Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיצד ניתן להפתר ממתח השראה על כבל של מגע יבש

dani12
שימו לב! השרשור הזה בן 1540 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי חברים יש לי שאלה ישנו לוח שבו מותקן בקר כל שהוא שמגיב ברגע שסוגרים לו מגע בנקודה A ו B . הבקר מחובר למנוע נקרא לו סרוו שנמצא 150-200 מטר מוזן ב 24 AC וגם מחובר לו כבל 6005 מסוכך למגע היבש בין המנוע לבקר. המנוע עושה סיבוב של 90 מעלות בסוף הסיבוב סוגר מגע ובכך מאותת לבקר שהגיע לקצה שלו. הבקר מאוד רגיש ואמור לקבל רק מגע יבש ללא מתח השראה. ובכל זאת על הכבל מדדנו בין 3-5 וולט של מתח וזאת כנראה מכיוון שהוא רץ בתעלות שבו יש כבלים ירוקים במתחים 230-400 וולט. איך אפשר להפתר מהמתח הזה ועדיין לסגור מגע? חשבתי אם לשים נגד בטור אולי יפול המתח אך המגע לא יסגר לעולם. אופציה שניה שחשבתי זה מאין ל"האריק" את הכבל לגוף בלוח בעזרת נגד ? האם אפשרי או האם יש דרכים נוספות אשמח לעצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שהכבל שהרצת הוא דו גידי - ועדיף היה להריץ כבל קואקסיאלי. המתח המושרה על שני הגידים +/- זהה ולכן הפרש המתחים ביניהם לא כולל את מתח ההשראה.

אם אתה חושש, חבר ממסר פשוט בקצה המרוחק. הממסר יסבול בכבוד את המתח המושרה ללא חשש. הממסר יכול למתג מתח "מקומי" נקי לשם הפיקוד.

אני חולק אינטרנט עם הבית הדו - משפחתי הצמוד אלי (משפחה). המודם של הוט נמצא שם. לצורך ביצוע RESET למודם של הוט מפעם לפעם, השתמשתי בממסר פשוט שאותו אני ממתג מרחוק (כ-100 מטר כבל) ומנתק להוטבוקס את המתח לכמה שניות. בצד הקרוב, ספק כח 12 וולט פשוט, ומפסק.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא תהיה ברירה אז אכן נהפוף את המגע יבש ל 24 וולט נשים ממסר והממסר כבר יתן את האות כרגע מחפשים דרך יותר פשוטה מכיוון שמדובר על כמה יחידות כאלו ואין כל כך מקום בלוח לכל התוספות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלות:

1. לא הבנתי מה הבעיה (מלבד העובדה שמדדת מתח על הקו, שהיא לכשעצמה לא בעיה).

2. האם בכבל האיתות המסוכך שאתם משמשים בו חיברתם את הסיכוך לאנשהו או שהוא צף?

3. יש לבדוק בנתוני הבקר מה הרגישות שלו בכניסות הבקרה. אם הוא מאותת עם 24v (שאותו ממתג המגע היבש) אין בעיה עם המתח שמדדת ממילא. אם הוא מאותות במתחים נמוכים זה אכן בעייתי.

4. מדדתם מתח AC או DC?

5. המתח נמדד בין שני הקווים של המגע היבש או כלפי הסיכוך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרחיב מעט את מה ששאל אביב.

הכבל (זה שיוצר קצר בין מגעות א ו-ב) הוא כבל קואקסיילי ובתוכו 2 גידים או שזה כבל דו-גידי פשוט או שזה כבל קואקסיילי ובו גיד בודד?

ובהתאם לסוג הכבל, בין איזה מוליכים נמדד המתח בן ה-3 וולט?

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלות:

1. לא הבנתי מה הבעיה (מלבד העובדה שמדדת מתח על הקו, שהיא לכשעצמה לא בעיה).

2. האם בכבל האיתות המסוכך שאתם משמשים בו חיברתם את הסיכוך לאנשהו או שהוא צף?

3. יש לבדוק בנתוני הבקר מה הרגישות שלו בכניסות הבקרה. אם הוא מאותת עם 24v (שאותו ממתג המגע היבש) אין בעיה עם המתח שמדדת ממילא. אם הוא מאותות במתחים נמוכים זה אכן בעייתי.

4. מדדתם מתח AC או DC?

5. המתח נמדד בין שני הקווים של המגע היבש או כלפי הסיכוך?

הבקר רגיש למתח זר. מתח של AC, המתח נמדד בין כל אחד מגידי הכבל לגוף (הארקה) ,לחבר סיכוך לפס הארקה לא עזר.

זה תופעה שאני נתקל בה לא מעט אבל הפעם הבקר עושה בעיות . כבל קואקסלי נראה לי כמה יור יקר מ 4 גידי מסוכך פשוט ו ב 99% מהזמן הוא מספיק

עריכה אחרונה על ידי dani12
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שקלת לחבר קבלים בין הגידים ובין הסיכוך החיצוני?

אם המגע בבקר ממתג זרם ישר הייתי בודק את מה שהצעתי.

ואם כבר זה מתאפשר הייתי מחבר את הקבלים סמוך לבקר.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באתר של פנסוניק שהינו ייצרן של ממסרים תמצא שפע של טיפים כיצד להפעיל ממסרי AC בצורה נכונה.

לפני הכול הכי חשוב לאפיין את ההפרעה/מתח בעזרת משקף תנודות.

https://www3.panasonic.biz/ac/ae/control/relay/cautions_use/index.jsp

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...