Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בירור חוקיות של דוח תנועה לאחר תאונת דרכים

שימו לב! השרשור הזה בן 3482 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

היום בשעה 13:30 סבא שלי עשה תאונה בה הנזק ברכב נגרם לטמבון הקדמי ולוחית הרישוי נפלה כמו כן ניזקו הפנסים הקדמיים ( אחד לא תקין)

לאחר מכן חזר הביתה ויצר קשר עם סוכנות הביטוח, בשעה 15:00 הופנה ע"י סוכנות הביטוח למוסך ע"מ לתקן את הנזק, כשהגיע המוסך היה סגור ורכב לא התקבל.

כדי להעביר את הפרטים לחברת הביטוח התבקש לפקסס צילום רשיון רכב ורשיון נהיגה. מכיוון שמדובר בפנסיונר,שאינו בקיא בהליך,העביר את הכרטיס לאבא שלי על מנת שזה יפקסס ויטפל בבירוקרטיה, אבא שלי לקח את הרשיון שלו כדי לפקסס את הרשיון לביטוח וצילם לו את הרשיון והוא נסע הביתה, בדרך חזרה עצר אותו שוטר ונתן לו דוח על:

(השעה היא 16:45)

1. זה שהוא נוסע ללא לוחית רישוי (הלוחית נפלה בתאונה הוא שם אותה ברכב והראה אותה לשוטר)

2. ללא אורות (פנסים שבורים מהתאונה)

3. ללא רשיון נהיגה מקורי היה עליו צילום)

כשזה קרה הוא התקשר לאבא שלי שהגיע עם הרשיון תוך כמה דקות מכיוון שהיה ליד המקום שבו ניתן הדוח

הם ניסו להסביר לשוטר את נסיבות האירוע; שהרכב אחרי תאונה והמוסך היה סגור והמספר היה ברכב ושהוא היה עם צילום כדי לפקסס לביטוח.

יש לציין שמחברת הביטוח שאלו את סבא שלי האם ניתן לנסוע ברכב הוא אמר שכן .

השוטר לא קיבל את הטענות ורשם דוח של 500 שקל - השוטר רשם בדוח על התאונה שקרתה בשעה 13:30 והוסיף שנסעו ברכב מהשעה הזאת. הם ביקשו שהשוטר ירשום את כל הפרטים הנוספים בדוח הוא רשם נמסר וזרק להם את הדוח באוטו, (לא שוטר תנועה)

האם יש עילה לביטול הדוח בעקבות הנסיבות? האם יש טעם ליצור קשר עם המרכז לפניות נהגים ארצי? האם להישפט?

בקיצר מה עושים?

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה בדיוק העבירה עליה ניתן הדו"ח? סבורני שהדו"ח ניתן על העדר לוחית רישוי שהינה עבירה חמורה .אין שום הצדקה לנסוע ללא לוחית רישוי . אחרי תאונה ניתן היה להזמין גרר להעברת הרכב לתיקון. נסיעה בלי אורות /עם פנסים תקולים גם עבירה משמעותית, בעיקר בשעות חשיכה. לעומת זאת, לא סביר שקיבל דו"ח על אי נשיאת רשיון נהיגה, שכן עבירה זו בוטלה זה לא מכבר, וכיום בודקים האם יש לנהג רשיון בעזרת מסוף משטרתי הנמצא בכל ניידת.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדו"ח הזה עוד מובן, לנסוע ביום גשום כמו שהיה אתמול ולקראת שעת חשיכה בלי אורות תקניים?

נראה לי שהשוטר לא ויתר על כלום ברגע שהבין את הזלזול.

אך תדעו לכם שיש להזהר קלה כחומרה.

אך לפני מספר שנים בחודש אוגוסט, אח שלי הוציא רכב לאחר פחחות ממוסך אחד ונסע איתו למוסך אחר כ 100 מטר משם, בדרך עוצר אותו שוטר על חוסר במגבים, הסביר לו את המצב, אך השוטר אמר שלא מעניין אותו.

אז תקחו זאת כאזהרה, גם דבר פעוט (בהתחשב בעונת השנה) שלא תקין יכול לגרור בעקבותיו דו"ח תנועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה,

אין טעם לערער או להגיע למשפט בנושא?

בהתחשב שמדובר בפנסיונר שלא הבין את המשמעות של "האם ניתן לנסוע ברכב" שנאמר לו מהביטוח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב ללא פנסים חד משמעית לא תקין, בטח ובטח בסערה שהייתה אתמול בדיוק בשעות המדוברות!

