Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כביש 6 "הכי בטוח שיש " , כביש 6 "הכי עושק שיש" - החשבון

LiranAr
שימו לב! השרשור הזה בן 5366 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אך כביש 6 הוא עסק לכל דבר ולכן אם אין ברצונך לנסוע בו, פשוט אל תסע.

כביש 6 הוא לא עסק לכל דבר, כי למדינה יש סעיף קטנטן בחוזה

עם חברת "דרך ארץ", מפעילת הכביש, שמחייב אותה להשלים

סכום מסוים שאותו אמורה כביכול החברה להרוויח מהכביש.

לכן, צריך לעשות את ההבדל הקטן ולפחות לבא לקראת האזרח האומלל

וחסר הפרוטה שרוצה לנסוע להנאתו בכביש החדש,

ולא להקשות עליו את החיים בחוסר התחשבות כבמקרה דנן.

אחרי הכל האינטרס של כולם הוא שהכביש יעבוד יפה וירוויח,

וגם אנחנו וגם המדינה נוכל להנות מהכביש.

כל חור בלילה שחור, אבל של ג'ינג'יות זוהר בחושך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בני , עדיין לדעתי שיטת הגביה מסורבלת משהו.

ואני מדבר מנקודת המבט של לקוח מזדמן .

בתור לקוח מזדמן שנסע בכביש לפני שלושה חודשים - מקבל את החשבון לביתו

וצריך לטרוח על מנת לשלם את החשבון , בן אם לרוץ לבנק ובין אם להרים טלפון

ולהעביר מספר כרטיס אשראי ( שלא תמיד יש.)

בכל מקרה שיטת הגביה של מחסומים עדיפה לטעמי הן מבחינת הקלות היחסית

והן בעצם העובדה שאין חשבון - כלומר אין מצב שישלחו לך חשבון מאוחר מידי

ויחייבו אותך ללא כל הסבר כפל קנס למרות שקבלת את החשבון באיחור

ולך תוכיח אחרי זה.

בכל מקרה לשלוח חשבון יום לפני פקיעת התאריך שלו זה ממש לא מתאים

ומסתבר שאני לא היחיד שקיבל את החשבון סמוך מעוד למועד האחרון לתשלום.

תגיד לירן, אתה חי בסרט או שאתה עושה את עצמך ?? :mad:

שיטת הגביה של חוצה ישראל היא לדעתי אחת הטובות שיש. טובה עשרות מונים משיטה מיושנת כמו מחסומים בכניסה לכביש מהיר !!! :mad:

חוץ מזה, למי אין היום כרטיס אשראי :?:

כרטיס אשראי הוא הפק"ל כיסים של כל אדם שפוי המחזיק רכב :!: בלי זה, אפילו לשלם על דלק נראה מסורבל כי כבר שנים שלא מקבלים צ'קים (אז מה עדיף ? לרוץ כל הזמן לבנק להוציא מזומן ולשלם ? כי אם כן, אתה כנראה מהפרימיטיביים האחרונים על פני כדור הארץ שחושבים שהשיטה הזו עדיפה)

לא יקרה שום דבר אם תרים טלפון למענה הטלפוני הממוחשב של כביש-6, תקליד מספר חשבונית ותשלם את ה 13 שח האלו בכרטיס אשראי.

ובשבילך:

03-9081111

תקיש 1

צריך את החשבונית, כרטיס אשראי ומספר ת.ז. כולל ספרת ביקורת.

על החשבונית קיים מספר חשבונית שחלק ממנו מסומן בקו תחתון. את המספר הזה תצטרך להקליד בהמשך להוראות במענה הטלפוני הממוחשב.

תראה כמה זה פשוט, אפילו לא צריך לצאת מהבית.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משטרה? מי שנוסע יודע.

בכל מקרה לפי מה שאני יודע, מותר להנהלת הכביש להגביל מיקומן של הניידות

על שול הדרך למקומות פחות מסוכנים לתנועה (איי תנועה, סימון של ניידות הכביש -

פאסאט ואיפון עם קוז'אקים צהובים).

יהיה זה טפשי מאוד להיתפס על מהירות בכביש הזה. :roll:

תוכל בבקשה לפרט? :twisted:

ובקשר לכביש:

משפחתי ואני נוסעים בו הרבה, במיוחד לירשולים על מנת לעקוף את הפקקים שיש על גהה, יש לנו בשני הרכבים פסקלים, פשוט זול וחוסך זמן.

