Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השפים הגדולים בישראל נחשפים במערומיהם בתוכנית ״ישראל מבשלת יחד״

קאררה
שימו לב! השרשור הזה בן 1410 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 22 דקות, sperial כתב:

tbsp זו כף (table spoon) או 15 מ"ל.

Cake flour הוא קמח עוגה, קמח עם עמות חלבון מופחתת לפי מה שמצאתי במרשתת 8%, בהשוואה ל-13% בקמח לבן רגיל.

תשובה נכונה.

יש קמח מיוחד לעוגות בארץ, אבל מהניסיון שלי ברוב המקרים קמח לבן רגיל עושה את העבודה במידה זהה - להבדיל מלחמים, שבהם קמח לחם (עם תכולת חלבון מוגברת) יוצר הבדל משמעותי.

אה, כמעט שכחתי - ל-Bob Ross - ניסיתי כמה וריאציות של אותם פנקייקים. נראה טוב ומשום מה אולטרא-פופולרי ברשת, ממש ויראלי, במציאות? טעם עלוב של כלום במרקם של ספוג. שזה לא יעצור אותך מלנסות, כן?! אבל ראה הוזהרת.

• אהבתי 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 115
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בתאריך 1.5.2020 בשעה 14:34, sperial כתב:

לכלים האלה קוראים מומחים, אלה שבית המשפט שומע או ממנה. יש תביעה נגד רופא: התובע מציג חוות דעת של מומחה. ההגנה מציגה חוות דעת נגדית של מומחה אחר. אם חוות הדעת האלה לא מספקות בית המשפט ימנה מומחים נוספים. בית המשפט שומע את דעתם ופוסק בהאם לה. בדיוק כשם שהוא שומע את חוות דעת המומחים בענייני פשע פלילי או תאונת דרכים או כל תחום אחר.

לא על זה הוא מדבר.

על החתום, עד מומחה.

בתאריך 2.5.2020 בשעה 09:18, Bob Ross כתב:

חבר'ה עזרה - מה זה cake flour?  מה זה vanila oil?  ומה זה אמת מידה אמריקאית של tbsp? אני רוצה להכין את זה, זה פשוט נראה מצויין.

אאל"ט vanila oil ניתן להשיג בארץ ברשתות מתמחות, בטח אפשר להחליף בתמצית וניל (תמצית וניל, לא תמצית בטעם וניל, אם זה עלה לך פחות מ-20 שקל לבקבוקון של 20 מ"ל זה לא תמצית וניל אמיתית, ראה לדוגמה תמונה).

tbsp זה כף

בתאריך 30.4.2020 בשעה 22:48, יבגניפ כתב:

תודה, הייתי שם מספר פעמים וגם בקאב קם. די נהנתי.

הייתי רק ביפן במזרח הרחוק, אבל מסעדות וייטנאמיות או סיניות אפילו כמו שיש בארה"ב או אירופה אני לא מוצא בארץ. לדעתי גם כי יש שם קהילות גדולות הרבה יותר של מהגרים. 

חבל, המטבח הויטנאמי, עושה רושם, באמת מעולה.

אחת המסעדות הויאטנמיות הטובות שאכלתי בהן הייתה בברלין, לצערי נראה שהתחלפו הבעלים והשתנה השם ומאז הביקורות חלק טובות וחלק ממש לא.

IMG_20200503_095826.jpg

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה sperial hans  m3x7r3m3

חח הנס ביאסת קצת אבל עדיין נראה לי אנסה. המראה המגרה הזה של הפנקייק  פשוט נראה טוב מדי חח

m3x7r3m3 איפה אפשר למצוא תמצית וניל? לא חושב שנתקלתי בזה בסופרים בעבר..

לפני 16 שעות, Transporter כתב:

אתה לא מקבל שום זרע בפה אני לא יודע מה אתה עושה עם המקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או בחנויות שמתמחות באפייה, או חנויות תבלינים, בסופר סטנדרטי לא תתקל בזה בד"כ.

עוד אפשרות זה סטופ מרקט, אם אני זוכר נכון ה-Watkins המצולם הגיע משם, 32 שקל ל-30 מ"ל

• אהבתי 2

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, Bob Ross כתב:

איפה אפשר למצוא תמצית וניל? לא חושב שנתקלתי בזה בסופרים בעבר...

ב-100% מהסופרים בגודל בינוני ומעלה בארץ יש תמצית וניל אמיתית.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי תיאורטית, יש מקום ומדבקה וברקוד למוצר, והקופה אפילו מכירה את הברקוד הזה ויש לו תמחור ברשת.

אבל ממש את המוצר על המדף? לרוב לא תמצא

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תתעסק איתי. :-)

כל סופר בינוני ומעלה, נקודה. מאה אחוז.

לא המוצר הספציפי שקישרת בהכרח, פשוט תמצית וניל אמיתית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזמן לבדוק, באיזור פתח תקווה, ראש העין וגם בבית שמש.

לא יודע איך זה בירושלים, בפתח תקווה פעם אחת ראיתי את הקופסה על המדף, ריקה.