זה שהרכב מניע ומשלב הילוך לא אומר שצריכים לנסוע איתו למוסך ללא פנסים.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוטר עוד נקט בנהג במידת הרחמים מכיוון שיכל היה לזמן סייר בוחן למקום שהיה רושם הורדה מהכביש וקנס של אלף ש"ח על נסיעה ברכב לא תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל שאתם לא שוטרים, זה רחמים זה? זה להיטפל לאנשים חלשים במקום לתפוס את העבריינים הכבדים בנאדם פנסיונר בקושי סוגר את החודש עשה תאונה, לא מספיק הנזק שנגרם לו להוסיף עוד 500 שקל מהמשטרה זה בדיוק הדובדבן שבקצפת.... השתלשלו האירועים...איזה סכנה לציבור זה לנסוע בלי לוחית רישוי? חברה שיקול דעת אפשר לראות ולהבין שלא מדובר פה ברוצח. לגבי הפנסים השעה היא שעת אחר הצהריים ולא ירד גשם. אז תפסיקו להיות יפי נפש ואתם לא שוטרים. השאלה שלי היא אם מישהו קרה לו משהו דומה וקרה שביטלו את הדוח

לילה טוב!:evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל שאתם לא שוטרים, זה רחמים זה? זה להיטפל לאנשים חלשים במקום לתפוס את העבריינים הכבדים בנאדם פנסיונר בקושי סוגר את החודש עשה תאונה, לא מספיק הנזק שנגרם לו להוסיף עוד 500 שקל מהמשטרה זה בדיוק הדובדבן שבקצפת.... השתלשלו האירועים...איזה סכנה לציבור זה לנסוע בלי לוחית רישוי? חברה שיקול דעת אפשר לראות ולהבין שלא מדובר פה ברוצח. לגבי הפנסים השעה היא שעת אחר הצהריים ולא ירד גשם. אז תפסיקו להיות יפי נפש ואתם לא שוטרים. השאלה שלי היא אם מישהו קרה לו משהו דומה וקרה שביטלו את הדוח

האם אני מכיר מצבים דומים שהשוטר החליט לאפשר לנהג להגיע למוסך קרוב? כן

האם שמעתי אי פעם על מקרה, או מעריך ששופט תעבורה יבטל קנס של 500 שקל על נסיעה ברכב במצב הנ"ל ואפילו פחות מזה? לא

הבנתי שאתה לא מעוניין לשמוע ביקורת אלא רק דברים שאולי יכולים לתרום למצב. אז כן אני יכול להגיד לך שאם הוא ישפט ויסביר את שיקול הדעת שלו שלפיו הוא החליט שהוא יכול לנהוג ברכב במצב הזה, עלול להיות יותר גרוע.

אף אחד פה לא מחפש לפגוע, וגם לא מזלזל בחשיבות של 500 שקל לפנסיונר, אבל תחשוב מה היה קורה אם הוא היה מוצא את עצמו במבול בשעות היום כמו שכבר קרה פעמיים ב7 ימים אחרונים. יכל לקרות אסון גדול.

רק בריאות

הסאן רוף מקורי, החור שאתה הולך לעשות בגג לא.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאתה מתאר אין שום סיבה לרחם. סבה שלך היה יכול לגרום לתאונה עם נפגעים בפעם השניה. בדיוק בשביל זה המציאו את הגרר.

בטיחות זה מעל הכול.

חיים רק פעם אחת תנצל אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מסתכל על המקרה בראיה צרה ובראיה אישית.

ברור שלאף אחד זה לא נחמד לקבל קנס של 500 שקל אבל יש להסתכל בראיה רחבה יותר ולבחון האם רכב אחרי תאונה עלול להוות סיכון לשאר משתמשי הדרך ולפי תיאורך אכן הרכב הנל לא אמור ליסוע במצבו על הכביש.

עוד לא פגשתי באזרח שקיבל דוח והיה מרוצה מהעניין ותמיד אמר לי לך תתפוס את העבריינים האמיתיים. תמיד אני עונה לכאלה: "עשית עבירה? אתה עבריין. הנה תפסתי עבריין".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר לרחמים.

ולמען הסדר הטוב, ב-19/10/2014 אחרי הצהריים בשעות 3-6 היה גשם שוטף בחלקים שונים של הארץ.

לא לדבר על כך שגם ב-19 וגם ב-20 גם במהלך היום היה חשוך מספיק כדי להפעיל פנסים.

מה היית אומר אם בגלל היעדר פנסים הוא היה דורס הולך רגל, פשוט כי הוא לא ראה אותו בגלל שאין פנסים?

או נכנס ברכב אחר? או שרכב אחר נכנס בו כי לא רואים אותו?

רכב במצב כזה לא אמור לעלות על הכביש, נקודה. הרכב הזה במצבו המתואר מהווה סיכון לנוסעים בו ולשאר באי הדרך, פחות לוחית רישוי, זאת עבירה יותר מנהלית, וגם פחות על רשיון מצולם ולא מקורי. אלא שהיעדר פנסים עובדים זה סכנת נפשות אמיתית, גם בשעת בין ערביים כפי שמתואר (16:45).

