Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חובת התקנה מובילאיי קיה ספורטאז'

Zzz77
שימו לב! השרשור הזה בן 2018 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

3/2/CX3,בכולם יש התראות/מערכות אקטיביות מקוריות (התראה על קרבה/בלימה אוטונומית וסטייה מנתיב).
ממה שאני יודע על הדגמים האלו זה שכאשר שהיתה להם רק בלימה ללא התראה על סטיה מנתיב, באמת התקינו מוביל איי כדי למלא את החסר.

מאז שהן מגיעות עם התראה מקורית (ה 3 בוודאות) אין צורך במוביל איי וגם לא מתקינים.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהקטלוג של מאזדה 3:

Capturemaz3.JPG

יש בלימה עד 80 קמ"ש וגם מובילאיי - בCX5 לפחות הבינו את הפגיעה בדגם והתחילו להוריד בדגמים בהם זה מיותר.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כחצי שנה יצא לי להכנס למאזדה במסגרת חיפושים אחר רכב לאבי וכדרך אגב שאלתי לגבי ה-3.

ע"פ הסוכן המנומנם יש לרכב מערכות מקוריות והם מחייבים במובילאיי למרות הכפילות שזה יוצר.

מקווה מאוד שזה השתנה,אם כי במגרשי הליסינג ברכבי 0 ק"מ חדשים (3 בעיקר) אני עדיין רואה את הצפצפה מותקנת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהקטלוג של מאזדה 3:

[ATTACH=CONFIG]511467[/ATTACH]

יש בלימה עד 80 קמ"ש וגם מובילאיי - בCX5 לפחות הבינו את הפגיעה בדגם והתחילו להוריד בדגמים בהם זה מיותר.

משהו בניסוח של המפרט מאוד מוזר. גם המונח "סיוע בבלימה" וגם ההבהרה למטה לגבי השילוב בין מערכת מקורית למוביל איי.

מוביל איי מותקנת לא סתם ולא מנדיבות היבואן… כנראה חייבים כי המקוריות לא מספקות משהו.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי לחלק מדגמי מאזדה חסרה התרעה על אי שמירת מרחק, יש בלימה אוטונומית, אבל אין צפצוף, אז החוק מחייב מובילאיי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת מצחיק הסיפור על ההתראת מרחק.

באופל קסקדה למשל יש בקרת סטייה מנתיב מקורית, אין בלימה אוטונומית, אבל אין חובת התקנת מובילאיי - כי יש התראת סטיית מרחק מקורית.

לעומת זאת אם יש בלימה אוטונומית בלי התראת מרחק - חייב מובילאיי.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לגבי ביטוח ומובילאי - עדיין יש המון סוכנים שכמו תוקי שואלים יש לכם מובילאי ברכב כי זה נותן הנחה. גם לרכבים חדשים אגב יש אותה שאלה. עדיין לא הדגישו להם שכל רכבים שעולים על הכביש בארץ מ-2018 מחוייבם ב"רמת איבזור בטיחות" מינימלית המדורגת ומקבלת נקודות ממערכות הקיימות ברכב. לא רכבים אשר לא מגיעים לארץ עם מערכות בטיחות מקוריות כי (יבואן החליט לא להתקין בגלל תמכור גבוהה או סיבה אחרת) מתקינים מערכת מובילאי אשר משלימה כמה מערכת בטיחות מתוך הרשימה עליה יש ניקוד ורכב בסוף מקבל רמת איבזור בטיחות שמאשפרת לו לרדת לכביש על פי הוראה של משרד התחבורה. לא צריך לפרט שיש לא מאט יבואנים שטפסו על זה טרמפ ופשוט מעדיפים את הצפצפת הזאת שעבורם חינמים לעומת איבזור מקורי מיצרת שעליו צריך לשלם בנוסף...

2. מאזדה לא "דוחפת" מובילאי לאף דגם אשר עומד על דרישות איבזור בטיחות מינילית לעליה על בכביש ולכן זה מותקן רק בדגמי הבסיס. דוגמה CX5 שם זה מותקן רק בדגם הבסיסי שלה לעומת דגמים הבכירים שם יש תופסת איבזור שמאפשרת לא להתקין מובילאי. ראה פירוט מטה:

safety.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום תוספת אבזור בתמונה שצרפת למטה וגם לא רואים שהאקזקיוטיב לא פתורה ממובילאיי כי מסומן שם שיש ל התרעה על סטייה מנתיב והתרעה על התנגשות, שאותן המובילאיי מספק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם קראת את מה שכתבתי קודם אבל נניח. רשמתי שמובילאי קיימת בדגם בסיס Executive בלבד וניתן לראות השווה מטבלת איבזור בטיחות. טוב אני לא עצלן ראה גם פירוט מטה:

safety2.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-cx5 קיבלה לא מזמן עדכוני בטיחות, השאירו את המובילאיי רק בגרסה הבסיסית שמגיעה רק עם בלימה אוטונומית.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2018 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...