Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיע הזמן להחליף רצועת טיימינג או שנמתין ?

andrey12341
שימו לב! השרשור הזה בן 4134 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

דגם : פיאט פונטו ספייס מנוע 80 כ"ס 16 שסטומים 2004.

הרכב עבר כיום כ-130 אלף ק"מ , רצועת טיימינג הוחלפה לפני כ-4 וחצי שנים ב- 40 אלף ק"מ כטיפול תקופתי.

השאלה שלי אם יש טעם להחליף כיום את הרצועה במוסך ?

היצרן והיבואן ממליצים להחליף אחת ל 5 שנים או 120 ק"מ . הרצועה שלי עברה 90 ק"מ ו4 וחצי שנים.

מה עלות במוסף שיודע לטפל במנוע 16 שסטומים והאם צריך להחליף משאבת מים במקרה הזה ?

סה"כ לפי התסכלות שלי הרצועה נראת בסדר אין סדקים של "גומי יבש" וכל השיניים קיימים אבל אני לא רוצה להגיע למצב שזה נקרע ואז הנזק בלתי הפיך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחליף בעוד חצי שנה.

בינתיים תברר בכמה מוסכים את העלויות (מורשה פיאט ולא מורשה).

כדאי להיצמד להוראות היצרן.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מחליף כבר כי 4 שנים זה לא מעט לחגורה בחום הישראלי.

בחירה שלך, אם זה משמעותי לך עכשיו או עוד חצי שנה אז תמשוך קצת ותחליף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם בכל מקרה אתה מבצע טיפול בזמן הקרוב תעשה על הדרך גם טיימינג.

כי אם לא תבצע טיימינג, הטיפול הבא יהיה קרוב לוודאי רק עוד שנה +-, וזה אומר שתאלץ לבצע את הטיימינג איפשהוא באמצע!

בקיצור- עצתי היא שתעשה את הטיימינג ביחד עם הטיפול הקרוב!

בנוגע למשאבת מים: תבקש מהמוסך שיבדוק אותה בעת החלפת הטיימינג, אם יש צורך להחליף- שיחליפו.

דרך אגב - בדר"כ לא ניתן לראות את רצועת הטיימינג (יש עליה כיסוי) אני מניח שמה שראית זוהי רצועת האלטרנטור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהניסיון שלי עם הפיאט, תחליף את המשאבה, המחיר שלה לא בשמיים, ואם היא תנזל הנזק יהיה גבוהה בהרבה, במיוחד במנוע הזה (מניסיון אישי!)

חבל לחסוך על דברים כאלה, הרכב כבר במוסך, כבר פירקו הכול, חבל להגיע לפרק אחרי זה הכול ולהפסיד זמן על משאבת מים שיכולה להתחיל לנזול עוד 10-20 אלף קילומטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להלצה להחליף. בארץ כל התקופות האלה מתקצרות והמלצת יצרן שנכונה לאיטליה לא נכונה בהכרח לישראל. תחסוך בעיות ואל תיקח סיכונים מיותרים.

אוהב את המיקרה, אבל רוצה ראב 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם בכל מקרה אתה מבצע טיפול בזמן הקרוב תעשה על הדרך גם טיימינג.

כי אם לא תבצע טיימינג, הטיפול הבא יהיה קרוב לוודאי רק עוד שנה +-, וזה אומר שתאלץ לבצע את הטיימינג איפשהוא באמצע!

בקיצור- עצתי היא שתעשה את הטיימינג ביחד עם הטיפול הקרוב!

בנוגע למשאבת מים: תבקש מהמוסך שיבדוק אותה בעת החלפת הטיימינג, אם יש צורך להחליף- שיחליפו.

דרך אגב - בדר"כ לא ניתן לראות את רצועת הטיימינג (יש עליה כיסוי) אני מניח שמה שראית זוהי רצועת האלטרנטור.

מחזק.

יש מצב שאולי תצליח להוזיל עלויות בביצוע טיפול + טיימינג יחד.

יחד עם זאת - רצוי לבדוק מחירים (ובאילו חלקים משתמשים) לפני ביצוע.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עוד זמן לטיפול גדול , הרכב עבר ישור קו לפני 7 חודשים כאשר נקנה והחלפתי כמעט הכל , צלחות , רפידות ,שמן גיר , שמן מנוע ופילטר , נוזל קירור מקורי, נוזל בלמים ופלאגים.

אני מתכנן להחזיק את הרכב לפחות שנתיים - שלוש כך שאי אפשר לברוח מטיפול טיימינג.

השאלה מה העלות של טיפול כזה + משאבת מים במוסך לא מורשה שמכיר את המנוע 16V של פיאט באיזור חדרה או תל אביב.

אני משער 900 ש"ח כולל עבודה ומע"מ.

שוב הרצועה בת 4 וחצי שנים ו-90 אלף ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה אמרת, בכל אופן אתה תחליף טיימינג פעם אחת במשך הזמן שהרכב אצלך! חבל לקחת סיכון "ולמשוך" את זה...

דרך אגב, בדקתי והיבואן ממליץ להחליף טיימינג כל שלוש שנים או 120K ק"מ. (הקודם מביניהם)

*מצורף קובץ.

Punto_MK2_maintenance_p1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רצועת הטיימינג במנוע שלך לא צעירה (בלשון המעטה).

לפי מיטב ידיעתי ההמלצה היא לא 120 אלף ק"מ אלא קצרה יותר. ובכל מקרה, כדי להיות על הצד הבטוח - תחליף את הרצועה בטיפול הקרוב שלך ואל תמתין עם זה יותר מידי. על אחת כמה וכמה אם אתה מתכנן להמשיך ולהחזיק את הרכב עוד כמה שנים.

51 קג"מ :shock::lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי הצעה ממוסך מדרכה שמכיר את הרכב ב-1000 ש"ח כולל רצועת טיימינג וכל האביזרים ומשאבת מים.

אשמח להמצה למוסך לא מורשה שמכיר את העבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4134 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...