Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריך ייעוץ בקניית רכב ראשון - דיזל / בנזין?

צחי18
שימו לב! השרשור הזה בן 6263 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכם! אני חדש כאן בפורום (וברשת האינטרנט) ושמח שיש באינטרנט מקום המאפשר לקבל ייעוץ מאנשים שמבינים לגבי רכב.

עברתי טסט לפני כשבוע, וכמו כל אחד שעובר טסט, גם אני צריך רכב. (אני לא ממש מבין בסוגי רכבים, דגמים וכו').

אני מחפש רכב עם צריכת דלק נמוכה. המורה נהיגה שלי לשעבר אמר לי שדיזל חסכוני בדלק והמנוע שלו חזק יותר מבנזין.

מכיוון שבמשפחה אין עדיין רכב, ההורים שלי יממנו את רוב סכום רכישת הרכב (כ20,000-25,000 ש"ח) ואני אשלם על כל השאר (טיפולים, טסט שנתי, ביטוח וכו').

כמו כן, אני מעדיף לא לבקר יותר מדי במוסך.

אני מצפה שהרכב יהיה מרווח כיוון שזהו רכב יחיד לכל המשפחה.

מהו הרכב שאני צריך?

תודה מראש,

צחי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום צחי.

מכונית עם מנוע דיזל הופכת למשתלמת בנסועה של כ 2500 ק"מ בחודש לערך. זה הרבה לרכב פרטי רגיל ולא בטוח שכדאי לכם דיזל.

מה שאתה צריך הוא מכונית עם גיר רגיל, לטובת האמינות והחסכוניות, ומנוע קטן יחסית. רכב מרווח ממש לא יהיה חסכוני אף פעם בגלל גודלו.

אפשרויות שעולת על דעתי : דייהטסו סיריון (לא מרווחת), מאזדה 121, פג'ו 205 מהדגמים האחרונים, פיאט פונטו.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חסר רכבים טובים אמינים וחסכוניים בתקציב הזה למשפחה מה שכן אם אתה מחפש חסכונית ואמינה כמו שנאמר רק גיר ידני

בתקציב שלך אתה יכול למצוא מאזדה 323 ,ניסן אלמרה (אולי קצת מעל לתקציב שלך) ,ניסן סאני , הונדה סיוויק,מיצובישי סופר לנסר יונדאי אקסנט , סובארו אימפרזה ,טיוטה קורולה בקיצור כל היפניות למינהן והקוראיניות כמו היונדאי לא חסר בתקציב שלך השנתונים שלהן נעים סביב 93-98 בערך תחפש לך אחת מהמכוניות האלה במצב טוב ושמור ולא חסר בין השנים 93-98 עם גיר רגיל כל המכוניות האלה יגלו אמינות טובה מאוד בעיקר אם הן שמורות, רובן גם דיי מרווחות ואפשר לשנע משפחה בת 5 נפשות כולל את ציוד בנוחות. בנוסף ממולץ לקחת את הרכב לבדיקה כדי לבדוק את מצבו ושלא עבר תאונות קשות של שילדה ודברים כאלה . תנסה לחפש לך מכוניות עם קילמטרז נמוך ויד נמוכה יש לך הרבה מאוד אופציות ממה שהצעתי לך עכשיו רק נישאר לעבור על הלוחות רכב ולמצוא מה שמתאים לך בהצלחה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה על התגובות המהירות. חשבתי שזה לוקח יום לפחות.

כשאתם אומרים גיר רגיל הכוונה לגיר ידני? וכנראה שאני ארד מדיזל. הרכב אמור לעשות דרך של 8 ק"מ ביום.

הבאתם בתגובות המון מכוניות, איך אני אמצא את מה שהכי מתאים לי?

כשאני מחפש רכב אני מעדיף שיהיו מקסימום 2 דגמים עליהם אני אתמקד בחיפוש.

ממה שהבנתי, רכב צרפתי כמו פיג'ו, לא כ"כ אמין ויש לו הרבה תקלות (כמובן שכל רכב הוא מקרה בפני עצמו ואני בטוח שיש רכבים שמורים שיש להם פחות בעיות).

תוכלו להציע לי דגם או שניים ולהסביר למה כדאי לי לקנות כזה רכב ומה החסרונות שלו?

שוב תודה,

צחי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיר רגיל הוא גיר ידני (עם קלאץ') :)

הכוונה היא שיש שבשוק הרבה מאוד דגמים, שכולם פחות או יותר אותו הדבר, ניסאן סאני יכולה להיות אחלה בחירה, היא אמינה מאד בדרך כלל, וניתן למצוא אחת שמורה.

