Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אליפות אירופה בראלי-קרוס 2010 - פורטוגל

דובי מילר
שימו לב! השרשור הזה בן 5119 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב

בסופ"ש הקודם נערך המרוץ הראשון במסגרת אליפות אירופה בראלי-קרוס, המרוץ שחנך את עונת 2010 בסדרה הנהדרת הזו.

מי שחובב ראלי-קרוס (כמוני) ועוקב אחרי האליפות הזו יודע שהדומיננטיות של קנט האנסן עם הסיטרואן די התפוגגה לה בשנים האחרונות ומדובר כבר באליפות הרבה יותר צמודה מתמיד עם מגוון של מנצחים.

בשנה שעברה היה זה אפילו מרקוס גרונהולם שהגיע לביקור והצליח לנצח מרוץ אחד .

המרוץ הראשון של האליפות נערך באופן קבוע בפורטוגל. המסלול שם עבר מספר שינויים ושדרוגים השנה אבל הוא בהחלט מעניין.

האלוף המכהן - איזקסון - חזר לאליפות עם פורד פוקוס משופרת בעוד מייקל יירנברג חזר עם הפאביה WRC שעושה חיל באליפות וכמובן האנסן עם הסיטרואן .

את השאר אני אשאיר לוידאו -

http://www.youtube.com/watch?v=g3IwvgCmo1Y דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

תהנו

דובי

הבלוג שלי- כעת ב-באזר, בלוגים של ספורט .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם ולך כמובן דובי, וכן אני עוקב אחרי הראליקרוס כי לדעתי זה המירוץ המעניין ביותר כי יש לקהל אפשרות לראות את רוב המסלול ולהנות.את מי ששכחת דובי זה את לודביק הונסבט שמשתתף גם בסבב האליפות ויש לו מה להגיד, דרך אגב הוא ואיזקסון לא ממש חברים ואפילו לא ידידים כבר מלפני שנים והם מחפשים כול פעם סיבה להשמיץ אחד את השיני אפילו ששניהם מאותה הארץ (נשמע מוכר אה :roll:). אני מקוה שתהיה עונה מעניינת כי כמו שכתבת אין היום אחד דומיננטי ויהיה מעניין מי יהיה האלוף השנה.

המשיכו לנהוג בזהירות המטיףף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ההספקים של הקטגוריה שבסרטון? העוצמות של היציאה מהסיבוב מדהימות.

נראה, כי הקטגוריה המצולמת הינה של רכבים החזקים מאחיהם ב WRC.

אני מכיר, כי יש קטגוריה מטורפת של מפלצות (נדמה לי שראיתי אפילו סרון של אחד הרכבים עם כ - 700 כ"ס) - אבל חוץ ממנה - יש עוד קטגוריות של מעל 300 כוח סוס?

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון

ההספקים הם בסביבות 650-700 כוחות סוס.

הקשר היחיד בין המכוניות הללו ל-WRC הוא מבנה הרכב.

המנועים הם אמנם 2 ליטר אבל כפולי מגדשים וכמובן שהורדת המשקל יותר משמעותית מזו שב-WRC מה שמשנה מאד את יחס ההספק-משקל ומוסיף לתאוצה שלהם.

בעיקרון זו הקטגוריה החזקה בראלי-קרוס ועכשיו היא עומדת להיכנס אפילו לארה"ב . עשו ניסוי עם מרוץ ראווה ב-X GAMES ומקווים לעונה מלאה ב-2011 .

זלמן

הזכרתי רק את השמות של 3 הראשונים בתחרות בפורטוגל. הונדסבט לא שיחק תפקיד משמעותי במרוץ בפורטוגל, לצערי .

אני עוד זוכר אותו מימי ה-M3 הנהדרת שלו.

דובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

קודם כל אני שמח מאוד שישנם עוד מתעניינים וחובבי ראלי קרוס אירופאי, ובנוסף לכתבה המעניינת של דובי הייתי רוצה להוסיף עוד כמה דברים קטנים.