הכביש לא מושלם, יש רק שני מסלולים - היום בבוקר התנועה (בין קאסם לבן שמן) במסלול השמאלי אמנם זרמה במהירות גבוהה, אבל היה עומס; אין תאורה בחלקים נכבדים.

נשמע ממש לא בסדר ששלחו לך את ההודעה על התשלום כל כך מאוחר :evil:

להחרים את הכביש? נו באמת :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שיישום צורת הגביה נעשה בצורה שמקשה על הנהג לעקוב אחר נסיעותיו. כאשר אתה משלם "במקום" אתה יודע בדיוק עבור מה שילמת וכמה. כאשר אתה מקבל חשבון בסוף חודש שלא מכיל שום פירוט של תאריכי נסיעות, של הקטעים שנסעת ושל התמונות שתיעדו את הנסיעות, ושכל בקשה של הפרטים הנ"ל כרורכה בבירוקרטיה ותשלום נוסף, כאן מתחילה הבעיה.

הפעם תרשי לי לא להסכום איתך. קיבלתי רושם שאת לא מודעת לאפשרות לקבל פירוט נסיעות יחד עם כל חשבון תמורת תשלום פעוט. אם קיבלת חשבון ואת מעוניינת בפירוט, ניתן לבקשו גם טלפונית ללא שום "בירוקרטיה" מיותרת. נכון, זה רק למנויים, אבל אם את נוסעת מזדמנת בכביש, אז קל לזכור מתי ואיפה נסעת. אגב, מנויים שאין להם כרטיס אשראי (מישהו כאן בלי?) חותמים על הוראת קבע.

אישית פעם הייתי צריך פירוט (יש לי מנוי לכב' 6 ממקום עבודתי ומחזירים לי תשלומים עבור נסיעות בתפקיד, אך נסיעות פרטיות עלי לשלם) ושלחו לי אותו באופן חד-פעמי ללא תשלום. לי זה עלה בשיחת טלפון של דקה וחצי.

אם מישהו רוצה לחסוך את הסכום הפעוט, או שהוא איבד לחלוטין אימון במערכת גביה של "דרך הארץ" ורוצה לבדוק את נכונות החיוב, עליו לנהל את יומן נסיעותיו לבד.

אני לא תוקף אותך, אני פשוט לא מבין על מה המהומה... כאשר את מקבלת שרות ולא משלמת עבורו מייד, אלא מקבלת דחיית תשלום... תבואי עוד בטענות שהחשבון הגיע לתשלום בהתרעה קצרה מדי?.. הרה את חייבת להם כסף שלא שילמת בזמן צריכת השרות גם מסיבה של נוחיותך לצרוך את השרות. מעניין על מה היו יכולות להיות תלונות, אילו היה נדרש ממך לעמוד בתור 5-10 דקות כדי לקחת כרטיס ולעבור מחסום כדי להיכנס לכביש ועוד 5-10 דקות כדי לשלם (מזומן בלבד!) ביציאה מהכביש. ואז גם התשלום היה צריך להיות הרבה יותר גבוה, מנחשת למה?

ועד דבר, הרה מורגש אצלך היטב רקע משפטי. תנאי שימוש בכביש 6 מפורסמים היטב ונגישים לכל דורש. את גם לא יכולה להימצא בכביש 6 בטעות אלא אם נכנסת אליו בכוונה. ז"א אם נכנסת לכביש 6, אז את מסכימה עם תנאי השימוש בו. אם את או ידידנו היקר שמתלונן טוענים שחברת "דרך הארץ" הפרה את תנאי השימוש בכך למשל ששלחה חשבון לתשלום בהתרעה קצרה מדי או התחייבה לספק פירוט נסיעות ולא עומדת בהתחייבויותיה, אזי בהחלט יש כתובת לתלונות האלה. אלא אם הכל "לפי הספר", אז על מה המהומה?

*** ההודעה נערכה: תוקנו טעויות הקללדה ושגיאות קתיב ***

ט.ל.ח.

Reaching for Venus De Milo

But shes never gonna hold you tight

Styx - Killing The Things That You Love

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בני , עדיין לדעתי שיטת הגביה מסורבלת משהו.

ואני מדבר מנקודת המבט של לקוח מזדמן .

בתור לקוח מזדמן שנסע בכביש לפני שלושה חודשים - מקבל את החשבון לביתו

וצריך לטרוח על מנת לשלם את החשבון , בן אם לרוץ לבנק ובין אם להרים טלפון

ולהעביר מספר כרטיס אשראי ( שלא תמיד יש.)