ואם גם תיקח את צירוף הדברים: רכב עם קדימה מעוך, ללא לוחית רישוי ועם רשיונות לא מקוריים יש לך חשד מבוסס לרכב גנוב שאולי עשה תאונה תוך כדי בריחה

אגב לדעתי האישית גם אנשים שנוסעים עם פנס אחד שרוף הם עבריינים מסוכנים.

את הדו"ח לא יבטלו, לדעתי גם לא ימירו לאזהרה, כן ניתן לבקש להישפט, מה יקרה בבית המשפט?

סבא שלך יצטרך להסביר למה הוא חשב שזה הגיוני לקחת רכב במצב כזה למוסך בשעה כזאת (16:45).

אם יגיד בסגנון "טעיתי, הייתי צריך להזמין גרר" יגידו לו "בזבזת את זמן השופט, היית צריך לשלם את הקנס וזהו, עכשיו תקבל קנס יותר גבוה על בזבוז זמנו של בית המשפט".

אם יגיד בסגנון "חשבתי שזה בסדר לנסוע עם רכב ללא פנסים תקינים וללא לוחית רישוי" אולי השופט יקבל את דעתו, סביר להניח שלא, ורוב הסיכויים שיאמר לסבא שלך שיש לו בעיה בהבנת המצב, תיאורטית יכול שופט כזה להחליט שאדם שחושב שזה תקין להעלות רכב ללא פנסים לכביש, על אחת כמה וכמה ביום גשום וסוער כזה, לא אמור להימצא על הכביש ולשלול לו את הרשיון.

מעשית כנראה שבדרך הראשונה יקבל קנס מוגדל, ובדרך השנייה יש לו סיכוי קלוש לצאת ללא כלום וסיכוי גדול לקבל קנס עוד יותר גדול מאשר בדרך הראשונה.

אגב מה המרחק למוסך שלקח כמעט שעתיים עד תפיסת השוטר (לדרך הלוך עד למוסך והבין שסגור וחלק מהחזור)?

אגב2 אין קשר לרחמנות או למשמעות של 500 שקל בעיני הפנסיונר, מה שהוא עשה זו פעולה מסוכנת בכל צורה וצבע, והעניין שהוא לא סיכן רק את עצמו אלא גם את המשתמשים האחרים בדרך, מה עם הרחמנות עליהם?

אני כמובן לא מדבר על עניין של לוחית רישוי (אם זה היה כל הסיפור השוטר היה מוותר, ניתן היה גם לשים קרטון עם מספר הרכב) או רשיון רכב (כנ"ל), אלא על הפנסים שהם ה-Main Issue פה, וכל השאר זה רק "על הדרך" מה שהוא מצא.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לעונים ולמבקרים על התגובות, הבנתי את דעותיכם, מסכים עם הטענה שהוא מסכן את הסובבים אותו ואת עצמו אבל אני יפרט עוד קצת : הוא נסע למוסך -> הגיע בשעה 15 והיה סגור

יש מכתב מבעל המוסך שבאמת היה סגור, לגבי גשם לא היה גשם בשעה זאת לפחות באיזור חיפה והקריות, בנוסף אורות חנייה עבדו (נראה לי שנדלקים אוטומטית) לא נפגמו בתאונה.לגבי נסיעה ללא אורות -> אני לא בטוח שחייבים לנסוע עם אורות בשעת היום לפני הראשון לנובמבר. ובנוסף דוח על נסיעה בלי אורות למיטב ידיעתי הוא 100 שקל ו2 נקודות. לגבי העובדה שלא היה עליו כרטיס הרשיון -> אם לשוטר היה מסוף לא הייתה בעיה אבל הוא לא היה שוטר תנועה והוא אמר שאין לו מסוף.

נ.ב

ברור שאני מסתכל על זה מנקודת מבט אישית אם זה היה קורה לכם לא הייתם מתנהגים ככה. בנוסף אני מחפש חיזוקים מאנשים שבאמת מבינים ורוב התגובות פה תסלחו לי על הביטוי של יפי נפש :shock:

המשך יום טוב

לאייל השוטר,

מעניין אותי מה אתה היית עושה במקום השוטר הנ"ל האם אתה מפעיל במידת הצורך "שיקול דעת" או שעבורך ברגע שראית מישהו עושה עבירה זה עוד איקס במחברת, כי זאת ההרגשה שמקבלים מרוב השוטרים....:cry:

עריכה אחרונה על ידי guy877
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסביר לי בבקשה-

אם היה עכשיו קורה שוב, והסבא היה מגיע למוסך הסגור ומרים אליך טלפון, האם היית אומר לו "סע הביתה, סבא" או היית אומר לו "תשאיר את האוטו וקח מונית, סבא".

It's life, Jim, but not as we know it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3482 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...