Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו זואי החשמלית 2018 בישראל: מחיר של 144,000 ש"ח, היבואן מסתלבט עלינו?

Shmelov
שימו לב! השרשור הזה בן 1980 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כשכתבתי את המבחן (מצורף לינק בסוף) קרסו שיווק את הזואי עם תחנת עגינה אחת לפי מה שאני זוכר.

לגבי הפקקים, דווקא נסיעה בפקקים הייתה יותר חסכונית מנסיעה במהירות גבוהה.

https://www.carsforum.co.il/cars/מגזין-רכב/2745/מבחנים/רנו-זואי---מבחן-דרך---פלאשבקים-לאקדמיה

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 139
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

היו לי גם ציפיות, אבל לדעתי שום דבר לא יהיה באמת אטרקטיבי, אלא אם הסינים יפתיעו במחיר הגיוני. קיה כנראה הולכים לתת לנירו פלאג-אין ונירו חשמלית מחיר לא אטרקטיבי בכלל. נמתין לשנת 2022 שבה טויוטה יכריזו על רכבים חשמליים משלהם, יש לי הרגשה שזה יהיה כמו עם רכבים הברידים. טויוטה יהיו הראשונים שיתנו מפרט ראוי במחיר הגיוני וינגישו את הרכב החשמלי לעם. עד אז הכל זה משחקים בקקה.

אל תבנה על טיוטה, הם עוד נעולים על הקונספט של תאי דלק מתודלקים במימן ולא השקיעו כלום בפיתוח רכב חשמלי במשך שנים. עם כל הגודל שלהם, הם לא יוכלו לסגור את הפעם מול חברות אחרות באפס זמן. זה לא רק מו״פ, זה בעיקר יצור סוללות בכמויות גדולות שדורש הערכות לוגיסטית יקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא נכון בכלל.

אחת חברות הטענה לרכבים חשמלים טוענת שלטיוטה יש את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר לרכבים עממים. לצורך העניין, חבר מהלימודים עושה פרויקט גמר על הטענת רכבים חשמלים, והציעו לו לדבר עם טיוטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כמו כל מעבר מטכנולוגיה ישנה לחדשה.

כרגע אנחנו בשלב שבו הטכנולוגיה הישנה בשיא ההתפתחות שלה, והחדשה רק עושה את צעדיה הראשונים, והיא ניראית נחותה.

כשזה יתפתח מספיק, אנחנו לא נבין איך סבלנו עם אוטו בנזין מזהם, איטי, יקר ומסורבל לאחזקה.

בדיוק כמו שהיה מעבר מקלטות לדיסקים, ולפני זה מעבר ממנוע קיטור לתבערה פנימית.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחכה כבר הרבה שנים שתגיע החשמלית הזולה שתשבור את השוק וכולם ילכו בעקבותיה. אני מדבר על חשמלית בלבד, ללא מנוע בעירה פנימית, שתעשה לשוק את מה שעשתה הסוזוקי אלטו לשוק המיני בזמנה, לפני כמה שנים.

הרבה משפחות מחזיקות שני רכבים, לפחות אחד מהם הוא רכב משני שלא באמת צריך טווח נסיעה גדול, אלא הוא רכב לסידורים - סופר, ילדים, חוגים, חדר כושר וכו'.

לא מוצא סיבה טובה למה לא למכור אחת כזאת ב 60,000 ש"ח ועוד להרוויח עליה יפה. חוץ מהרצון של הממשלה להרוויח כסף ממסים כמובן.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מוצא סיבה טובה למה לא למכור אחת כזאת ב 60,000 ש"ח ועוד להרוויח עליה יפה. חוץ מהרצון של הממשלה להרוויח כסף ממסים כמובן.