בכל מקרה שיטת הגביה של מחסומים עדיפה לטעמי הן מבחינת הקלות היחסית

והן בעצם העובדה שאין חשבון - כלומר אין מצב שישלחו לך חשבון מאוחר מידי

ויחייבו אותך ללא כל הסבר כפל קנס למרות שקבלת את החשבון באיחור

ולך תוכיח אחרי זה.

בכל מקרה לשלוח חשבון יום לפני פקיעת התאריך שלו זה ממש לא מתאים

ומסתבר שאני לא היחיד שקיבל את החשבון סמוך מעוד למועד האחרון לתשלום.

תגיד לירן, אתה חי בסרט או שאתה עושה את עצמך ?? :mad:

שיטת הגביה של חוצה ישראל היא לדעתי אחת הטובות שיש. טובה עשרות מונים משיטה מיושנת כמו מחסומים בכניסה לכביש מהיר !!! :mad:

חוץ מזה, למי אין היום כרטיס אשראי :?:

כרטיס אשראי הוא הפק"ל כיסים של כל אדם שפוי המחזיק רכב :!: בלי זה, אפילו לשלם על דלק נראה מסורבל כי כבר שנים שלא מקבלים צ'קים (אז מה עדיף ? לרוץ כל הזמן לבנק להוציא מזומן ולשלם ? כי אם כן, אתה כנראה מהפרימיטיביים האחרונים על פני כדור הארץ שחושבים שהשיטה הזו עדיפה)

לא יקרה שום דבר אם תרים טלפון למענה הטלפוני הממוחשב של כביש-6, תקליד מספר חשבונית ותשלם את ה 13 שח האלו בכרטיס אשראי.

ובשבילך:

03-9081111

תקיש 1

צריך את החשבונית, כרטיס אשראי ומספר ת.ז. כולל ספרת ביקורת.

על החשבונית קיים מספר חשבונית שחלק ממנו מסומן בקו תחתון. את המספר הזה תצטרך להקליד בהמשך להוראות במענה הטלפוני הממוחשב.

תראה כמה זה פשוט, אפילו לא צריך לצאת מהבית.

איציק

מה הקשר חיי בסרט?

אמרתי את דעתי , אולי אני לא נותן מספר אשראי בטלפון או שאולי אין לי כרטיס

אשראי לא זה העניין.

מה גם שיש אנשים בלי כרטיס אשראי ותאמין לי הם מסתדרים יופי .

be roo סכמה את זה הכי טוב שאפשר , בנוגע לפירוט נסיעות וכל השאר

וזה ממש לא משנה אם אני לקוח מזדמן או לא .

עדיין אני מרגיש יותר שקט לשלם על שירות שאני מקבל במקום ולא אחרי 3 חודשים

ללכת לזכור מתי ואיפה בדיוק נסעתי בכביש ומי נסע ברכב ( לא רלוונטי במקרה שלי )

בדיוק כמו ויזה , שאתה עוקב אחרי הסכומים שיורדים לבדוק האם יש טעות כלשהי

או שבוצע בכרטיס חיוב שלא שלך - לי פעם חויב הכרטיס ב 1200 שקל בסופר

מסויים שבחיים לא דרכתי בו , מיותר לציין שזוכתי

העניין הזה שולי שכן זו דעתי בלבד ואני יודע שלרבים קל ועדיף לשלם בטלפון , על

זה אין ויכוח.

אחרי הכל ברגע שעליתי לכביש 6 בעצם הסכמתי לתנאי השירות שלו כפי שידועים לי

וכמובן לשיטת הגביה והשימוש במצלמות להלן "כביש אלקטרוני"

כל הנושא נפתח רק בגלל החוצפה שיש לחברת "דרך ארץ" לשלוח חשבון מיום

אחד למחרת ואז כמובן להדביק כפל קנסות במידה ולא שלמת.

זה הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני קיבלתי את החשבון כרגע. התאריך היום הוא 8/12/03 ויש לי לשלם עד ה 19/12/03.

לא כזה נורא.

שמוליק

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שנים מאוחר יותר...

גם אני נכוותי עם כביש 6,

הסיפור הוא כדלקמן (הוא חשוב מאוד ביחוד למי שקונה רכב !!!!)

את הרכב שלנו קניתי כחודשיים לפני חתונתי, ונסעתי איתו פעם ראשונה על כביש 6 שבוע בדיוק לפני החתונה.

