושיש בשוק עוד אינטגרטורים פשוט מדהימים כמו הפיקו 8 12 שיש לי בסובארו וגם הגרסא  של ה8 10 שלו ששקלתי עבור הDS וירדתי מזה כאמור. 

ועוד פתרונות מדהימים מבית אודיוטק פישר - הליקס\מאצ' 

ועוד ועוד - אבל הדרך שלי ברורה לי - העתיד שלי ברור לי. פרוייקטים מבוססי אינטגרציה בלבד - זה מספיק לי! זה טוב לי וזה נוח לי בכל פרמטר ומובן. 

אולי אם יהיה לי זמן, כוח וחשק - עוד אעשה שיפורים קטנים בDS שלא ממש קשורים לסאונד אבל בגדול. 

פרוייקט SCARGO 

THE END

• אהבתי 5
  • מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

בדיוק לפני חודש ימים נולד בDS תינוק קטן וחמוד בשם פרימו 8 של מוראל 

5f192b66-dd28-43da-ae6b-fdfe57b2dd0f.thumb.jpg.a75920f2acecd2d1dcb8e582f0731edc.jpg

עבר חודש - תראו איך גדל הינוקה - איזה פלא:

5744cefa-7076-4377-93c7-afb02b6debd0.thumb.jpg.8a5fd15a279ea7f0c14f31316f2816bd.jpg

אוף... 

כאילו - מה? מה עבר עליי? למה?

היית מרוצה לכל הרוחות! כבר הגעתי למצב שאני ממש מתנהג כמו אודיופיל יחסית שפוי - והיה לי סאב קטן...

והיה לי מקום בתא מטען... 

ומרווח ריסוק... 

וזה נו! 

פשוט לא יכלתי להתנגד לדחף!!! 

אין - מהרגע שראיתי את הסאב הזה מפורסם לפני אלוהים יודע כמה זמן ע"י חבר שהוא גם חבר פורום כאן - זה פשוט שכב לי בראש, בתודעה הוא לחש לי - תקנה אותי... תקנה אותי אני כאן לאנוספורס! אני שלך ואתה עוד לא מבין את זה... 

באמת - זה כל הזמן גירד לי! 

עד שלאחרונה בעבודה נהיה ממש קשה מבחינת כוח אדם ובמאורעות האחרונות חבר לצוות יצא למילאוים - חובש במגב - ונשארנו שניים מול כל התופת של העבודה. 

המשמרות שרודפות זו אחר זו - ואני אומר לעצמי ראבאק בשביל מה אני עובד כל כך קשה - שתי משמרות החזרתי את זה - ויאללה גמלה בי ההחלטה, וואטסאפ אחד לאיש יקר ויום למחורת הבייבי הזה אצלי! 

אז כן! יש לי עכשיו משהו שתמיד תמיד חלמתי עליו - סאב וופר ULTIMO SC 122 

12 אינטש ב2 אוהם בתיבה פורטד ענקית עם גריל מהמם של אלייט רק 12 אינטש. 

ותכלס גם הצלחתי לשים את הידיים שלי על עוד טוויטרים של אילייט ואני בדרך למערכת מלאה של מוראל - רק שזה יהיה בDS בסופו של דבר. 

הדבר הכי מצחיק הוא שמגבר שמרים את האולטימו זה הטורו טק הקטנטן הזה! 

ציפית על הרגע שאפעיל - שהוא לא יזוז כמעט! ושאני כנראה אצטרך להיערך לשדרוג הגברה וחיווט - וואלה גורנישט!

ההפעלה והרגע הראשון

הרכב כמעט נשבר... 

הייתי צריך מייד להוריד 4.5 דציבל 

שמתי טרק מסויים של NITO ופשוט נפלה לי הלסת - במקום! מיד! 

הוא לקח את הפרימו ואמר לו - זוז חבוב, אתה לא רלוונטי יותר. 

וזה לא שהפרימו סאב לא טוב - להפך הוא סאב פשוט נהדר אפילו אעיז ואומר מעולה - תענוג מה שה8 אינטש הזה מסוגל לייצר, הרכות במקביל למכה שהוא נותן ולטונאליות הנעימה כל כך שלו. 