אליפות אירופה בראלי קרוס התחילה ב-1 למאי 2010 בפורטוגל, וב-8/9 למאי ומיד נערכה תחרות שניה בצרפת.

כדאי לציין שלאליפות השנה הצטרפו כמה נהגים חדשים. למשל לקבוצה של קנט הנסן הצטרף נהג אנגלי צעיר בן 23 בשם ליאם דוראן (LIAM DORAN) בנו של נהג הראלי קרוס האגדתי פט דוראן. בנוסף לזה לטופ קטגוריה DIVISION 1 הצטרף נהג אמריקאי, דריפט דריבר ועיתונאי המפורסם טאנר פוסט (TANNER FOUST) עם פורד פיאסטה חדשה.

אני קצת סקפטי לגבי רמת כוחות הסוס, כמו 700 ומעלה במכוניות DIVISION 1, כיוון שהשנה בעונה האחרונה למשל במכונויותיהם של קנט האנסון וליאם דוראן C4 שיפרו מנועים לרמה של 540 כ"ס אבל השיגו מומנט של 820 Nm!!!

ובאמת מנקודת מבט מקצועית, ניתן לראות מומנט כ"כ גבוה במכוניות אלה לפי שיטת הנהיגה וטריקטוריות על המסלול.

מי שראה אפילו פעם אחת אליפות ראלי קרוס אירופאית (ERX) בפועל, לא יכול להישאר אדיש ולא להתאהב בספורט מוטורי זה.

פרט לקרב מגע מוטורי אמיתי ואימפריווזציות וטקטיקות על המסלול אני תמיד מופתע מחדש, ונפעם מרמת טכנולוגיות, הנדסה וארגון בקבוצות עצמן. לא לשכוח שהן קבוצות פרטיות וכמעט ללא תמיכה של יצרני רכב, אלא רק תמיכה מסויימת מיבואני רכב אם בכלל.

מי שרוצה לצפות בסרטים (ממש סרטים של 50 דק') על האליפות ראלי קרוס 2010:

1. MONTALEGRE-PORTUGAL 2-3/5/2010
  2. KERLABO-FRANCE 8-9/5/2010

http://www.rally-action.com/index.aspx?c=3

בכבוד רב,

קרייצ'מן מרק,

סופר-טסט חיפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק ,

יופי של לינק - תודה .

אגב ,מה הקטגוריות המקובלות באליפויות באירופה? הצלחתי לראות רכבים

בני 15 שנה ויותר .

ובקשר לשירשור מקביל " ישראל צריכה ארוע ספורט מוטורי גדול "

לדעתי האישית - לישראל עדיף מסלול קבוע (אפילו ראלי קרוס ) שיהיה בית

לחובבי המרוצים וימשוך קהל וספורטאים .

לילה טוב

טוני בורשטיין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב לכולם

מבחינת 0-100 ההערכה אומרת שהם מגיעים תוך 2.5 - 3 שנ' למאה קמ"ש בזינוק , אבל בגלל אופי המסלולים מיד אחר כך מגיעה בלימה רצחנית.

לגבי ליאם דוראן - הוא הבן של פאט דוראן, נהג ראלי-קרוס מאד מפורסם שהספיק להתחרות בשנות ה-80 באליפות אירופה עם פורד RS200 נגד שאנכה ואלאמקי . הבן שלו גדל למשפחה טובה. הוא התחרה מאז גיל 16 באליפות בריטניה בראלי-קרוס ועושה חיל גם שם.

דבר נחמד שיש בראלי-קרוס הוא ההכנה של הדור הצעיר והקטגוריות המתאימות לכך. קטגוריות של מכוניות בעלות הנעה קדמית, נפח מנוע והספק מנוע נמוך יחסית , לעתים גם קטגוריית-קאפ.

דובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5119 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...