Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דואר ישראל - השרשור המאוחד והשלם לשבחים לחברת הדואר הישראלית

elians

פוסטים מומלצים

לפני 12 שעות, Ooga כתב:

אני בכלל לא מבין איך חבילה מעוכבת הגיעה לסניף מההתחלה..

זה מה שקורה כשיותר מגוף אחד נותן את אישורו על שחרור החבילה ושבאמצע גוף חסר תועלת שאמור לתווך בינהם כנראה.
מצד אחד משרד התחבורה צריך להדביק על החבילה שלך מדבקה שאומרת שהוא עבר אצלם ושוחרר.
מצד שני המכס צריך לראות את המדבקה הזו ולשחרר את הפריט.
אם משרד התחבורה לא שם מדבקה כי הוא שכח או שהיא נפלה בדרך או שהוא פשוט לא שם, המכס לא יכול לשחרר את הפריט, דואר ישראל במקרה הזה צריך לשלוח את זה בחזרה למשרד התחבורה או לבקש מסמכים ולשחרר את זה.

מה שהדואר עושה הוא פשוט לנתב את החבילה הלוך ושוב ללא תכלית. אני לא רוצה לחשוב כמה כסף בוזבז וכמה וCO2 נפלט בגלל החבילה הזו... מת להשיג את פירוט המסלול הנוכחי שלה, בטח עמוס יקרוס אם הוא יעלה.

אפילו הגדלתי ראש באחת הפעמים, הלכתי לגברת שאחראית על הדיוור בסניף המרכזי ונתתי לה לדבר עם הגברת השניה במכס כדי שתסביר לה מה לעשות, הכל בטלפון שלי.
במהלך השיחה בין שתיהן הגברת בדואר הבינה שהיא צריכה לדבר עם מישהי אחרת במכס בשם *** תגובתה: "אויי איתה? אני לא אוהבת אותה".

אולי בגלל זה החבילות ממשיכות להסתובב.

לפני 12 שעות, Ooga כתב:

הולי שיט אתה גאון!

אם הייתי כזה גאון לא הייתי מספר את הסיפור.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבילה שנשלחה מארה"ב דרך USPS, עדכון אחרון היה שהטיסה יצאה מניוארק לישראל וזהו, כלום במשך חודשיים. המוכר ואני התייאשנו אז בוצע החזר כספי.

כשהלכתי לאסוף חבילה אחרת לפני כשבוע, עובדת הדואר במקרה שמה לב לחבילה נוספת שהייתה זרוקה בצד - נחשו איזו חבילה זו הייתה.

הזוי שמההגעה לארץ עד ההגעה לסניף הדואר לא הייתה סריקה אחת שתעדכן איפה החבילה.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו חדש שגיליתי שלא ידעתי וכל החברים שלי לא ידעו עליו.

לפני כשבוע, קיבלתי הודעה על כך שחבילה של מוצר פלסטיק פשוט שהזמנתי מאליאקספרס "צפוי לעבור תהליך שחרור מכס פרטני". מקריאה באינטרנט, הרבה אנשים קיבלו דבר דומה (ואפילו על מוצרים פשוטים כמו שלי) ולאחר מספר שבועות קיבלו הודעה שהמוצר עבר למיון במודיעין כרגיל.

היום ראיתי עדכון שהמוצר אכן שוחרר לפתע, אבל בדרך מצאתי שניתן לבדוק פרטים על מוצר במכס דרך מספר מעקב או שטר מטען דרך האתר שלהם:

https://shaarolami-query.customs.mof.gov.il/CustomspilotWeb/he/CargoSearch

סופר שימושי - ממליץ לכולם להשתמש בזה בנוסף למעקב דואר ישראל/17TRACK.

• אהבתי 1

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני קיבלתי עדכון כזה (בדיקה פרטנית) על הזמנה מעלי - איחוד חבילות של כמה שטויות בשווי של כמה דולרים בסה"כ, ואפילו לא קצת "בעייתיים" (לא לייזר, בטריות ליתיום, חלקי רכב, נשק, מוצרי RF, פורנו, אלוהים יודע מה עוד).
אני הנחתי שהשת"פ של דואר ישראל עם עלי יאפשר למכס לקבל מידע אלקטרוני מוקדם על תכולת החבילות ולשים ידיהם על חבילות "מעניינות" (במקום בדיקה *מאוד* מדגמית עד היום) - אני מופתע שלא כך. נראה לי שזו בחירה אקראית ולא יותר.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, נראה שיש כמה שנופלים בצורה ראנדומלית. אני יכול להגיד שהיו לי המון חבילות שדווקא כן היו צריכות ליפול במכס ולא נפלו. בכל אופן, נראה שזה מסתדר איכשהו אחרי כמה ימים.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אקראי..כבר שמעתי על כמה מקרים שמזמינים סלולרי באלי ולא עולים על זה.

