Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשימת העדפות לצה"ל התלבטות בבחירה

gilzz
שימו לב! השרשור הזה בן 6290 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

4,5,6,7 נ"מ, מודיעין שדה, תותחנים, שריון. (הכל באותה רמת טחינה)

).

מודיעין שדה , הדבר הבטוח שהם לא עושים זה "לטחון" 9-5 זה לא טחינה בכלל ייחסית לקרבי ...

חובב רכב , לא חובב תקלות :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

במקומך הייתי שוקל גם הנדסה קרבית.

הייתי בנ"מ, יצא לי להיות עם מודיעין שדה, שריון, תותחנים, הנדסה קרבית וגולני.

מודיעין שדה לא כל אחד אוהב את הבט"ש שלהם. אני לא אציין יותר מדיי - אבל אתה יכול להבין מה הם עושים.

אם הייתי מתגייס מחדש, הייתי הולך להנדסה קרבית (לא הייתי מתגייס לקרבי, אבל אם הייתי מתגייס לקרבי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה בקשר לשאר הדברים אך היות ואני מגיעה (או יותר נכון הגעתי עד ה 28/01/07) ממערך העורף אוכל לחוות את דעתי בנוגע לחילוץ והצלה.

בתקופת שירותי הסדיר התעסקתי בכל פעילות שלישותית מוזרה אותה ניתן להעלות על הדעת, בכל שעות היממה ובתפקידים מגוונים עד מאוד.

נחשפתי למספר "חבר'ה" שהגיעו מפלוגות החילוץ ולכן אוכל לתאר קצת מהנעשה.

מערך החילוץ מתחלק למספר דברים

מש"קי חילוץ - המחלצים בפועל בכל מיני קריסות (לא אלינו) והתרחשויות.

פלח"ץ (פלוגות חילוץ) - משמשים ככלבי שמירה וכמאסף לנפולת מסוגים שונים (גם איכותיים וגם לא ממש).

אב"כ - לא יודע, לא מכיר

הגיעו אלינו לבסיס (כמו כל בסיס אחר של פיקוד העורף) מספר טיפוסים שכאלו,

הסוג ה"טוב" אנשים באמת טובים שהובטחו להם הרים וגבהות (קורס בנג'י לדוג') וקיבלו מגדל שמירה, חוסר הערכה וקריאת תחת.

אלו נפלטו מסיבות רפואיות (לא כאלה ב-ק') או נסיבות אחרות ואיתם העברתי את שירותי ב"חיוך".

הסוג ה"אחר" התגיסו בטעות (של הצבא יותר משלהם), נתנו להם נשק (גם טעות), הלכו לקוסם, הגיעו אלינו לבסיס וההיכרות איתם די מיותרת.

הבנתי שלא משנה לאן תגיע אלא עם מי תהיה שם, אני ש"נתתי" שעות מטורפות לא מתחרט על כך, היות והאנשים שאיתם שרתתי פיצו על כך. לא משנה לאן תגיע, אם וכאשר תפגוש את האנשים הטובים אני מבטיח לך שתסתכל אחורה בתום שלוש השנים בחיוך גדול. כמו כן דע לך ששום דבר בצבא אינו קבוע או סופי (אני למשל התחלתי את שירותי במסלול שלא היה בינו לבין המשך השירות אפילו לא קשר דק, חוץ מכמה "קימבונים" במהלך הדרך).

אטרקציות לאירועים

פאביה על כביש זה כמו צ'אק נוריס בקטטה בבר.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זאת הבחירה, כמו שאמרתי על מנת להיות בטוח.

תדרג את מודיעין שדה5 ואת השאר כולם 1.

בהצלחה!

אוקיי,אני הבנתי.

מודיעין שדה תהיה הבחירה שלי.

תודה לכם על העזרה.

:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית לא ממליץ על חילוץ והצלה

עבדתי איתם מספיק

משרתים בצריפין, בהד 16. ליד בהד 11. עמוק בפנים

בהתחלה כשהמבס היה מורעל והוא הקים את היחידה (בשנת 2004) היו הקצאות בשמיים. בטירונות מקוצרים עם כוונות.

