Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התרשמות מקורולה 1.3 ידנית (דור קודם) וטיול אחורה בזמן

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1727 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במקור ערכה לכבישים גרועים כוללת קפיצים ארוכים מעט יותר ובולמים אחרים. נראה לי שלא דייקתי מקודם, זו אופציה בתוספת תשלום שאפשר היה להוסיף בהזמנה, לא סטנדרט בכל המכוניות.

יש מכוניות עם קפיצים ובולמים סטנדרטיים שמוגבהות על ידי ספייסרים בהתקנה מקומית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון

אני מאוד נהניתי לקרוא. גם אני טיילתי לא מעט באוקראינה וגם שכרתי רכב מיורופקאר בשדה התעופה. זו הייתה סיאט איביזה ידנית. ממני לא ביקשו רשיון בינלאומי, הוא ביקש רשיון נהיגה והוצאתי את הישראלי. מעבר לזה לא ביקש או שאל משהו. בהחזרת הרכב הוא רק הרים את רצפת תא המטען ובדק שגלגל הספייר נמצא במקומו.

אני רוצה לעשות טיול כזה.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד מקבץ תמונות:

בית שננטש, סביר להניח שהמשפחה עברה לעיר.

DSCF9398.jpg

לא רחוק ממנו, בית מאוכלס שנראה במצב מצויין.

DSCF9363.JPG

ארוחת בוקר בחצר...

DSCF9285.JPG

היה חודש אוקטובר, ביום 10-15 מעלות, בלילה מתחת ל 0.

וקרה על גג האוטו.

DSCF9274.JPG

זה בעל האופנוע, מאוד אוטנטי. הצמיג הרזרבי שלו...קצת שחוק?

DSCF9393.JPG DSCF9394.jpg

מנועל על דלת הבית.

DSCF9255.JPG

באר מים.

DSCF9213.jpg

סתם תמונה יפה...

DSCF9356.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://maps.app.goo.gl/PAN4fD5xKQvTGhY48

אני מזהיר שוב, זה חור. אין מה לעשות שם. אין שם תיירים. אין שם אנשים כמעט. אין מה לעשות ואין עם מי לדבר. אין אטרקציות. אין כלום. אל תבואו אלי בטענות אחר כך :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על השיתוף בוקי, תמיד נחמד לקרוא על ביקורים במקומות לא מתויירים.

האם כפר כזה זה משהו שהכרת מלפני ההגעה לארץ או שגם לך זה היה 'חדש' יחסית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשמטיילים, ברוב המקרים נוסעים למקומות שלא הכרנו מקודם, לא?

חיפשנו באינטרנט "תיירות כפרית ירוקה" ברדיוס עד 200 ק"מ מקייב, לא משהו ספציפי. בתמונות היה נראה נחמד אז נסענו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפלתי לי עכשיו אסימון!

לפני שנה וחצי שכרתי בקייב קורולה ידנית שחורה מבאדגיט, ולא הבנתי למה הרכב מרגיש כ"כ עצל ומצריך התעסקות תמידית עם ההילוכים.

כנראה גם אני קיבלתי גרסת 1.3 :)

יחד עם זאת, הרכב הסתדר עם שיוט ב 170 קמ"ש עם 2 מבוגרים, 2 ילדים ומטען.

מכובד ל 1.3.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כוונתי הייתה בוקי, האם יצא לך לחוות כפרים כאלה בעבר.

בעקבות השאלה הזו אספר סיפור שהוא בעייני לא פחות ממדהים:

אני ואחי כשהיינו ילדים בשנות ה 80 כל שנה בקיץ נסענו לבקר את הסבתא בעיירה קטנה, שם אפשר היה לראות משהו דומה לכפר הזה אבל עדיין עם הרבה יותר ציביליזציה...

ולסיפור עצמו:

במקור המשפחה שלי מעיירה קטנה במערב אוקראינה. העיירה הזו בתקופה שבין מלחמת העולם הראשונה לבין מלחמת העולם השניה (בשנים 1919-1939) הייתה בשליטת פולין. כל איזור מערב אוקראינה היה בשליטת פולין, לתושבים הייתה אזרחות פולינית.

אחרי זה הנאצים השתלטו על האיזור ואחרי מלחמת העולם השניה הסובייטים סיפחו את השטח אליהם, כחלק מאוקראינה "הסובייטית".

בעיירה היה אחוז גבוה של יהודים.

סבא שלי היה סנדלר, עבד בבית מלאכה בעיירה עם עוד כמה עובדים, בינהם עוד חבר יהודי.

בסביבות שנת 1959, לתקופה מאוד קצרה נפתחה אפשרות ליהודים אזרחי פולין לשעבר לעזוב את ברה"מ ולעבור לפולין ומשם הייתה (בתאורה) דרך פתוחה לעלות לארץ.

לא מעט משפחות יהודיות ניצלו את האפשרות הזאת, בינהם משפחה של אותו חבר של הסבא.

המשפחה שלי גם רצתה לעזוב לפולין רק שהם לא קיבלו "פס יציאה" מכיוון שאחד הקרובים מהמעגל הראשון שרת בצבא קבע.

אם קי, אז בשנת 1959 משפחה של החבר של הסבא עוזבת לפולין ומשם אחרי 10 שנים אם אני לא טועה עולה לארץ, הקשר נותק.

באופן מקרי לחלוטין, לא מזמן גילינו שהנכד של אותו חבר של הסבא, הוא מנהל אחר בקארספורום.

בתמונה שצולמה להערכתי באיזור שנת 1955 בצד ימין הסבא שלי, במרכז הסבא של מנהל פורום האחר :-)

Screenshot_2019-07-25-09-56-22(1).jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי שאפו על השרשור.

סליחה שאני מתפרץ עם סטטיסטיקות יבשות.

נכון היום אין בהיצע של היבואן קורולה ידנית.

מהדגם ששווק בשנים 2013-2018 נמכרו כמעט 61000 יחידות(!)

מתוכן 169 יחידות ידניות...

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורולה סדאן הראשונה שהגיעה לארץ ב 1992 הוצעה עם גיר ידני בלבד. רק בדגם 5 דלתות (שהיה דומה מעט למאזדה 323F) היה גיר אוטומטי (כאפשרות יחדיה).

בכל הדורות הבאים עד לנוכחי היבואן שמר על הגרסה הידנית במבחר, תמיד עם מנוע 1.6 או עם דיזל שהוצע בארץ בדור של 2003-2007 ואם אני לא טועה גם בדור שלפניו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1727 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...