לאחר זמן מה יצא לנו לנסוע שוב בכביש.

יום-יומיים אח"כ התקשרנו למוקד וביקשנו לשלם.

לטענתם לא היה חיוב על הרכב. ניסינו גם לפי ת"ז וגם לא היה. שמחנו כי טוב..

התקשרנו שוב לאחר מספר שבועות לוודא את הסיפור ושוב, לא היה שוב חיוב.

אחרי תקופה ארוכה הגיע הזמן לחדש את הרשיון רכב אך הוא בושש להגיע...

טל' קצר למשרד הרישוי הבהיר את כל המצב, משום מה במשרד הפנים רשומה כתובת שגויה שלי... לשם הרשיון החדש נשלח, מיד נזכרנו בסיפור עם כביש 6 ומיד התקשרנו אליהם. פתאום "צץ" לו חוב מטורף של 800 ש"ח... כמובן מיהרנו לשלם את החיוב על הנסיעות שכן ביצענו ע"מ להקפיא את הריבית המטורפת. מה מסתבר? דרך ארץ שלחה חיוב על הנסיעות הראשונות לבעלים הקודמים. הוא בטובו שילם... הלכנו למשרד הרישוי ועדכנו את הכתובת הנכונה. הלכנו למרד הפנים והוצאנו נגררת כתובות.

כתבנו מכתב מנוסח יפה ושלחנו אותו למחלקת ערר (זהו משרד ממשלתי שעוסק בתביעות של אזרחים מול דרך ארץ).

אחרי מספר שבועות מחלקת התביעות של דרך ארץ התקשרה אלי והציעה לנו "הסכם טיעון" הם יורידו לנו מחצית מהקנס.. ואנחנו נצא פריירים ונשלם. כמובן שלא הסכמנו, בנוסף מי שעושה מנוי כלשהו מקבל 50% הנחה על הקנס, ככה שהם לא חידשו לנו כלום... בטח לא עשו הנחה. לא הסכמנו!

הבחורה שם התחילה לצעוק עלי שאני חייב להם כסף, ושדרך ארץ מפסידה בגללי כסף, ועוד המון שטויות אחרות. אני אדם שלא מתעצבן כמעט, בטח שלא צועק כל אנשים, באותה שניה עף לי הפיוז! אמרתי לה, שלהם היה נוח שהבעלים הקודמים שילמו, ושאני נסעתי בתאריך מסוים ושזה שהוא שילם זה בעיה שלהם! לא שלי, אמרתי לה בדיוק מתי זה היה ובדיוק מתי התקשרתי לברר. והיא אמרה שזה נכון... אז צעקתי עליה שלהם זה נוח ושהם סתם מחפשים פריארים.הם לא ניסו לשלוח או לברר במשרד הפנים את הכתובת הנכונה שלי למרות שכל המכתבים שלהם חזרו ללא מענה. ועוד ועוד.ככה עם הרבה כעס וצעקות. בסוף היא אומרת, אין בעיה, נתראה בתביעה...!!

סיימתי את השיחה עצבני ברמות שאף פעם לא הייתי. זה ממש הרגיש שאתה מדבר עם חברה אכזרית שלא מעניין אותה כלום חוץ מכמה גרושים. אפילו שזה ממש לא אשמתי שמישהו במשרד הפנים טעה. פשוט זבלים!!!

אחרי מספר דקות היא התקשרה ואמרה שלפנים משורת הדין הם יוותרו לנו על הקנס... חצופים! לא היה להם קייס נגדנו!

... רקדתי באושר רב עם אישתי בסלון, על ניצוח הממסד המטומטם הזה!!!

מסקנות:

אם אין לכם פסקל או מנוי אחר:

לרשום כל נסיעה

להתקשר לשלם במוקד או להתקשר שלא הגיע. כל השיחות מוקלטות

להקפיד לוודא שבמשרד הפנים רשומה כתובת עדכנית (מסבר שיש כזה דבר כתובת למשלוח דואר, היא לא רשומה בשום מקום, רק אצלם במחשב!! אבל אין לה רישום בנגררת כתובות!!)

להוציא כמה שיותר מסמכים שמאשרים את הסיפור!!

לכתוב מכתב עצוב ומתבכיין לועדת ערר. אנחנו אזרחים שומרי חוק, אין סיבה להידפק מזה

בהצלחה...

ישי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5366 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...