Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הקמת מועדון מרצדס ישראל

daniel_carstyle
שימו לב! השרשור הזה בן 3485 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 118
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מועדון מרצדס זה יוזמה מבורכת.

מפגשים, טיולים זה יכול להיות מענין.

אבל יש כמה אתגרים:

1. מי קהל היעד של מפגשים האלו? כל בעלי מרצדס באשר הם זה נשמע מעולה אבל כללי מידי, השאלה מה יקרה בפועל? אם נניח יהפוך המפגש לשופוני - מי יותר טוב שורף את הצמיגים ולמי יש סאב יותר חזק בבגז'. זה אולי ימשוך צעירים, אבל קהל יעד מבוגר יותר דווקא עלול להרתע. או אולי דווקא בגלל שהרבה בעלי מרצדס סנובים ולא ירצו להגיע למפגש? כמה אנשים יסכימו להפגש בפועל? איזה קהל יעד בסופו של דבר יהיה?

2. איפה יהיו מפגשים? נניח יהיו 10 חברים בהתחלה ככמות משתמשים ידועים בעלי מרצדס. נניח 3 בעלי מרצדס מדרום, 2 מצפון ועוד 5 במרכז. איפה יהיה מפגש? במרכז? האם החברים מצפון ודרום יגיעו? אני חושב שנסיעה של יותר מ40 קילומטר לכיוון המפגש זה יותר מידי (שיקול של זמן נסיעה, עלויות הדלק). התוצאה עלולה להיות שבסוף למפגש יגיעו 5 בעלי מרצדס (מהדגמים היותר נפוצים וחסכוניים). זה אולי יהיה מפגש חברים נחמד, אבל ממש רחוק מהמועדון.

3. המפגש יהיה עצמאי או בחסות מועדון כלשהו?

אני חושב שזה יכול להיות רעיון טוב אם מועדון ה5 יסכים להרחיב את המפגשים מעבר לרכבים שהם אספנות פורמליים, כך שתיהיה פינה למרצדסים מכל השנים. היתרון שלמועדון ה5 יש מספר נקודות מפגש, כולל בצפון, יש פעילות רחבה מאוד וקהילה של אנשים איכותיים. אם יהיה מפגש משותף, מישהו צריך להכיר את החברים החדשים באופן פורמאלי לשאר החברים, אחרת בעלי המרצדסים ירגישו מנותקים מהמפגש ולא יבואו עוד פעם (זה לא נעים כאשר מזמינים אותך לאיזה מקום, אתה משקיע מזמנן בא, ואז כאילו אתה לא קיים).

אם לא, אולי מועדון אחר ירצה להרחיב פעילות שלו מעבר למותג שהוא עוסק?

4. לצורך העינין יש בארץ חבויים מעיני חובבי רכב הרבה מאוד מרצדסים מיוחדים מאוד שלא משתתפים במפגשים (זה מדהים ליראות אילו פנינות מוטוריות יוצאות לסיבוב בצפון מכפרים בסופי שבוע). כל מיני גירסאות S קלאס החל מW126 כולל קופה SEC560, הדגם הבא W140 כולל מספר יחידות בודדות 600 בעלות 12 צילינדר ועוד.

השאלה האם בעלי רכבים כאלה יהיו מועדים לקיום המועדון והאם יסכימו להסתתף ולהחשף? כי אם לא, המפגש יהיה כמו תחנת מוניות.

בחשיפת דגם מיוחד של מרצדס יש תמיד סכנה וחשש שעל הרכב ישימו עין גורמים בלתי רצויים.

5. מבחינת הקונצפט של מועדון מרצדס - אני בעד! אבל לא אסע 100ק"מ למפגש, לא אשתתף במפגשים של שריפת צמיגים. אני מעדיף מפגש סטטי, שקט, בלי שופוני ועם הרבה אנשים טובים שהביאו הרבה רכבים נדירים.

בתור רעיון: אולי מפגשי מועדון מרצדס יכולים להיות בחסות יבואן של מרצדס? הם יכולים להביא דגמים חדשים להשקה, לצד הדגם החדש יעמדו דורות קודמים שלו. יכולות להיות תחרויות של הרכב השמור.

אני מאמין שמועדון צריך חסות, אחרת זה יהיה מפגש תחנת מוניות של 3 חברים. זה בסדר ונחמד להפגש עם חברים, אבל מפגש חברים זה לא מועדון.