נניח והיה ניתן לייצר כזה רכב, אך התנאי הוא טווח נסיעה של 120 ק״מ. עונה על כל הדרישות שהצבת כרכב לטווחים קצרים, אך כמה אנשים היו באמת רוכשים את הרכב הזה? בעידן המודרני אנשים די הפסיקו לשאול ״מה הצרכים שלי״, ומבצעים רכישה בהתאם, אלא רוצים כמה שיותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שכבר היום קיימים רכבים כאלו, רק לא בארץ וגם עלות הייצור שלהם נמוכה בהרבה משל רכב בעל מנוע בעירה פנימי בגודל דומה. הרבה פחות מכלולים.

ולגבי מי יקנה, לדעתי הרבה יותר ממספיק. ראה כמות רכבי המיני שיש על הכבישים.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תבנה על טיוטה, הם עוד נעולים על הקונספט של תאי דלק מתודלקים במימן ולא השקיעו כלום בפיתוח רכב חשמלי במשך שנים. עם כל הגודל שלהם, הם לא יוכלו לסגור את הפעם מול חברות אחרות באפס זמן. זה לא רק מו״פ, זה בעיקר יצור סוללות בכמויות גדולות שדורש הערכות לוגיסטית יקרה.

מימן זה העתיד, הגיע הזמן שיפסיקו לבזבז זמן על הפלגאינים למיניהם.

מימן משולב עם חשמל.

הפאביה נמכרה.:-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסוף הכל מתנקז בכמה זה עולה לי עבור מה אני צורך. חשמל, מיימן, או היבריד כזה או אחר זה לא באמת מעניין את אף אחד או את הרוב. ככל שעלות הרכב בחישוב ל-3 שנים יהיה משתלם וטווח הנסיעה יהיה מתאים לרוב אוכלוסיה (כרכב שני לדוגמה) זה יצליח אחר נמשיך לחכות עד שזה יגיע לזה ובסוף זה יגיע אין דרך חזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אולי יקרה אבל לדעתי רק עם מכוניות סטייל 108/ספארק /דאצ'יה/ מכוניות ה- LOW COST למינהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אז מה חדש בזואי דור 2?

קודם כל המחיר ירד מ144 אלף ל125

הטווח שופר ועומד על 300 ק"מ בין טעינה לטעינה.

הכוח סוס של המנוע עלה והיא עושה 11.2 שניות מאפס

לגבי עלויות, חשמל עולה שליש מעלות של דלק לק"מ.

מה שמעניין אותי לדעת כמה עולים הטיפולים ברכב חשמלי ביחס לרכב בנזין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה חדש בזואי דור 2?

קודם כל המחיר ירד מ144 אלף ל125

הטווח שופר ועומד על 300 ק"מ בין טעינה לטעינה.

הכוח סוס של המנוע עלה והיא עושה 11.2 שניות מאפס

לגבי עלויות, חשמל עולה שליש מעלות של דלק לק"מ.

מה שמעניין אותי לדעת כמה עולים הטיפולים ברכב חשמלי ביחס לרכב בנזין?

אפשר לקבל חישוב של עלות טעינה כשליש מעולות הדלק בבקשה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלות הטעינה ל250-300 ק"מ( טעינה מלאה בזואי) היא כ 22 ש"ח.

40 קוטש חלקי 55 אגורות ל קוטש

לעומת זאת ברכב בנזין 300 ק"מ עולה בסביבות 130 ש"ח.

אז לכל מי ששואל למה לקנות רכב חשמלי, 130 לעומת 22 זה הבדל גדול בכיס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלות הטעינה ל250-300 ק"מ( טעינה מלאה בזואי) היא כ 22 ש"ח.

40 קוטש חלקי 55 אגורות ל קוטש

לעומת זאת ברכב בנזין 300 ק"מ עולה בסביבות 130 ש"ח.

אז לכל מי ששואל למה לקנות רכב חשמלי, 130 לעומת 22 זה הבדל גדול בכיס.

אבל טווח מצומצם, זמן הטענה, סוללה שצריך להחליף בהרבה כסף כל כמה שנים, מחיר ראשוני גבוה יותר מרכב בנזין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1980 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...