Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

I30 נכבה בעצירה

bennyye1
שימו לב! השרשור הזה בן 1910 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

הרכב I30 2008 אוטומט

יש לי תקלה כבר הרבה זמן. לפחות פעם ביום, באופן אקראי, ברגע שאני עוצר עם האוטו, האוטו נכבה בהילוך D.

זה קורה בדרך כלל אחרי שאני נוסע הרבה זמן בכביש מהיר ואז עוצר ברמזור או משהו כזה.

הייתי אצל מוסכניק ואמר לי שזה תופעה נפוצה וידועה בI30 וצריך להחליף חיישן קראנק, החלפנו ולא עזר.

מאז הייתי אצלו כבר פעמיים, עשה לי ניקוי מצערת, שעפת והתקלה עדיין קיימת. הוא לקח את הרכב לסיבוב ואומר שהרכב נוסע חלק ויפה בלי רעשים או משהו מחשיד, בנסיעה קצרה הכל נראה תקין. הוא אפילו לא לקח לי כסף על הביקורים הנוספים, למרות שטיפל ברכב ועבד עליו קצת.

בנוסף הוספתי גם תוסף דלק וזה גם לא עזר.

אז ככה, קודם כל, האם יש לכם עוד רעיונות למה זה יכול להיות ומה אפשר לעשות?

ודבר שני, האם יש טעם לקחת את הרכב למוסך מורשה? יש משהו שהם יכולים לעשות שהוא לא? מבחינת כלי אבחון (כי מקצועית הוא מקצוען מאוד)

אני לא רוצה סתם לקחת לשם וגם שהם לא יראו כלום וישחטו אותי סתם.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המכונאי בדק שבאמת צריך להחליף את החיישן או שישר רץ להחליף אותו כי שמע ש"זו תופעה נפוצה" ?

אתה צריך מוסך טוב, פנה לאחד המוסכים המומלצים בפורום,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה הרשימה של המוסכים המומלצים?

בN סתם ככה הטורים רגילים- סביב ה800 כזה.. הבעיה היא קורית פתאום. לאחר שהרכב נכבה אני מניע כרגיל כאילו כלום.

קצת נשמע לי לא סביר ששני החיישנים לא תקינים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו לא ברור לי,

אם החיישן קראנק לא תקין, המנוע אמור להיכבות במיידי, או לחילופין היה קורה הרבה יותר פעמים ביום.

איך זה סביר שהחיישן לא תקין וזה קורה אחרי עצירה ממהירות גבוהה ולא כל עצירה??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחיישן קראנק אין חוקיות בהיתנהגות שלו כאשר יש בו כשל מסויים. הוא יכול לגרום לכיבוי בסלד נמוך, בסלד גבוה, בסרק, לא להניע מייד אלא רק לאחר מנוחה קלה והיתקררות שלו או להניע במידית לאחר כיבוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

שלום רב,

יש לי רכב יונדאי I30 מודל 2010, אני נתקלתי בבעיה זו לאחרונה והרכב כבר נכבה מס' פעמים במיוחד בעצירות ברמזורים,

רציתי לשאול האם הסתדרת בסוף ותקנו לך את הרכב ? מה עלי לעשות ?

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי זה היה חיישן קראנק ב I20. ההחלפה פתרה את הבעיה של כיבוי באמצע נסיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד תקלה לא מוכרת כל כך בדגם הזה זה בעיה של מצמד גישור של ממיר מומנט בגיר שפשוט נישאר נעול ולא מישתחרר דבר שגורם לכיבוי מנוע בעצירת הרכב,תחליף ממיר מומנט או גיר עם ממיר מפירוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד תקלה לא מוכרת כל כך בדגם הזה

.

.

,תחליף ממיר מומנט או גיר עם ממיר מפירוק.

אם היא לא מוכרת כניראה שהיא לא נפוצה. וישנן עוד לפחות 2 סיבות נפוצות וזולות שגורמות לאותה תופעה.

אז מדוע לדעתך דווקא ברכב הזה מדובר בנעילת ממיר ודווקא הוא חייב דבר ראשון להחליף ממיר מומנט?

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היא לא מוכרת כניראה שהיא לא נפוצה. וישנן עוד לפחות 2 סיבות נפוצות וזולות שגורמות לאותה תופעה.

אז מדוע לדעתך דווקא ברכב הזה מדובר בנעילת ממיר ודווקא הוא חייב דבר ראשון להחליף ממיר מומנט?

נכון שזאת לא תקלה נפוצה,לי יצאה אולי 5 רכבים אם תקלה זהה,לפי התאור שזה קורה רק לאחר נסיעה ממושכת בכביש מהיר לקראת עצירה לאחר שמצמד גישור נעול זמן ממושך ,סימפטום מתאים לממיר מומנט תקול.מה הם האופציות הזולות חיישן קרנק כבר הוחלף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1910 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...