Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

וולוו S70 99 - גיר מת אחרי החלפת שמן גיר

avisp
שימו לב! השרשור הזה בן 1484 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

הרכב ברשותי תקופה קצרה, לפני שבועיים החלטתי לבצע טיפול מקיף אצל בחור שמתמחה בוולוו.

הרכב נבדק והוחלט על טיפול גדול, הכולל החלפת שמנים מנוע וגיר החלפת נוזל קירור טיימינג תושבות מנוע ותושבת בולם קדמית.

האיש עשה רושם מקצועי וגם ההמלצות היו טובות. דבר ראשון הוחלט להחליף שמן גיר שלדעתו היה "שרוף". יש לציין שהוחלף שמן בלבד ללא פילטר. כמו כן הוחלפו תושבות מנוע וגיר. הרכב נסע כמה ימים ונכנס שוב להמשך טיפול כמפורט לעיל - שמן מנוע, פילטרים, פלאגים וכו'. אחרי יומיים שלושה של נסיעה, אני מבחין בנורת חץ כתום מהבהבת והגיר מושך הילוכים, טלפון למוסך המטפל והמלצה לנתק מצבר לחצי שעה. למחרת בתחילת הנסיעה הרכב לא זז! הילוך לא משתלב. למחרת הרכב נכנס למכון גירים לטענתם המשאבה נסתמה, והוחלט על שיפוץ מקיף לגיר היום אני בא להוציא את הרכב ובמכון טוענים שגם המוח של הגיר הלך וצריך לשפצו. בינתיים הרכב נוסע עם דפיקות בין ראשון לשני ובין שני לשלישי. ואני מיואש!

יש סיכוי שהכל החל מהחלפת שמן גיר?

מהן המלצות היצרן לגבי החלפת שמן בגיר כזה - נראה לי A4 ?

מישהו נתקל בבעיות דומות עם S70? והאם המכון לא יכל לומר לי מראש שהמוח הלך ואז הייתי שוקל מחדש את כל העניין של השיפוץ?

תודה רבה

אבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת שמן לגיר עושה לו רק טוב. אם אחרי ההחלפה היתה בגיר כמות שמן תקינה אז זה צירוף מיקרים לחלוטין. ראינו גירים כאלו ששובקים כבר אחרי 140000 קמ.

לגבי המח - קשה מאוד לדעת מראש אם הוא בר שיפוץ או לא, בכל אופן מקובל לעדכן לקוח על האפשרות לפני תחילת הטיפול, על מנת שלא להגיע למצבים כאלו.

דרך אגב, איזה אופציה היתה לך אם לא לשפץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב אבי,

בסבירות גבוהה שהחלפת השמן לא גרמה לתקלה ואף יתכן כי התקלה כבר נמשכת זמן מה, אך יתכן שלא הרגשת בה.

נדלקת לך שוב נורת התקלה? המכות בהחלפת ההילוך מורגשות באופן קבוע?

לא נראה לי שהמוח מהסוג שמדובר "הלך" אולי רק חיישן חשמלי אחד או יותר.

החלפת המוח לא בגדר האחריות שהמוסך נתן לך?

בהצלחה,

איל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנורה לא נדלקת, המכות בהעברת הילוך תמידית.

לפני השיפוץ הוא זרק משהו על זה שהוא לא בטוח לגבי המח, והמחיר הוא על שיפוץ התיבה בלבד.

מה לגבי זה שלא הוחלף פילטר שמן של הגיר?

לגבי האפשרויות שעמדו בפני לפני השיפוץ, אם הייתי יודע שזה כרוך גם בשיפוץ מח אולי הייתי שוקל להשבית את הרכב. כי על שיפוץ מח הוא דורש סכום שבצירוף לשיפוץ גיר מתקרב מאוד לשווי שהרכב נסחר בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כידוע לי ישנם רכבים בהם שמן הגיר המקורי מחזיק לאורך כל חיי הרכב. האם לפני החלפת שמן הגיר תופעות אלה היו קיימות? האם הגיר העביר חלק לפני הכל? במידה וכן אני קצת הייתי מיתקשה להצביע על צירוף מיקרים שכזה וחוזר אל בעל המיקצוע שעשה רושם של מיקצוען.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מסכים עם קודמיי,

בגיר שבו אף פעם לא הוחלף שמן, החלפת שמן לא תעשה טוב לגיר כיוון שהשמן החדש ישטוף את כל הלכלוך שיש בגיר,

דבר שיגרום לפעולה לא תקינה של הגיר - החלקות, מכות בשילוב וסתימות.

זהו משהו שאי אפשר לחזות מראש בעת ההחלפה.

לעומת זאת בגיר שטופל לפי הוראות היצרן וכבר הוחלף בו שמן לא אמורה להיות שום בעיה בהחלפת שמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"בגיר שבו אף פעם לא הוחלף שמן, החלפת שמן לא תעשה טוב לגיר.

לפי דעתי : גם הכניסו לך את האלמנט כמו שאומרים.אלק משאבה ניסתמה,הלך המוח...

סיפורים לא חסר.

משתתף בצערך.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי הרבה פעמים על החלפות שמן גיר שנעשות לא באופן מלא בכוונה, כלומר חצי בפעם אחת ואחרי כמה ק"מ להחליף את השאר.

כמו מה ש jozepe11 אמר.

כיוון שלכלוך בשמן גיר גורם לסתימה במעברים אם מדובר בשמן ישן שלא הוחלף וגורם גם לגיר "להתבשל" בגלל זה.

איני יודע אם זה נכון, אבל בפורום פה ראיתי המון המלצות לא להחליף שמן גיר במכה בגלל, הנושא הנ"ל.

יכול להיות שקרה לך מה שקרה, או שזה סתם ביש מזל...או שאולי בכלל שמן הגיר ששמו לך אינו מתאים כ"כ לגיר (למרות שאני בספק אבל זה גם יכול לגרום לבעיות)

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, שיפוץ הגיר צריך לכלול את החלפת הפילטר, אך זה לא הגורם לבעיה כרגע.

אם לא היו לך תופעות "מוזרות" בגיר לפני החלפת השמן כגון החלקה, מכות, משיכת הילוכים וכו' אין סיבה לא להחליף שמן.

לפי הסטנדרטים שאני מכיר ועובד לפיהם שיפוץ מוח גם הוא חלק משיפוץ הגיר.

אני מציע לך לגשת לבחור ש"שיפץ" לך את הגיר ולנסות לדבר איתו על העניין בשנית.

בהצלחה.

איל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"בגיר שבו אף פעם לא הוחלף שמן, החלפת שמן לא תעשה טוב לגיר.

משתתף בצערך.

קראתי הרבה פעמים על החלפות שמן גיר שנעשות לא באופן מלא בכוונה, כלומר חצי בפעם אחת ואחרי כמה ק"מ להחליף את השאר.

כמו מה ש jozepe11 אמר.

כיוון שלכלוך בשמן גיר גורם לסתימה במעברים אם מדובר בשמן ישן שלא הוחלף וגורם גם לגיר "להתבשל" בגלל זה.

)

כמו שרשמו כאן לפני.

גם אני שמעתי על המון מקרים שבהם מחליפים שמן גיר ואחרי מספר ק"מ הגיר נהרס.

העיניין הוא שהחלפה צריכה להעשות בידע מיקצועי רב.

החלפת שמן לגיר עלולה להכניס שבבים ובוצה וכל הליכלוך שהיצטבר בקרקעית הגיר אל מעברי הגיר וע"י כך הגיר נהרס.

ירון מאיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 8 שנים מאוחר יותר...
שימו לב! השרשור הזה בן 1484 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...