בכל מקרה אני אף פעם לא קונה חבילות מעל 200 ש"ח כי 90 אחוז ממה שאני מזמין עובר בדיקת מכס וגם אכלתי אותה כבר עם כמה מוצרים שלא הגיעו אליי בכלל ולא יכולתי להזכות עליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

עד עכשיו נהגתי להזמין כל מה שמגיע בדואר רגיל ללוקר Box2Go לתחנת דלק פז סמוכה לביתי, תמורת 10 ש"ח לפריט.

למדתי באמזון (משלוח רגיל) להכניס את כתובת הבית. מאחר ופעם הם שולחים בדואר ופעם בשילוח אחר. ואז כשמקבלים הודעה שהמשלוח מגיע באמצעות הדואר, היה ניתן להפנות גם אותו ללוקר Box2Go בחינם.

לפני שבוע קיבלתי מסרון מהדואר על בחירת יעד חלופי להזמנה חדשה מאמזון, והאפשרות ללוקר נעלמה. מוזר.

ואז קיבלתי היום הודעה ששיתוף הפעולה עם פז נפסק ושירות box2go נסגר מחר! כמובן שיש לי 3 חבילות בדרך. הדואר "עובד" על מציאת שותף חדש ללוקרים עד סוף השנה.

יצרתי קשר עם הדואר והם הבטיחו שיטפלו בחבילות שבדרך.

ואז בדקתי כמה עולה תא דואר רגיל בסניף הדואר. כ240 שח לשנה.

ואז בדקתי במייל שלי על כמה חבילות שילמתי 10 שח ב10 חודשים האחרונים.

אני מתבייש לומר.. 

100 חבילות בעשרה שקלים. כלומר שילמתי 1000 שח על לא להגיע לסניף דואר. 

אבל היה שווה.

מחר אלך לסניף דואר ואנסה לקחת תיבת דואר לשנה. נראה זול פתאום.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לי אליכם... יש מה לעשות כדי לקדם שיחרור מהמכס של חבילה שנשלחה בדואר רגיל?

הזמנתי פריט בכמה דולרים מאליאקספרס בתחילת ספטמבר. החבילה נשלחה דרך China J-NET (מה שזה לא יהיה).

מעקב המשלוחים מראה שכבר מעל חודש החבילה תקועה במכס:

04/10/2021 10:31
IL, Package held by customs/security: Security Check
23/09/2021 20:28
IL, Package held by customs/security: Physical Inspection
23/09/2021 7:05
22/09/2021 21:00
16/09/2021 20:24
16/09/2021 19:43
IL, Clearance Process Started
15/09/2021 1:45
IL, Package landed in TLV Airport, IL
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתקפת סייבר חביבה על צ'יטה שליחויות : מערכת זיהוי מדבקת  מעורבלת , מדפיסה כתובת הפצה של לקוח שונה. 

אני קיבלתי חבילה לא שלי . מצאתי את הכתובת באנגלית . התקשרתי , מישהי מהצפון שגם אספה חבילה שמסתבר שאינה שלה  וכן הלאה

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה המידע על מתקפת סייבר? או שזה סתם ניחוש?

החבילה שלי מהסיפור שני פוסטים למעלה פתאום מופיעה כנמסרה לפני שלושה ימים. אני כמובן לא קיבלתי שום חבילה או הודעה. הבנתי שיש מצב שצ'יטה מפיצים בארץ חבילות של J-Net אבל אין שום מספר מעכב חוץ מזה של J-Net אז גם אין עם מי לדבר.

פתחתי דיספיוט בעלי. מקווה שלפחות יזכו אותי.

עריכה אחרונה על ידי A_lex
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צ'יטה הם אכן אחד המפיצים של j-net. בדוק מאושש.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

הזמנתי אוזניות bt לקסדה (11$).

נעצרו במכס לבדיקה לפני חודש.

צ'יטה לא יכולים לעזור.

Kiss it goodbye?

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחדרה, אבל גם אם אני רוצה לצאת לטיול (עם רכב עם צ'ק אנג'ן דולק), אין מרכז מסירה בשם הזה בבית שמש, אם בודקים באתר של הדואר.

גם גוגל לא מכיר.

1260114257_Screenshot_20211025-1532052.thumb.png.96b094f32e1335c7b3c21a56644fc2bc.png

פניתי ל171, ל"צור קשר" באתר הדואר, ולמייל של דני גולדשטיין.

בכוונה השארתי את שם הפריט, כדי להבהיר כמה זה עלה לי, וכמה זה דחוף לי...

(גם התאריך בו זה הגיע לארץ מופיע בתמונה)

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מושב אדרת שסמוך לבית שמש מדרום, זכור לי מימי הניווטים בצבא. אולי זה שם. פתוח לשירותך מ-4 עד 6 אחה"צ, וביום ו' שעה אחת בבוקר.

image.thumb.png.53f3fc55d439d32942d3e54b8925c33a.png

קפיצה קטנה בדרך לנס הרים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 2
  • מצחיק 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...