מאזדה 323 סדאן יהיה קשה למצוא כיון שזהו רכב שהיה נפוץ מאד בהשכרה ואצל הרשויות (משטרה, ממשלה), כמו-כן הן יהיו בעלות קילומטראז' הזוי.

מהונדה סיוויק הייתי גם מתרחק - פשוט כי זה רכב שאהוב במיוחד על צעירים והסיכוי למצוא אחת שמורה וידנית נמוך יותר מים המלח.

אם אין צורך ברכב גדול אתה יכול לעלות בשנים ולקנות רכב קטן יותר, חסכוני הרבה יותר, אה והוא גם מאובזר לא רע - פיאט פונטו.

בתקציב הזה תוכל למצוא אותה בנפח מנוע של 1250 סמ"ק, שיספיקו בהחלט לנסיעה עירונית ואם 90-100 מספק אותך בכביש בין-עירוני אז גם לא תהיה בעיה (זה לא שהרכב לא נותן יותר, פשוט לא נחמד לשייט על 3000+ סל"ד).

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי אין רכב שמתאים לך יותר מטויטה סטארלט 96.

רכב קטן וחסכוני, זריז מאוד והכי אמין שיכול להיות.

רכב נדיר למדיי, אז כך שלא יהיו לך הרבה אקסמפלרים להתלבט ביניהם...

רק תבדוק שלא היה בהשכרה וסע לשלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום צחי, בוא נתחיל לעשות קצת סדר בדברים.

1. כמה אנשים הרכב יסיע רוב הזמן וכמה במקסימום (גם זוג עם ילד אחד זה משפחה וגם זוג עם סבתא ועוד 8 ילדים זו משפחה).

2. מה אופי הנסיעות?

3. צריך תא מטען גדול או שאפשר להסתפק בתא מטען קטן יותר?

כעיקרון לא חסרים דגמים טובים ואמינים במחירים הנ"ל אבל קח בחשבון שבכל זאת מדובר ברכבים בני קרוב ל 10 כך שבלאי יש להם והם גם יבקרו פה ושם במוסך.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להלן תשובות לשאלותך:

1. רוב הזמן הזמן יסעו ברכב 3 אנשים (כולל אותי) כיוון שאני נהג חדש כרגע, עוד שנתיים יכול להיות שאני כבר אמכור את הרכב. ובמקסימום רכב מלא עם מלווה ( משפחתי מונה 5 נפשות כולל אותי ).

2. נסיעות בתוך העיר ולעיתים רחוקות (פעם בחודש) בינעירוני.

3. עם תא מטען קטן יחסית אפשר להסתדר (קניות זה רק עם אמא אז אפשרי לשים שקיות גם במושב האחורי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך - פיאט פונטו 1250 אכן תספק אותך, רק חפש אחת שלא עברה בצה"ל\ השכרה.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל 3 אנשים בהחלט מספיקה הפונטו אבל ל 5 מבוגרים היא צפופה מידי.

אתה יכול ללכת גם על 306 1400 סמ"ק שהיא די אמינה, תקבל שנתון חדש יחסית לתקציב והיא יותר מרווחת.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפונטו נשמע לי כמו עגלה עם המנוע החלש שלו.

לפג'ו 306 הזו יש הרבה תקלות?

מהי צריכת הדלק שלה?

ומה ז"א הפג'ו די אמינה?

ישנם עוד דגמים שאתם יכולים להמליץ עליהם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפונטו לא עגלה כי היא קלה והמנוע די מוצלח.

"די אמינה" אומר שהיא תיסע בלי בעיות אבל אל תצפה שכל מה שתשקיע בה יהיה טיפולים שוטפים. בכל אוטו יש בלאי טבעי ובגיל הזה הוא כבר נותן את אותותיו בכל הרכבים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפונטו 1250 ממש לא עגלה עם נהג+נוסע היא מסתדרת בלי בעיה, עם 2 נוסעים + תמשוך קצת הילוכים, חוץ מזה אמרת שרוב הנסיעות הן עירוניות, בעיר אתה לא צריך יותר כח מזה.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטיחות? לא היא לא מאד בטוחה. מצד שני היא כנראה בטוחה יותר מיונדאי אקסנט מאותן שנים (אני לא מבסס את זה על שום דבר, סתם דיעה). האחיזה שלה לא רעה בכלל והיא גם לא חזקה מדי, ככה שבטיחות אקטיבית יש לנו קצת.

בקשר לקילומטראז': הממוצע בארץ נע בין 15 ל17 אלף קילומטר בשנה, תעשה את החישוב לבד.

תזהר מרכבים שהיו בהשכרה\צבא,ממשלה.

יש מספיק כאלה שעברו בידיים פרטיות (בד"כ אם הרכב לא לבן אז רוב הסיכויים שהוא לא עבר באחד מהנ"ל).

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6263 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...