אני חושב שלפני כמה שנים היה מועדון מרצדס, לא יודע מה קרה שם - אבל זה לא החזיק.

לסיכום: להקים מועדון זה יוזמה מבורכת, אבל זה דורש המון:

1. יחסי ציבור, כולל הפצה על קיום המועדון.

2. אירגון, כולל תוכנית לכל אירוע.

3. לתת יחס לחברי המועדון כדי שהם ירצו לחזור, כלומר טקס שבו מכירים חברים חדשים לקיימים.

4. למצוא חסות.

5. למפגשים צריך להיות ערך מוסף מעבר הפגישה עצמה עם חברים, כלומר פעילות שונה (למשל להביא להרצות סדנאות שיפורים, דיטיילינג, לעשות מידי פעם שוק חלפים), על האש וכד'.

עריכה אחרונה על ידי tzvipper

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*****אין צורך לצטט טקסט בהודעה עוקבת****

1. כן קהל היעד הוא כללי , אני לא חושב שכבר במפגש הראשון ״ישרפו צמיגים״ וכו׳

אני חושב שהמפגשים יכולים להיות איכותיים גם מבחינת קהל מבוגר וגם מבחינת קהל צעיר , זה יכול לבוא ביידי ביטוי בהודעת ההזמנה למפגש .

2.מיקום המפגשים יכול להיות בכל רחבי הארץ , פעם בדרום , פעם במרכז , צפון ,אזור ירושלים , וכו׳.

אני מסכים עם זה שעליות הדלק יכולות להיות יקרות טיפה אבל הכל תלוי במקום המפגש ומאיפה מגיע חבר המועדון .

3. ניתן גם לפנות למועדון ה-5 ואפשר להעזר בדעות חברי המועדון .

4. ההיחשפות של רכבים כאלה תלויים אך ורק בבעלי הרכבים הללו .

5.אני חושב שמה שעניתי לך ב1 ו2 עונה על זה .

C200k W204 & C180k W203 coupe

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהצלחה בהקמת המועדון!

אשמח להתעדכן.

לגבי 2, יש פה בעיתיות, שבכל מפגש יבואו 2~3 חברים (אני יוצא מהנחה שמדובר בהתחלה על 10 בעלי מרצדס שירצו להשתתף). זה אחל'ה מפגש חברים, אבל לא מפגש מועדון.

ולגבי 4, באופן כללי אתה צודק, אבל זה גם תלוי מאוד מהמועדון. אני מאמין שאנשים ירצו להשתתף במפגשים מעניינים של מועדון איכותי.

השקה חגיגית של מועדון יכולה למשוך אנשים.

עריכה אחרונה על ידי tzvipper

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהצלחה בהקמת המועדון!

אשמח להתעדכן.

לגבי 2, יש פה בעיתיות, שבכל מפגש יבואו 2~3 חברים (אני יוצא מהנחה שמדובר בהתחלה על 10 בעלי מרצדס שירצו להשתתף). זה אחל'ה מפגש חברים, אבל לא מפגש מועדון.

ולגבי 4, באופן כללי אתה צודק, אבל זה גם תלוי מאוד מהמועדון. אני מאמין שאנשים ירצו להשתתף במפגשים מעניינים של מועדון איכותי.

השקה חגיגית של מועדון יכולה למשוך אנשים.

תודה רבה ,

אם ברשותך מרצדס אשמח אם תצטרף

C200k W204 & C180k W203 coupe

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, ברשותי מרצדס.

אבל עוד לא החלטתי אם אני רוצה להצטרף, זה קשור לשיקולים של סעיף 4. :oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה המרכזית היא מה יהיה העקרון שמאגד את המפגש הזה. אז בסדר, כולם יבואו עם מרצדסים, אבל מה תעשו אז?

מה שמאגד את מועדון ה-5 הוא האהבה לאספנות, שמירת והצגת הרכבים. מה שמאגד את מועדון אלפא הוא האהבה לאלפות ולנהיגה הספורטיבית בהן, לכן כולם באים באותו הראש של הנאה מנהיגה.

מה המכנה המשותף של כל מי שקונה מרצדס? הפאר? הטכנולוגיה? ההיסטוריה? היוקרה? בגלל זה יהיה הרבה יותר קשה לארגן מפגש שכזה כשאין מכנה משותף אחיד בין כל המשתתפים.