אבל האולטימו הזה - המהירות שלו מסחררת! הדיוק שלו בתיבה פורטד גדולה - לא ממש ברור - טוב למען האמת זה מאוד ברור.

סליל קצר (SC הרי) רק בקוטר 5.1 אינטש שמסוגל לספוג 600 וואט יציב (מקבל 320 וזה יותר ממספיק לו) ב2 אוהם. 

אין פלא סה"כ זו טכנולוגיה. 

זה פשוט - אהבה מבום ראשון! 

טוב אז מיהרתי לאמר שהפרוייקט נגמר כי אני אחכה עכשיו להזדמנות בכל זאת להכנס ליוסי ולהתאים את הטוויטרים MT250 לרכב - את המקודד קאן באס ולטפל בחיווט לטורו טק שיהיה משהו יותר אופטימלי בכל זאת. 

ולא - הפרימו לא מוצע כרגע למכירה, אני שומר אותו באחסון - אם הרכב הבא יהיה רכב קטן אני לא רוצה משהו אחר. 

אפרופו ההחלטה גם כן ללכת על הסאב בתיבה הזו היא שראיתי שהDS באמת משמשת אותי לנסיעות אישיות בעיקר, לעבודה וחזור ולהקפיץ את הילדים לפה ולשם אבל לא לנסיעות משפחתיות - הסובארו נעימה יותר למרות הכל ופרקטית יותר וגם פחות מפחיד להחנות אותה בחניות ציבורית מרד אלור! 

אז אם כבר יש לי תא מטען שמיש - למה לא להנות מאיזה PROPER BOOM? הא? 

אני חסר תקנה. 

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.5.2021 בשעה 10:38, lanosforce כתב:

פרוייקט SCARGO 

THE END

הסוף זה תמיד התחלה חדשה😜,

לדוגמא: סתם זורק משהו מהשרוול - סאב 12 אינץ ענק שתופס את כל הבגאז׳

עריכה אחרונה על ידי kalmangar
  • מעניין 1

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

HU: Mosconi Amas-96k Optical Out-> DSP: Helix Pro MK2 -> Amp: Zapco Z-150.6 AP

Front: Scanspeak 16W/4531G06 + Hybrid Audio X3-CP + Hybrid Audio X1

Sub: 2x UnderSeat JL-AUDIO ACP108LG-W3v3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, lanosforce כתב:

אבל האולטימו הזה - המהירות שלו מסחררת! הדיוק שלו בתיבה פורטד גדולה - לא ממש ברור - טוב למען האמת זה מאוד ברור.

סליל קצר (SC הרי) רק בקוטר 5.1 אינטש שמסוגל לספוג 600 וואט יציב (מקבל 320 וזה יותר ממספיק לו) ב2 אוהם. 

אדי, יכול להיות שהתכוונת לunderhung voice coil?

בפועל לסליל יש 2 אפשרויות:

underhung voice coil  או overhung voice coil

כלומר, או שסליל עובר את הקטבים של "המנוע"

או שהמימדים שלו קטנים מהם:

NL2.png?format=2500w

לכל תכנון יש יתרונות משלו

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שאני יודע הסליל של האולטימו SC יותר קצר מזה של האח הגדול שלו ולכן גם יכולת ספיגת הספק מקסימלית קטנה יותר. 

מכאן לשם - הSC הזה רוצח! 

יש לו אימפקט עצום - וזה קורה - מהר! 

שמתי טרק של בילי אייליש - זה

ואני נוהג לי לתומי - מכת הבאס שם פשוט מפרקת אותי! כל הגוף רועד בפנים - אני מביט במראה המרכזית של הDS ולא ממש מבין מה לא מסתדר לי ואז האסימון נופל - היא לא זזה! לא רועדת אפילו מילמטר - כלום! 

ובאס בעוצמה שכזו אמור להרעיד מראה כזו ככה שאתה לא יכול לראות ברור בכלל. - זה כמובן בעיקר אומר המון על איכות ההרכבה של הרכב אבל עדיין - אפס תזוזה? 

