Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השוואה בין רכבי מנהלים.. אשמח לקבל ייעוץ

elroi
שימו לב! השרשור הזה בן 4412 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קיפול מראות יש בקורולה, אז אני מניח שגם באוונסיס הוא קיים, אל תתפוס אותי במילה.

אגב, מישהו פה ציין ש-I40 היא הגדולה בקטגוריה אבל הסופרב ארוכה יותר בכ-10 ס"מ. אם תשאל אותי, הייתי מסתפק בגודל של אוקטביה אם רמת הגימור שלה והאבזור היו זהים לאלו של הסופרב אלגנס. למצוא חניה נהיה קצת קשה ומה שמציל אותי זה שלסופרב יש חיישנים מאחורה ומקדימה. אתמול לדוגמה חניתי והשארתי לעצמי מרווח של כ-30 ס"מ בחזית למקרה שיסגרו אותי למרות שלא היה סביר לאור המקום שנותר מאחור (ציפיתי שרכב מיני יכול לנסות להדחס שם). בפועל החנו שם A4 עם כל התחת בחוץ ונעלו אותי. אם לא החיישנים הייתי משתגע בלצאת מהרכב ולמדוד מרחק. הצלחתי לצאת אחרי 5-6 תנועות קדימה-אחורה.

סייען החניה גם נחמד, יצא לי לנסות כמה פעמים חניות ברוורס. אני יודע שזה בשביל כוסיות אבל אני מעדיף לפנות מהר את נתיב התנועה ולא להתאמץ מאשר להוכיח לעצמי שאני "גבר-גבר". האופציה הזו לא קיימת ברמת גימור אמבישן גם.

יחד עם זאת, רוב הדברים קיימים שם. (ההבדלים בעיקר במושבי עור, בכוונון החשמלי שלהם עם זכרונות, בפנסי הקסנון, בסט וילונות ליושבים מאחור, בסייען החניה ואולי עוד משהו קטן שכחתי, בדוק בקטלוג של אתר סקודה. אני די משוכנע שאלה דברים שאפשר לוותר עליהם ועדיין להנות מרכב נהדר. מה שכן, ב-I40 נדמה לי שאתה מקבל מערכת מולטימדיה ובסקודה לא. אפילו ברמת גימור הגבוהה מערכת מולטימדיה (BOLERO) היא אופציה ואצלי מותקנת ה-SWING. עושה את העבודה, אבל יש אנשים שחשוב להם מסך מגע צבעוני ואני בהחלט יכול להבין למה.

אני בעצמי בהתלבטות כי בתוך חצי שנה - שנה אני אצטרך לחפש לסקודה מחליפה ואני מתלבט אם לקחת עוד אחת ל-3 שנים (ואלי לשדרג את המערכת ולשקול מעבר ל-2.0 TSI למרות ש-1.8 זה מספיק) או לחפש משהו אחר בשביל הגיוון ובשביל לשפר עוד משהו. ייתכן ובכלל מסגמנט אחר (אחת הבעיות שלי היא שאני יורד לשבילים לצורכי עבודה והסקודה נמוכה, קרוסאובר היה עוזר לי אבל הסופרב בעיניי מפנקת בהרבה יותר מקשקאי ודומיו, ולעזאזל עם התפיסה ש-SUV זה סמל סטטוס.

אגב, בסופרב לא היה תקלות בשנתיים האחרונות, חוץ מקצרים בפנסים שהיא איבחנה לבד. החלקים דווקא יקרים (וגם הצמיגים בחתך נמוך).

בעניין החומרים במונדאו - אני לא אהבתי. יש כאלה שיגידו שזה איכותי. אני אישית לא אוהב חלקי פלסטיקה צבועים בצבע כסוף, מהניסיון שלי זה נוטה להישרט ולהשתפשף. הפאנל המרכזי כסוף ודמי אלומיניום, ממש כמו בפוקוס הקודמת.

בשורה התחתונה לדעתי התחרות האמיתית היא בין I40 לסופרב שמציעות הכי הרבה (תמורה-כסף). אם יש אפשרות הייתי ממליץ לבחון את האינסיגניה (אולי אפשרות הנחה בסוכנות)...

Live fast, die young - leave a better looking corpse

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת מחוץ לקופסא, במידה והמטרים בחוץ פחות חשובים מהפנים נסו את הלנצ'יה דלתא שפרט למימדים החצוניים נותנת לדעתי את התמורה הטובה ביותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרת לי כל מה שיש באלגנס אך האלגנס יקר לי..איך האמבישן?

לגבי חיישני חנייה את זה נראה לי יש גם ביונדאי וגם בטויוטה

אז הסופרב מתעלה רק מבחינת מימדים? זה שווה רק בשביל 1ס״מ לאורך ולרוחב להוסיף 5000 שקל ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסופרב מעלות רבות על פני המתחרות הוותיקות וגם על החדשות יותר.

בנייה איכותית,מרווח פנים עצום,כיול מתלים נוקשה (אינדיבידואלי,לא מתאים לכל אחד) שמאפשר התנהגות טובה ,מנוע מעולה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסופרב מעלות רבות על פני המתחרות הוותיקות וגם על החדשות יותר.