היום זה לא ככה. מה שגם אחרי הטירונות אתה הולך לשמור בבתי סוהר, מגידו וכ'ו. הכל זה לוקש. כמעט ולא עושים כלום.

בקשר לתנאים - חרא. פשוטו כמשמעו. ואני לא מדבר בתור מישהו שלא מבין על היחידה הזו, בוא נגיד שהוצא לי שם תפקיד מאוד גדול.

מה שכן, אם תגיע לשם - לבה"ס חילוץ והצלה בה"ד 16 יש רס"ר/מפקד מחנה. רס"ר ר-ע!

ואם אתה מגיע לשם. מסור לו ממני דש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתלבטות היא בין תותחנים לבין מודיעין שדה

אני היום אמור לשלוח את המנילה,כרגע אני לטובת מודיעין שדה.

שמעתי רבות טובות על מודיעין השדה.

רציתי לדעת את רמת הסיכון שמודיעין שדה

כי אני לא מעוניין להסתכן ממש.:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו כל יחידה קרבית סיכון גבוה.

הטירונות לבעלי פרופיל 72 היא חודשיים.

ולבעלי פרופיל 82-97 היא 3 חודשיים.

יש שני פלוגות במודיעין שדה לפי מיטב הבנתי,אחת על רכבים ואחת רגליים(רקונים).

הפלוגה של הרכובים פחות מסתכנת?

והאם בעזרת הפרופיל שלי אפשרי להתקבל אלייה?

אני מעונין בכמה שפחות סיכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תגיע למודיעין שדה, אתה תהיה ב"רכובים".

רמת הסיכון היא פחותה מאשר רגליים.

יש שני פלוגות במודיעין שדה לפי מיטב הבנתי,אחת על רכבים ואחת רגליים(רקונים).

הפלוגה של הרכובים פחות מסתכנת?

והאם בעזרת הפרופיל שלי אפשרי להתקבל אלייה?

אני מעונין בכמה שפחות סיכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחירה שלך היא העדיפה עליי גם מכל הבחינות.

אני משרת במודיעין ב8200, יש לי 2 חברים במוד"ש , האחד לוחם והשני בפאן הטכני משרת כטכנאי.

מי שאמר לך שיוצאים 5 9 למעלה , זה שטויות, חבר שלי הלוחם יוצא 17 4 משהו כזה והטכנאי עושה 11 3 או משהו בסיגנון, תלוי בפז"מ.

בעיקרון , השירות במוד"ש הוא הכי מעניין, אתה תיחשף למידע רגיש מאוד ברמת סיוון גבוהה המון תצפיות ושימוש בציוד מהמתקדמים בטכנולוגיה של הצבא.

אני ב8200 ומבחינת תוכן מודיעיני, השירות שלי ממש מעניין, אני עשיתי י"ג ואני טכנאי גאה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחירה שלך היא העדיפה עליי גם מכל הבחינות.

אני משרת במודיעין ב8200, יש לי 2 חברים במוד"ש , האחד לוחם והשני בפאן הטכני משרת כטכנאי.

מי שאמר לך שיוצאים 5 9 למעלה , זה שטויות, חבר שלי הלוחם יוצא 17 4 משהו כזה והטכנאי עושה 11 3 או משהו בסיגנון, תלוי בפז"מ.

בעיקרון , השירות במוד"ש הוא הכי מעניין, אתה תיחשף למידע רגיש מאוד ברמת סיוון גבוהה המון תצפיות ושימוש בציוד מהמתקדמים בטכנולוגיה של הצבא.

אני ב8200 ומבחינת תוכן מודיעיני, השירות שלי ממש מעניין, אני עשיתי י"ג ואני טכנאי גאה :-)

כן בידיוק בגלל זה בחרתי במוד"ש,אני חושב שהשירות שם הוא מאוד מענין,יש הרבה מכשירים מענינים להתעסק בהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...