עריכה - חיים, לגבי המגנט של האולטימו יש שם כמה טכניקות של מוראל - הסליל הוא סליל 5.1 אינטש והוא חיצוני למגנט! 

מה שנקרא EVC 

ובנוסף לזה מוראל מיישמים שם DMM שזה שימוש במגנט FE כפול 

חוץ מזה הבאסק הוא באקסט ברזל יצוק שנוצר בהטבעה (STAMP) וזה מקנה לו כוח עמידות עצום. 

הממברנה היא ממברנת קרבון קלת משקל 

בסאב שלי אין לי מושג אם הסליל או טיטניום או לא - אני מניח שלא אבל זה אומר שהטיטניום צריך להיות עוד יותר קל ומהיר וזה קצת מעלה בי שאלות אחרות גם והעיקרית שבהן היא איך לכל הרוחות המגברון הפיצי הזה שאני משתמש בו - שעלה לי 400 שקלים - מצליח לשלוט ככה בסאב כל כך מהיר? 

יום וחצי עם הסאב הזה - אני חושב שזה הסאב הכי טוב שהיה לי עד היום כאשר הדברים שהתסיס באסו שיש לי ברכב השני מנצח בהם זה גודל התיבה ושהוא מעודן יותר (טוב אני משווה כאן 10 ל12 זה די ברור). 

היו לי הרבה סאבים מעולים - המון! האולטימו SC - מהמם. 

והוא על הצד של ה"יותר מידי" בשבילי בפועל ואני מקווה שאני לא אסבול מכאבי ראש בגלל זה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, lanosforce כתב:

בסאב שלי אין לי מושג אם הסליל או טיטניום או לא

למיטב ידיעתי הפורמר הוא טיטניום,

סליל הוא אלומיניום בחתך משושה (Hexatech)

לפני שעה, lanosforce כתב:

הממברנה היא ממברנת קרבון קלת משקל 

יש גם נייר בממברנה

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תביט באתר שלהם לאולטימו sc עם סליל טיטניום מצויין בפירוש Ti וזה בחדשים. בכל מקרה שהאולטימו sc שלי ישן יותר, לא בטוח איזה הוא בדיוק.

אם להיות לגמרי כנה זה לא משנה לי כבר, באמת סאב פנטסטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

The Ultimo Ti SC122 12" 2-ohm subwoofer features a huge 5.1" external voice coil wound from Hexatech™ aluminum wire on a titanium former

https://www.crutchfield.com/S-VFv1GoTD25k/p_210ULSC122/Morel-Ultimo-TI-SC122.html

אני לא מכיר סאב מורל עם סליל טיטניום,

אלא רק אלומיניום.

בדקתי גם באתר של מורל ולא מצאתי לזה זכר,

אם יש לך מידע אחר, אשמח להתעדכן.

צירפתי גם manual  מאתר של מורל (גם שם מופיע מידע על סליל שעשוי מאלומיניום),

עמוד מס' 7.

.

Ultimo-Ultimo-SC-new-manual-low-res-29.9.141.pdf

עריכה אחרונה על ידי BEEKER

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיים אלו הדקויות כבר - אם אני זוכר נכון באולטימו הישנים וגם בסדרות אלייט הישנות לא היה שימוש בטיטניום כלל במערך החומרים שמהם הסאב מורכב, לזו הכוונה. 

הסאב הזה באמת "מעולה" - מדהים! 

הוא נמצא מבחינתי באותה השורה עם סאב וופרים כמו התסיס, W6, IDMAX 

היו לי עוד המון סאב וופרים שנחשבים פשוט מעולים כגון סיז לוטוס שתכלס היה סאב מאוד טונאלי מאוד נעים אבל חסר דיוק למשל, אאורה NS 10 שהוא אחד הטונאליים ביותר שיצא לי לשמוע אבל אפילו בתיבה פורטד גדולה יחסית הוא היה חלש ביחס למה שציפיתי ממנו. 

היה לי ARC BLACK אבל חושב שהתיבה שהיה בה סירסה אותו מאוד וחבל - סאב פשוט נהדר. 