בנייה איכותית,מרווח פנים עצום,כיול מתלים נוקשה (אינדיבידואלי,לא מתאים לכל אחד) שמאפשר התנהגות טובה ,מנוע מעולה...

מצטרף להמלצה על הסופרב. לאבא של חברה שלי יש כזאת מהעבודה. זה רכב ברמה גבוהה מאוד ואין בכלל מה להשוות ליפניות או לקוריאניות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תזהר מיונדאי - ראיתי כתבה עליהם מול 508 וקיאה תואמת (לא זוכר את השם) ויונדאי הם ממש לא אהבו.

מה עם מונידאו טיטאניום, 508, C5?

בהצלחה!!!!

let the sun shine, let the :idea: glow, let the life flow :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסופרב בקלות.

איכות חומרים והרכבה גבוהה יותר, מרווח, כח זמין, חסכון בדלק וסלון מרשים למדי בדגם הבכיר.

הבעיה היחידה שלי עם הסופרב היא במראה אבל במקרה הזה אתה משווה עם שני רכבים שהמראה שלהם לא ממש מדבר אלי.

בכלל, האוונסיס לא ממש ברת השוואה לסופרב, אם כבר הייתי משווה אליה את הקאמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-dsg הוא לא גיר ידני, אלא רובוטי כפול-מצמדים. מה זה אומר? - פחות נוחות, פחות אמינות, ויותר זריזות.

בכל מקרה, זה לא צריך להטריד אותך בקשר לסופרב, כי כאמור, היא מוצעת כיום עם גיר אוטומטי רגיל.

לעומת זאת, המונדאו בכל הגרסאות מגיעה עם גיר דומה ל-dsg, ואני מניח שהיתרונות והחסרונות דומים. אם חשוב לך כוח (לא נראה לי - סתם לפרוטוקול או למתלבט אחר שיקרא את השרשור) - המונדאו ׳לוקחת׳ כאן ללא תחרות, שוב, בכל הגרסאות.

אם אבזור, כל המתחרות בפלח הזה (רמות הגימור הבסיסיות) מציעות בערך את אותם דברים, ועניין של חיישני חנייה הוא דבר שאפשר להוסיף בסוכנות, אם בחינם ואם בסכום סמלי. אאל״ט האוונסיס מציעה פחות אבזור כרגיל בטויוטה, אבל אולי עכשיו עם אבזור ה׳פלטיניום׳ שלהם - תקבל גם מערכת מולטימדיה, מה שתקבל בחינם ביונדאי. כפי שאמרתי, גם מולטימדיה ניצן להוסיף בכל סוכנות בכמה אלפי שקלים.

אני מצטרף להמלצה על האופל והלנצ׳יה - מכוניות מעניינות שנותנות הרבה תמורה. במיוחד הלנצ׳יה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אך כמו שאני יודע המונדיאו (בלי קשר לכך שמישהו פה אמר שאיכות החומרים שם לא איכותית במיוחד) רואה מוסך יותר מהאחרות כנראה באמת בגלל אותו גיר לכן אני מוכן לוותר על שנייה של האצה בשביל לא לבלות במוסך הרבה אני רוצה רכב שיהיה לי כיף איתו ולא יתסכל אותי עם טיפולים והוצאות בלי סוף

אז מבחינת אבזור אין בסופרב יתרון על האחרות ברמת הגימור הבסיסית..כנראה שהיא באמת איכותית מבחינת איכות נסיעה אם ככה מדברים עליה..

מהצרפתיות כאמור אני קצת חושש כי הן ידועות בבעיות האמינות שלהן אולי שינו את זה בשנתיים האחרונות אך זה מה שידוע לי בכל מקרה

לגבי האופל היא יותר יקרה לי מהאחרות

ולנצ'ה דלתא היא במחיר של האופל

יום נעים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ני רק שאלה - למה רכב מנהלים מלכתחילה, מה הצורך? מה אתה מחפש ברכב?

סקודה אוקטביה על אף היותה מיושנת מאט נותנת תמורה נהדרת ו.. אני יודע שאתה לא אוהב צרפתיות, אבל רנו פלואנס גם גדולה וגם אופה.. בשתיהן יש פתחי אוורור-מיזוג גם ליושבים מאחור, הן מרווחות, בפלואנס משענות הראש מתכווננות לא רק לגובה אלא גם בזווית קדימה-אחורה כמו אצל הגדולים.. יש עוד שלל פיצ'רים. אני זוכר שהייתי בנסיעת מבחן על המגאן (אותו דבר רק קטנה יותר) והיא נראתה לי אופציה מעולה למשפחתית למרות הסלידה שלי מהמותג רנו.

תוכל ללכת על רמת הגימור הגבוהה ביותר ועוד ישאר לך הרבה עודף.