אני מציע לכם בתור התחלה להצטרף למפגש קיים של מועדון ה-5, תגיעו עם כל המרצדסים ותעמידו אותן יפה אחת ליד השניה במתחם. משם תתחילו לתכנן את המועדון פנים אל מול פנים בהתאם לרוח הדברים.

מיותר לציין שאין מקום לסעיף 4 במפגשים כאלה.

אם הייתי יכול הייתי מזדווג עם הרכב הזה ומרבה אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה המרכזית היא מה יהיה העקרון שמאגד את המפגש הזה. אז בסדר, כולם יבואו עם מרצדסים, אבל מה תעשו אז?

זאת בדיוק הבעיה המרכזית.

מיותר לציין שאין מקום לסעיף 4 במפגשים כאלה.

הבעיה שאם לא יבואו בעלי דגמים מיוחדים, זה יהיה מפגש שניראה כמו תחנת מוניות איזורית (אין שום דבר רע בדגמי מרצדס ששימשו בעבר למונית, להיפך מדובר על רכבים מעולים, אבל יהיה משעמם אם נפגש יהיה מ4 רכבים מאותו דגם).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שאם לא יבואו בעלי דגמים מיוחדים, זה יהיה מפגש שניראה כמו תחנת מוניות איזורית (אין שום דבר רע בדגמי מרצדס ששימשו בעבר למונית, להיפך מדובר על רכבים מעולים, אבל יהיה משעמם אם נפגש יהיה מ4 רכבים מאותו דגם).

אני מציע שבתור התחלה תעשו רשימה מסודרת של מי מעוניין לקיים מפגש, איזה דגם יש לו ושנת יצור. כשתראו אם איזה חומר אתם צריכים לעבוד תדעו לאן לכוון את המפגש הזה.

אם הייתי יכול הייתי מזדווג עם הרכב הזה ומרבה אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

DJI, רעיון צויין!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה יוזמה,

לטעמי מנסים פה להתפלפל יותר מדי עם ״מה לעשות כשנפגשים״, כמה הארות:

1. הגעתם למפגש? כנראה שיש לכם מכנה משותף בסיסי של אהבה למוטוריקה, אחרת כנראה הייתם נשארים בבית.

2.באופן טבעי תהיה לכם התעניינות ברכבים אחד של השני (נהג יחיד או 2 נהגים? איזו תחנה במקור? כן או לא לצבוע לשחור לטשטוש עקבות מונית?)

3.התייעצות טכנית בפתרון תקלות כאלה ואחרות וכל מה שנוגע לחלקי חילוף והשגתם.

4.אחרי 2-3 מפגשים זה כבר לא יהיה ״מפגש בעלי מרצדס״ אלא ״מפגש חברים בעלי מרצדס״- יהיו נושאי שיחה מעבר למכוניות, זה תקין.

5.לא רץ כמו שצריך? תדליקו מנגל, הטריק הזה תמיד עובד....

כמובן ככל שיצטרפו למפגש יותר רכבים בעלי עניין (דגמים פחות נפוצים, משופרים, משופצים וכן הלאה) יהיה יותר עניין.

קחו בחשבון שכל קבוצת חברים\מפגש יהיה מורכב מ״הגרעין הקשה״ שמתמיד להגיע לאירועים ועוד חבר׳ה אקראיים יותר, 10 מכוניות לא יקימו מפגש רציני.

בהצלחה ואני אשמח להיות נציג המועדון במזרח הרחוק, יש לי מונית שנת 2003 אבל הורדתי את הכובע והיא כחולה אז אין עקבות ל״מוניותה״.

;)

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

היי, היום אני מקבל את המרצדס 1976 שקניתי ותוך כדי חיפוש הבנתי שעדיין אין קבוצה מאורגנת.

האם מתקדמים לאנשהו? אולי נקבע למפגש ראשון ומשמה נמשיך? טיפה ספונטאניות ופחות תכנון יכולים לתרום הרבה.

בברכה

מרטין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפורום ישמח לתת פלטפורמה אינטרנטית למועדון כזה.

יש לנו אוזן קשבת גם אצל היבואן המקומי ולדעתי אפשר לעשות מזה משהו מעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3485 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...