היה לי JL8W7 שהוא אחד הכיפיים שאני יכול לזכור אבל לא ממש מוצר מוכוון SQ כשהוא מתחיל להשתולל. 

CDT QES-820 שהיה ממש מרשים והוחלף לטובת ה8W7 - לכאורה כשאני חושב על זה אחורה אולי זו היתה טעות - בטח שמבחינת SQ. 

ועוד רבים רבים אחרים כאשר האחד שמעולם לא הייתי צריך למכור היה האינפיניטי קאפה 12 בתיבה סילד 1 CF מקורית - פשוט לא הייתי צריך למכור את הסאב הזה - כי מאז כל סאב 12 שניסיתי תמיד הפריע למוזיקה יותר מאשר להשלים את המידבאסים ואז הפשרה בעוצמה היתה מאוד כואבת! 

האולטימו הזה - חסר פשרות, הוא חזק בצורה לא מובנת אבל הוא לא משתולל ולא מעפיל על הסט הקידמי - בקוטר 12, בתיבה פורטד גדולה. 

אמרתי פעם שאם אני אהיה הומלס - הכסא שלי יהיה כנראה התסיס באסו... עכשיו גם יש לי ספה לשים באוהל ליד הכסא. 

ויש גם שרפרף - הפרימו 8, לא רוצה למכור אותו - סאב כל כך כל כך חביב! 

• אהבתי 1
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצרתי קשר עם ואלרי אסטיגניב 

הבן אדם גם ידוע כVALICAR - כן, זהשמוכר בEBAY פודים לטוויטרים ומידריינג'ים 

הMT250 שיש לי הינם ללא תושבות הפלסטיק שאמורים להתפס בפודים שהוא ייצר לסדרת הMT. 

אבל אחרי הפודים שהזמנתי לMT350 אני לא ממש אוהב את הפתרון הזה אז שאלתי אותו אם הוא יוכל לתכנן פוד שיתאים ישירות לטוויטר ללא תושבת הפלסטיק או לייצר טבעת מתאמת מאלומיניום שתיתפס היטב לפוד בהברגה. 

הוא שאל אותי אם אני יכול לשלוח לו טוויטר אחד - וואלה MT250 חוצה את דרכו לכוון שטוטגארט גרמניה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

בקצרה - נרכש אתמול

1.thumb.jpg.cfe07c81d472f895216c58e06baad61c.jpg

אודיסון פרימה פורזה 8.9 ביט 

השיקולים היו בינו לבין המוסקוני פיקו 8 10 

הפיקו זול יותר עם טכנולוגיה מתקדמת יותר ויכולות אינטגרציה הכי טובות בשוק. 

הפורזה הוא החלפה של 1:1 ובקר הווליום שלו הוא הDRC בעוד שלפיקו בגרסא שציינתי אין אפשרות לבקר ווליום דיגיטלי ובסופו של דבר ה1:1 והיעדר בקר ווליום דיגיטלי הם מה שהפילו את הפור לטובת הפורזה. 

הרגע סיימתי לחבר ולהתקין על שולחן בעבודה

2.thumb.jpg.f7a0d1c850080c81fb53a0c9dca371da.jpg

אבל מתברר שקובץ ההגדרות והכוונים של הפורזה שונה מזה של הפרימה ואני לא יכול לייבא את ההגדרות ולכן - ביום ראשון אעתיק ידנית את מה שאני יכול מהפרימה הרגיל ואיקולציה כנראה כבר תהיה על בסיס שמיעה ברכב 

3.thumb.jpg.3fc1f754d388c406c1ecc9314f946818.jpg

ההחלפה עצמה תבוצע רק במהלך אוגוסט ספטמבר - בסוף יולי מתוכנן פגש סאונד גדול ברמת גן במוצאי שבת ואני רוצה להגיע עם רכב מכוון וגם להראות סה"כ איזו תוצאה יפהיפיה אפשר להוציא עם מגברון שמוצהר ל35 וואט לערוץ רגע לפני שאני מתקין את הפורזה. 

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 978 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...