רשמתי מה יש באלגנס - שאין באמבישן כמובן. זה ההבלדים העיקריים. באתר סקודה ישנו קטלוג להורדה ושם תראה בדיוק מה תקבל. אכן התברר שברמת הגימור הבסיסית תקבל גיר אוטומטי 6 הילוכים כך שלא תצטרך להתמודד עם ה-DSG (באסה, אם ארצה לקחת סופרב חדשה אאלץ לקחת 2.0 TSI כי אני דווקא נהנה מאוד מהשידוך עם ה-DSG, זה גם חסכוני יותר אאל"ט, למרות שזה לא שיקול אצלי).

אני חלילה לא ממליץ באגרסיביות על סופרב בגירסת האמבישן, לא ישבתי בה כדי להרגיש את החסרונות. באלגנס אני מרגיש שחשבו עליי ושיש בה כל מה שצריך. רוב הדברים החשובים קיימים באמבישן. אפילו מקום מיוחד לאחסון מטריה, שמנכז את המים שיש עליה החוצה! הרכב בטיחותי, נוח, מרווח ובעיניי גם נראה טוב.

אני פשוט אומר שזה רכב שכדאי שיהיה ברשימת אלו שכן תבחן ותנסה, מהסיבה שהוא באמת מהטובים בקטגוריה, אם לא הטוב שבהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה רכב גדול מרווח מאובזר עם ביצועים סבבה כי אני רוב היום נוהג אומנם בכבישים מהירים אך נוהג ואני רוצה להנות מהנהיגה שלי ואני לא בנאדם שלוחץ ולוחץ בלי בקרה ככה שכל הקטע של הספורט והפוזה פחות מדבר אליי

והרכבים שבקטגוריית רכבים משפחתיים לרוב פחות מספקים את הדברים האלה שאני מחפש

האוקטביה מספקת את הסחורה ביחס לרכבים משפחתיים?היא דווקא נראית מיושנת כזו.

אני מודה שאני מופתח מהמידע שסיפרת לי לגבי האבזור שיש בפלואנס אך אני באמת חושש אני צריך לבדוק איך החדשות מבחינת האמינות זה מאוד מרתיע אותי כמו שכבר הבנת

לגבי הסופרב אין ספק שאני אקח אותה לנסיעת מבחן היא הכי מומלצת פה באתר עד כה

חשוב לי שאנשים שיש להם את הרכבים האלה תקופה יוכלו להגיד לי לגבי השביעות רצון שלהם מהרכבים

כי ככה אפשר לבדוק אמינות של רכב והנאה אמיתית מנהיגה (ולא רק מנסיעת מבחן אחת שאני אעשה בעתיד בעז"ה)

אגב נכנסתי לאתר סקודה אך אני לא יודע אם מה שפרסמו שם הוא האמבישן או האלגנס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באתר של סקודה אתה מצביע על הסופרב, הוא מציע פרטים נוספים על דגם הסדאן או הקומבי. אתה לוחץ על הסדאן.

באותו מקום מופיע לחצן אפור "קטלוג להורדה".

בקטלוג תראה שכתוב בראש העמוד על רקע כהה שזה גירסת אמבישן. זה הדף הראשון. בשני זה כבר אלגנס וזה רשום.

קל מאוד לראות את ההבדלים באבזור והתוספות.

הסופרב בהחלט מהנה לנהיגה, והיא לא רכב ספורט - זה חייב להיות ברור.

באוקטביה - אמנם מדובר על עיצוב שחוק כמו פג'ו 205 בזמנו (מ-83 עד 99!!!) אבל היא מגיעה בשלל מנועים מוגדשים TSI.

אפרופו זה, פורד פוקוס בגירסת ה-2.0 ל' סטיישן ברמת גימור TITANIUM. אני די בטוח שהיא נכנסת בתקציב, מאובזרת ומרווחת גם כן... שווה לבדוק.

אני נוסע כ-65K ק"מ בשנה, בעיקר לצרכי עבודה. עשיתי את זה במאזדה 3, במאזדה 2 ועכשיו בסופרב. אפילו במאזדה 2 נהנתי והתחת לא נשבר לי, אבל לעבור משם לסופרב זה עולם אחר... אל תשכח לעדכן לגבי הבחירה בסוף וההתרשמות ממה שתנסה, מעניין מאוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע למה אולי זו רק סטיגמה שיש לי בראש אך האוקטביה מרתיעה אותי בצורה מסוימת למרות שיש עליה ביקורות די מרשימות באינטרנט

לגבי הפוקוס כמו שראיתי היא אומנם נראית די נחמד אך התא מטען שלה בדור החדש מאוד קטן דבר שגם צריך לקחת בחשבון בכל זאת זה רכב משפחתי.

אז מז"א מהנה לנהיגה אם אתה מדגיש שהיא לא ספורטיבית אשמח אם תפרט

והסופרב שלך כמה זמן יש לך אותה?

לא ראיתי באתר אני אסתכל עכשיו אבדוק שוב,תודה:)

היום הסתכלתי על סרטון השוואתי שצולם באירופה התחרו שם מס' רכבים בניהם: סופרב,I40,מונדיאו,פאסאט ועוד כמה והזוכה היתה מונדיאו איך היא הזוכה הגדולה אם היא באמת רואה את המוסך יותר מהשאר זה לא גם איזשהו גורם שכדאי לקחת בחשבון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4412 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...