וגם אז המוצר הוא לא באותה איכות.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מפספס את הכוונה שלי. :-)

מה שאני מציע זה לבדוק מה קורה בסופר הקרוב לביתך _לפני_ שקופצים למקומות מרוחקים.

היום אפשר למצוא בסופרים כל מיני מוצרי קונדיטוריה הזויים שלא היו שם לפני עשור כגון תוספים לעיבוד בצק סוכר,

ותמצית וניל אמיתית זה מזמן כבר סטנדרטי, אפילו בסופרים זולים המכוונים לדוסים.

עריכה:

זה כמו לחכות להזמנה מחו״ל של איזה קשקוש שבמקרה קיים בטמבוריה השכונתית, באותו מחיר.

קורה לי, קורה לכולנו.

עריכה אחרונה על ידי hans

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה שלי אף פעם לא יצאתי מגידרי כדי למצוא תמצית וניל אמיתית, ככה שלא הלכתי במיוחד לחנויות אפייה, או חנויות תבלינים, ותמיד חיפשתי בסופר בקנייה השבועית.

גם את הווטקינס המדובר מצאתי במקרה, בסופר, בקנייה השבועית, רק שבאותו מקרה הקנייה השבועית הייתה בשישי אחה"צ בסטופמרקט.

העניין עם הבצק סוכר נהיה מטורף, איזה כמויות של זה מחזיקים בסופר

• רעיון טוב! 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אולי תיאורטית, יש מקום ומדבקה וברקוד למוצר, והקופה אפילו מכירה את הברקוד הזה ויש לו תמחור ברשת.

אבל ממש את המוצר על המדף? לרוב לא תמצא

למה תמצית ולא מקל וניל ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי מקל זה עבודה (ואז אתה מקבל גם זרעים בפנים), ואתה צריך להשתמש בכמה מקלות כדי לקבל את אותה ארומה שאתה מקבל מכמה טיפות של תמצית, ויש את עניין השמירה, מקל וניל לא נשמר להרבה זמן, התמצית כל עוד סגורה ולא חשופה לשמש נשמרת שנים ארוכות.

ובנוסף להכל אתה גם צריך למצוא מקל וניל מחנות שמחזיקה יחסית טרי (לא שעכשיו זה בעיה, הדרישה כל כך גבוהה למקלות וניל שאם תמצא כזה הוא ככל הנראה דיי טרי).

וגם בסוף עם תמצית וניל אתה מקבל עיסה או בצק או מה שלא יהיה אחיד מאוד

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, m3x7r3m3 כתב:

כי מקל זה עבודה (ואז אתה מקבל גם זרעים בפנים), ואתה צריך להשתמש בכמה מקלות כדי לקבל את אותה ארומה שאתה מקבל מכמה טיפות של תמצית, ויש את עניין השמירה, מקל וניל לא נשמר להרבה זמן, התמצית כל עוד סגורה ולא חשופה לשמש נשמרת שנים ארוכות.

ובנוסף להכל אתה גם צריך למצוא מקל וניל מחנות שמחזיקה יחסית טרי (לא שעכשיו זה בעיה, הדרישה כל כך גבוהה למקלות וניל שאם תמצא כזה הוא ככל הנראה דיי טרי).

וגם בסוף עם תמצית וניל אתה מקבל עיסה או בצק או מה שלא יהיה אחיד מאוד

הזרעים מוסיפים, זה יפה

והטעם הרבה יותר אמיתי מתמצית וניל

קונים את המקל באותו יום שמכינים

יש מקלות וניל ובנויות של תבלינים ובשנה האחרונה לא הייתה בעיה להשיג

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יפה, אבל לא טעים ולא נעים, בערך כמו לקבל את הזרעים של הפסיפלורה.

בתמצית וניל אמיתית ואיכותית אתה מקבל בדיוק את אותו הטעם, רק עובד הרבה פחות ומקבל הרבה יותר.

אם אתה אוהב לעבוד קשה (ועם מקל וניל אתה גם צריך לעבוד נכון), ואז פתאום לקבל זרע בפה (זרע של וניל יא סוטים) אז תהנה.

אבל תעשה לעצמך טובה ולפני שאתה מחליט לעבוד עם מקל וניל במקום תמצית אמיתית ואיכותית - תנסה את התמצית פעם

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, m3x7r3m3 כתב:

זה יפה, אבל לא טעים ולא נעים, בערך כמו לקבל את הזרעים של הפסיפלורה.

בתמצית וניל אמיתית ואיכותית אתה מקבל בדיוק את אותו הטעם, רק עובד הרבה פחות ומקבל הרבה יותר.

אם אתה אוהב לעבוד קשה (ועם מקל וניל אתה גם צריך לעבוד נכון), ואז פתאום לקבל זרע בפה (זרע של וניל יא סוטים) אז תהנה.

אבל תעשה לעצמך טובה ולפני שאתה מחליט לעבוד עם מקל וניל במקום תמצית אמיתית ואיכותית - תנסה את התמצית פעם

אתה לא מקבל שום זרע בפה אני לא יודע מה אתה עושה עם המקל

מה שיוצא ממנו בגודך שצריך מיקרוסקופ בשביל לראות בעין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...